Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   336 / 360
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2020 / 1
 
Köszönöm, rátöltöttem és valami oknál fogva működik. Ez ami számomra totál értelmezhetettlen.

Mégegyszer hálás köszönet.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Lehet, hogy valamilyen Flowcode cache fájl rontja el a programot, időnként belefutok ilyenbe (ez most valahogy nem jutott eszembe). Ha az Errata sem ad magyarázatot a hülyeségre, nyitok egy új projektet. A régiből exportálom a makrókat, az újba importálom és megy. Vagy nem.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
A HEX ha beégetem megy, ha a most küldött fcf-et fordítom akkor nem megy.
A flow szivat de nem kicsit.

Holnap megpróbálom újra tenni, hátha megjavúl.
Nem a 18F14K50-hez kellett valami kieg a flow-ban hogy jól kezelje?
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Ha lefordítottad az fcf-et, kapsz egy csomó fájlt. Azokat csomagold egybe és töltsd fel, belenéznék párba, hátha megtalálom, hol siklik el a dolod. Egyre kíváncsibb vagyok.

A OneWire függvényben lehetnek eltérések de annak nem kellene beleszólnia az RS232 makrókba. Nevezett ...K50-es kontrollert még soha nem használtam, nem valószínű, hogy a konfigurációs fájlt piszkáltam volna.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Mellékelve.

szauna.rar
    
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 3, 2020 / 1
 
Ebben a hozzászólásban van egy link Flowcode frissítéshez: Bővebben: Link. Ez, ha jól emlékszem, 5.5.2.1-re frissít.

A probléma a te verzióddal, hogy a perifériák megszakítását nem kapcsolja be. Ha nem tudnál valami oknál fogva frissíteni, akkor egészítsd ki a programod. Az RX megszakítás engedélyezése után van egy C blokk, abba egy extra sor kell. A sorrend fontos, így nézzen ki:
  1. intcon.PEIE=1;
  2. FCV_HMI_B0=rcreg;
  3. rcsta.CREN=0;
  4. rcsta.CREN=1;
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Működik, köszönöm.
Most már csak egy kérdés lenne: egy adott PIC-et hogy tudok a kijelzőn adott pozicióban módosítani? Pontosabban milyen utasítás szükséges?
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Build menü -> Projekt opciók... -> Cél választása fül.

Ha átállítottad másik PIC-re, az "Általános opciók" fülön újra meg kell adni a konfigurációkat.
(#) helektro válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
"Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a régebbi Nextion Editor ilyet nem művelt a kijelzőkkel. Ezt azért tudom biztosan, mert a kedvedért telepítettem a legújabb verziót, ezért is húzodott el a megoldás (virtuális gép, Windows XP). Érdekes tanulság volt nekem is. A megoldást jegyezd meg, ki tudja mikor fogják kijavítani, már ha fogják egyáltalán..."
Kb. 4 éve használok Nextiont (7" enhanced), és az általad csatolt bekapcsoláskor kiküldött karaktereket nekem a kezdetektől küldte a bekapcsolás után a kijelző. Nem tudom neked miért nem volt ilyen, de ez nem egy újkeletű dolog.
(#) Bakman válasza helektro hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
És tényleg! Minden nap tanul valamit az ember. Valószínűleg azért nem tűnt fel a dolog mert én az első oldalon (page 0) mindig valamilyen kezdőképet használok, azt legalább egy másodpercig ott tartom, addig figyelmen kívűl vanak hagyva a kijelző felöl érkező adatok.
Nem zavaróak a téglalap alakú pixelek?
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Bocsánat, nem voltam egyértelmű. A HMI-n szeretnék parancsra képet módosítani.
(#) helektro válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Nem igazán. Ha nagyon figyeli az ember, észre lehet venni, de amúgy nekem nincs vele gondom.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 4, 2020 / 1
 
RS232 SendString:
  1. "p5.pic=11"
Majd a három 255-ös karakter.
(#) Kovabe hozzászólása Okt 8, 2020 /
 
Sziasztok

Valami lelte a Flowcode-om, egyiknapról a másikra az alábbi hibát dobja és írja hogy valami C kód nem megfelelő.
Idézet:
„Compiler can not be started without a host program (code 120)
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 8, 2020 / 1
 
Számítógép újraindítása, ha az nem segít, akkor a program újratelepítése. Bővebben: Link
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
6. újratelepítés sikeres volt, a mindenhonnét ki kellett törölnöm. Remélem többet nem élem át ezt.
(#) bubuszoft hozzászólása Nov 22, 2020 /
 
Sziasztok.

Az autómba Suzuki swift. szeretnék egy indításgátlót csinálni, de még nem ált össze a fejembe, hogy pontosan hogyan. Tudom lehet kapni olyat, hogy egy adót néz az olvasó, és 1,5 méter távolság után ha nem érzékeli az adót működésbe lép, és tiltja az ac-pumpát. Én valami olyasmire gondoltam, hogy beszállok az autóba, becsukom az ajtót, lehúzok egy kártyát, és indítható a verda. Ha közbe kinyitják az ajtót (sofőr oldali, akkor várja a kártyát, ha ezt nem kapja meg, egy percen belül, automatikusan tilt. Elvileg ehhez egy RFID olvasó kell, és egy kis Pic vezérlő, ami nem egy nagy szám, de a szervizt hogy oldjam meg rajta? És elektronikusan hogy lehet megoldani, hogy ne relé csattogjon a pic melett (nem igazán szereti a pic se.
Köszi előre is a tanácsot
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Én úgy oldanám meg hogy ha a pic bemenetére mondjuk egy percen belül 3-5 jel érkezik (többször lehúzod a kártyát) akkor fixen legyen behúzva az indítás gátló relé , amíg nem kap egy újabb jelet amivel újra aktiválod a picet .
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
B verzió: 2 kártyát csinálsz, egyik a szerviz, ha ezt lehúzod akkor amíg a sajátoddal nem aktiválod addig nem foglalkozik semmivel, Relé helyett meg mosfet.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Nincs a relével semmi gond, csak a zavarvédelmet kell megoldani pl. leválasztással. Szervíz (és áramköri hiba esetére) építs be egy rejtett kapcsolót, amivel hatástalanítani tudod az indításgátlót.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Az rfid olvasó, az adott, mivel nem értek annyira az rfid megírásához, elektronikai környezethez, így fixen rendeltem egyet. Hátránya, hogy az elektronikába két időzítő ciklus van az egyikre 1mp húzza meg a relét, a másikba 5mp ig. én az 1mp behúzási jelet használnám, ezt venné az én pic-em.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Milyen olvasó az és egyáltalán mi a kérdés?
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Ez az olvasó.

Bővebben: Link
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Ez nem rossz ötlet, kattog az agyam, hogy ezt szoftveresen hogy oldhatom meg. Timer, az egyértelmű, de azt hogy, hogy egy percen belül 3-5 jelet figyeljen? Adok egy számlálót, és ha jön a jel, akor hozzá ad 1-et? és ha eléri az adott számot akkor a kimenet fix marad? Ha letelik az egy perc (gondolom gyújtást figyelné) akkor nullázná a számláló értékét, tehát ha le is húzom a kártyát, nem ér semmit, mert nullázódik az érték?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Akár az is megoldás lehet hogy amikor a 3 at eléri a számláló értéke átbillent egy változót aminek az értékét eepromba menti és amíg az eepromból kiolvasott érték 1 addig tápráadáskor húzza a relét , ha a számláló újra eljut 3 ig akkor nullázódik az érték és rendeltetés szerűen fut a program
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Miért jó több alkalommal elhúzni a kártyát az olvasó előtt? Gond/szervíz esetére készűlj egy rejtett kapcsolóval.

Mivel az autóban a rázkódás és a nagy hőingadozás komoly probléma, kelleni fog a kapcsoló, az RFID olvasó nem autóba lett tervezve hanem beléptetéshez, így csak idő kérdése, mikor dob egy hátast a rendszer.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
De a gyári immo is rfid-vel működik, nem? a chip-et hogy olvassa ki a kulcsból?
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Ha csak 1 kártyád van akkor pl adsz neki egy másik inputot a kártya olvasás idejében pl fék, vagy lámpa, hátsóablak fűtés vagy bármi bekapcsolása esetén húzod le a kártyát akkor lép szerviz módba. Ha csak simán lehúzod akkor alap módon indul. Szerviz módból kilépni meg ugyanúgy lehetne mint ahogy beléptél. Tehát ablakfűtés be kártya oda..
(#) bubuszoft hozzászólása Nov 22, 2020 /
 
Egy kicsit elakadtam, 12F675 el gondoltam a megvalósítását, 4Mhz belső órájával. De ha ezt így állítom be, akkor az osztó nem jön ki egészre. mit tudtok javasolni ilyenkor? és ha leszámolja az adott értéket, az egy másodpercet jelent? Most egy ledvillogtatást csináltam, hogy lássam a timer megy-e.

imo.fcf
    
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Timerbe soha nem teszünk késleltetést!
Következő: »»   336 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem