Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   465 / 570
(#) vision61 válasza Profisixx hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Szia!

A tágulási tartályt nem kell légteleníteni, épp ellenkezőleg! Van benne képletesen szólva két "térfél", egymástól rugalmasan elválasztva, az egyikben a fűtési körben lévő víz, a másikban rendszertől függően 1-2 bár nyomású levegő. Ez a levegőnyomás megszűnhet, ha ereszt a rajta lévő autósszelep, vagy a benne lévő lufi kilyukad, megreped.
VIM összefoglalójában le van írva az ellenőrzés, javítás menete.
(#) balazsgy válasza Profisixx hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Mellékelem a képet a tágulási tartályról, a 11. számmal van jelölve, lapos és alul autószelep-csatlakozás van benne. Annak a levegőoldali nyomását kellene felvinned úgy 1,2 bar környékére, de előtte a kazán belső fűtőkör nyomását levinni szinte nulla bar értékre.

Radiant.jpg
    
(#) Balázs11 hozzászólása Okt 23, 2020 /
 
Sziasztok,

egy Hajdú HGK 28-as kombikazánom van.
nem kapcsol le a beállított hőmérséklet elérésekor.termosztátot kicseréltem,nem ad jelet és mégis megy a kazán.
mi lehet a gond?
(#) proli007 válasza Balázs11 hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Hello! Előfordulhat, hogy aktiváltad a teszt programot. A gépkönyv 2.5 fejezete alapján ellenőrizheted. Ekkor figyelmen kívül hagyja a kontroll funkciókat, de a biztonsági funkciókat megtartja.
(#) atyaisten hozzászólása Okt 23, 2020 /
 
Sziasztok !! Régi Demrad kombikazán F4 hibakódot ír ki,+RESET, általában akkor mikor felfűt a termosztát által megadott hőfokra. Kikapcsol -újraindít ,utána megy. Ez milyen hibát jelenthet?-(lockout ionizációs problémát ír a használati útmutatóban )-köszi !
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
(#) gabesz79 hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Sziasztok!
F28 hibakód miatt 1 hete tisztították Semiatek Condens 24 kazánunkat, valamint gyújtóelektródát cseréltek. 5 napig hibátlanul működött a fűtés és a melegvíz is. Tegnap óta ismét olyan, mintha nehezen tudna begyújtani vagy ledobálja néha a lángot. Hibára még nem futott ki, de az előző hiba is így kezdődött és fokozatosan rosszabb lett.
Levettük most az előlapot és azt látjuk, hogy néha áthúz az elektróda. Elképzelhető, hogy valami tönkreteszi benne folyamatosan az elektródát?(3 éves készülék, ez a harmadik elektródát benne) Vezérlőpanel okozhatja? Köszönöm, ha van valakinek tanácsa!
(#) katzen válasza gabesz79 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Szia!
Hogy érted, hogy áthúz az elektróda? Nem a megfeelő helyen keltkezik az ív a gyújtáskor?
(#) katzen válasza katzen hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Csak azért kérdezem ezeket, mert nekem Arsiton van, de ugyan ez a hibajelenség. Azt nem látom, mert nem olyan a kazán kialakítása, hogy hogyan és miként keletkezik a gyújtó ív, de hátha ugyan az a hibánk.

Amúgy kedden jön hozzánk a szerelő, szerinte elég lesz egy tisztítás. Szerintem meg full tiszta és a gyújtóelektródát is kicseréltem, valamit egyéb más dolgokat is kimértem, ellenőriztem. Úgyhogy szerintem nem lesz elég a tisztítás...

Én amúgy valami gázellátási problémára gyanakszom: azt vettem észre, hogy amióta csinálja ezt (2 hete), hogy hétvégén a legrosszabb (akkor kb. egész nap), ill. éjjel még nagyon rossz. Hétköznap, főleg napközben, délelőtt, hibátlanul működik. Olyan mintha összefüggés lenne a gázhasználati időszakokkal... Lehet nem jó a nyomásszabályzóm a gázóra előtt?
(#) odordaniel hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy a melegvíz megnyitasakor vagy elindul a kazan vagy nem. Ha bekapcsolom a fűtést akkor nincs baj, folyamatosan megy. Van amikor 1 - 2 nap semmi baj, utana van amikor 1 napig nem akar elindulni a melegviz. Bosch GAZ 4000w. Koszonom szepen a valaszotokat.
(#) gabesz79 válasza katzen hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Igen, kívül szikráztat, sőt még néha olyan is volt, mintha a hőcserélő csavarjánál is láttam volna.
(#) katzen válasza gabesz79 hozzászólására (») Okt 25, 2020 /
 
Megy külön föld/test kábel az elektródára? Tudsz esetleg egy fotót küldeni, hogy hogy néz ki?
Nekem úgy tűnik, mintha valami földelési probléma lenne.
(#) Balázs11 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Köszi a választ.
Teljesen random csinálja ezt,nem állandóan.
Egy reset-elésre helyreáll a legtöbbször pár napra de aztán újrajelentkezik..
(#) rob77 hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
sziasztok, egy Vaillant VUW kéményes kazán égőtér szigetelése el van törve a front oldalon.
Mennyire súlyos gond ez? Milyen problémákat okozhat? Ha esetleg beesik az égősorra, az mivel jár...? Köszönöm.

egoter.jpg
    
(#) étám hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni, hogy merre induljak el. Adott egy Saunier duval thema classic fas 24 e2 kombi gázkazán. Hónapok óta olyan hibát produkál, hogy a szobatermosztát bekapcsolásakor egyszer elindul fűt, de a termosztát későbbi, újbóli kapcsolására már nem indul be. Ilyenkor a kazán ki-be kapcsolása után viszont azonnal beindul újra a fűtés. A használati melegvíztároló termosztátjára a kazán viszont mindig normálisan indul, akár többször is.
Szerintetek az kazán hiba lehet? Akkor miért csak az egyik termosztát jelzésére nem indul mindig? Ha a termosztát lenne rossz, akkor meg miért a kazán újraindítása oldja meg a problémát? A termosztát hogyan lehet rossz, az csak zár egy áramkört ,amit hallok is hogy kattan?
Köszi bármi tanácsit
(#) bbalazs_ válasza rob77 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Vízüveggel talán meg tudod ragasztani.
Az enyém is ilyen kb 15 éve minden oldalon, de eddig nem okozott gondot.
Ha viszont ráesik az égőkre, szerintem az jócskán okoz bajt.

Ami szerintem még gond, hogy a forró levegő magával ragad ezekből apró részeket és azok lerakódnak a hőcserélő lamellái között, rontva a hőátadást. Évente tisztítom ezért.
Amikor voltak a kéményesek legutóbb, bájos 2500-as ppm értéket mért, ki is fordultak egyből. Kértem, hogy egy óra múlva jöjjenek vissza, addig kitisztítom. Vissza is ment 5-re, ezt elfogadták
(#) antiktelefon válasza rob77 hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
A tetején lévő csíkok alapján a hőcserélő beszorítja a szigetelést, ha nem esik ki, jó lesz. (De én is próbálok most szerezni cseredarabot)
(#) Gupet hozzászólása Nov 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Renova star F 24 E BT kazánunk, ami fűteni tökéletesen fűt, viszont a melegvíz él ingadozik folyamatosan a hőmérséklet és ki-be kapcsol a láng, majd talán úgy 5 perc múlva stabilizálódik. Van valami típus hiba esetleg? Vagy meg tudjátok mondani merre keressem a hibát?
Előre is köszönöm,
Péter
(#) VIM válasza Gupet hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia! Talán kezd elvízkövesedni a bitermikus hőcserélő (a csőben cső technika).
(#) Gupet válasza VIM hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Vagy idén vagy tavaly volt hőcserélő cserélve, folyamatosan karban volt tartva. (nemrég költöztünk be, előző tulaj elméletileg elég gondos volt)
(#) Itibi56 hozzászólása Nov 3, 2020 /
 
Demrad solaris HK A 224 tip. kombi kazánról van szó.
A melegviz csak langyos és hirtelen felmegy 60 fok fölé, majd leál és ezt ismétli.A váltószelepet kézzel átváltottam melegviz állásba de ugyan az a helyzet. Gondoltam még a hőcserélőre de azt hogy tudom kizárni?
Mi lehet még amit megnézhetek?
Köszönöm előre is a segitséget!
(#) balazsgy válasza Itibi56 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Szia! Nézz bele ebbe a fórumba, ott ezekről a készülékekről van szó:
http://iceboard.uw.hu/index.php?topic=32.0
(#) balazsgy válasza Itibi56 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Még annyit, hogy én az áramlás érzékelő hibájára gondolok, mely a hmv-kör elvételét ellenőrzi, de hogy a Te kazánodban ez milyen típus és kivitel, arról nem találtam leírást.
Bizonyára ez benne van a kazánhoz kapott gépkönyvben, először ott keress rá.
De mindez csak egy tipp részemről.
(#) antiktelefon hozzászólása Nov 3, 2020 /
 
Üdv!
Furcsa problémám van, adott egy ilyen tágulási tartály, kb 20*49-es, 10cm vastag.
Na már most akármit keresek, ennek a méretei a 7.5 literesnek felel meg, és a 10l-es sokkal vastagabb.
Ez a darab már egy cseredarab, (az eredeti 10 évet bírt, ez hármat :banghead, lehet, hogy téves a címke rajta?
Bővebben: Link
itt a 7.5l is le van írva
Egyszerűen nem találok 10 centi vastagot, és 1*2*5 lenne a 10l, de ezek dm-ben a méretei a peremezéssel együtt.
Szerintem csak 7.5l-es lehet.
Illetve ha már itt vagyunk, milyen márkát érdemes venni, ami nem hulladék?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2020

2oldal.jpg
    
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Közben nézelődtem, és mivel fizikailag más nem fér be, ezért GITRAL OEM VPC-N-7-5-t néztem ki. Tud valaki esetleg olyan budapesti helyet, amit neten nem találok meg, de tarthat készleten? Különben végig kell hívnom eg yrakás boltot, hogy melyik mikorra tudja szállítani...
(#) proli007 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Hello! Nem tudom milyen a kazánod és hol helyezkedik el, de én már láttam olyant hogy ezt ledugózták és egy "rendes" tágulási tartályt építettek be a rendszerbe. És milyen igazuk volt..
(#) antiktelefon válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Nem mondtam, de az nem opció, nincs hely, (meg baromi ronda is lenne és csövet is kéne forrasztani, amihez most nincs türelmem). Most eddig az eredetinek a 7.5l-es változatából van készleten, Zilmet vagy Gitral a jobb? A Zilmet 3 évig bírta csak...
(#) Itibi56 válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Ez az ember félti a tudását beszéltem vele mikor a panel volt hibás de segitséget nem ad a lenyeg hogy vigyem hozzá majd ő megcsinálja. A fórumot olvasva is látszik,mindenre azt mondja "gázszerelő"
De érdemes volt megnézni mert egy pár hasznos linket találtam.
(#) Itibi56 válasza balazsgy hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Az áramlásérzékelő nem lehet hibás mert elinditja a kazánt de rámértem szkóppal is.
Én inkább vizkövesedésre gondolok mert a HMV utjában lévő érzékelő álitja le a kazánt.
Csak azt nem tudom hogy bizonyosodhatnák meg róla mert nem szeretném blindre szétszedni.
(#) VIM válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
ITT nézzél szét talán találsz megfelelőt a nem tudni milyen kazánodhoz, mert azt nem említetted.
(#) VIM válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Azt még meg sem mondtad, hogy mi is a baja ennek a tágulási tartálynak, mert az nem szokott tönkre menni három év alatt. Akkor kell kicserélni ha kilyukad, vagyis a szelepsapkát levéve ha víz jön onnan belőle akkor valóban cserélni kell, mert a ballon ki van lyukadva.
Következő: »»   465 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem