Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   904 / 1116
(#) usane válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Szövegszerkesztővel. Lehet a notepad is jó.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2020
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Azt a 102020-22046-01.dmp fájlt kell megnyitnod, ha az az utolsó , de elvileg az összesben ugyanannak a problémának kell megjelennie.
(#) Kari55 válasza usane hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Kösz megpróbálom.
(#) usane válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Vagy rakd fel ide és majd belenézünk.
(#) Kari55 válasza usane hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Most nem annál a gépnél vagyok, holnap felteszem. Köszönöm
(#) bbb válasza usane hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Szövegszerkesztővel elég vacak nézni azt a fájlt - van rá segédprogram: Bővebben: Link
(#) Epu2 hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Megint valami extrát találtam. A Win 10, úgy gondolta, nem játssza le a videókat. Rapszodikusan leáll. A VLC gyakorlatilag halott. Nem segít újra telepítés. A videodrivert újra raktam. Attól kezdve és azóta is Meghalt a whatsapp. Még települni sem hajlandó. Azóta felfrissítettem a legújabbra, (egyébként a startmenü emberibb lett), újból alapara, de nem. A problémák megmaradtak.
Teljes szűzre akartam telepíteni, de a pendrive-ot nem kezeli. A telepítő nem indul. Mivel az SSD nem SATA, le sem tudom törülni, mert nincs a háznál más eSATA. Nem tudom, ha kiírom DVD-re esetleg optikai meghajtóról?
Mit szóltok hozzá ...
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Hülye kérdés, de a telepítőnél figyeltél arra, hogy MBR vagy GPT a telepítő pendriveod? Vagy csak az alaplap nem támogat semmilyen pendriveról bootolást?
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Annyira nem hülye a kérdés, de nem tudom a W10 melyiket támogatja. A pen FAT32.
(#) antikzsolt válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Rufusz majd segít. Amúgy nem az oprendszer választ hanem az alaplapod mit támogat.
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Pontosan. Alaplap típust írjál, de ha régi, akkor mbr-re formázd, max. ha uefi biosos az alaplap, akkor csm módban legacyra telepíted (habár akkor már érdemes gpt-t használni)
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
(#) Doky586 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Az így előállított pen mindkettőre alkalmas, de UEFI az ajánlott. Bővebben: Link
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Hp ElitDesk 800 G2 W35. 4-5 éves. A BIOS Az előttem maga a zűrzavar. Próbálkozok, mert nem hiszem el, hogy ennyi hibát produkál.
Köszi!
(#) Epu2 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Fejlemények vannak. Ártatlan vagyok. Mellékeltem a Rufus beállításait. Érdekesség, hogy elsőre, pillanatok alatt feltelepült és működik a WhatsApp. Még szerencse, hogy nem kell mindent értenem.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
(#) Gombszem válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 1, 2020 / 1
 
A Rufus nagyon jó, d a beállításokra figyelni kell.
Ha a Ventoy-t használod, elintéz mindent helyetted. Ráadásul egy pendrájvon több telepítő, vagy egyéb program ISO fjlja is lehet egyszerre, addig, amíg ráfér.

Itt írtam róla néhány hónapja. Én csak ezt használom,nagyon bevált.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
(#) Epu2 válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Köszi! Most készítek egy több iso-s pendrive-ot és majd kipróbálom. Remélem sikerrel.
(#) Epu2 válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Üdv! Próbáltam, mind két módszerrel telepítő Pent-t készíteni. Legalább 25 szőr próbáltam indítani. Nem hajlandó észre venni a telepítőt. Vagy a rendes rendszer indul vagy semmi.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Biosban "Fast boot"-ot kapcsold ki. (kép)
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Azt kikapcsoltam napokkal ezelőtt. Azt sem tudom mire jó.
(#) VIM hozzászólása Nov 2, 2020 /
 
Sziasztok! A Toshiba satelit laptopomon Win10 oprendszer van és az utóbbi időben nem látja a saját CD/DVD olvasóját. A rendszer információban CDrom alatt ismeretlennek látszik de a neve az egyezik a beépített típussal (TSST corp CDDVDW SU208-FB). Az eszközkezelőben ez az üzenet van: "A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)" Az illesztőprogramokat "lenyitva" három illesztőt találok. Egy Microsoft-os egy Sonic Solutions-os és egy Toshibától származót. Mit kellene frissíteni vagy esetleg törölni, hogy a CD/DVD olvasó működjön? Minden segítséget előre is köszönök.
(#) pipi válasza VIM hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Eszközkezelőben torold a cdromot,utana indítsd újra a gépet mi történik.
(#) Epu2 válasza VIM hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
A meghajtó fájlokkal gyütt.
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Biosban keresd meg a boot sorrendet, van, hogy be kell állítani, hogy az usb eszköz rajta legyen a listán. Túl új gép ez, biztosan támogat usbről bootolást.
A HP-k biosa elég komplikált, több helyen is be kell állítani, hogy bootoljon, de az MBR-es boothoz a security alatt a safe bootot is ki kell kapcsolni pl, meg engedélyezni kell a legacyt is. Azért mondtam a GPT telepítőt, mert alapértelmezettben azt biztosan kezeli, és ha GPT-s telepítőt csinálsz, nem kérdés, hogy melyik isoról sikerült bootolni.
Secure Boot Configuration-t kell kikapcsolni sokszor, illetve Boot Order-ben beállítani, hogy az USB rajta legyen, ha van két lista, EFI Boot Sources és Legacy Boot Sources alatt is érdemes berakni a lista elejére.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2020
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Esetleg keressek videót hogy kell kis floppy-ról win10-et installálni..?
(#) VIM válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Ha tudnám, hogy ez mit is jelent .... Minek a meghajtóját? A CD-jét? Azt hol találom?
(#) VIM válasza pipi hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Gondolod, hogy ezek után fel fogja ismerni a "semmit" ha eddig sem ismerte fel vagy ezt a win10 frissítése tette lehetetlenné?
(#) pipi válasza VIM hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Eddig is felismerte, de mint írtad : "A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)"
"Eszköz eltávolítása" gombóc
(#) VIM válasza pipi hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Ott vagyok ahol a part szakad. Eltávolítottam, majd újraindítottam és ugyanazzal a hibakóddal és frissítésekkel "visszajött" de most sem működik. Kissé bosszantó, hogy a windows "leülteti" a beépített eszközt a frissítésével. Van még valami praktika erre vagy ne is próbálkozzak?
(#) bbb válasza VIM hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Teljesen biztos vagy benne, hogy maga a hardver működik? Ezek szeretnek ám tönkremenni használat nélkül is.
(#) VIM válasza bbb hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
A lemezt beletéve megpörgeti majd leáll és kész. Ekkor néztem bele az eszközkezelőbe, hogy mi a helyzet és az említett szöveget találtam.
Következő: »»   904 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem