Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Lapozás: OK   141 / 152
(#) tnl válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 11, 2020 / 2
 
Szerintem török, vagy Kazksztán, Üzbégisztán, Turkmenisztán
lehet, és rövidhullámon jön.
(#) kaqkk válasza tnl hozzászólására (») Okt 11, 2020 / 2
 
De lehet hogy nomegosztán vagy hátosztán
(#) küzmös Gergely válasza tnl hozzászólására (») Okt 11, 2020 / 2
 
Nem tudom, de pont most is szórakozok vele. A televízió kábel árnyékolása véletlenül kiesett a banánhüvelyből, erre elhallgat a Kossuth, és angolul elkezdenek beszélni Azerbajdzsán meg USA szavakat kihallottam. Kicsit piszkálva a tekercset andalító keleti muzsika.. egész fura.. De szép. A földeléssel szórakozva, azt áthelyezve az antenna helyére valami zongorajátékot hallok a telefonhallgatón.. Az antennaillesztő kapacitással szórakozva, megint valami más.. hallom Radio internationale.. Egész érdekes dolgok jönnek elő. Kb fele hangerőn, mint a Kossuth.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2020
(#) kaqkk válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 12, 2020 / 1
 
A detektorosnál szinte minden összefügg mindennel az antenna illesztés beleszól a rezgőkör frekvenciájába (elhúzza) ezért a sok különböző adó amit találtál .
(#) tnl válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 12, 2020 / 1
 
Idézet:
„hallom Radio internationale”


Ez rövidhullámon jellemző! (internationale=nemzetközi) Itt adnak sok országban, más
országok lakóinak, mert a rövidhullám messzire eljut.
(#) Atis57 válasza tnl hozzászólására (») Okt 12, 2020 / 2
 
Szia!
Jobb összefoglalót nem találtam;

A kínai rádió magyar adása:

20:00-20:30 7110, 9560 kHz, naponta
21:00-22:00 1458 kHz (középhullám, Albániából sugározzák), naponta
21:30-22:00 7110, 9585 kHz, naponta
22:30-23:00 6145, 7120 kHz, naponta

A horvát rádió magyar adása (a külföldi vajdasági magyaroknak):
18:30-18:40 6165 kHz, naponta

Az izraeli rádió magyar adása az ott élő magyaroknak, helyi időjárásjelentés is van:
20:45-21:00 9345, 6985 kHz, naponta

Az orosz rádió magyar adása: 19:00-19:45 1170 kHz, (középhullám, Bulgáriából sugározzák!), 6030, 6045 kHz, naponta

A szerb rádió magyar adása:
19:00-19:15 7240 kHz, naponta

A török rádió magyar adása:
12:00-12:30 13770 kHz, naponta

Trans World Radio (vallási műsor Monte Carloból):
10:30-11:00 5910, 7210 kHz, naponta
20:40-21:15 1395 kHz (középhullám, Albániából sugározzák!), naponta

Vatikáni Rádió magyar adása (vallási műsor Vatikánból):
05:40-06:00 1530 kHz (középhullám), 4005 kHz, 5965 kHz, naponta
19:10-19:30 1530 kHz (középhullám), 4005 kHz, 5885 és 7250 kHz, naponta.

Ezen listát Homa Péter blogjáról másoltam át, így elképzelhető, hogy elavult.
(#) tnl válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Sajnos, nagyobb része ma szerintem már nincs, a kínai
magyar adás talán.
(#) küzmös Gergely válasza tnl hozzászólására (») Okt 12, 2020 / 2
 
Most értem haza, és ugyanazt a beállítást eszközöltem, mint tegnap, földelő vezeték a tekerccsel , s piko-s kondenzátorokkal csatolt antenna helyére (banánhüvelyébe), s az előbb hallottam hogy "Jó estét, önök a Kínai rádió nemzetközi magyar nyelvű adását hallják Pekingből" Szó szerint ezt mondta egy csávó.. De elhullámzik, és belehullámzott valami angol szöveg, meg egyre hangosodó Jazz muzsika, majd valami távolkeleti zene..
(#) küzmös Gergely válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
22:30-kor mondták be, ez tuti.. ezek szerint a 6145kHz-et hallhattam. Kérdés hogy hogyan tolódhat el ennyire, mert ha visszavariálom, tehát az antenna helyére antennát teszek, s a földet visszadugom a föld banán hüvelyébe, akkor az eredeti elképzelés szerint 540kHz-en "kiabál" a Kossuth lekapcsolásig.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) VJ72 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 13, 2020 / 2
 
Üdv.
Az erősítőm és a laptopom 2,5m-es jack-RCA kábellel van csatlakoztatva. Ha nincs bedugva a jack mert nincs ott a laptop, és jó a terjedés a hangfalakból rövidhullámú rádiókat lehet hallani.
Pedig ott se detektor se hangolt rezgőkör nincs.
(#) proli007 válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 13, 2020 / 3
 
Helllo! A rádiózáshoz nem szükségeltetik rezgőkör. Mert az tulajdonképpen az adóállomás kiválasztásához szükséges abból a tömegből, amit az antenna behoz. Detektor, vagy is egyenirányító pedig van benne, mert az erőstő bementén félvezető van, ami egyenirányítja a bejövő jelet, különben nem hallanád..
(#) tnl válasza proli007 hozzászólására (») Okt 13, 2020 / 2
 
Idézet:
„A rádiózáshoz nem szükségeltetik rezgőkör.”


Így van! Persze nem jó ha minden egyszerre szól, vagy a legerősebb
adás hallatszik a kívánt helyett! Különösen rossz, ha legerősebb adás
a hálózati 50hz! Ez ellen egy párhuzamos fojtó is elég lehet, bár nem a legjobb megoldás.

Idézet:
„Detektor, vagy is egyenirányító pedig van benne, mert az erőstő bementén félvezető van, ami egyenirányítja a bejövő jelet, különben nem hallanád.”



Ez is megvalósul, de nem olyan egyenirányítás, hogy levágja a hullámok felét, csak
torzítja, ezért az egyik oldal csökken a másikhoz képes, így a AM jel a legtöbb
erősítőben "kimodulálódik".
(#) bigrobi hozzászólása Okt 13, 2020 / 1
 
Rövidhullámú rádióval kísérletezem van még adás, kínai, román meg mi egy más.
(#) tnl válasza bigrobi hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
Magyar nyelvűből, csak a Kínaiak által sugárzottat találtam, milyenek
vannak még?
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Okt 13, 2020 / 1
 
Magyarul a Kínai megy a többi idegennyelvű.
(#) Atis57 válasza tnl hozzászólására (») Okt 13, 2020 / 1
 
Szia!
Horvátországi és Szlovéniai biztosan .
(#) VJ72 válasza tnl hozzászólására (») Okt 13, 2020 / 1
 
Kína délben 1522, 17570 Khz este 7435, 9560, 7390, 9585, 7445 Khz
Magyar Evangéliumi Rádió 1548 Khz
Kolozsvár 909, 1404, 1593 Khz
Temesvár 630
MMR Szlovénia Lendva 558 Khz
Pátria Rádió Szlovákia 1098 Khz
Rádió Burgerland Ausztria H és V este Fm 93,5, 96,2 Mhz
Az MMR-t délutántól Budapesten is lehet fogni, és a Holland SDR-en is hallottam már szólni.
Most is szól a Magyar nóta 558Khz .Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2020
(#) tnl válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 13, 2020 / 3
 
Úgy tűnik rövidhullámon csak a kínai adás van magyar nyelven,
középhullámon szerencsére jóval több.

Tegnap előtt is hallottam a Kolozsvári Rádiót, igaz nem detektoroson,
hanem egyszerű regeneratívon.
(#) küzmös Gergely válasza tnl hozzászólására (») Okt 25, 2020 / 2
 
Ez is valami RH adó, csak nem tudom hogy mi. Kera_Will tanácsát követve bekötöttem a laptop mikrofon bemenetére, és ezt (is) hallom.
(#) Kera_Will válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 25, 2020 / 3
 
persze ez kis csalás a mikrofon erositoje sokat dob a vetelkezsegen
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) bigrobi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 25, 2020 / 1
 
Szerintem kínai adó.
(#) küzmös Gergely válasza Kera_Will hozzászólására (») Okt 25, 2020 / 2
 
Igen, így harsog a Kossuth is.
(#) küzmös Gergely válasza tnl hozzászólására (») Okt 25, 2020 / 3
 
A szignál, a szignáljuk lebuktatta! Most is hallom. Be is mondta, Radio Romania Internacionale. (RRI) Úgy látom a neten hogy egész Romániában több különféle rövidhullámú frekvencián is adnak, ezért hallom őket a Kossuth mellett is, ha kihúzom az antennát. Egész jó muzsikát nyomatnak az éterbe. Megvan a negyedik "azonosított" adás.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) bigrobi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 25, 2020 / 1
 
Ebben a pillanatban 11945KHz-en a reflex visszacsatolt rádióm botantennával a visszacsatolás minimálisra téve is nagyon, de nagyon hangosan szól Franciaországban lévő japán rádió, ha ez segít. A románok mellet nekem detektoros rövidhullámon bejött még a török ankarai rádió is 6MHz körül.
(#) kadarist válasza bigrobi hozzászólására (») Okt 25, 2020 / 1
 
Naplementével megjön az ionoszférikus terjedés, ilyenkor egy darab drót elég a rövidhullámú vételhez. Nappal viszont eléggé csendes az RH sáv, olyankor csak a hosszabb hullámok maradnak hallgathatóak.
(#) bigrobi válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Az egyik reflex + visszacsatolt kapcsolással nappal is elég jó a vétel RH sima botantennával.De az nem ide tartozik mert nem detektoros. Detektorosnál nekem a szelektivitás a szerencsétől függőt nagyon rossz volt. Különben Éjfél 1 óra körül nem sokat fogok, fogok ezt azt de kevesebbet RH-n a rádiómmal. Naplementekor meg késő délután.
(#) tiko77 hozzászólása Dec 17, 2020 / 3
 
Üdvözlet mindenkinek!
Detektoros rádiót építek, egyenlőre a doboz készül, az első lakkréteg már rajta van.
Szeretném minél korhűbbre csinálni, a banándugó aljzatok és a gomb egy régi műszerről, a detektor és a fejhallgató egy online piactérről, a forgókondenzátor egy 70-es évek körüli rádióból van, ez egy kicsit kakukktojás, költségmegtakarítás végett döntöttem így. A fényképen látható rajzot építeném meg, ezzel kapcsolatban kérdeznék. Sajnos a dobozba nem fér el a rajzon írt 50-es csévetest, helyette 30-ast tudnék csinálni hasonló kivitelben mint az egyik képen látható. Ezzel kapcsolatban, az eredeti menetszámok maradjanak vagy arányosan a méreteltéréssel plusz meneteket tekerjek a 30-as csévetestre?
Köszönöm!
(#) Gyantáscin válasza tiko77 hozzászólására (») Dec 17, 2020 / 3
 
Nem nagyon lősz mellé, ha az átmérők arányának megfelelően 1,6x-os menetszámot tekersz a kisebb átmérőre, a huzalvastagságot meg úgy változtatod meg, hogy a tekercs hossza ne nagyon változzon.
(#) bigrobi válasza tiko77 hozzászólására (») Dec 17, 2020 / 2
 
Hasonló van megépítve, jól működik, lehet kap fa dobozt és találtam egy kb 60 éves forgót is hozzá. Bővebben: Link Itt tudod kiszámítani az induktivitást Bővebben: Link 30mm átmerőjű testre 50mm szélesen 120 menet felel meg ennek a tekercsnek hogy 200uH legyen.
(#) lefituta válasza tiko77 hozzászólására (») Dec 17, 2020 / 2
 
Ha minél korhűbbre szeretnéd csinálni, akkor a lakk felejtős. Politúrt használtak annak idején. Nem véletlen mondta egy régi asztalos: " egy rosszul sikerült politúr is szebb, mint egy remekül sikerült lakkozás" Ez így is van, de szerintem akkor is jobban jársz, ha csak bepácolod és valami bútorfénnyel átdörzsölöd. Nagyon nem illik a lakk a detektoroshoz.
Következő: »»   141 / 152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem