Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   253 / 315
(#) pipi válasza erdgab hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
(#) erdgab válasza pipi hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Köszönöm!
Azért megkérdezném,hogy valami "hasonlót"házilag,lehetne készíteni?Nem az ára számít,amit a linken láttam,de építeni jobban szeretnék,ha lehet.
(#) proli007 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Hello! Igazából nincs mit utánépíteni. Itt láthatod, hogy van egy hatlábú céláramkör, amiben a referencia és a komparátorok benne vannak, és ehhez tartozik a két Fet. Az egész az alacsony tápfeszre és a nagyon kicsi fogyasztásra van kihegyezve. Mit szeretnél elkészíteni? A nyákot? vagy a DW01 belsőjét? Mert utóbbi tömbvázlatát az adatlapján megnézheted.
(#) erdgab válasza proli007 hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Köszönöm!Azt hittem valami sokkal egyszerűbb megoldás létezhet,de látom,én nem gondoltam át az egészet,bocsánat!
(#) proli007 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 1
 
Ha egyszerűbb dologra vágysz, akkor rajzoltam az áramkörödhöz kiegészítést.
Az aksi behelyezése után megnyomod a nyomógombot és kezdődik a móka. Ha lemerül az aksi lekapcsol és úgy is marad. A Led egy fehér Led, halványan jelzi is a bekapcsolást, de feladata a feszültség eltolás a figyeléshez, Átalakítottam az ütemadódat, mert így a legkisebb a fogyasztás ha lekapcsol. Az 50sec várakozás alatt kb, 100uA, lekapcsolás után kb. 10uA a fogyasztás.
(#) erdgab válasza proli007 hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Gábor,tisztelettel köszönöm a kapcsolást és a fáradságodat!
Valami hasonlóra gondoltam én is,de nekem KICSI a tudásom az ilyenekhez.Meg fogom építeni és beszámolok majd róla.
(#) Tofo3 hozzászólása Szept 21, 2020 /
 
Sziasztok! Építettem egy akkus hangfalat. Elég nehéz, ólomsavas akksi van hozzá. Lenne valami ötletetek, milyen akkut(és esetleg töltőt) és honnan szerezzek be ami: könnyű, nem kerül nagyon sokba, tölteni gyorsan lehet és legalább 8Ah! Feszültséget növelni tudom, így ha kevesebb mint 12volt nem gond. 12voltos erősítő van benne. Előre is köszönöm
(#) Epu2 válasza Tofo3 hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Ebből maximum kettőt választhatsz.
(#) Kovidivi válasza Tofo3 hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Lipo/Li-Ion cellák. Könnyebbek, mint az ólmos akksi, az ára jó kérdés, én használtan veszek nagyobb pakkokat (3S-6S 3-5Ah), ezeket szétbontom, és a nekem megfelelő csomagnak építem össze. Előtte lemérem a cellák kapacitását és belső ellenállását, a 10-20mOhm (igénytől/terheléstől függő) felettieket elrakom máshova.
Nekem jelenleg 1kW terhelésre kell 10S akku, 10S 4P lesz kb. 16Ah, oda max. 10mOhm-os cellákat használtam, ebből 4db párhuzamosan 2.5mOhm belső ellenállást ad maximum, ebből sorosan 10db 25mOhm pakk belső ellenállással kecsegtet.
A kicsit puffadt cellákat ha nem muszáj, nem használom fel. Így sokkal de sokkal olcsóbb, mint ha újonnan vennék egy ilyen akksit.
Tölteni meg lehet simán 2C-vel is, ez 16Ah-nal 32A lenne, fél óra töltési idő...

A puffadt cellákra visszatérve, a mellékletbe rakok képet, hogy egyes gyártók akksi pakkjai miért nem puffadnak fel soha.
Válasz: mert nem tudnak, nem szabad nekik, a 0.5mm-es alumínium lap miatt... Ugye a gázok összenyomhatóak, így ha puffad is az akksi, az egészen addig nem fog feltűnni, amíg fel nem nyitjuk azt. Kicsit nő a nyomás a cellákban, az akksi ugyanolyan kemény és szép formájú marad, mint az első napon. A tulajdonos pedig elégedett, sőt büszke, hogy az ő akksijai bizony sosem puffadnak, és csak azt a márkát fogja vásárolni. Jó trükk.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2020
(#) erdgab válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Megépítettem az áramkört,amit rajzoltál,igaz nem volt fehér ledem,jég kék smd ledet raktam be,tökéletesen működik!Néztem a lekapcsolási küszöböt is,3 voltnál kapcsol le,ez nekem jó.
Köszönöm!
(#) proli007 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 21, 2020 / 2
 
Szívesen, használd egészséggel!
(#) szsrobert válasza Tofo3 hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Hidrogenes leggombon logo vezteknel, egyeniranyitonal es aramkorlatozo ellenallasnal nincs konnyebb. Cserebe alacsony a hatasfoka.
(#) sargarigo válasza szsrobert hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
És hogy csinálod hozzá a hidrogént? Síma vízbontással?
(#) szsrobert válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Sav-fem, lug-fem, vizbontas, femhidridek, stb.
(#) sargarigo válasza szsrobert hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Hm. ez érdekel! Van ennek valami topicja?
(#) Melphi hozzászólása Szept 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretnék ismét segítséget kérni, mielőtt a li-ion cellákat pakkba pont hegesztem, mi az eljárás a sorba kötött cellákkal, beépítés előtt pontosan azonos szintre kell tölteni, vagy a kész pakkban kiegyenlítődnek a sorosan kötött cellák feszültségei?
Köszönöm.
(#) Kovidivi válasza Melphi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Ha van BMS-ed balanszer áramkörrel, akkor később kiegyenlítődnek. Ha nincs, akkor vegyél másik BMS-t. Egyébként ha jobban esik, feltöltheted a cellákat egyesével is, 4.20V-ig (feltöltött). Én jobban szeretem a lemerült cellákat forrasztgatni/pontheggeszteni, véletlen rövidzárlatnál nem pukkan akkorát.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) Melphi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Köszönöm a válaszodat, esetleg van valami tapasztalatod a kínai BMS-el, mennyire megbízhatóak?
(#) Kovidivi válasza Melphi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Amivel eddig találkoztam, nagyon jók. Kivéve, hogy a termék adatlapján az szerepel (szerepelhet), hogy balanszál, a valóságban pedig nem. De ezeket ki kell szűrni vásárláskor, ez a probléma nem csak Ebay-en van jelen, hanem mindenhol...
(#) Melphi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Esetleg nem tudnál ajánlani egy eladót az ebay-n, akitől már jó tapasztalattal rendeltél? 3S 10-20A-re kellene BMS.
Köszönöm.
(#) Kovidivi válasza Melphi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Nincs konkrét eladó. Nézegesd a nyákot, keress kicsit nagyobb méretű SMD ellenállásokat, 40-300 Ohm tartományban, meg a leírásban legyen benne, hány mA-rel balanszál. A nagyobb méretű ellenálláshoz minden esetben tartozik legalább egy SOT23 tranzisztor/FET vagy egy SOT23-5 IC, és ez annyiszor, ahány cellát tud a BMS. Erről felismerhető a balanszer áramkör.
(#) Melphi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Köszönöm a jó tippeket.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 25, 2020 /
 
Sziasztok!
3S Li-Po pakkot, hogy lehet "autóról" legjobban tölteni.
BMS van rajta, de ha áll az autó akkor az akkufesz 12-12,7 között van, járó motor mellett pedig bele tud szaladni a 14.2 be is.
A BMS nek meg elvileg stabilan 12.6v kellene. Viszont így egyszer up kell neki egyszer meg down....
Vagy ?
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 25, 2020 / 1
 
B6 V2 12V változat. Mindenre is jó.
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 25, 2020 / 1
 
Vagg egy sepic converter (buck-boost).
(#) Melphi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Megtaláltam amiröl beszéltél, látom a két fajta panelt, de mire jó az enhanced verziójú panel?

s-l500.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Nagyon fontos a korábbi 10S 35A BMS átalakításánál (lásd a hsz., amire válaszolok), hogy a nyákon van még egy mini SMD ellenállás, amit át kell másik helyre ültetni. A nyákon be van ez az ellenállás keretezve, és a mellette levő helyeken T és K szerepel (az egyik hely üres). Tehát a hátoldalon a rövidzár helyzete és a másik oldalon a pici SMD helyzete is fontos, különben túltöltheti a cellákat!
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Megtudnátok mondani, mi a különbség?
(#) Firefighter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Az lenne a cél hogy minél egyszerübb legyen a töltés!
Ez egy akupakk igy nem építeném hozzá pluszba ezt a töltőt! ( de amugy jelen pillanatban egy hasonlóval töltöm! )
(#) Firefighter1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Rákerestem pár darabra...

Jól látom hogy ez tud down és up ként is viselkedni?
Cirka: in:12v-14,2v out: 12,6V 2-5A Erre melyiket javasolnád?
Mert én csak ezt találtam ami up és down is, de ennek a max bemenője 12v... szerintem a 14,2v kilövi
Következő: »»   253 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem