Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3523 / 3944
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Hali!
Nem véletlen.. gondolj bele, egy irodán belül lehet több is, kell hogy különbözzenek.
Régebben még olyanok voltak, hogy (pl elemcsere után) össze lehetett tanítani a sticket az egér/billentyűvel. Manapság már nem divat, gyárilag tanítják össze valahogy, amit nem felejt el.
Külön sticket még nem láttam árulni... De nyilván kéne hozzá valami cél szoftver is, esetleg programozó...
(#) kaposznyak hozzászólása Okt 22, 2020 /
 
Sziasztok.

Bocs az OFF-ért, de hátha valaki hasonló cipőben jár.

Fiamat érdeklik a robotok...Megcsináltam neki a klasszikus cipőkefe robotot (ilyesmi, de nem pont ez: keferobot)

De ő is szeretne építkezni...ilyesmi
használható lenne? Jónak tűnik, moduláris, jópofa.

Valakinek van vele tapasztalata?

Köszönöm!
(#) rozsdas111 hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Sziasztok! Először itt teszem fel a kérdésemet hátha meglesz a megoldás iránya. Adott egy AKAI AMU-310 erősítő. Minden funkciója működik megfelelően, de egy icipici átnézést talán megérdemelne. Utóbbi időben úgy vettem észre hogy alig hallható gyenge sercegés hallatszik a hangfalakon zenehallgatás közben. Főként a magas és közép hangszórókon. Azért az erősítőre gyanakszom, mert másik hangfapárossal is zajos. Minden tippet, útmutatást megköszönök.
(#) vladcepes válasza pipi hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Szia!
Igen én is pont erre gondoltam hogy talán ezért nem működik.
Kapható külön Bluetooth stick, de akkor gondolom az nem erre a célra, vagy ha igen akkor vagy működik vagy nem. Akkor szerintem felejtős a dolog, csak nem akartuk egyből kihajítani.
(#) Gafly válasza kaposznyak hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Idézet:
„Fiamat érdeklik a robotok...”

Ugyan nem válasz a kérdésedre, de közeleg a karácsony, és a nemes ügy érdekében feljánlok egy lánctalpast. Ugyan nem moduláris, meg programozható, de elég robosztus CCCP technika.
Tutira jó alap épitésre (és ingyen van).
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Hogy nekem a Pirx pilóta jutott eszembe róla...
(#) k_i_j hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Jó sok segítség kéne.
A mellékletben van egy rajz, meg az adatok.

A hiányzó értékeket kéne kiszámolni.
Úgy értem, hogy képletek kellenének hozzá, mindenféle matekos zsonglőrködés nélkül.
A négy alapműveletben vagyok otthon pusztán.
Semmi hókuszpókusz az egyenletek környékén.
Ebben kéne segítség.

Előre is köszönöm, ha szán rá időt valaki.

he.doc
    
(#) reloop válasza k_i_j hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Üdv! Képletek.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Pirx-ben salátás tál volt az effect.
Viszont ennek volt "holdjáró" változata is. Hogy én hogy irigykedtem a Lali barátomra miatta. Az egy pinpong labdát tudott lebegtetni. Tényleg.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) Macsek71 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Hasonló járgányt mentettem ~30 éve a szomszéd szemétdombjáról. Kis rozsdátlanítás, olajzás után működött
A postás ismerőstől kapott 25 m telefonkábellel bekötve a fél udvart be lehetett vele járni a teraszról irányítva ! (természetesen nem elemről - átalakított csengőreduktorról...)
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Kovács Zolinak is volt. Én is irigykedtem. Nem PingPong-labdát egyensúlyozott, sokkal kisebbet. A PingPonglabdára azért emlékszel, mert árultak olyasmit külön, egy spirálban ült a PingPong-labda, és egy sarkosan meggörbített szívószálfélén fújtuk. Mivel nem értettük (akkor még), ezért csodaszámba ment. Ha már értjük, akkor csak bűvészet (mi értjük, a nézők nem)
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Idézet:
„Pirx-ben salátás tál volt az effect”

Ó, hát a készítők elhitték azt a majszot, hogy nem kell a filmes látvány, elég a néző fantáziájára alapozni, utalni a mondanivalóra. Csakhát akkor minek csinálunk filmet... A könyvet bárki elolvashatta.
Így viszont aki filmet akart nézni, az sem a filmet (mert nem volt látvány), sem a mondanivalót (mert a csapnivaló látványelemek feldolgozása arra már nem hagyott időt) nem tudta feldolgozni.
Én azért (mivel szeretem Lem-et, most is vinni fogom a Csillagnaplót) túl tudok lendülni rajta.
(#) Cinema válasza rozsdas111 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Kapcsold ki a Loudnes-t, és a hangszínszabályozókat tekerd középállásba. A helytelen, főleg magasban kiemelt hangzás részben gyilkolja a közép- és magassugárzókat, részben pedig fárasztó hallgatni egy sziszegős erősítőt.
Ha így is sziszeg, akkor lehet belső alkatrész öregedéséből adódó hiba, ami néhány(maréknyi) alkatrész cseréjével javítható.

Üdv!
(#) rozsdas111 válasza Cinema hozzászólására (») Okt 25, 2020 1 /
 
Köszönöm. A beállítások alapból úgy vannak ahogy tanácsoltad, így marad az alkatrész probléma. Nem vagyok szakember, de a látható rendellenességet észre veszem. Alapszinten méricskélni is tudok, kivéve a kondenzátorok kapacitását. A gondot az okozza hogy hol érdemes nekikezdeni?
(#) Olits hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Sziasztok! Mire való ezen az akksin a T betűvel jelzett csatlakozó a + és a - között? Egy légfúvóhoz való,de nem csatlakozik oda semmi amikor felrakom a légfvúvóra.
(#) Patópali válasza Olits hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia!
Azon keresztül kommunikál a töltővel.
Üdv.
(#) slimcolt hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Mostanában kezdtem el ismerkedni a wireless technikákkal. Első projektnek szeretnék készíteni egy időjárás állomást. A szenzor lenne wireless, igazából egy PIC12LF1840T39A és egy BME280 párosra gondoltam.
Megoldható e az FSK vagy ASK modulációt használó kommunikációnál az, hogy egyszerre több adóm legyen, de csak egy vevőm?
Szeretnék több wireless szenzort használni az állomáshoz, csak azért kérdezem.
A ZigBee, Z-Wave és LoRA-t egyenlőre kihagynám.
(#) usane válasza slimcolt hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Elviekben kivitelezhető, mert mindegyik adónak lehet egyedi azonosítója, pl: rádiós kapásjelzők, viszont ha eyszerre adnak abból nem sül ki semmi használható. Meg kell oldani a szoftverban, hogy mindegyik adó más-más időközönként adjon.
(#) slimcolt hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Köszi. Én is csak erre tudtam gondolni, viszont így más problémák is felvetődnek.
Az egyszerűbb szinkronizáció érdekében így mindennek adó-vevőnek kellene lennie.
Eredetileg a szenzor frissítési ciklusát aszerint szerettem volna szabályozni, hogy milyen gyorsan változik a hőmérséklet, de akkor ez szerintem felejtős lesz.
(#) Olits válasza Patópali hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia.A töltő nem oda csatlakozik,hanem a képen látható kerek dugaszhoz ,ott a 3-as csatlakozó felett.
(#) usane válasza slimcolt hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Az nem olyan rossz elgondolás. Ha nem vízmelegítés vagy egyéb közben méred a hőmérsékletet akkor a változás nagyon lassú, csak ott is azt kell megoldani, ha esetleg 2 szenzor ne adj isten egy időben ad akkor mi legyen. Mindkettőt 2-3x el kellene küldeni. Ám a legjobb szinkronizáció valóban az oda-vissza kommunikáció lenne.
(#) kendre256 válasza Olits hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Ha tudsz ellenállást mérni a T és a - között például, akkor ott lehet egy ellenállás, vagy termisztor. Ezzel vagy "jelez" az akku a töltőnek, hogy mekkora árammal töltse, vagy az akku hőmérsékletét lehet érzékelni vele. Egyes töltők figyelhetik a hőmérsékletet is töltéskor. De persze lehet "okosabb" is az akku, akkor sok mindent "megbeszélhet" a töltővel, vagy a szerszámmal.
(#) kendre256 válasza Olits hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Nincs ehhez az akkuhoz másfajta töltő is? Régen pl. a kézirádiókhoz gyártottak normál, meg gyorstöltőket is. A gyorstöltők működtek hőmérséklet figyeléssel (plusz deltaU figyeléssel).
(#) Patópali válasza Olits hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia!
A töltésnél van jelentősége.
Üdv.
(#) usane válasza Olits hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Az nem T. Fordíts rajta 180 fokot. Lehet GND, középleágazás +- feszhez. Valószínűleg ez az akku töbfajta készülékhez is jó és van olyan amelyiknek kell. Lehet pl behajtóhoz visszafelé forgáshoz, stb. Mérd meg a feszültésget a középső és a két szélső pont között. Valószínűleg ugyanannyi plusban és minuszban.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) jkornel hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
El kellene dobnom 1-1.5V-ot max.3A áram mellett egy 13.8V-os trafós asztali tápegység kimenetéről, hogy 12V körül maradjon, diódával tenném az egyszerűség kedvéért, de nincs kéznél csak kis áramú.
Viszont van kéznél egy 10A diódahidam KBPC1010, mivel ez igazából 4 dióda, használhatnám-e 2 lábát egy diódának? Melyiket? Mindegy?
Középpen vagy egy furat, amire gondolom hűtőbordát tudok rakni h a 3A melege el tudjon menekülni
(#) slimcolt válasza usane hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Csak azért gondoltam erre a megoldásra, mert a szenzor ugye elemes lesz, a legnagyobb fogyasztó pedig a Transmitter, aztán ha nem muszáj, akkor ne zabálja nekem az elemet.
Valamit megpróbálok kitalálni, erre a kommunikációs problémára. :-/
(#) proli007 válasza jkornel hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Hello! Használhatod. Ha a - pontra kötöd a táp + kimentét, akkor a + lábán jön ki az áram. Két soros dióda lesz és ebből a másik ág is párhuzamosan.
(#) bitmixer válasza jkornel hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Használhatnád, sőt 2 lábon át mind a 4 diódáját egyszerre
Így a fesz.esés is 1,5V körül alakulna, és a diódák is jobban örülnének az egyenlő tehernek...
(#) Olits válasza usane hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia. A plusz és a "T" között nincs feszültség. A plusz és a mínusz között jelen pillanatban 19 V, a mínusz és a T között pedig 17 V.
Amint említettem a töltő nem itt csatlakozik, hanem a mellette levő kerek , két vezetékes dugaszon.
Aliexpressról rendeltem. Állítólag Makita behajtóhoz is jó az akku.
Következő: »»   3523 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem