Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   260 / 291
(#) Fimre válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Szia !
Köszi az információt , megpróbálok szervizen keresztül hozzájutni!
Az 5 V-ot a HQ Elektronikánál láttam , a termék leírásnál. (én ezekhez nem nagyon értek !!!!...)

Üdv: Fimre
(#) kkalmar hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
Van egy LG ICEBEAM Doorcooling hűtőgépünk (GR-S552QC)(2003-as), imádjuk. Egy lakásfestés miatt 3 hétig ki volt kapcsolva és most szerettük volna ismét használni, de sajnos áram alá helyezés után pár másodperccel levágja a FI-relét. Arra már rájöttem, hogy nem a kompresszor a probléma.
Ha a vezérlőpanelről lehúzom a D-szenzor csatiját vagy széthúzom a leolvasztó fűtés csatiját bent a hűtőben, akkor nem vágja le a FI-relét, sőt ha menet közben visszadugom ezeket, akkor a hűtő megy is akár órákon át hibamentesen, de aztán (talán megpróbál leolvasztani) órákkal később levágja megint.
Ilyen hosszabb működés után, ha áramtalanítom és utána visszadugom, akkor is pár másodpercen belül kiold a FI-relé.
Multiméterrel ellenőriztem a szenzort, rendben működik az NTC. A leolvasztó fűtésen sem tudtam testzárlatot mérni. Az ellenállás értéke is reálisnak tűnik.

Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a probléma? Hogyan tudnám megjavítani?
(#) Fimre hozzászólása Szept 21, 2020 /
 
Sziasztok !

Előbb már kértem segítséget egy alkatrész keresése miatt ..... az a CUCC .nem rendelhető a Samsung márka ker. szerint sem ...
Kérdésem, ha valaki ismeri az RL33SBMS1/XEG.-t ..... a zsalunak állandóan forogni kel és csak akkor áll meg , és zár amikor eléri a felső részben a hőfokot ? (ezt mondta a szakszervizes...)
üdv Fimre
(#) tomasz23 hozzászólása Szept 24, 2020 /
 
Üdvözlet! Van egy kb. 160 literes Starlight fagyasztószekrény, amelyik a garancia lejárta után fél évvel megállt. A kompresszor nem megy, nem melegszik. Világítás nincs benne, így hosszabbítóval több konnektorból megnéztük, hátha valahol elakad a villany. Aki szerelőt megkérdeztünk azt mondta alsó hangon 30 ezer körüli esetleges javítás. Viszont felmerült mint lehetőség hogy ebben az árfekvésben használt Gorenje, vagy Lehel fagyasztót is lehet találni. Tanácsot szeretnék kérni. Köszönöm.
(#) Bakman válasza tomasz23 hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Keress meg olyan szerelőt aki nem csak a hasára üt és mond valamit, hanem bele is éz a gépbe.
(#) uniman válasza tomasz23 hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Típusát sem ártana megnevezni...akkor tudnánk, hogy egy hetvenezer forintos fagyasztóra kéne rákölteni min. 30 ezret.
(#) tomasz23 válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Modell: CF-157AP.
Eredeti árát nem tudom, mi XXX szerviztől 35 ezerért vásároltuk hat hónap garanciával.
(#) kaqkk válasza tomasz23 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ha nem is próbál indulni valószínűleg csak a hőfokszabályzója purcant ki , az kiszállással is kb 10000...
(#) sprezi hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Üdvözlet!
Már egyszer volt ez a problémám az indító relével! Indit de egy kis idó múlva leold a hokioldú!
egyszer sikerült megpiszkálni és azóta ment! akkor sem tudtam levenni Most is az lenne a kérdés ,hogy lehet levenni roncsolás nélkül?A kompresszor műkódik, ha behúz néha a relé!
(#) sprezi hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
A hűtő ZANUSSI Lehel alul fagyasztós két kompresszoros! A fagyasztó hibátlanul működik!
(#) Dino71 hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Lenne egy samsung rl39trcmg kombi hűtőm. Ami biztos rossz benne az az NTC. Kérdésem hogy hol keressem a benne lévő NTC t, vagy hova tegyem az újat?
(#) Horváth Péter hozzászólása Nov 4, 2020 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
A side by side hűtőnk belső ventillátora nagyon zajos lett, mintha elérne a lapát valamit.
Mit lehet vele kezdeni?
Köszi
(#) kaqkk válasza Horváth Péter hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Kapcsold ki és hagyd leolvadni , azután cseréltesd ki az olvasztóbetét hőbiztositékát.
(#) kaqkk válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Honnan tudod hogy az a rossz ? A kompresszor oldalán lévő kötödobozban van ..
(#) Horváth Péter válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Tényleg? miért kell az olvasztóbetétet kicserélni? Jeges lehetett a lapát és kiegyensúlyozatlan?
Hol van pontosan és mit keresseK? Milyen? Hogy néz ki?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) kaqkk válasza Horváth Péter hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Nem figyeltél ! A betét hőbiztositékát kell cserélned és a ventillátorpanel mögött az elpárologtatón találod.
(#) Horváth Péter válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Köszi! Értettem, amit írtál, csak a kérdésnél nem fogalmaztam jól.
Már le is olvasztottam és jól működik! Köszönöm a segítséget.
De milyen az a hőbiztosíték, mit keressek? Hol lehet kapni újat?
(#) kaqkk válasza Horváth Péter hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
A hőbiztosíték az olvasztóbetét vezetékén van egy műanyag dobozban vagy egy összesütött műanyag csőben meg kell nézni hogy a dobozos (cserélhető) vagy a betéttel egybeépített (összesütött) változattal van dolgod és a márkaszervízben megrendeled ,beépíted ha az előlapot leveszed amin a ventilátor van egyszerű megtalálni . ( termofuse néven keresd a )
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2020
(#) Horváth Péter válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget!
Szuper!
(#) Gery78 hozzászólása Nov 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Ariston MTM1913F hűtőszekrényünk, amelyet 2007-ben vettünk meg. Idáig probléma nélkül üzemelt. Mostanában viszont előjött egy probléma, ami nem mindig áll fenn, most csinálja másodszor, gondoltam megkérdezlek Benneteket, hogy mi lehet. Azt csinálja a hűtő, hogy a tetejéhez közel a fagyasztó ajtó mögött felül van a fagyasztó beállító gomb, és onnan hallani lehet egy relé prellezés-szerű hangot, mint amikor egy relé egymás után gyorsan ki-be kapcsolgat, ezt elég hangosan csinálja. A gép hűt rendesen, a hőmérsékletek a beállításnak megfelelőek. A Fagyasztó részben -26°C körül van, a rendes hűtőtérben 2-3°C. Ez a probléma nem rendszeres, tegnap jött elő másodszor, de ma nem csinálja. Azelőtt meg hetekkel ezelőtt csinálta ezt, aztán nyugiban volt. Véleményetek szerint mi lehet ez a kerregés? Gondot okozhat ez a későbbiek során?

Ilyen hűtőgépünk van
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2020
(#) kaqkk válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
A -26 az már nem rendes ... -18 környékén a leghosszabb az élelmiszerek tárolási ideje . A prelegés valószínűleg a döglődő hálózati táp miatt nehezen behúzó relé hangja . Vedd ki a helyéről az elektronikát és keress benne egy 470n-1mikron körüli értékű szögletes kondenzátort és azt cseréld ki ugyanolyan típusú értékű kondira , és 10-12 évig nem lesz ilyen gond vele .
(#) Gery78 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Köszi a választ! Lehet hogy nagyon hidegre van állítva? A gyorsfagyasztó részben van ennyi, a normál fagyasztó lehet -18 körül van, még nem mértem meg igazán. Hogyan tudnám kivenni belőle az elektronikát? Hol kell ehhez megbontani a hűtőt?
(#) Joe_001 válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 16, 2020 1 /
 
Szia!
A tanyán (elektrotanya.com) van manual. MTM1910F. Hasonlít? Töltsd le valószínűleg egyforma.
(#) wwenigma hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy Zanussi ZRD18JB (92040350200) hűtőm ami ma reggelre az eddigi felülfagyasztósból átment alulfagyasztósba is. Mókás volt amikor a reggeli kávéhoz a tejet nem tudtam kiönteni.

Ahogy visszaolvastam, termosztát? K59L2014-et hoz kulfoldi spare oldal illetve D077B6958 termosztátot látok még hozzá itthon, mivel nem szedtem szet melyik lenne a gyári illetve a cseréje kb. mekkora munka, szerelővel hasraütésre mennyibe fájna?

Köszi,

S.
(#) kaqkk válasza wwenigma hozzászólására (») Nov 18, 2020 / 1
 
Max fél órás munka a szerelő kb egy tizesért megcsinálja .
(#) wwenigma válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Az elég barátságos lenne mert alkatrészt 9ért találtam legolcsóbban, Ukrajnában.
(#) kaqkk válasza wwenigma hozzászólására (») Nov 18, 2020 / 1
 
2 klikk volt a keresés .. De hívj fel egy szervízt és kérdezz rá (minden termosztátnak van helyettesítője vagy utángyártott verziója ami ugyanolyan tökéletes mint az eredeti )
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) Multiplex hozzászólása Nov 21, 2020 /
 
SAMSUNG RL39TRCMG hűtő a legkisebb fokozaton is túlhűt, az ételek megfagynak benne. A hiba nem új keletű, amióta megvettük (használtan, egy éve) azóta így van. Jegesedéstől függő mértékben teszi. A netet böngészve nem egyedi probléma.
Mi okozhatja?
Van ebben légkeverés illetve NO FROST fűtőegység? Nem találok rá hivatkozást a neten.
(#) StMiklos válasza Multiplex hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Szevasz!

Ez? https://www.hasznalati-utasitasok.hu/samsung/rl39trcmg/k%C3%A9zik%C3%B6nyv
Részlet ebből, alul további jellemzők > mutass többet > katt

További jellemzők
Fagyásmentes rendszer ✗
Multi-Airflow többszörös légáram rendszer ✗
Anti-bakteriális funkció ✗
Külső megjelenés Függőleges
Beépített fagyasztó ✓
Ajtó típusa Dupla

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020
(#) mágnespatkó hozzászólása Nov 26, 2020 /
 
Szép estét mindenkinek!
El tudná valaki mondani, egy hagyományos (kompresszoros, fagyasztó résszel is rendelkező) hűtőgép működését? Konkrétan Electroluxról van szó. A hűtő termosztátja milyen hőfokot figyel, és hogyan tudja egyszerre szabályozni a fagyasztó, és a hűtő rész hőfokát?
Következő: »»   260 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem