Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   65 / 76
(#) bbb válasza Pixi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Az elem nincs lemerülve?
(#) pipi válasza Pixi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Az első az elem ellenőrzése(terhelve), nekem már csalt a multim, amikor elkezdett merülni az elem.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2020
(#) Pixi válasza pipi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Igen, ez már ismert a másik Maxwell-ből, ott már egy ideje kint van az elem jel mire el kezd csalni. Itt nem volt kint elem jel, és tettem bele újat, és a helyzet ugyan az. Van benne 4 poti, de egyiknek az állítása sem hozott változást.
(#) Egri Frédi válasza Pixi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Vizsgáld végig a 2 mérővezetéket törésre. Engem majd az őrületbe kergetett valami hasonló ... A szuperhajlékony vezeték eltört a műszernél lévő dugó törésgátlója után közvetlenül. Így hol mért, hol nem, hol pontos volt, hol marhaságot mutatott. Volt, hogy mért egyent, de váltót már nem - attól függően, hogy a szilikonon belül mennyire ért össze a mozgatástól a réz ér. Szétszedtem, elemet cseréltem, nézegettem, vakaróztam, káromkodtam ... Ez volt az utolsó amire gondoltam volna.
Nem biztos, hogy nálad is ez a hiba, de egy másik vezetékkel próbálj rá ...
(#) Pixi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Mivel kettő multi van így ezt is hamar kizártam. Sajnos nincs ötletem mi is lett vele. Főleg, hogy ezt keveset használtam.
(#) proba válasza Pixi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ohm mérés? Ilyen esetekben megnézem melyik méréshatárban teljesen rossz, nagy valószínűséggel az a fő hibához vezet. Amúgy nagyjából biztosíték, elem, váltókapcsoló kontakthiba, esetleg van benne valami védőáramkör, ami átvezet, és ki is fújt a javítható hibák sora. Ha szétszeded, szemrevételezéssel nagy valószínűséggel eldönthető, mi baja.
(#) IMi hozzászólása Okt 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Trakon A880l mini csodának, az R34 pozíció számú ellenállás értéket keresem.
Valakinek volna ilyen és szét pattintaná egy érték leolvasásig, azt meg köszönném.
(#) antomysm hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy parkside pdm 300 c2 multiméter akadt a kezembe, teljesen kezdőként kezdtem el vele ismerkedni, méregetni, illetve az elektronikával is. Kis méretű mA, µA áramot szerettem volna mérni, de azt tapasztalom, hogy nem történik semmi. Csak 0 -kat ír. 100% -ban nem zárható ki, hogy valamit rosszul csinálok, de szerintem a multiméterrel lehet valami.

Elképzelhető, hogy hibás, vagy a biztosíték ment ki túl nagy áram, nem megfelelő tartományú mérés miatt? Ha ez történt nem kéne valami hibaüzenetet dobnia?

Szétcsavaroztam, hogy hátha szemmel látható, hogy elégett a bizti, de kerámia, így nem látszik. Másik multim nincs, hogy kimérhessem.

A többi funkciója működik, ellenállás, feszültség, szakadás. Diódát nem próbáltam.

Tehát a kérdés, hogy a tapasztalható jelenség magyarázható a biztosítékkal, vagy más lehet a gond?

Előre is köszi!
(#) X-Wing válasza antomysm hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Elképzelhető, hogy tönkrement benne a biztosíték.
Vedd ki,és mérd meg szakadásvizsgáló állásban a multiddal. Ahhoz nem kell másik.
(#) fecameca válasza antomysm hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
200 mA méréshatárig szokott lenni benne egy bizti. Inkább az égjen le, mint a sönt. Ki kell cserélni.
(#) X-Wing válasza X-Wing hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ezt a fotót találtam a neten a belvilágáról.(Remélem ez az.)
Ha már szétszedted, mérd meg mindkét biztosítékot.
A kisáramú mérést a bal oldali, 250mA-es bizti viszi.

parkside.jpg
    
(#) Gafly válasza fecameca hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ebben kettő van, esetleg meg is lehet próbára cserélni a kettőt.
De meglehetősen biztosnak tűnik, hogy a 250 mA biztositék égett ki.
Az jó kérdés, hogy hol kap "belevalót", ámbár ha nem "patkolja meg", akkor közönséges darab sem szentségtörés.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ide elég merész dolog "patkoltat" tenni ...
Igaz, máshová sem javallot csak ha nagyon "égető" a szükségszerűség.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Mondom "próbára", meg az előző sem "viccből ciccent el", szerintem...
(#) X-Wing válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Standard 5x20-as biztik vannak benne, mint a low-cost műszerekben általában.Minden sarkon kapni ilyet.
(#) Gafly válasza X-Wing hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
A betett képen a szine más, de sajátomba nyugodtan betenném.
(#) antomysm hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Sziasztok! Wow, nem is számítottam ilyen sok válaszra.
Ahogy tanácsoltátok, a saját szakadásmérőjével megnéztem, rossz a bizti, a másik jó.
Köszi mindenkinek a választ, beszerzek egy helyettesítőt.
(#) proli007 válasza antomysm hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Hello! Ne csak örömködj! Azt is áruld el, hogy miben, hogy mértél áramot. Mert valamiért kiment és azt hasznosabb tudni hogyan kell mérni, mint biztit cserélni..
(#) antomysm válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Igazából nem tudom, hogy mi volt az a pillanat amikor elszállt, erős áramra egyáltalán nem használtam, de valamikor túlléphettem a mérési határt. Mostanában sokat olvasgatok a témában igyekszem nem elkövetni ezt újra.
(#) Egri Frédi válasza antomysm hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Ha "fogyasztó" nélkül mértél áramot, akkor vegyél egy nagy zacskó biztit, mert szükséged lesz rá ...
(#) Cinema válasza antomysm hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Mindenképpen "F"-jelű biztosítékot tegyél bele a rossz helyett. (F=Fast, azaz gyors kioldású)

Üdv!
(#) Pali79 hozzászólása Dec 20, 2020 /
 
Sziasztok! Adott egy Maxwell MX-25 201 típusú multim ami 20mA-es áram mérésnél igen nagy hibával mér. Konkrétan számítás szerint kb. 12 uA folyik és a multi 14mA-t mutat. Szerintetek mit lehet ezzel kezdeni?
(#) szapcsika válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Egy másik multival először is ellenőrizni kellene. Olletve mégegyszer megnézni azt a számítást és mérési összeállítást, gyanús, hogy nagyjából ezerszeres a különbség.
Meg persze a trivialitások, hogy jó-e az elem, más méréshatárokban és üzemmódokban mi a helyzet.
(#) proba válasza szapcsika hozzászólására (») Dec 21, 2020 / 1
 
Valamely méréshatár ellenállása megszakadt. Másik multival megméred a műszered bemenő ellenállását árammérés állásban. Szerintem itt a szokásos kis ohmok helyett sokkal nagyobbakat fogsz mérni. Az is árulkodó lehet, ha a műszert beiktatva a mérendő kör árama jelentősen csökken.
Esetlegesen a tárcsa is lehet kontakthibás.
(#) Pali79 válasza proba hozzászólására (») Dec 21, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Ez volt a hiba! Az egyik ellenállás meg volt égve. Kivettem, nagyságrendekkel nagyobb ellenállást mutatott mint kellett volna. Szerencsére a panelon nem csak a pozíció számok vannak feltüntetve, hanem az értékek is. Igaz csak két darabból tudtam előállítani a szükséges értéket, de most jól mér.
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Vettem pár hónapja a képen látható csoda multimétert eleinte nagyon szuperül is működött de egyik napról a másikra teljesen meg bolondult. Mindent mér ami nem létezik mindenhogy csipog ahogy nem kéne. Mi lehet a probléma? Elvileg semmi olyat nem mértem vele ami kilőhette volna az agyát.
(#) fecameca válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Ennek hol a teleptartója? Nem-e kontakthibázik benne valami? Jártam már ógy 9 Voltossal, hogy üresen 9,6 Volt volt rajta, de nem bírt 1 mA áramot sem leadni. Gyerek iskolatechnikus, hozott 3 olyan műszert hozzám, semmi bajuk nem volt, csak olyanok voltak a telepek bennük. (Biztos 100 évesek, de frissen bontva jóknak hitték őket).
(#) morzsa15 válasza fecameca hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Rugós érintkezős, 2db AA elemmel műküdik próbáltam külső tápról is ugyan ez a hejzet vele.
(#) morzsa15 válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Esetleg ha valakinek lenne ilyen műszere és lefényképezni a tekerő belső érintkezők elhejezkedését hálás lennék!
(#) Egri Frédi válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Ha a funkciókapcsolód szétesett, azt "EMBERPRÓBÁLÓ" munka lesz összerakni. Annak nem szabad összerakott állapotban szétesni. Ha igen, akkor az máskor is elő fog fordulni -> kuka ...
Következő: »»   65 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem