Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Páraelszívó elektronika
 
Témaindító: broni6, idő: Márc 28, 2012
Lapozás: OK   2 / 2
(#) agostonb hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Az előző kérdésem tárgya:
Elektrolux Ck 460 páraelszívó
(#) botykay hozzászólása Szept 18, 2020 /
 
Tisztelt Tagok!
Adott egy LED világítással működő konyhai páraelszívó. A világítás elkezdett villogni, mint egy stroboszkóp, néha pislákol. A kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint lehet a hiba a 6,3-as állandó üzemü kondenzátor?
(#) Ronin válasza botykay hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Szerintem inkább az egyik led haldoklik, vagy elengedett valamelyik forrasztása kicsit.
(#) Bakman válasza botykay hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 1
 
Az a kondenzátor a motorhoz tartozik. Nagy valószínűséggel a LED-ek kezdik feladni a harcot, szokás szerint túl lehetnek terhelve.
(#) VIM válasza botykay hozzászólására (») Szept 18, 2020 1 /
 
Szia! Ott a LED meghajtó (előtét elektronika a fehér dobozkában), talán azzal lesz a probléma. Ha azt kikötöd és a kimenetét megtáplálod cca. 12 volttal és a LED-ek világítanak, akkor az előtét hibás, keresni kell oda egy hasonló paraméterekkel rendelkezőt ami meg tudja hajtani a LED-eket. Esetleg bele nézhetsz az előtétbe, hogy nincs e benne kirívóan hibásnak látszó alkatrész (pl. egy "púpos elkó").
(#) klenósanyi hozzászólása Szept 18, 2020 /
 
Jézus Mária!
Már egy páraelszívót is így megbonyolítanak? Mi a fenének bele az a bonyolult elektronika?
Ez a hozzászólásom nem igazán építő jellegűre sikeredett, ha ide idegen, kérem moderátort, hogy törölje.
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Esetleg.
Bár jó lenne tudni, hogy milyen az a LED világitás amit megtáplál. Én inkább ott keresném a hibát.
Ha tápegység hiba van, akkor a méretére is jó figyelni, meg a tokozására is. Én a kérdező helyében a hibás tápegységgel a kezemben mennék vásárolni...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
A kérdezőnek olyan valaki kellene a gép mellé hívni, aki legalább az alapvető mérésekkel tisztában van és el is tudja végezni azt. Lásd témaindító utolsó mondatát.
(#) nedudgi válasza VIM hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 1
 
A "tápegység" 6V-15V 700mA áramgenerátor, ami helyett 12V feszültséggenerátor erősen megkérdőjelezhető.
Szerintem ez LED probléma.
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Kicsit hosszabb ez a "menwell" de biztos be lehet helyette építeni, felfogatni.
(#) VIM válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Ebben nincs ilyesmiről szó de attól lehet, hogy igazad van. Precízek ezek a kínaiak.
(#) Hutty válasza klenósanyi hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Mert valahogy össze kellene hozni azt az 500 m3/ óra hozamot.
(#) nedudgi válasza VIM hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Pontosítok: olaszok.

semar.JPG
    
(#) VIM válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Nem a páraelszívót kell nézni hanem azt amit az olasz belerakott kínai cuccot, mer a LED előtétje kínai gyártmány a javából (azért is fért bele, mert olyan kici).
(#) nedudgi válasza VIM hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
A gyártató olasz.
Kínában meg azt, annyiért és olyan minőségben gyártanak, amit a megrendelő kér.
Itt felesleges kínaizni, védhetetlen.
Egyébként mire alapozod ezt a "kínai precízitást", ha nem mérted ki a tápegységet? A ráírt típusjelölés egyértelmű, áramgenerátorról van szó.
(#) erbe hozzászólása Máj 25, 2022 /
 
A pofátlanság határtalan.
~12 éve vettünk egy páraelszívót. 5 év garanciát adtak rá. Jó esetben a kapcsolókat nem sokat húzogatja az ember, hiszen ha megszokott egy beállítást, elég kihúzni a fiókját az indításhoz, majd visszatolni. Valamikor régen akadozott a fokozatkapcsoló, aztán rendbejött. Csak legkisebb fokozaton használjuk, már nem is tudom, miért kellett akkor kapcsolgatni. Néhány hete járt nálunk gázos. Világítást kért, de elég volt neki a páraelszívó lámpája, csak ne menjen a motor. Mikor legközelebb be akartuk kapcsolni, a motorkapcsoló szabadon lötyögött. Az eredmény a képeken.
Bátran eladták 5 év garanciával. Jó esetben nem derül ki, mint nálam, ha meg mégis, hát kicserélik, aztán újra eladják valakinek.
Keresgéltem kapcsolókat. 6- 9- 12ezer.- + ÁFA darabonként. Komplett dobozban nem lehet kapni. Akár 3 kapcsoló árán már újat is vehetek. Van ahol kicsit drágábban 7 év garanciával. Persze azzal kezdem, hogy beszerelés előtt szétszedem.
Teleszkópos páraelszívó
(#) moltam válasza erbe hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Hajszárítóban láttam hasonló forma kapcsolót. Esetleg ha van kéznél bontani való, egy pillantást megér hogy milyen van benne, hátha jó bele.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2022
(#) erbe válasza moltam hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Attól még a tokot újra meg kell ragasztani.
(#) jegerj hozzászólása Jan 10, 2023 /
 
Üdv mindenkinek a melyik vezetékre mit kell kötni a kérdés.Valakinek van valami ötlete?
(#) uniman válasza jegerj hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
A motoron van tíousszám is...:
https://www.youtube.com/watch?v=INhzP10olPE
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
Moderátor által szerkesztve
(#) Fireman_105 hozzászólása Máj 16, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy IKEA-s Följande elszívóm. A problémám, hogy bekapcsolom és csak egy fokozatba működik az elszívó. (nem tudom melyik fokozaton indul el) A gombok világítanak, kapcsolásra csipog és átvált a világítás az átkapcsolt gombra, de nem változik a szívás ereje. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) VIM válasza Fireman_105 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Szia! Próbáld meg az áramtalanítás utáni újraindítást. Bővebben: Link
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem