Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   223 / 259
(#) Sampe válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, utána nézek a dolgoknak, és még jelentkezem!
(#) Dolphin válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Köszönöm a tanácsodat. Hol lehet beszerezni a bele való áramlás érzékelőt?
(#) tjaczko hozzászólása Szept 21, 2020 /
 
Sziasztok,

Segítségeteket kérném. Candy CDF 322 AX a mosogatógép típusa. Beindítom a programot és alul elkezd folyni a földre belőle a víz. Megnéztem és alul van egy műanyag cső amit lejön a helyéről. Visszatettem de következő indításnál újra lejön.
(#) Gafly válasza tjaczko hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Idézet:
„Megnéztem és alul van egy műanyag cső amit lejön a helyéről. Visszatettem de következő indításnál újra lejön.”

Mi a kérdés?
Majdnem mondtam, hogy tartsad ameddig mosogat, és akkor nem jön le.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2020
(#) Epu2 válasza tjaczko hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Lebilincselő a helyzet, vagy ragaszkodj a fennmaradásért. Szerencséd, ha az árasztás érzékelő rendben lesz.
(#) Josi777 válasza tjaczko hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
A Candy mosogatógépek gyakori hibája a légsűrítő kamra elszennyeződése, ami túltöltést eredményez. Azt ellenőrizd.
(#) Janibacsi23 hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Sziasztok! Adott egy Samsung fn320w mosogatógép, amiből ömlött ki elöl a víz. Szereztem egy másikat, aminek a szivattyúja be van állva. Kicseréltem az egész belét (az a műanyag tömböt, amiben van a szivattyú, fűtőszál stb. Persze nem lett jó, mert folyik a víz a tömítés mellett. Két kérdés: Valami ötlet arra, hogy a műanyaggal mit csináljak, hogy ismét fogjanak benne a csavarok és, hogy hol tudok ide tömítést kapni, mert gondolom azt ki kellene cserélni A Neten nem találtam sehol
(#) Gafly válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Az elöl ömlik a viz, az az ajtónál, és annak a tömitéséről beszélsz?
(#) még1MbR válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Szept 23, 2020 / 1
 
rotovill.hu forgalmaz mosogatógép tömítéseket, ha jól tudom...
(#) tjaczko válasza Gafly hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Ezt okozhatja az elektronika ami az ajtóban van?
(#) tjaczko válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Szia ez helyileg hol találom a gépen belül? Köszönöm
(#) Gafly válasza tjaczko hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Nálam a gumi rohadt szét.
(#) Josi777 válasza tjaczko hozzászólására (») Szept 24, 2020 / 1
 
Valahol alul kell keresni. A régebbi típusoknál egy kb. 4cm átmérőjű függőleges csővég van, amit egy gumi fedéllel zárták le, amit egy rugós bilincs tart. Ha nem találod, akkor az a biztos kiindulási pont, hogy megkeresed a szintérzékelőt, ez egy tárcsa alakú alkatrész, melyre 3 vezeték van csatlakoztatva és egy 4/6-os cső. Ennek a csőnek a másik vége csatlakozik a légsűrítő kamrához.
(#) Sampe válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 27, 2020 / 2
 
Szia

Megoldódott a gond köszönöm szépen!
A fűtőbetétre menő, az ajtóvezetékkötegben lévő, szürke-fekete vezeték volt elszakadva.
Kicseréltük és megy a gép!
Köszi
(#) tuszika80 hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok. Egy Bauknecht GSF 2739 Power mosogatógép f2-hibakódot jelez, esetleg van valakinek ötlete mi lehet a probléma mert nem találtam semmit ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) chege hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok. Van egy Whirlpool ADP-8797 típusú mosogató gépem, aminél azt vettem észre hogy nem melegíti fel a vízet. Szétszedtem, és azt találtam, hogy a fűtő elemen szakadás van, nekem úgy tűnik, hogy az egyik "hő relé" vagy nem tudom hogyan is hívják pontosan (Tf 206C feliratot találtam rajta) elfüstölt. Egyik képen be is jelöltem a feketedett műanyagot felette. Olyan kérdésem, volna, hogy szerintetek tudom ezt én is cserélni? Vagy új egész fűtőelem alkatrészt kell vennem egyben? Ha igen akkor mire figyeljek? Ahogy látom, a fűtőszál hegesztett, tudom én ezt újra hegeszteni vagy forrasztás is elég lehet?
Köszönöm előre is! Üdv Gergő
(#) vajasll válasza tuszika80 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Fordító programmal: F2 jelentése víz a padlólemezben

A padlólemez a mosogatógép alatt található, és elölről elérhető. FIGYELEM: Húzza ki a készüléket az áramforrásból (húzza ki a csatlakozót), vegye le az alaplapot, ruhával vagy törülközővel távolítsa el a vizet a padlólemezből. Végezzen próbaüzemet. " Kb 30 mp-et vett igénybe a keresés...Talán gyorsabb lett volna...
(#) Janibacsi23 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
A réginél ott ömlött igen az ajtónál. Gondoltam ajtó tömítés, de az baromi drága lett volna és aztán szereztem egyet, aminek a motorja rossz és gondoltam kicserélem az egész belsejét (ami az aljára van felfogatva egy műanyag tömb, amiben van a szivattyú, fűtőszál stb.) ezen van egy tömítés és ott folyik alul Gondolom nem ártott volna kicserélnem a tömítést
(#) Josi777 válasza chege hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 1
 
Az a biztonsági hőkioldó, túl nagy hőmérséklet hatására véglegesen megszakad. Hiába cseréled ki (amúgy gyárilag nem is lehet cserélni, csak barkácsolással), az ok megmarad, ami valószínűleg a keringető szivattyú szállítási teljesítményének a csökkenése lesz. Általában komplett szivattyú csere a megoldás.
(#) neoviki válasza tjaczko hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
A környékén nem találtál egy bilincset? Azzal szokták rögzíteni az ilyen csöveket.
(#) akovacs15 hozzászólása Okt 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Indesit DIF36A mosogatógép. Nem tudom kikapcsolni. A programot szépen végigfuttatja ahogy kell,igazából hosszabban mint a leírásban. Befejezéskor kettő rövíd egy hosszú sípszó,majd villog az aktuális programlámpa. A power gombra semmit se csinál. Már 1 percig is nyomva tartottam,de semmi.
Áramtalanítás után visszadugtam,és újra visszajött a világító lámpa.
Tegnap tegnapelőtt jól működött,de előző héten is produkálta a hibát.
Valami megoldás?
(#) hzsiga hozzászólása Okt 1, 2020 /
 
Üdv mindenkinek. Whirlpool ADP 4739 mosogatógép nem adagolja a sót, hol lehet a hiba. A segítséget előre is köszönöm. Üdv hzsiga.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2020
(#) Moderátor hozzászólása Wind-Storm hozzászólására (») Okt 2, 2020
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyen teszünk fel!
(#) chege válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Azóta kicseréltem a komplett fűtő egységet (a motort igaz nem). Viszont a gép továbbra is teljesen hideg. Néhány program alatt néztem a teljesítmény felvételt max ~80W.
Nem vezérli meg a fűtő szálat. A fűtő elem és a vezérlő között nincs szakadás, viszont azt vettem észre, hogy (valószínüleg a korábbi alkalommal történhetett, hogy a fűtőszál csatlakozó tövében a vezetékek szigetelései feketébbek, és kicsit mintha meg is olvadtak volna. Viszont az a fura nekem, hogy semmi hibakódot nem ír, hogy lehet hogy hideg a víz és nem zavarja?
Hogyan volna érdemes tovább mennem? Vezérlő csere? Vagy mintha olvastam volna valami legynel oldalon, hogy valami "safety" módba fut a gép és ezért nem fűt, lehet ilyen?
(Whirlpool ADP-8797 SN: 851186901020)
(#) Josi777 válasza chege hozzászólására (») Okt 4, 2020 / 1
 
Én ellenőrizném a panelen a fűtésrelét, ill. a forrasztását, majd a vezetékezést. Ritkán, de ajtóvezeték szakadás is lehet.
A fűtéshibát nem mindegyik mosogatógép jutalmazza hibakóddal, a legtöbb simán végigmegy hideg vízzel. A túlfűtést jelzik általában.
(#) Josi777 válasza hzsiga hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Egy úgynevezett regeneráló szelep felelős a sós víz áramlásáért (ez a sótartály oldalán található). Általában az első fűtés utáni ürítésnél iktatják be a regenerálási ciklust, ami azt jelenti, hogy a gyanta tartályába a regeneráló szelepen keresztül a sótartályon keresztül áramoltatják a vizet. Van amikor csak fel van akadva a szelep, de ez nagyon ritka. Vannak típusok, ahol be lehet állítani a kezelő felületen a tabletta üzemmódot, ekkor nem végez regenerálást.
(#) hzsiga válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Szia. Köszönöm a segítséget ha lesz időm meg nézem és meg írom majd ha meg oldódik a gond.
(#) chege válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Egyik relé rossz volt. Sikerült kicserélnem. Diagnosztikai program futtatása után be is kapcsolta a fűtést. Elsőnek rapid programmal próbáltam ami 45C, viszont ha a fűtés csőre rámértem menet közben akkor az volt szinte 70C is. Ez normális vagy valahol lehet még gond? Lehetm hogy ”túlfűti” magát és amiatt ment tönkre az előző? Félek, hogy ezt az új fűtő elemet is megöli...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2020
(#) Epu2 válasza chege hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Érzékelő elhelyezése. Kompromisszumos megoldás. Vagy a fűtendő tárgy hőmérsékletét méred, akkor túlmelegszik a fűtéscső, vagy a fűtéscsőét, de akkor alig fűt.
(#) chege válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
szóval akkor 45C program esetében a 45C a benen lévő tárgyakra vonatkozik (jelen esetben üres volt) nem pedig a víz hőmérsékletére? ez esetben a 70C fűtő elem elfogadható.
Meg merjem próbálni 55C programmal?
Következő: »»   223 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem