Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EEPROM programozó kérdések
Lapozás: OK   24 / 26
(#) Lucifer válasza zoli0078 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Nincs rajta HDMI vagy valami kevésbé egzotikus bemenet?
(#) zoli0078 válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Szia!

Persze van rajta mástípusú csatlakozó is, pl.: Euroscart, kompozit, USB és HDMI ebből 3 db is.

Üdv
(#) Lucifer válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Azokon keresztül ad képet?
(#) zoli0078 válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Szia,

Jelenleg egyik bemenetén sem ad képet, de tovább megyek ha bekapcsolom felkapcsol a háttér de kép nincs még az alap kép sincs (ugye minden tv ad valami képet mondjuk legalább a nő szignál feliratot) mintha nem lenne rádugva a kijelző az alapkapra. Mint mondtam valószínű nem azon a csatin adja ki a jelet (mivel kétféle van rajta egy V by öné és egy duai lvds).
Jelen esetben az alaplapot kellene rá enni, hogy a megfelelő csatin adja ki a jelet. Gondolom ezt szoftveres csinálja mivel mindegyik lap egyforma de mégis különböző kijelzőket hajtakan.

Üdv
(#) Attila1977 hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy TMS2564-ből szeretném kiolvasni a tartalmat.
Milyen hardver, és szoftverrel tudnám ezt megoldani?

Előre is köszi!
(#) nedudgi válasza Attila1977 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
A TMS2564 nem EEPROM, hanem EPROM.
Itt is találsz leírásokat.
(#) hepi02 hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Sziasztok,

Nincs valakinek kölcsön Debrecen környékén egy UPA-USB soros programozója? Egy ST6240-et kellene kiolvasni és írni. Az én olvasóm UPA-m kínában elakadt a COVID-19 miatt.

Vagy nekem az is jó, ha valaki megtudná csinálni a környéken.

Egy PicKit2 van itthon csak, ami a legközelebb áll ehhez a melóhoz, de szerintem ezt nem tudja elvégezni.
(#) jaja hozzászólása Jún 12, 2020 /
 
Sziasztok,

Valaki tud BQ30423-t programozni? Egy Dell laptop aksi vezérlőjébe van és ki kell reset-elni, hogy a cella csere után az aksi életre kelljen.

Köszönöm.
(#) mark.budai hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
Sziasztok! Szeretnék sürgősen 95160 típusú eeprom tartalmat kiolvasni, és egy módosított tartalmat beleírni.
Van egy Pickit3-am, és össze tudok ütni soros portra való programozót is. Szerintetek van lehetőségem ezekkel az eszközökkel erre a feladatra? Csinált már valaki ilyet?
(#) Ktulu válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 26, 2020 /
 
(#) mark.budai válasza Ktulu hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Köszönöm! Megtaláltam, de én ma már ezt az LPT portos dolgot teljesen halottnak tartom. Közben megtaláltam a megoldást, Pickit 2 gond nélkül kezeli ezeket az eepromokat, csak az ekvivalens 25LC160 chipet kell a programban kiválasztani.
(#) Ktulu válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Persze, az is jó megoldás.
(#) ujvari98 hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni pickit3 eeprom programozáshoz.
A következő hiba üzenet jött az írás közben :
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) Hp41C válasza ujvari98 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Szia!
A képen levő piros "Code Protect" felirat szerint a kontroller konfigurációjában engedélyezett a kiolvasás védelem. A programozás közben végzett ellenőrzés még sikerül, ezután programozza be a konfigurációt, ami letiltja a kiolvasást. A külön menetként indított ellenőrzés (verify) már minden programszó helyett 0 -t olvas.
(#) ujvari98 hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm az infót.
Én csak egy egyszerű felhasználó vagyok.
Tehát ez az én értelmezésem alapján azt jelenti, hogy a pic-en rendesen rajta van a code, és az eeprom adat is, csak a verify-vel nem ellenőrizhető le.
Ezt én is törölni tudom belőle, vagy csak a program írója?
(#) Bakman válasza ujvari98 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Ha megvan a hex fájl, akkor a kódvédelmet te is tudod törölni a fájlból. A PIC-ből csak úgy lehet eltávolítani a kódvédelmet ha "tisztára" törlöd, de ezzel a program is elvész belőle.

PICkit 3 programban a kék "Configuration"-ra kattintasz és a 13-as valamint a 8-as bitet átírod 1-re.
(#) Hp41C válasza Bakman hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Lehet, hogy az alkalmazás nem engedi meg (PICki2 nem engedte meg), de a hex állományban átírható.
(#) Bakman válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Megengedi de csak akkor, ha érzékeli az adott kontrollert. Anélkül tulajdonképpen a hex fájlt sem olvassa be (File menü -> Import Hex). PICkit2-vel teszteltem.

Nem nagyon látom benne a logikát, talán úgy voltak vele, minek akarom olvasni a fájlt, ha úgy sincs kontrollerem hozzá.

szerk.:
Tools menü -> Code Protect menüpontok inaktívak, ugyanakkor a konfigurációs biteket lehet állítgatni.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) ujvari98 hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
OK. értem!
Köszönöm nektek a segítséget, most már megoldódott az összes probléma.
(#) nemethpali hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Hali! Ki tudna nekem az Urbán féle 8x8 led matrix epromjába KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET szöveget programozni???? Urbánék már nem foglalkoznak vele, nekem meg az égetőm, meg a programom is itt most nem részletezendő okok miatt elveszett, nem kívánom ingyen, nekem 5 K-t megér! Üdv.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Feb 19, 2021 /
 
Sziasztok, 93C46 olvasáshoz/íráshoz vettem EZP2010-es kütyüt, a K150, CH341A Mini Programme-eim, nem kezelik, viszont nem tudom feltelepíteni a Win7 re, mert hiába látom az Eszközkezelőben, a program indításakor valami, -not linked- hibát ír ki, s nem látja. Próbáltam netről frissebb drivert letölteni, de nem hozott javulást. Valaki találkozott már ezzel? Köszi előre is!
Mike
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2021
(#) proba válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 19, 2021 /
 
(#) Chipmunk1960 válasza proba hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Szia, Köszi kipróbálom, bár e célra direkt van egy laptopom /Win7 x86-al, majd később próbáltam Win8.1x64 -en, ott sem megy./ Arduino, s a többi soros-USB emulátort igánylő kütyük számára, mert Win10 alatt bizonytalanul futnak.
(#) hg5cwa hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Sziasztok, tud valaki esetleg olvasni, irni, esetleg klónozni 8749-es mikrovezérlőt? MCS48 széria..
(#) Gafly válasza hg5cwa hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Van rajta ablak?
(#) hg5cwa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Igen, van!
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Máj 12, 2021 /
 
Sziasztok, 93Cxx eepromot szeretnék olvasni/írni. Eddid 24Cxx volt a kártyán, ahoz van programozóm. Vettem egy EZP2010 -est, viszont nem megy sem Win 7,8 -on sem a 10 --esen. Akármelyik emulátort töltöm be nem látja az USB eszközként, a programja is csak ennyit ír.
1. Van esetleg valakinek hozzá működö drivere?
2. Van CH341A is, arra azt írják, hogy tudja a 9ccxx -eseket is, viszont leírásban nem találom a hogyant. A panelon már csak a 24/25 beültetés szerepel.Tudja valaki?
3. a fenti kérdés PicKit 3-ra?
Köszi!
(#) user1914 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Hi!
A listában benne van amit szeretnél írni/olvasni?
A 24 xx-re itt a kötés link .
Üdv.M.
(#) bbb válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Megnéztem a programjaimat, amik a CH341A-hoz vannak, s egyikben se találtam meg a 93-as sorozatot. Az EZP2010 pedig 32bites rendszeren fog menni, s az valóban tudja a 93-as sorozatot is.
(#) proba válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Következő: »»   24 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem