Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 66
(#) usane válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Idézet:
„egy-két év múlva mindenre ki lesz szabva ÁFA, összghatár nélkül.”

Ha tartják magukat a meghirdetett időponthoz akkor januártól.
(#) neogeo2 válasza usane hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Nem is az ÁFA a nagy baj, sokkal inkább a vámügynöki díj amit így feltehetőleg nem lehet majd kikerülni. Vége az olcsó nyáklap rendelésnek (meg minden más alkatrész rendelésnek is).
(#) Alkotó válasza usane hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Én nem vagyok sem VÁM-ügyi sem kereskedelmi szakember, de az ÁFA többféle módon is befizethető. Tehát akár úgyis, hogy nem kell hozzá a NAV.
Pl. A vásárláskor eleve így készülhet a számla, és mivel így a vevő befizeti az eladónak, így azt bizonyos időközönként az eladó csoportosan egy összegben utalhatja az államkasszába. Így egy ilyen vásárlás hasonlóvá válik az itthoni kereskedőtől való vásárláshoz.
Csak ehhez a kínai panelgyártónak kell nagyon konstruktívnak lennie, és azt már erősen véleményesnek érzem mennyire lehet ez racionális. De ha egységesen az egész EU közösség ezt fogja megkövetelni, akkor az egész térség együtt már lehet olyan vásárló erő, amiért érdemes az eladónak felvenni a kesztyűt.
Még azt is el tudom képzelni, hogy rendeléskor a vevő adja meg az ÁFA százalékát vagy értékét (mert ez lehet eltérő a különböző országokban), és fizetés után ezt a részt azonnal és automatikusan küldi az eladó a gyűjtőszámlára.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
A másik verzió, hogy amelyik kínai cégnek elég sok európai megrendelése van, az majd nyit egy (névleges) képviseletet valahol Európában és nagy tételben intézi a vámolást az árakba beépítve. Így te elvileg egy Európai cégtől rendelsz.
(#) PHARO hozzászólása Okt 1, 2020 /
 
Sziasztok!


Rendeltem paneleket Kínából és ma kaptam egy sms-t, hogy a vámkezelés kezdeményezéséhez nézzem meg a teendőimet a posta oldalán. Ez is 22$-ba (kb. 19€) került szállítási költséggel együtt mint az előzőek, amiket simán vámolás nélkül megkaptam. Nem 22€ az ÁFA mentes limit?
Most akkor ezt le kell vámoltatni?
Meg tudnátok írni, hogy pontosan mit kell tennem? Elég zavaros amit az oldal ír. Mennyit kell majd fizetni?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2020
(#) Alkotó válasza PHARO hozzászólására (») Okt 1, 2020 / 1
 
Nem kell fizetni. Az ellenőrzés nem az értéktől függ hanem szúrópróba szerű. Neked kell igazolni az értéket a számlával.
El kell indítani a vámeljárást, amihez be kell csatolni a kért iratokat. Ez alapján meg fogják állapítani, hogy azok valóban fedik-e a valóságot, és ha igen akkor vámkezelés nélkül lezárják az ügyet.
E miatt sajnos késik a csomag kb. 2 hetet (és jellemzően felbontva kapod meg, amit utána ismét lezárnak).
(#) PHARO hozzászólása Okt 1, 2020 /
 
Nagyon köszi!
Az Invoice az a számla, amit le lehet tölteni a rendelési oldalról?
(#) Alkotó válasza PHARO hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Igen.
De kell még a fizetést igazoló bizonylat (nálam ez PayPal kivonat), és ki kell tölteni a vámkezelési megbízási nyomtatványt is.
(#) PHARO hozzászólása Okt 1, 2020 /
 
Még annyit kérdeznék, hogy a postai vámkezelést kell választani?
Érdekes, a dobozon 12.50$ van a számlán 22.
(#) Allf válasza PHARO hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
A vámolási összegbe termék árán felül a szállítási díj is beszámítódik.
(#) PHARO hozzászólása Okt 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki, ha a panel kellős közepén szeretnék kontúrmaratni egy alakzatot, akkor azt melyik réteggel kell megcsinálni az eagle programtervezővel? Illetve van a panel körvonalánál is, amit kontúrmaratni szeretnék.
Megcsináltam a 20. dimension és a 46. milling réteggel is, de küldtek e-mail-t, ha szeretném hogy kontúrmarják, csináljam meg valamilyen outline-el.
(#) Alkotó válasza PHARO hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
A gyártót nem érdekli melyik rétegen mit rajzolsz a paneltervező programodban. Számára ez nem hordoz információt. Az Eagle-ben bármelyik réteget be tudod kapcsolni bármelyik gerberbe, de természetesen semmi értelme összekavarni a dolgokat.
A JLCPCB minden panelt körbe-mar, akkor is ha azokat 4 egyenes vonal határolja. Ez van benne az alapárban. Tehát a külső kontúr lehet figurás. Bizonyos esetekben, ha nagyon nyilvánvaló hogy több panelt akarsz így elválasztani, akkor van egy kis többletköltség, de megcsinálják.
A belső kimarást többféle módon is meg lehet közelíteni. Én azt javaslom ezt is tedd a 20-as rétegre egy nulla vastagságú körvonallal. Vedd figyelembe, hogy olyan alakzatot rajzolj, amit pl. egy átmérő 2-es maróval meg lehet csinálni. Tehát a belső sarkok ne legyenek hegyesek. Ezeknek 4$ többletköltsége szokott lenni.
(#) PHARO válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
A 20-as réteggel van megrajzolva és minden gerberen rajta is van.
(#) Alkotó válasza PHARO hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Csak az "outline" gerberen legyen rajta.
Profile néven találod ha az alapbeállítást használod (és akkor automatikusan ott is lesz, nem kell tenned semmit).
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2020
(#) PHARO válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Nem találom. nekem még a 6.3-as verzió van. Honnan lehet olyat létrehozni?
(#) Alkotó válasza PHARO hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Ebben nem tudok segíteni, nekem nem ilyen verzióm van.
A mostani verziókban minden gerberhez be lehet kapcsolni a kontúrt érintő információt. Persze nincs rá szükség.
Nálam ez a két opció csak a kontúros gerberen van bekapcsolva (piros és kék jelzés a mellékleten), és egyetlen valós réteg sincs mellé bekapcsolva (zölddel jelöltem).
Ilyesmit kellene keresned a régi verzióban. Ha nincs benne, akkor a 20-as réteget kapcsold be a kontúrhoz.

Névtelen.png
    
(#) PHARO válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Nem tudom sajnos feltenni az újabb verziót, mert azokat csak 64 bites változatban készítették el. Azért köszi, hátha valaki tud segíteni. Mi a fájl kiterjesztése az outline gerbernek?
(#) niedziela válasza PHARO hozzászólására (») Okt 29, 2020 /
 
Ezt futtasd le.

outline.cam
    
(#) PHARO válasza niedziela hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Még a sarkokkal/rádiuszokkal sem kell forglalkozni. Megrajzolhatod simán rádiusz nélkül az alakzatot/kimarást, ők majd elő fogják fúrni a sarkokat kb. 0.6-1mm átmérőjű fúróval, és kimarják. A sarokrádiusz kb. R0.5 lesz.
(#) Hx-2 hozzászólása Nov 16, 2020 /
 
Hi! Tudna valaki segíteni a JLCPCB-ről szeretnék rendelni de a regisztrációval meggyűlt a bajom!
(#) Alkotó hozzászólása Nov 16, 2020 /
 
Amennyire emlékszem, az adataidon kívül nem kérnek mást. Ezek megadása általában nem okoz problémát.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 16, 2020 /
 
Az utóbbi 4 panelrendelésem közül 3-is bekerült a szúrópróbaszerű VÁM ellenőrzésbe.
Más is tapasztalt ilyet, vagy csak pont így ölt testet a véletlenszerűség nálam?
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Nekem nem volt gondom az utóbbi kettővel. Múlt héten, és múlt hét előtt sem.
(#) Alkotó válasza mcc hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Akkor talán a véletlen. Bele kell törődni.
Csak azt a 2 hét többlet időt sajnálom, amivel eltolódik a kézbesítés.
(#) kivancsi4 válasza Hx-2 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Szia.
Hol akadtál el?
A levélcímet valósat kell megadni, és az érkező levélben lévő hivatkozásra kell kattintani.
Remélem jól emlékszem....
(#) slimcolt válasza Hx-2 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Szia!

Mi a problémád?
Én is tőlük szoktam rendelni mostanában.
Egyébként nagyon korrektnek tartom őket. A négy rétegű PCB-k is elég olcsók, valamint kétféle stack up-ból választhatsz.
Régebben a PCBway-től rendeltem, de drágább is (főleg négy rétegnél), meg nem jobb minőségű egyáltalán. Volt, hogy sérült pcb-ket kaptam, amit jól meg is reklamáltam nekik.
(#) suszitibi hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni nyák rendelés ügyben.
Elküldtem a JLCPCB-nek a gerber fájlokat, de visszaírtak, hogy kevés, tegyek fel teljes GBR fájlt.
Nem tudom, mit kell kijelölni az exportálásnál. Sprint L. 5-öt használok.
Két oldalas lenne a nyák, furatokkal, smd padekkel.
Az exportáláskor külön fájlt kellene készíteni a vonalazásról, külön az smd-ről és ezt külön K1 és K2-vel, vagyis a két oldallal? Egyszerre nem tudom beállítani az egészet.
Ez így nyákonként 5 fájl lenne a furatfájllal együtt.
Feltöltéskor a képeket nem jeleníti meg, gondolom azért, mert valami nem ok.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) Alkotó válasza suszitibi hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Nem emlékszem már az 5-ös SprintLayout-ra, de az egészen biztos, hogy egy kétoldalas panelhez kevés lesz 5 fájl. Célszerű minden réteget kijelölni amit lehet, és külön meg kell csinálni a furatleírá állományt is.
Gondold végig, kétoldalas panelnál minimum van 2 db rézréteg, ezekhez 2 db maszk, majd minkét oldalon felirat, és egy kontúrleíró állomány is, valamint még egy a furatokról. Ez 8 db állomány.
Azt javaslom, mielőtt bármit is gyártásba küldenél, a legenerált fájlok alapján (a gyártó is csak ezeket látja majd) készíts egy panelszimulációt (ezt szokás gerber nézegetőnek is hívni) és az így kapott virtuális panelt alaposan meg kell nézegetni. Én még mindig találtam valami hibát ezek tanulmányozásakor.
Kihagytam egy fontos részletet. Csak akkor tud minden program megfelelő gerbereket készíteni, ha a rajzoláskor minden jó helyen/rétegen van, és a beállítások is igazodnak az elvárásaidhoz. Nem árt a DRC-t is futtatni, és értelmezni a találatokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Feltéve hogy az ember akar feliratot. Én pl. pont tegnap rendeltem 2 különböző 2 oldalas panelt, egyikre se kértem feliratot, pedig nem feláras (magyar cégtől).
De valószínűleg többen rendelnek felirattal együtt mint anélkül
Következő: »»   36 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem