Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   902 / 1117
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 24, 2020 /
 
Adott egy igen olcsó hangrögzítő. Múlt hétvégén használtam, és 5-ből 3 wav fájl tartalma megsemmisült.
Merhetem-e tovább használni, vagy most már számítani kell arra, hogy a jövőben más fájlok tartalma még átmásolás előtt megsemmisülhet? Vagy sikeresen véletlenül akkor kapcsoltam ki az eszközt mikor éppen a memóriájába írt? Több felvételt már nem szeretnék a jövőben elveszteni.
(#) Tomi20 hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy van egy Eaton Powerware 9110-es szünetmentesem, van rajta RS232 port, nem sikerül összehoznom a számítógéppel. Az alaplapon integrált port van, ez működik is. Ha összedugom a szünetmentessel, nem történik semmi, amint feltelepítem az Eaton Intelligent Power Protector programot, azonnal újraindul a számítógép, és a szünetmentes is, Win betöltéskor ismét, addig míg ki nem húzom a kábelt. Ha letörlöm a programot, megint összelehet őket dugni. Gyanús Nekem, hogy ez a program már inkább a hálózati eléréssel is rendelkező szünetmentesekhez való, vagy nem tudom mi lehet a gond, régebbi programot nem találok. Az sem tiszta számomra, hogy ez a szünetmentes képes-e kommunikálni is a porton, vagy csak jelzi a gépnek, hogy le kell kapcsolni, vagy amit beállítok. Ami érdekes, hogy teljesen más géppel is ugyanezt csinálta. A gépen Win7 X64 van. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Úgy néz ki nem a szoftverrel lesz gond, másikkal is ugyanez a helyzet, már a kábelre gyanakszom, olvastam egy oldalon, hogy sima egyenes kábel kell hozzá, most találtam egy rajzot, aszerint teljesen más, átkötöm a kábelt, és jelentkezek az eredménnyel (hátha más is jár így). Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Biztos, hogy RS232 port? Attól még nem az, hogy DB9 csatlakozó van rajta.
(#) Tomi20 válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Elvileg az, de már nem tudom eldönteni Én sem, mindenhol mást írnak, most forrasztom át a kábelt, nemsokára jelentkezek.
(#) Tomi111 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Az Eaton-t nem ismerem, de volt itthon régen APC UPS.Annak is az említett csatlakozója volt. A bekötésre már nem emlékszem, de csak három szál volt benne és nem a sima nullmodem kábel bekötés volt. Másik lábakra kellett átforrasztani a vezetékeket. Sajnos nem találom a bekötést.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Átforrasztottam a rajz szerint, de nem történt semmi, legalább már nem indul újra minden, de nem kommunikálnak, most a Personal Solution Pac nevű programmal nézem, ez ehhez a típushoz való (elvileg). Néztem másik Porton is, amin eddig még biztos nem volt bedugva, de nincs változás.
(#) bbb válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 3, 2020 / 1
 
Viszont az Eaton magyarországi képviseletét felhívod, s elmondják neked a választ a kérdésedre (tapasztalat). Ha nem tudják azonnal megmondani, akkor kérnek tőled egy e-mailt, s arra fognak válaszolni. Nagyon jó a terméktámogatásuk!
(#) Kari55 hozzászólása Okt 4, 2020 /
 
Sziasztok.
Szeretném az internetet megosztani két számítógép (win10 és winxp) között két routeren.
Így próbáltam - többek között: Win10 kapja közvetlen az internetet: optikai kábel be a modembe, modem wan portjáról a routerbe, router lan 1. portjáról a számítógépbe, eddig jó is.

A Winxphez az első router lan 2. portjáról a másik router wan portjába, onnan a lan portból a számítógépbe.

Az xpben megjelenik az ikon, hogy a kapcsolat csatlakoztatva, a böngészőben megjelenik a kezdőlap Pl. Google. Ám ha bármit beírok a keresőbe, csak képeket/ikonokat jelenít meg, de továb nem enged.

Mit csinálok rosszul? Segítsetetek kérlek!

köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) xxxyyy válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
A második router WAN portja DHCP-re van állítva és a DNS szerverek is automatikusra?
(#) Kari55 válasza xxxyyy hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Szerintem, igen.
Hogyantudom megülömböztetni őket, mind a kettő TENDA?
(#) phr3ak válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
És ha az xp-t is az első routerbe kötöd akkor működik? Illetve írd le, hogy miért kell ehhez neked kettő router, mit szeretnél?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) villanyipi válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Nem látom indokoltnak a 2 routert, egy router 4 gépet ellát nettel, akkor mi értelme a 2-t használni? Csupán kábelek kellenek és kész.
(#) Kari55 válasza phr3ak hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Idézet:
„És ha az xp-t is az első routerbe kötöd akkor működik?”

Úgy sem megy.
Idézet:
„miért kell ehhez neked kettő router”

Két külön lakrész és a WiFi miatt kellene.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) pipi válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Akkor szerintem az xp háló beállítása hibás, át kellene rakni dhcp-re
(#) Kari55 válasza pipi hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Úgy érted, hogy a DHCP-t engedélyezni?
(#) pipi válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
igen, és a dns-t is kérje automatice
(#) Doky586 válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
(#) lelkes amatőr válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Az első router LAN nem a második router WAN portjába kellene?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
nem
(#) Poli válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Szia!

Doky586 ábrája alapján Kereszt (cross-over) kábellel.
(#) Doky586 válasza Poli hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Hogy jön ide a cross-over kábel..?
Sima egyenes kell mindenhol.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) lelkes amatőr válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Nálunk már több mint 3 éve megy az általam mondottak szerint.
A szolgáltatói router után még 2 wifis router megy, az egyik switchen keresztül.
(#) Poli válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Nekem azzal működik hiba nélkül teljes sávszélességgel, patch kábellel nem volt jó.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Menni megy, de vannak a te módszerednek hátrányai:
Ar R1-re csatlakozó eszközök nem látnák a R2-re csatlakozó gépeket. (Pl file megosztás)
A dupla nat nagyon megterheli mindkét routert ha egy nagy fogyasztású eszköz van az R2-n (pl torrent)
Két helyen is állítgatni kell portforwardokat.
Stb
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) Doky586 válasza Poli hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Tudtommal csak a 10évnél öregebb eszközök igényel(het)nek cross-over kábelt, az újaknak elvileg már mindegy.
(#) Tomi20 válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Szia. Én úgy oldottam meg már pár helyen, hogy a "modem" utáni első router a főnök, ott beállított ppoe vagy amit kér a szolgáltató, DHCP bekapcsolva, első tíz hely kihagyva fix ip-s eszközöknek, pl....1.10-től oszthat 255-ig IP-t. Az utána lévő WiFi router(ek) címei 1.2, 1.3 stb, sosem a wan portba csatlakoztatva, hanem a LAN-ba, így kikapcsolt DHCP-nél sima switch üzemmódba kerül, az első router osztja az IP címeket minden utána lévő eszköznek, nem lehet címütközés, sem egyéb gond.
(#) xxxyyy hozzászólása Okt 4, 2020 /
 
Alapvetően Doky válaszaiban van a megoldás.

Abban az estben, ha a "Két külön lakrész és a WiFi miatt kellene. " azt is takarja, hogy ezeket szeretnéd elszeparálni, akkor az egyik megoldás lehet a a 2. router WAN portjába csatlakoztatni az 1. router LAN portját, mivel ilyenkor az 1. router hálózata nem látja a 2. router hálózatát. DE:a 2. ruter hálózata látni fogaja az 1.-ét!
(#) xxxyyy válasza Poli hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Poli:
Ilyen probléma az elmúlt 15 évben nálam csak ipari hulladéknál jött elő:
- például ha véletlenül egy "gyári", modemekhez adott LAN kábellel találkoztam valahol. Azok még ruhaszárító kötélnek sem jók. A rossz kábel simán megmutatkozhat lassú, akadozó csomagátvitelen.
- találkoztam már márkás, gyárilag szériahibás olcsó eszközzel is
(#) pipi válasza xxxyyy hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Hali!
Láttam én is már csuda dolgot, riasztóskábellel, isdn falidobozzal megszerelt rj45/utp hálót.
Visszakérdezve azt mondták, a nagykerben rossz kábelt adtak nekik, nem vették észre....
Szegény novell szerver 100%-on pörgött, mást sem csinált, csak az elveszett packeteket küldte újra...
Következő: »»   902 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem