Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   156 / 164
(#) pisti525 hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Működik amit írtál. Barna/piros zárja, barna/fehér nyitja. Bekellett hozzá kattintani a zárat, az ajtó élénél.
(#) Inhouse válasza pisti525 hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Akkor a negatív trigger szerint kötheted és kész. Minden működik, ahogy eddig, plusz távirányítóval is menni fog. Ha valami még el van fuserálva az előző szerelés miatt, azt rakd rendbe...

Ezkell.jpg
    
(#) pisti525 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Működik minden! Köszönöm. Tudtam volna, itt érdeklődőm és megsporoltam volna egy kifüstölést....

Tiszteletem az Öné!!
(#) Inhouse válasza pisti525 hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Köszönöm. Örülök, hogy jó lett.
(#) pisti525 hozzászólása Okt 31, 2020 /
 
Így pár nap után vettem észre, hogy ez tudná külön a csomagtérajtót is nyitni és zárni. Ami a vezérlőhöz adott rajzon szerepel bekötés, az szerintem nem igazán helytálló, az enyémben ugyanis 5 vezetékes vezérelt motor, nyitható kulccsal is, igy nyitja/zárja az egész autót. Találtam egy jobb bekötést, lehet ez sem igazán jó, ezért kérdezlek meg!

Csomagtérajtó
(#) pisti1968 hozzászólása Nov 6, 2020 /
 
Tisztelt Mesterek ! A képen látható autóriasztó bekötését ismeri valaki ? A segítségét megköszönöm !
(#) Inhouse válasza pisti525 hozzászólására (») Nov 6, 2020 / 1
 
Ez a kérdésed valamiért kimaradt.
Amit küldtél rajz, az nem a csomagtér zár nyitás/zárás, hanem a csomagtartó felnyitása (felpattintása). Ez csak egyik irányban megy és egy bumszli elektromágnes csinálja. Kell közé egy relé és testet kapcsol a TRUNK kimenet a relének, az meg +12V-ot a solenoidra, ennyi jön le a rajzról nekem.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2020
(#) Inhouse válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Otthon tudom megnézni, van-e valami Piranha rajzom.
(#) pisti1968 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Rendben,köszönöm !
(#) vargaf válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Ellenőrizd le, de nagy valószínűséggel a mellékelt táblázatban ez van.
(#) pisti1968 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Igen úgy néz ki, hogy ez a táblázat jó hozzá. Ahhoz kérhetnék segítséget, hogy a központizár
működéséhez , pontosan melyik szint melyikkel kell összekötni ?
(#) Inhouse válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Egyetlen Piranha bekötésim van, egy Piranha802SA. Nem teljesen stimmel a tiedhez, de talán adhat támpontot.
Ha minden igaz a tied egy Piranha 914/55.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2020
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
(#) vargaf válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Ha figyelmesen elolvasod, akkor láthatod:
- központi zár nyitó impulzus a 12 pólusú csatlakozóban a piros-sárga vezeték
- központi zár záró impulzus a 12 pólusú csatlakozóban a sárga-fekete vezeték
(#) pisti1968 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Igen az enyém 914-es típus. Köszönöm a segítséget !
(#) pisti1968 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Köszönöm a táblázatot . Igen azt látom,hogy melyik a nyitó és a záró vezeték. Én a pozitív és a negatív kapcsolásra gondoltam.
(#) vargaf válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Ezt fejtsed ki részletesebben mert nem értem mire gondolsz. Milyen autó központi zárjával akarod összekapcsolni?
(#) pisti1968 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Erre gondoltam ami a képen látható nyilakkal jelöltem. Pozitív kapcsolás, Negatív kapcsolás, Pozitív/Negatív kapcsolás. De itt más színű vezetékek vannak. Audi 80 bal első 5 vezetékes , a többi 2 vezetékes zár.
(#) vargaf válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Az Audi 80-ban negatív impulzussal vezéreljük a központi zárat. Az én riasztóm is egy Audi 80-ban volt.
(#) pisti1968 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Eddig rendben, de nekem melyik színű vezetéket kell összekötni melyikkel ?
(#) vargaf válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
A táblázatban minden vezeték funkciója egyértelműen le van írva, nem tudom melyik nem érthető számodra.
(#) pisti1968 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Azt nem értem ,hogy a negatív kapcsoláshoz milyen színű vezetékeket kell összekötni. Ennél a rajznál értem, hogy a fehér a zárás jel, a fekete/fehér a nyitás jel. A sárga és sárga/fekete összekötve és testelve. Javíts ki ha nem jól mondom ! De az enyémnél mi a helyzet, mert ott más színek vannak ?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2020
(#) vargaf válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Egy Pranha riasztó bekötését kérdezed, megkapod rá a választ. Most egy teljesen más típusú riasztó rajzát teszed fel és azt kérdezed ez alapján, hogy színek szerint mit hova kell kötni. Mi köze ennek a riasztónak a Piranha riasztóhoz. Azt már írtam, hogy negatív indító impulzushoz hogyan van bekötve a Piranha..
(#) pisti1968 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Szerintem nem értjük egymást, a táblázatot értem de az nem a bekötési rajz, mert ott nincs ábra a kapcsolásokról.
(#) vargaf válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Milyen rajz kell ahhoz, hogy a 10 pólusú csatlakozónál:
- a piros vezetékre gyújtáskapcsoló utáni 12 V kell
- a két sárga vezetékeket egy-egy 7,5 A biztosítékon keresztül az irányjelzőkre kötöd
- a piros/fekete vezetéket egy 15 A biztosítékon keresztül az akkumulátorra kötöd
- a kék vezetéket az ajtó/motorháztető nyitását érzékelő kapcsolóra kötöd
- a fekete vezetéket testpontra kötöd
a 12 pólusú csatlakozónál:
- a barna kimenet testre kerül, ha a riasztó be van kapcsolva. Ide kötöd a visszajelző LED-et
- a sárga/piros vezetéken negatív impulzus jelenik meg, ha bekapcsolod a riasztást
- a sárga/fekete vezetéken negatív impulzus jelenik meg, ha kikapcsolod a riasztót
Ez rajz nélkül is érthető.
De még mindig nem értem mit keres itt a másik riasztó bekötése, erre nem válaszoltál.
(#) pisti1968 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
A másik riasztó bekötési rajzát csak szemléltetőnek küldtem. Ott a rajzon érthetőek a negatív, és a pozitív kapcsolások, ennél pedig nem tudom mit hova kell kötni. Pl: A piros nyíllal jelzett vezeték egymással összevolt forrasztva ,csak én szedtem szét. Itt a vezetékek színei nem pontosan ugyanolyanok mint a táblázatban.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2020
(#) vargaf válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Én itt abbahagyom, mert egy lépéssel sem vagy előbbre, mint amikor elkezdtük. Nekem nem kell szemléltetésnek egy teljesen más rajz, láttam már riasztót, kötöttem is be néhányat. A saját Audi 80-ban volt bekötve a működő Piranha, negatív impulzussal. Mivel 16 évig hibátlanul működött gondolom jól volt bekötve.
(#) pisti1968 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Én elhiszem neked, azt látom, hogy melyik a nyitó- záró vezeték, és a többi vezetéket is értem. De azt, hogy a negatív kapcsolás hogyan jön létre ,sajnos még nem tudom. Szerintem itt is kellene valami kapcsolási rajz.
(#) Inhouse válasza pisti1968 hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Vannak riasztók, főleg régebbiek, ahol nem 2db 2 váltóérintkezős relé csinálta még a kz zár vezérlést. Ezeknél működik úgy, ahogy az univerzális rajzodon van. Kötheted negatív és pozitív vezérlésre is, vagy akár levegőshöz is. Ha jól értem, akkor a te riasztód nem ilyen. Ott fixen negatív vezérlésű. Tehát másik vezeték nem kapcsolódik hozzá, ez a kettő van, nyitás/zárás. Csak ezeket kell összekötnöd az autód zárvezérlésének nyitó/záró szálával.
Vagy nincs benne kp zár vezérlő? Közvetlenül a motorokat akarod vezérelni? Akkor kell még 2db relé, ha kell lerajzolom.
(#) pisti1968 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Az igazsághoz hozzátartozik ,hogy ez a riasztó a központizárat vezérelte ami működött. Csak elkövettem azt a hibát,hogy kiszereltem és nem figyeltem meg alaposan a bekötését,és amikor visszaszereltem akkor már nem működött. Nekem elég lenne ha csak a központizárak működnének.
Következő: »»   156 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem