Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép javítás, egyebek
Lapozás: OK   44 / 45
(#) CHZ hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Sikerült megoldanom, menüben megtaláltam RESET funkciót, minden ok.
(#) flerkmisk hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy Fuji Finepix S9600-as fényképezővel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A hibajelenség a következő: az üzemmódváltót "visszanézés" üzemmódba forgatva bekapcsol a gép, tökéletesen működik, viszont ha tovább fordítom "fényképkészítés" módba, akkor elsötétedik a kijelző és kikapcsol teljesen (szóval fényképezni nem lehet vele).

Néha sikerült elindítani, de akkor is kikapcsolt magától véletlenszerű idő elteltével, illetve azt vettem észre, hogy mikor az elemtartó fedelét balra feszítettem akkor sokkal nagyobb eséllyel kapcsolt be sikeresen. Ez utóbbi jelenségből arra következtettem, hogy az elemek érintkezésénél van a probléma, de az érintkezők megtisztítása sem hozott változást, így egy külső elemtartót kötöttem rá, viszont a hiba arról táplálva is ugyan úgy fennáll.

Videót is készítettem a hibajelenségről: Bővebben: Link.

Valaki tudna segíteni abban, hogy mi lehet a hiba oka vagy hogy hogyan lehetne kideríteni?

A válaszokat előre is hálásan köszönöm!
(#) Epu2 hozzászólása Jan 20, 2018 /
 
Üdv!
Canon PowerShot A580.
Elfelejti a beállításokat, amig kiveszem a memória kártyát, vagy csak a
kikapcsolás után rövid idővel. Ki sem kell venni az elemeket belőle
Valami javaslatotok?
Kuka vagy hagyjam rá?
(#) minitrue válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Nyisd ki az elemtartót. Látni fogsz egy kis fiókot, amiben egy CR1220-as elem van. Cseréld ki azt.
(#) hirsch hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Van valakinek valami ötlete, hogy ez mégis miajóég lehet?

Köszönöm
(#) KTobi válasza hirsch hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Egy objektív meg mögötte valami elektronika Feliratok nélkül elég nehéz rájönni, esetleg hol botlottál bele az is tud segíteni.
(#) Pacso hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Sziasztok !
Van egy Hp c200 digitális gépem.Történt vele valami, bekapcsoláskor az objektív szépen kijön a helyéről, viszont kikapcsoláskor nem húzza be, csak félig. Ha rásegítek vissza megyen! Nem akarok újat venni, nekem ez meg teszi. A kérdésem az lenne ,ha lenne olyan donor készülék amiben jó ez a mechanika, mennyire lenne nehézkes kicserélni ?? Gondolok itt olyanra aki esetleg már találkozott / csinált ilyet ! Szívesen veszem a hasznos tanácsokat ! További kellemes napot kívánok !
(#) sunyisanya válasza Pacso hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Szia! Ha még mindig fenn áll a hiba gépnél,akkor kapcsold be a gépet,hogy jöjjön ki az objektiv,és óvatosan kend be valami kenő anyaggal az oldalát,pl műszer olajjal,de ne sokkat tegyél rá,nehogy befollyon a lencsék közé! Nekem megoldotta a problémát.
(#) Pacso válasza sunyisanya hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Szia! Köszi ezen már túl vagyok. Sajnos érződik hogy egy ponton mechanikusan akad, mintha egy fogaskerék foga hiányzana , kifelé is pattan de kitolja csak vissza nem ! De már a csere is elmarad mert számomra túlságosan bontani kellene !! Egyenlőre ezzel a kis problémával megyen és jó képeket csinál !!
További szép napot kívánok !
(#) Pacso hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok! Ismét kérésem lenne hozzátok ! Mivel a HP gépet nem sikerült javítani, lecseréltem FINEFIX F500EXR gépre. Viszont nincs használati útmutató hozzá és magyar nyelvűt a netten sem találok ! Nem lenne valakinek valami ötlete, vagy link ahol letölthető lenne ??
(#) RoliNyh válasza Pacso hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Összevesztél a google-al?
Dokumentumok...
Videók...
(#) Pacso válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Nem. Beszélőviszonyba vagyunk, de nem engedi letölteni !! Ezeket már átnéztem . Csak szeretném letölteni !
(#) RoliNyh válasza Pacso hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
FINEPIX F500EX series user manual...

Így jó? Legelső találat.
(#) Pacso válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Köszi!
Ezt is megtaláltam . De én magyar nyelvűt kerestem !!!
De már megoldódott, kaptam egy CD-t amin rajta a magyar használati is !
További szép napot kívánok !
(#) jdani hozzászólása Feb 8, 2019 /
 
Üdv. Sony a200 vaku problémám van, nemigen foglalkoztam még vakuval, nem ismerem őket.
Felugró vakuja van. Probléma hol vakuzik, hol nem. Rögtön vizsgáltam az oda vezető 3 kábelt, bizonyára megtört,de nem. A nyákon a két vastag vezeték a magasfeszültség, a vékony meg valami ,,elsütő,, jel.
Fókuszáláskor a vaku villog, ezzel adva egy kis fényt, hogy jobban tudjon fókuszálni sötétben.
Ahogy a vaku villog, hallani vele egyszerre zizegést. Hogy az a trafó, vagy a vaku csinálja nemtudom, mindegy.

Amikor épp nem működik a vaku, ftehát fókuszáláskor sem, de a zizegő hang, halkabban, de hallatszik.
A gond ezen a részen lehet mi?
Vagy belül az elektronikában?
(#) KTobi válasza jdani hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
A vaku 400Vról megy
Az elsütése az néhány kV ugyanis át kell, hogy üsse az üveget
Ennek függvényében mert hozzányúlni.

A képen ami látszik, az szerintem az elsütésnek a trafója és meghajtása. Mikor a fényképezőgép beüzemeli a vakut akkor feltölti a kondenzátorát, ezt egy fütyülő hang kíséri, a hangból meg lehet mondani, mennyire töltött fel, mikor kész akkor elhallgat. Ha nem tudja elérni a feltöltött állapotot akkor állandóan fütyül. Ez lehet gyenge akkutól, de valószínűbb a feltöltő áramkörben van hiba, vagy a nagyfeszültségű kábelek szigetelése sérült és szivárgás van. Nézd meg alaposan az átvezetőnél a "színes" drótokat. Próbáld mozgatni, hasonló esetben nekem ott volt megtörve, néha dolgozott, néha nem.

Elsőnek csinálj egy kisütő ellenállást, néhány 100tól 1kOhmig bármi megteszi ami legalább 5W. Legyen szigetelt drót rajta amivel ki tudod sütni a kondenzátort mielőtt, hozzányúlsz. Valószínű a villanócsövön ezt meg tudod tenni, mért rajta feszültséget előtte-utána. A kondenzátor mellett biztos van mérőpont ami ideális a kisütésre is. Ha rajtad sül ki akkor helyből megcsinálod a hátra szaltót és falhoz vágod a gépet. Még ha szigetelt nyelő eszközzel sikerül kisütni véletlen (nem ellenállással) akkor is óriási pszichés feladat nem elhajítani!

Nem túl nagy teljesítményű vaku, mint egy rendesebb marháknak való villanypásztor úgy képzeld el, de nagyot csattan! (kisebb feszültség -> nagyobb áram mint a villanypásztor)
(#) jdani válasza KTobi hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Nem tudtam róla semmi, csak úgy gondoltam, hogy a vaku 2 végére érkezik a magas feszültség egy pillanatra, és ettől villan. Közbe mérővel mérve rájöttem, hogy a vaku két végén állandóan van feszültség.

Régi filmes fényképezőnél ismerős, hallottam ezt az általad említett sípoló hangot, ami a kondi töltésnél jelent meg.
Amit én mondok, a zizegő hang, az elsütő trafó volt.

Kivéve magát a villanócsövet, és szabad szemmel megvizsgálva az egyik oldala piszkosnak tűnt. Nagyító alatt érdekes jelenség volt a cső belsejében. Az egyik oldalt mintha belülről el lenne törve, és sok apró repedés volt rajta. Kívülről nem volt érezhető a felületén a sok repedés, és stabil is volt maga a cső, nem tört könnyen.
Volt itthon egy vaku modul egy fényképezőből. Maga a cső hosszúsága azonos volt. Kicseréltem, most működik.
(#) KTobi válasza jdani hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Örülök, hogy sikerült megoldani. Valószínűleg ott ütötte át az elsütő feszültség a csövet és az átvezetett.
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 15, 2019 /
 
Üdv!
Van egy Canon Power Shot A580-as gépem. Elfelejti a beállításokat abban a pillanatban, ahogy kikapcsolom. Valami ötletetek, vagy konkrét javaslatotok van a hiba megszüntetésére?
(#) minitrue válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 / 1
 
Van benne egy gombelem. Ez vagy kívülről érhető el, vagy a ceruzaakkuk mellett valahol. Valószínűleg CR1220 típusú, ez rá van írva a fiókjára. Cseréld ki.
(#) Epu2 válasza minitrue hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Köszönöm!

Ez a probléma. Még keresnem kell bele, mert ez a típus általában nem kell itthon.
Ezen fellelkesülve megnéztem az S3 IS -t is. Némi feszegetés után megtaláltam. Ugyan az a 3V-os elem kell bele.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2019
(#) SzervízMacska hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
Sziasztok! Vásároltam egy Panasonic DC-GH5 gépet, amit hosszú, folyamatos videók felvételére szeretnék használni. Ehhez kellene valami tápellátási ötlet, ami a hálózattól független tápellátást lehetővé teszi. A gyári akku 7,2V és 1860 mAh. Már megrendeltem a dummy akkumulátort, ami egy “kibelezett” akku tok, és az a szerepe, hogy az akku aljzatba egy rövid kábelen külső tápot lehessen bevezetni. Ide szeretnék valami külső akku packot, lehetőleg gyári, dobozoltat. Powerbank + step-up usb kábel nem jó, mert nem üzembiztos. A felvételek ritkán készíthetők és nehezen ismételhetők. Eleve azzal sem vagyok tisztában, ha külső akkut használok, a felvételi idő egyenes arányban változik-e a belső akku kapacitásához viszonyítva. (Tehát dupla kapacitás dupla üzemidőt eredményez-e?) Nekem a gyárilag megadotthoz képest kb. 5x-ös felvételi időre lenne szükségem. Minden ötletet előre is köszönök.
(#) granpa hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Melyik digitális fotóaparátból vehető ki az infraszűrő, amelyik anélkül is normális képet tud csinálni?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2020
(#) KTobi válasza granpa hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
A legtöbb gép érzékelője elöl eltávolítható a szűrő. Hogy ez csak infra, vagy egyéb feladata is van azt nem lehet tudni. Nem kis feladat, nagy a hiba lehetősége. Szűrő hiányában módosulni fog a kép, hogy mennyire lesz elfogadható az a körülményektől függ. Külső infra szűrő javasolt normál használathoz.
Én elgondolkoznák gyárilag így kialakított fényképező vételén.
(#) Rosszmáj válasza KTobi hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Annak idején nekem is megfordult az eszemben, hogy jó lenne egy infrakamera. Amikor meglátam az árakat, egyből letettem róla.
(#) bbb válasza granpa hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Amit felajánlottál elvitelre Canon gépecskék, pont alkalmasak erre, csak utána rakj elé egy látható fény szűrőt (amit pl. floppylemezből vághatsz).
De ha kéred, adok neked egy Canon a560 gépet, aminek annyi baja van, hogy elmászott a fókusz (optika csere után nem lett beállítva), így évek óta porosodik a polcomon.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2020
(#) KTobi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Az infrakamera a normáltól "csak" a szűrőben tér el, a hőkamera az teljesen más.
A szenzor alkalmas az infravörös tartomány látható tartományhoz közelebb eső részének érzékelésére, tehát az azonos.
(#) bugyi680 hozzászólása Szept 13, 2020 /
 
Üdv!
Adott egy régen használt fényképezőgép,egy Olympus E-20p.Valamiért nem olvass be egy 8GB-os Sandisk Compact Flash memóriakártyát.Azt írja ki bekapcsolásnál ,hogy CF Card error.Mi lehet a probléma forrása?
(#) Tomi94 hozzászólása Szept 13, 2020 /
 
Sziasztok!

Nem tudom, így kép alapján megtippelhető-e, mi lehet a gond, ill. javítására van-e bármi esély. Előszedtem a hosszú évek óta eldobozolt régi digitális fényképezőmet, egy Praktica DCZ7.4-et. Mai viszonylatban nem valami extra tudású gép, de annak idején szerettem a színvilágát, kezelhetőségét, és a vele készült fotók még ma is elfogadhatóak.

A hibát úgy írnám körül, hogy csíkos lesz a készült kép, illetve a fényerő-korrekció sem tűnik tökéletesnek. Konkrétabban elé tartom a kezem, majd elveszem, és nem látom azt a tipikus "utánhúzás" hatást, amikor a kezet elvéve minden kiégett, majd szépen kb. 1 mp alatt visszaveszi a szükségesre az érzékenységet. Ez érvényes fotózásra készenlétben, ill. videófelvétel közben is. Utóbbi is elég sötét lesz szobában, de érdekes mód akkor nem csíkoz, csak fényképezéskor.

A dolog amúgy valószínű típushiba, mert előtte volt ugyanebből a szériából egy DCZ8.2, és az is pont ugyanígy ment tönkre. (Ezt a másodikat sérült képernyővel vettem, majd az előzőből átcseréltem a kijelzőket. Valószínűleg az is megvan még, szétszedve eldobozolva.)

Más. Van egy Nikon Coolpix S620-am is, ami valamivel korszerűbb, már akkus példának okáért. Ezzel meg az a gond, hogy az akku leszorító műanyag pöcök eltört. Márkaszerviz nyilván ezzel sem foglalkozik már, de ha valakinek lenne ilyen gépe hibásan, ép akkuretesszel, érdekelne alkatrésznek.
(#) Macsek71 válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Az a "régen nem használt" mennyi idő ?

Nálam van a polcon olyan fényképelő masina aki max. 2 GB-ig ismeri fel a memóriakártyát...
(igaz van rajta egy matrica "Sulinet 2003" )
Következő: »»   44 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem