Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   216 / 249
(#) pucuka válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Nem mindegy melyik emeleten. Egy 10 emeletes épület földszintjén, és a tetőn 6 - 10 m -es árbóc, hamar összejön a 30 m. És a gondnok nem adja oda a kulcsot, mert csak, senki ne mászkáljon a tavaly felújított tetőn.
(#) Sanyesz5 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Családi ház emelete 7-8 méter sacc
(#) pucuka válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Meg 5 - 6 m a lakásban, meg az antennát is ki kell emelni a zavart környezetéből, mindjárt sok lesz az a 6 - 7 m. És még vastagabb, kisebb csillapítású tápvonal használatára sincs mód. (nyílászáró, fal átvezetés)
(#) Sanyesz5 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Sacc 12 méter a kábel, rg213
(#) pucuka válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Ez jó kábel, de hogy viszed be a lakásba? 10 mm lyukat kell fúrni az ablak keretbe. A rádiódnak meg ott kell lenni az ablak mellett. Természetesen minden megoldható, de ára van. A házba való bevitel előtt gondoskodj villámvédelemről is, ha nem akarsz hívatlan látogatót magadnak.
(#) Sanyesz5 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Bent van a lakásban, a rádió az ablak mellett, és 10-es furat az ablakkeretben ami fa, hála isten padlásszoba, ez mind már adott hisz innen csináltam minden mérést eddig.
(#) pucuka válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Jó pozíció, nem túl sokaknak adatik meg. Egy antennánál igen fontos a környezet, mert nagyon befolyásolja a sugárzási körülményeket.
Nálad a villámvédelmi föld kiépítése lesz a nagyobb falat, vagy reménykedsz, hogy nem lesz látogatód.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
(#) kendre256 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Idézet:
„Ha biztos akarsz lenni az antennád mért SWR -jében, akkor két különböző hosszúságú tápvonallal is elvégzed az antenna mérést, ha nem térnek el túlságosan, akkor jó a mérésed.”

Vagy 15 éve kb. negyedévenként kellett antennákat méregetnem, amelyek 30-40 méteres kábelek végén voltak. Egyszer tökéletesen jó állóhullám arányt mértem, miközben le volt szakadva az antenna! Ez után már minden antennát úgy mértem, hogy az eredeti kábelhossz után egy negyed lambdás kábellel megtoldva is megmértem az antennát. (Ez 160 MHz-en a kis méret miatt simán megoldható volt). Ha így is ugyanazt mértem, akkor jónak minősítettem az antennát. Ha nagyon eltért, akkor felmásztam az antennához ...
(#) mineral válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Köszönöm szépen a válaszodat. Megfogadom a tanácsodat. És majd beszámolok az eredményekről.
(#) ha4023 válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 1, 2020 / 4
 
ez egy szép kis készülék
(#) Gafly válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Ilyet még messziről sem láttam.
Mi a bánat?
(#) Kera_Will válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
MechLab egyik csodája.Sacc 60as évek vége 70 eleje.ML1250 szeria tovább fejlesztései.
Több modulból álló emeletes szekrény.
Ez a panoráma vevős verzio ha jól látom.
Az 5 egymás alatti sorral mekkora freki tartományt fogtak át?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2020
(#) Kera_Will válasza Gafly hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
A digit kijelzo / yaxle vevot még kézzel mechanikusa is tekerheted.
De bármikor vissza állt a yaxlevel beállított értékre ha benyomtál egy gombot.
2 csöves bemeneti rf erositoje van +keveroje 1kfre.
1 es 30 mega kozt vesz ... a dobtarcsas savvaltoja hasonlit az elozo generaciojara.
Kf utan mar tranzisztoros.
Szinte minden erosito moduljaban sajat agc fokozat is van ... ez remlik az elvirajzaibol.
Nezegetése közben ez szúrt szemet.
(#) ha4023 válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Ez csak egy vevő 100-520 MHz, AM, FM, 300kg (narancssárga szkópcsöves)
Ez csak egy vevő 1-30 MHz, LSB, USB, CW, AM, FM (zöld szkópcsöves)

300kg/db

Mindegyik 220V/3x 24V DC-ről megy.
(#) Kera_Will válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Szkópja egyben mint állomás monitor / rtty esetén hangolási segédlet is működött ha jól sejtem.
(#) ha4023 válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Igen, az a jel figyelés miatt van beépítve. Ha nem hallottad az állomást, de ezen a csövön mégis láttad a jelet, akkor oda fordították az erre a sávra készített antenna csoportot, hogy a jel ne csak látható, hanem hallható is legyen. Iránymérő vevőként használták ezeket.
(#) ha4023 válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Motorikusan és mechanikusan is hangolható a készülék. Az RH-ban 2db E88CC van, a többi félvezető. Az URH már félvezetős.
(#) ha4023 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Írtam pár sort róla, csak vevőkészülékek Picikék, könnyűek, kb 300 kg/szekrény.
(#) Kera_Will válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
70 evek kozepi RT evkonyvekbol 2 oldalas MechLabor reklamra emlekszem errol a RIGrol.
Ott konzulatusok, hirugynoksegek, szerepeltek mint celkozonseg.(fedősztori)
(#) Gafly válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Ha gonoszkodni szeretnék, akkor mondanám, hogy hozd el jövőre Csabára.
Nagy sikere lenne, azt garantálom.
(#) Kera_Will válasza Gafly hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Valamikor " QR bazárban " (S.K. HG8QR Pistánál) voltak ilyen ML modulok kb 25 éve.
(#) ha4023 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Hát az biztos, hogy sikere lenne, de kisteherrel nem szeretnék menni
(#) szsrobert válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
5 irányba figyelt, és szkópon jelenítette meg? A gyenge jel hogyan jelent meg pontosan a szkópon? Nagy zaj gyenge jel kombinációjára értem.
(#) ha4023 válasza szsrobert hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
A gyenge jelnél egy tüske volt látható, s ennél a készüléknél lehetett nagyítani a felbontást is, s azon lehetett látni, hogy csak valami zavar vagy esetleg valami más is lehet ott.
A narancssárga csövesnél volt ez a lehetőség.

A legfelső egységben voltak cserélhető modulok, amiket a panoráma egységbe lehetett beletenni, hogy konkrét frekvencia tartományt lehessen vele figyelni, s itt már hang is hallható volt egy TA-56-os fejhallgató csatlakoztatásával. Egyébként folyamatosan több sávon is tud figyelni, van ilyen funkciója, hogy szkennel, de ezt csak 100-460 MHz között tudja, a képernyő mellett vannak kiválasztó kapcsolók a freki tartományra vonatkozólak, ez egy forgó kapcsoló jobbra, iletve a bal oldalon soronként is lehet manuálisan kiválasztani a frekit a forgó kapcsoló frekvencia tartományának megfelelően.
(#) szsrobert válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Köszi az infót.Ezek szerint nem hangyaháború alapon szinuszféle jelet rajzolt ki.
Epíthettek volna olyan szerkezetet is hardveresen, mint a Digipan szoftver.
(#) ha4023 válasza szsrobert hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
persze csak ez kb 50 éve készült
(#) szsrobert válasza ha4023 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Gázturbinás repülőgépeket támadó rakétákat tudtak építeni.Ezt is képesek lettek volna megvalósítani.
(#) pucuka válasza szsrobert hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Akkor még nem voltak olyan gyors számítógépek, amik elfogadható méretekben FFT -t tudtak volna számolni. Még a nagygépeknek is eltartott néhány napig.
A rakétában volt egy infravörös hőérzékelő elem, és némi egyszerű elektronika, és ennyi.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2020
(#) mineral hozzászólása Nov 4, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy Ericsson Hotline 450Mhz-es Mobiltelefonom. Ezt szokták átalakítani a lelkes rádióamatőrök 70cm-es rádióvá. Akkumulátor nincs. Antenna nincs rajta. Állapota ismeretlen. Aki lát benne fantáziát írjon privátban. Postaköltség fejében viheti.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
(#) bodgabo hozzászólása Nov 6, 2020 /
 
Hátha még nem szóloktúl későn. Ma éjjel SKN!
Részletek ezen a linken. Vy 73
Következő: »»   216 / 249
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem