Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   254 / 312
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Még ez az amibe belefutottam... de nem tudom.

Apropó mi történik akkor ha:
Beteszek egy stepdown modult, ha jár a motor akkor ugye kapja a 14.2v-ot, a kimenetet szépen belövöm 12, ra. Viszont ha a stepdown nem kap csak 12.3-12 v akkor mi történik ad ki kevesebb mint 12,6v-t vagy "lekapcsol"?
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Ilyesmi kell neked: Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Itt van két "nagyfelbontású" kép, ahol a töltés és merítés egy ponton található meg, a C--t kell használni! Ebayen megtalálható a BMS a következő kulcsszavakkal: BMS balance 35A 10A (egyébként nagyobb pakkokhoz is használható ez a nyák, ott több alkatrész van beültetve, ugyanígy a 13S-ből lehet pl. 12S-t készíteni vészhelyzetben).
10-11$ db-ja.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) Csupasz hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok! Kapcsolódnék az előző témához. 3db 18650 akkumulátort szeretnék tölteni, napelemmel. A napelem max. 12V-ot szolgáltat, teljes fényerőn. Tehát buck boost konverter, beállítom a 12,6V-ot. Teljes sötétben viszont folyhat visszafelé áram? Ha igen, akkor egy dióda plusz 0,6V?
Kérem, javítsatok ki, ha valamit rossul írtam. Köszönöm a segítséget.

s-l500.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 27, 2020 / 1
 
Nem folyhat visszafelé áram, a buck boost áramkör miatt. Sepic converternél a bemenet és kimenet között egy kondenzátor található. Középen látható a két db SMD kondi.
(#) zsa hozzászólása Okt 4, 2020 /
 
Sziasztok. Adott egy készülékem akkumlátor cserére szorúl. Kérdésem agyári 3 pines aksi helyére jó e a sima 2 pines aksi? Az aksit maga a készülék tölti igy a termisztor 2 pines esetén nem lenne bekötve. Működne igy is a töltés?

s-l400.jpg
    
(#) pipi válasza zsa hozzászólására (») Okt 4, 2020 / 1
 
Ezt kizárolag az "egy készulék" tervezője tudja megmondani. Viszont megfelelő óvatossággal ki tudod próbálni.
Amilyen töltőáramköröket láttam, és termisztorosak, azok rosszul működnek "szakadt termisztorral", a helyére be kellene kötni minimum egy "olyan" névleges értékű ellenállást...
esetleg a töltő IC adatlapja segíthet, előfordulhat hogy a termisztor helyét rövidre kell zárni, ha nincs használva a hővédelem
(#) zsa válasza pipi hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Köszönöm. 10k ntc . A régi-ből átültethető az uj aksiba ez a szenzor? Pcb re van ültetve vagy maga az aksi fóliálya alatt van beépítve?
(#) pipi válasza zsa hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Ha szétszeded meglátod Csak vigyázz, erős nyomásra, sérülésre füsttel reagálhat.
Ha van benne pcb, akkor lehet rajta védőáramkör (IC) is
(#) Rosszmáj válasza pipi hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Öregecske PDA-kban van ilyesmi akku.
A sárga "cellux" alatt van a nyák. Az akku két pólusa jó esetben rá van forrasztva a nyákra, rosszabb esetben ponthegesztve. Lazán cserélhető.
A kérdés az, hogy a "for thermistor" vezeték külső termisztorra megy, vagy a nyákon lévő termisztor csatlakozója, ami a készülék "T" jelű pontjára csatlakozik.
(#) Horvath65 hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Üdv! Vásároltam egy akkus gépet, amelynek az akkuja kb. negyed óra alatt lemerül, újabb töltés után is. Nem tudom mi van benne, de gondolom lithium akksi(erre vonatkozó adat nem található sehol). A webbárúház azt mondja, hogy valószínűleg túl lett töltve, ezért töltsük 4-6 óra hosszat és merítsük le, ezt háromszor ismételjem meg. Nem értem ezt az eljárást, mi ez ráolvasás? Az akksinak kell ilyen hókusz-pókusz? Szerintetek valós ez az eljárás? Mert nekem gyanús, hogy falhoz akarnak állítani!
(#) antikzsolt válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Esetleg márkát típusszámmal írhatnál. Olcsó kategóriásban li ion ritka.
(#) Horvath65 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Ez egy olcsó masszírozó pisztoly."fascial gun GB-820" nem tudok róla semmit (a párom rendelte). Itt lett vásárolva, nem bőbeszédű a technikáról.
(#) Kovidivi válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Ha megírod, mi szerepel a töltőjén (feszültség, áram, stb), akkor tudunk tovább segíteni.
De ez a 3x feltölt-lemerít dolog nem hiszem, hogy segítene. Ha NiMh, akkor azon tud egy kis mértékben segíteni, de az üzemidőt nem fogja megduplázni... Lithium ionnál nem találkoztam meg ilyen jelenséggel, ott ezt kizártnak tartanám.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2020
(#) Rosszmáj válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Itt azt írja, 12V 2500mAh LiIon 3 óra üzemidővel.
Szerintem akkucsere 2500 mAh-s (!!!) cellákra megoldás lehet.
(#) Epu2 válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
A "ráolvasás", formázás, Ni-Ca vagy Mn akkun segíthet. A Li-os akkunál ellenőrizni kell a töltési végfeszültséget. Biztosabb ha 4,2 V, mint a 4,3 V

.
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Ha más hibák kizárva.
(#) Horvath65 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Helló! Input 100-240Vac; 50/60Hz; output8,4V = 1A ("médin csájna") Újból kipróbáltuk negyed óra alatt lemerül. Ki kapcsolja, ha el ér egy minimum feszt. Szerintem egy vissza vitt rossz készüléket sóztak ránk.
(#) Horvath65 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Helló! Kipróbáltam, ismét lemerült negyed óra alatt. 8,4V-os és 1A-s. az adapter. Szerintem hétfőn posta. Nem nyúlhatok bele mert garanciás. csak az a kérdés, hogy mivel érveljek, mert huzakodnak az már látszik. A li aksikat nem lehet formázni. Előbb kérdezzek rá az aksira?
(#) Rosszmáj válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Ha garis, visszavinni/küldeni. A 12,6V-os akkunak kicit karcú a 8,4V töltőfesz.
(#) Horvath65 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 16, 2020 / 1
 
Igen garis. Tegnap jött meg. Arra gondoltam 14 nap elállás joga, vissza kérem a pénzt. Párom mondja, hogy amikor kibontotta olyan érzése volt, hogy nem originált, mintha már kibontották és használták volna. A készűléken semmi felírat, nem tudom a készülék üzemi feszültségét a felvett teljesítményt, semmit. Nem akarok vele kísérletezni.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2020
(#) Kovidivi válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 17, 2020 / 2
 
Küldd vissza. Átverés szagú az egész. 15 perc üzemidő semmi.
(#) Georgee hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Sziasztok, nézegettem az ebayes töltésvezérlő panelokat. Van egy akkus csavarozóm, amit szeretnék én is átalakítani. Jelenleg Imax B6al töltöm a Li-io cellákat, (gyárilag NICD volt), de szeretném egyszerűbben megoldani a töltést és az akkupakk mellé betenni egy töltő áramkört. Ha a cellákra teszek az előzőleg említett töltésvezérlőt, akkor a töltés hogy működik? Ha feltöltött az akku akkor lekapcsolja a cellákat? Illetve a töltőáramot beállítja magának?
(#) GPeti1977 válasza Georgee hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Nem kevered a töltésvezérlőt a BMS áramkörrel?
(#) Georgee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Épp ezt akarom tisztába tenni
(#) GPeti1977 válasza Georgee hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Nem alkalmas töltésre.
(#) Georgee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Úgy gondoltam, ha a BMS a cellák mellé bekerül, akkor ha a töltő rámegy akkor ha a cella eléri a felső töltöttségi szintet ez a panel lekapcsolja a töltést? Vagy csak a merülés esetében tiltja az akkukat?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2020
(#) GPeti1977 válasza Georgee hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Nem a BMS nek kell lekapcsolni a töltést, meg abban nincs áramgenerátor a CC/CW töltőkarakterisztikához.
(#) Georgee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
A töltőre mindenképpen lesz CC-CW modul. Csak olvasgattam pár leírást, és szerepelt olyan is benne, hogy a BMS modul letiltja az akkut ha a töltő túlakarná tölteni (ebay leírásba úgy szerepelt, hogy nem hagyja sem lemerülni, sem túltölteni az akksit).
(#) GPeti1977 válasza Georgee hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Így van.
Következő: »»   254 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem