Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   117 / 126
(#) GPeti1977 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
3 tengelyen van mozgatva egy vágótárcsa, x tengelyen végállástól végállásig mozog amit tologatni lehet, sebessége nem kritikus de be kell tudni állítani, y tengelyen már van egy enkóder ami méri hogy pontosan mennyit ment meg ezt az értéket be lehessen tudni állítani de, z tengely pedig lépcsözetesen sülyeszt mert az anyagot több menetben lehet átvágni.
(#) GPeti1977 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Egy 1997 ben gártott plc memóriájának hány év lehet az adatmegőrzési ideje? Vagy a memória lehet már rossz vagy a táp kondenzátorok száradtak ki serintem.
(#) Gabó válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Ha erről van szó Telemecanique TSX17, amit írtál feljebb, hogy nehezen tölt be, elképzelhető az elem hiba miatti "zavar az agyban".
Bár nem írtad konkrétan melyik fajtáról van szó, mert van belőle 230V-os és 24V-os is. Ha a 24V-os külső tápos, nézz szét a táp környékén, cseréld teszt idejére, és kiderül, ha az a baja. Ha 230V-os, akkor meg kell nézni (mérni) benne a tápkört.
Annó volt egy eset, ahol a táp "megzakkant", és a gép random érdekes dolgokat csinált miatta.
(#) GPeti1977 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
230V belső tápos.
(#) Gabó válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Akkor egy tápkör átvizsgálást megér a dolog.
Gondolom a saját kimenetéről (24V) vannak hajtva az eszközök, nem külső külön tápról.
Persze műszeres, nem a szokásos nem púpos a kondi, akkor biztos jó felkiáltással.
(#) Thomas10100 hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Sziasztok!

ESA VT525 HMI és Omron CJ1M PLC kapcsolatról lenne szó.

A HMI-nél megoldható valahogyan, hogy a PLC idejét használja a hibák időbélyegéhez és a pontos idő is a PLC-ből legyen kiolvasva?
A PLC hálózaton van és időszinkron van beállítva, de ahogy nézem a HMI a saját rendszer idejét használja.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2020
(#) JZoli hozzászólása Nov 1, 2020 /
 
Javítok egy vezérlőszekrényt a sógoromnak egy faipari gép elszívóventilátorát vezérli egy Schneider SR2B201b PLc vezérelne. Az a gond, hogy az elszívóventilátor nem indul el. Az egyes kimenetét, ha rövidrezárom akkor megy a ventilátor, de az a gond, hogy időnként az elszívást le kellene állítani, ilyenkor a szűrőt valamilyen rázómotor lerázná, utána meg valamilyen csiga elvinné a port, ezeket a PLC vezérelné. A PLC-nek 9 bemenete van m,eg még ABC is. Ezek közül a bemenet mindegyik van használva, de az A-B üres, csak a C van használva. Ha aktív valamelyik bemenet egyből látszik a kijelzőn, sőt az is. ha a adott kimenet aktív. Az egyes bemenet aktív, meg a C is, de a kimenet sajnos nem. Hogyan lehetne megállapítani, hogy az egyes kimenet milyen feltételekkel aktív? Megnyomtam a programgombot, a kijelző átvált, de nem tudom, hogy lehetne előhozni az összefüggéseket ami alapján a kimenetei működnének. Az a gyanúm, hogy valami még kellene hozzá, de sajnos nem tudom mi. Tudnátok ebben segíteni?
(#) fulcsii válasza JZoli hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
https://313e.gportal.hu/portal/313e/upload/594351_1235738403_00699.pdf
(#) JZoli válasza fulcsii hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Köszönöm, már tanulmányozom is!
(#) Mazsola35 hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Sziasztok. Segitségre lenne szükségem, FX3U-24MR kinai PLC l lenne szó. Kezdö vagyok még. Jol müködik nincs is velle gond. Viszont az a kérdésem beálítom a paramétereket jol is müködik viszont áramtalanitás után vagy áram szünet esetén elvesziti a beálításokat. Tetem bele ellemet ( GYárilag nem volt) de hiába,szoftveresen be kel kapcsolni az elemet? Vagy külsö 24V akksirol kapjon áramot áramszünet esetén? Köszönöm elöre is a segitséget.
(#) dB_Thunder válasza Mazsola35 hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Nem tudom mi ez a ***, de a PLC-kben van olyan memóriaterület aminek tartalma elveszik áramszünet esetén, meg van olyan ami nem! Nyilván úgy kell megírni a programot, hogy azok az adatok, amikre újraindulás után is szükség van, az a nem felejtő memória területre kerüljenek.
De ha a programját is elfelejti, akkor ott valami gond van!

Pár ezer forintért lehet venni "elterjedt" használt, megunt, plcket, aminek még ruhája is van, és nem úgy néz ki mint egy bugyuta építőkészlet. Amik garantáltan ipari minőségűek. https://www.facebook.com/groups/832844203527293

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Marko Ramiusz válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Jó szerencsét! Remélem nem késve írok. Az nem megoldható, hogy kijelző is használja az időszinkront? Persze, minden lehetőség adott, a PLC idő is.
(#) Mazsola35 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
A programját nem felejti el csak a beálitot regiszri értékeket. Akkor nem ellem gond van hanem nem jol írtam meg ezek szerint a programot, viszont azt nem tudom hogy kell megirni hogy ne felejtse ell. Mitsubishi plc a program gx works2.
(#) aky87 válasza Mazsola35 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia, a legegyszerűbben úgy hogy nem konstanst adsz meg a számláló/időzítő értéknek, hanem memória regisztert pl D100...H100, ami védett. legalábbis Omronéknál így is lehet.
(#) Mazsola35 válasza aky87 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia. Pl. Egy egyszerü höfokszabályozásnál a következöként adtam meg: [< D2 D20] ---(M0) a d2 az aktuális érték höfok a D20 beálitási értéke, És a d20 értéke veszik ell. Tehát ha jol értem a d20 regisztri értékek helyet d100 tol fdlfelé kelene megadnom a regisztriket?
(#) aky87 válasza Mazsola35 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia, a D100 csak mint példaként írtam, vigyázni kell, hogy ne legyen keresztbe címzés, elvileg az időzítőnek tetszőleges regisztert lehet megadni, de tanulmányozni kell a programozási leírását, gondolom több 100 oldal, de ott minden le van írva, a Japánok általában tisztességesen szoktak dokumentációt készíteni. Emlékeim szerint valahol meglehet adni (kipipálni) hogy mely memória területek maradjanak/örződjenek meg, a memory/plc settings-ben?
(#) Mazsola35 válasza aky87 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Szia.rendben akkor olvasgatá tanulmányozgatás,és köszönöm a segitséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) S I 76 hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Omron Sysmac CPM2A PLC-m.
Milyen programmal tudom életre kelteni és azt honnan tudom letölteni?

Előre is köszönöm!
(#) aky87 válasza S I 76 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Szia, a legegyszerűbb innen:omronkft.hu baloldalt pedig az ingyenes szoftverek/ CX programmer. Ez ingyenes, de van fűzetős is, de neked ez is elég.
(#) aky87 válasza aky87 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Kábelt pedig kb 200Ft-ból tudsz készíteni, mivel van rajta RS232, Google a barátod, vagy:

Omr plc.jpg
    
(#) S I 76 válasza aky87 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Köszönömszépen, ma este megpróálom!
(#) S I 76 válasza aky87 hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Köszi a segítséget, sikerült feléleszteni!
Valmi okos videó vagy valami szájbarágós pdf van hozzá valahol?
Köszönöm!
(#) aky87 válasza S I 76 hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Szia, szintén az említett oldalon:Automatizálási vezérlők/Programozható vezérlők/PLC archívum/CPM méghozzá magyarul.
(#) S I 76 válasza aky87 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Ismét köszönöm!
(#) S I 76 válasza aky87 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Szia!
Ismét itt!
Nagyon jó ez az oldal sok mindent megmutat elmond leír,
viszont ha írok egy programot hol tudom leszimulálni?
A cx programmer amit letöltöttem az omronkft.hu ról nem olyan mint az oktató videókban látható.
A videókban több szimbólum van, a főmenüben van szimulációs lehetőség.
Én ezeket hogyan tudoom elővarázsolni az általam telepített programon?
Lehet hogy ez neked, nektek alapvető dolog ezért előre is bocsi de nekem nem, és megköszönném a segítséget!

Tudom, köszönettel már tele a padlás!
De azért kőszi!
(#) aky87 válasza S I 76 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Hát igen, sajnos ez az ingyenes verzió, így pár extra funkció nincs benne, ha nagyon fontos a szimuláció, akkor CX-one program csomagot kell keresned, ennek része többek közt a CX programmer, ebben biztos van a számodra fontos rész, bár ha van saját PLC-d akkor azon is menni-e kell, én személy szerint jobban szeretem a "vason" élesben tesztelni.
(#) S I 76 válasza aky87 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Ismét köszönettel tartozom!
Köszönöm!
(#) aky87 válasza S I 76 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Kíváncsiságból kipróbáltam, az általad említett CPM2A-val és azt tapasztaltam, hogy a szimulátor nem aktív, de egy pl: CJ1M-nél aktív, akkor nem a program verzió számít, hanem, a CPU típusa, és nyilván egy "butább" vezérlő kevesebb funkciót tud. A tied Kb húszon éves cucc.
(#) S I 76 válasza aky87 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Köszönöm!
Akkor megpróbálom "vason" tesztelni!
(#) Tyson5 hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Hozzájutottam a napokban két PLC-hez + egy táphoz. Használtcikk kereskedésben vettem, nem biztos, hogy működnek, de amit onnan veszek 99%-ban működni szokott, még nem próbáltam ki. A siemens logo egyébként még gyári csomagolásában volt.

1. Ezekhez programozó kábelt honnan érdemes venni? Esetleg használtan hol keresgéljek? Gondolom nem elég egy rs232 - usb A kábel (ha egyáltalán rs232 az - még nem néztem utána) valami elektronikának is lenni kell a kábelen, vagy van olyan szoftver, ami intézi?
Van hozzá 2db eprom is, illetve valamilyen elektronika. Az mi lenne? Úgy nagy vonalakban mit lehet ezekről tudni?

Leginkább itthon játszogatnék vele. Ezekhez van valamilyen lényegretörő, tömör leírás/bemutató? Lehetőleg magyar, de angolul is jöhet. Csak több száz oldalas gyártói leírásokat találtam.

Nem igazán foglalkoztam még PLC-vel.
Következő: »»   117 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem