Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 70
(#) bbb válasza HiMen hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Elvileg van egy régi kártyám ilyen célra, majd előkeresem és neked adom, ha kéred.
(#) HiMen hozzászólása Okt 9, 2020 /
 
Ó, de jó! Szuper! Nem leszek hálátlan!

A hozzászólásommal azt akartam megtudakolni, hogy nagyon elvetemült ötlet PC-vel térfigyelni? Ilyet szokás, van bejáratott módja vagy sem?
(#) dB_Thunder válasza HiMen hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Cselevés előtt gondolkozni kellene egy kicsit legalább!
Szerintem amennyiért vetted a webkamerákat ami teljességgel alkalmatlan megfigyelési feladatokra (éjjel), annyiért lehetett volna belépő kínai ip kamerát is venni, ami vízálló, lát éjjel is valamennyire, és még sorolhatnám mi mindent.
Akkor nem lenne szívás az usb-vel, nem kellene mindenféle kacat még hozzá és csomó megoldás lenne a rögzítésre is..
(#) nedudgi válasza HiMen hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Leginkább számolj. Mennyit fogyaszt az a PC 3 darab USB extenderrel és kamerával?
Egy mozgatható kültéri kamera kevesebb, mint 10W, bekerülési ára ex has 35$, és belehallgathatsz, jár-e még az óra, sőt, be is tudsz szólni vele, mindezt akár WiFi-n keresztül.
(#) HiMen hozzászólása Okt 9, 2020 /
 
Ó, igen, nem akartam túl sok leírással terhelni a topicot ezért egyszerűsítettem. Elnézést! Így valóban nem érthető annyira a dolgom.

A PC adott a vikkendázban. Csak akkor kapcsol be amikor én akarom távolról vagy ha a mozgásérzékelők jeleznek. Digitális technikában, szenzorokban otthonosan mozgok. A PC amúgy is kell, mert egy csomó vezérlési és szenzor funkciót ellát. Egyébként egy mikrokontroller kapcsolja be és ki amikor szükséges. A térfigyelés nekem úgy az ideális, ha valahogy a PC-re kerül a kép.

Amihez nagyon nem értek, hogy miért nem lát szélesen a webkamera, a hikivision kamera miért lát többet, mitől jó egy kép, miért analóg és az miért jó, hogy lehet pc-vel használni nem pedig rögzítővel ?
(#) dB_Thunder válasza HiMen hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Idézet:
„kapcsol be amikor én akarom távolról vagy ha a mozgásérzékelők jeleznek.”
Tehát pont lemaradsz a mozgás rögzítéséről... Ne haragudj, de ilyen ki be kapcsolgatós hülyeséget én még nem hallottam! Mennyit eszik egy mai (10 éves) energiatakarékos gép? kb 10 wattot??
PI kamera akár magától is tud rögzíteni, emailban képet küldeni, és még sorolhatnám! De ha fut a pc arra is lehet rögzíteni...
(#) nedudgi válasza HiMen hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
A webkamera arra a célra lett kifejlesztve, hogy 30-40 cm távolságról mutassa a képedet a másik gép előtt ülő beszélgetőpartnernek. Ez 30-60 fokos látószögnek felel meg. Ezt növelni csak az objektív cseréjével lehet.(Az előtétlencsét el lehet felejteni, csak rontja a minőséget.) Nem állítom, hogy nincs olyan webkamera, aminek lehet cserélni az optikáját, de elég ritka madár lehet.
A megfigyelőkamerák már több lehetőséget adnak, például cserélhető/zoom/varifokális objektív, képesek autonóm működésre, automatikus email értesítés, memóriakártyára/felhőbe rögzítés.
Mire egy PC betölti a rendszert, vagy feléled hibernált, alvó állapotból, eltűnik a számodra érdekes téma.
(#) HiMen hozzászólása Okt 11, 2020 /
 
Láttam már ilyen Hikvision kamera képét, panelház folyosójáról. Nagyon jó kép volt. Azért döbbentem meg, a különbségen a webkamerához képest. Csak furcsa, hogy analóg.
De van itt egészen emészthető áron
6600 Ft-ért 2MP infrával hikvision DS-T203-F

Ezzel jól járok? PC-be be fogom tudni vinni a képet?

dB_Thunder: Ha valaki rosszalkodik a telken, az elvan ott sokáig. A linux sec perc alatt bebootol. Aztán a gép egyéb dolgokat is tud csinálni. Ijesztgetni, fényt felkapcsolni, áramot vezetni a kilincsbe, pofán lőni gázlőszerrel... meg ami még eszembe jut...
(#) teddysnow hozzászólása Okt 11, 2020 / 3
 
Idézet:
„Ha valaki rosszalkodik a telken, az elvan ott sokáig. A linux sec perc alatt bebootol. Aztán a gép egyéb dolgokat is tud csinálni. Ijesztgetni, fényt felkapcsolni, áramot vezetni a kilincsbe, pofán lőni gázlőszerrel... meg ami még eszembe jut...”


Hát, ha ezeket is úgy oldod meg, mint a "kamera rendszeredet"... Én nem félnék betörni hozzád...
(#) merlingerin válasza HiMen hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Szia!

Ez HDTVI kamera.. ahhoz nem lesz jó a sima tuner kártya kompozit bemenettel. HDTVI/AHD kameráknak jó képe van. De azt nem dugod be olcsón linux alá. Akkor kínai ip jobb neked, linux alá vannak nvr alkalmazások.. elég, ha egy ip tartományban van a kamera a gépeddel, többit megoldja.. de kell ám vas alá.. ha akrsz képanalízist, stb..

csak azt nem értem, mért nem jó neked egy olcsó kínai nvr, meg kínai kamera, tizenezerért..
(#) dB_Thunder válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
(#) dB_Thunder válasza merlingerin hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Mert szereti magát szívatni!
Amennyi időt meg energiát beleölt a mikrokontrolleres pc ébresztőre, lehetne neki értelmes rendszere is.
(#) HiMen válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Inkább csak nem tudom milyen lehetőségek vannak. ...

Nézem ezeket az nvr boardokat 8eFt-ért az ebay-en. De ehhez kameránként még 10 eFt.
Aztán ezt kössem a mobil wifi-re? A gatyám rámegy secperc alatt...
(#) aroxol válasza HiMen hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Ha NVR akkor IP kamera. Ma már szinte mindegyikben van SD kártya. Nvr rögzítő meg lehet akár Kuala Lumpurban is.
Bizonyára egy Pc stabilabb mint egy direkt erre a célra kifejlesztet DVR/NVR...

Egy rögzítő 10-30e.ft. Érdemes ennyiért szutyok Pc-vel küzdeni? Ja és az lesz az első amit elvisznek.
(#) dB_Thunder válasza aroxol hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Nem, az első amit keresni szoktak az mindig a rögzítő!!

HiMen!

Ezért kell körülnézni elsőnek a piacon, ki hogyan oldja meg a problémát! Aztán ha körvonalazódik a téma lehet variálni!

Mindenképp IP kamera!
SD kártyára felrakja a képeket, közben el is küldi emailban! Külön minden kamera!
Aztán az egész adatfolyamot lehet rögzíteni akár 1 pc-n is.
(#) bbb válasza HiMen hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Előkerestem. 4 kártya, egy vezérlőszoftver és egy hardverkulcs, szoftverrel. Dunakeszin oda tudom adni.
(#) dB_Thunder válasza bbb hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Ilyenem nekem is van, de csak 1 kártyával, már a progi nevére sem emlékszem!
(#) bbb válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
A program neve DCVideo, ahogy a képeken is láthatod
(#) kalmi.kalmi válasza bbb hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Bocsi lemaradtam, ez most eladó ?
(#) bbb válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Nem eladó. Odaígértem HiMen-nek, ha megtalálom - megtaláltam. Ha neki nem kell, akkor megy az elvihető topikba.
(#) deebo válasza HiMen hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Ha olcsón akarod megúszni, írd be aliexpresszbe, hogy "besder ahd". fogsz találni rögzítőt és kamerákat is nevetségesen olcsón, én is ezeket használom. A kamerarendszernek akkor van értelme, ha rögzít is és folyamatosan figyel, nem csak akkor, ha megy a PC.
PC-ről egy CMS nevű programmal lehet csatlakozni a DVR-re és nézheted, lementheted a felvételeket, a teljes felkonfigurálást is megcsinálhatod távolról, mobilra meg ott az XMEye app.

Az egész cirkusz 4 kamerával nem volt 20000Ft sem.

Vagy ugyanez lehet IP kamerával is, az picit drágább.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2020

ahddvrcms.jpg
    
(#) dB_Thunder válasza bbb hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Tényleg! Azt a képet nem is néztem, csak a kártyákat! Nekem már nagyon elavult az egész. PC is instabil volt
(#) vtsoftware hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Sziasztok!

Házunk környékének megfigyelését szeretném összerakni.
3 db analóg kamerával, 12V-ról, 5A kapcsolóüzemű tápegységgel.

Van egy Hikvision DS-2CE16C0T-IR kamera, valamint két régebbi darab... amikről sok

mindent nem tudok.
Használtan vettem őket, jó áron kaptam, nem akarok többet költeni kamerákra - persze van egy határ.
Az bizonyos, hogy mind két darab 12V-ról működőképes; külön adapterről hajtva 300-350mA-ról szépen elmennek, remekül működnek.
Két kamerával remekül összejött a dolog, viszont a harmadik próbája után tanácstalan lettem.

Mind három kamerát egy-egy 30-m-es kábellel tervezem összekötni a rögzítővel.
A kábel hátrányával relatíve számoltam, azaz a minőség és az ebből valamint a hosszúság miatti, s valamelyest hőmérséklettől függő feszültségeséssel tisztában voltam.
De arra nem számítottam, hogy a kamerák már csak 2,6-2,8V-ot kapnak a kábel másik végén. Terhelés nélkül megvan a kábel végén a 12V.
A tápegységen feszültségesés nincs, 12V-ot ad mindhárom kamera hajtása közben.
Az áramerősség 1A alatt van, a táp bekapcsolásakor ~700mA körül indul, majd szépen lecsúszik 300mA alá. (3 kamerával)

Amire tippelek eddig - csak más lehetőségem jelen pillanatban nincs - hogy a tápegységet és a kamerákat is ilyen adapterekkel kötöm össze a video&táp

kábelekkel.
Ezek igen vékonyka darabok... ez lehet a ludas?

Mindkét kamera tápja észleli a feszültséget (LED pilács van) de az egyik kamera video jelet sem ad, míg a másiknak az írisze nem nyílik ki, fekete marad a kép.
A feszültség növelését jelen pillanatban kerülni akartam, mivel a Hikvision kamera nem hinném, hogy toleránsabb mint a régebbi gépek, de próbát tettem őkelmét kivéve a körből.
15V-ig felmentem, az áramerősség felment 1,2A-re, de a kamerák egyike sem indult el.
(Kipróbáltam közvetlenül adaptert kötni a kamerákra, a tápjuk nem ment tönkre a feszültségtől.)

Ami a szépség a dologban:
Miután más megoldást kellett keresnem a 3 kamera beüzemelésére, gondoltam visszakötöm a két kamerát.
Viszont a Hikvision melletti kamera, ami addig remekül ment, az írisze nem nyílik ki azóta sem.
(Próbáltam másik optikával, sikertelenül; adapterről rendben megy.)

Tud valaki segíteni a helyzetemen?

Előre is köszönöm
(#) dB_Thunder válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Nos, akkor most elfelejted ezeket a kábeleket, és legalább 1mm2 keresztmetszetű kábelt veszel!
(#) Remci válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 8, 2020 / 1
 
Nem írtad hogy egyáltalán milyen kábellel kötötted össze a rögzítőt meg a kamerákat. Valamint azt sem hogy hogyan. Ezek 30m-en még UTP kábelen is elmennek,úgy hogy a tápot és a videó jelet is viszik.
(#) vtsoftware válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Itt az adapterekre gondolsz vagy a 30m-nyi drótra is?
Utóbbi igen komoly szívás lenne...
(#) Remci válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 8, 2020 / 1
 
Ja,bocs,most láttam a kábeleket. Ezeket felejtsd el, használj UTP kábelt,lehetőleg tényleg réz erűt, pl ilyen átalakítóval.
(#) vtsoftware válasza Remci hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Pontosan mire gondolsz?
Milyen kábel? A linken láthatónál többet így fejből nem tudom, milyen paraméter számíthat. Ebből is fakad, hogy idetaláltam a kérdéssel.
Hogyan?
Hogyan lehet?

... így tárgytalan...
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2020
(#) Remci válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Nos,nézd meg az alábbi linken lévő videót,egyszerűbb mintha írnék egy oldalt: Bővebben: Link
(#) vtsoftware hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
A hikvision kamerát hagyom ezen a dróton', az jól működik... de a másik kettő akkor cserés.
Sajnálom, mert ettől tartottam Én is...

Szóval réz CAT kábel és balun.

Köszönöm szépen!
Következő: »»   57 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem