Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Futópad
 
Témaindító: duCiel, idő: Aug 13, 2010
Lapozás: OK   21 / 33
(#) rakosl28 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Szia ,

Köszönöm, most már tökéletesen működik!
(#) h.adam válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Köszönöm a fáradozást. Közben leellenőriztem a két panelt összekötő kábelt, de az is jó. Még azt gondoltam hogy lemérem hogy a display board kiadja-e a PWM jelet.
(#) imi535 hozzászólása Nov 6, 2020 /
 
Sziasztok.
Nemrég vettem egy hibás Proform 3.6 futópadot,gondoltam megbütykölöm és jó lesz itthon.A hibás alkatrészt cserélve most indul ,viszont nem jól működik szerintem!A terhelést nem bírja,ha rá állok leáll!Az indulási fokozat a 2. es felpörög és vissza lassul folyamatosan.A 4.es fokozat egyenletes de az sem bír el.A cserélt alkatrészek irg4pc40, és a tirisztor s4025l.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!
(#) tompower válasza imi535 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Szia, bár ilyen meghajtót nem javítottam még, de esetleg ha a mechanikai rész rendben van, jól csúszik a szőnyeg stb... akkor: megnézném, hogy a rajzon az 'R32' árammérő sönt nincs-e megnyúlva és esetleg ahogy melegszik, az elektronika egyre több felvett áramot mérne rajta...
Érdekes, hogy azon keresztül földelődik a fet meghajtó is...
Illetve megnézném a körülötte levő R22 és R27-et is.
De mondom, ez csak a rajzról elindulva, semmi háttér tapasztalatból tippek. - hátha jönnek még a mesterek...
(#) imi535 válasza tompower hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Szia. köszönöm a segítő hozzászólást . épp az előbb próbáltam a motornak 12v akku + töltő ,igy simán visz a szőnyeget 2.5 es fordulatot tartja,erő természetesen nincs,vagy ekkor is elkéne bírni a terhelést.
Remélem lesz olyan aki foglalkozott ezzel a típussal.
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Szia, Hát nem tom, ez pont az a fajta, ami a PWM jelet a screen-ről kapja. Az U5-nek IR2101 -nek kell lennie, azon tudsz jeleket mérni, ha jól emlékszem, a 2. a bemenet, a 7. pedig a kimenet egy soros ellenálláson a teljesítmény G-jére.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Már elnézést, hogy belekontárkodom, de én R32-t nem találok sehol, sem arajzon, sem a panelon. Ami nagyobb, R36 a kimenetet shöntöli, az R19 pedig a töltő kondit. Az árammérőnel legalább kerámia 3W, 0,02R, vagy egy szerűen egy Ωalakra hajlított huzal. Pár ilyen, meg ehez hasonló panellel elszórakoztam már, s mindről kiderült, hogy a fenti screen nem küld PWM jelet. A lenti µproc csak a sebesség kompenzációt csinálja. Most is van itt egy Horizon, kicsit más, de ugyanezen elv szerint működik, minden megy rajta, csak a motor nem indul. Ezen minden megy kivéve a meghajó motor, ugyanilyen tünetet produkát a Proform is. Ennek most végig tudtam mérni a screen panelt is elmegy a jel a proc.ig de az az egy láb nem működik. Semmi nem égett meg, vagy szállt el a körben.Mivel ez a 5, vagy 6. hasonló hibás gép, kezd az az "összesküvés" elméletem lenni, hogy a programozó beépített egy bug-ot a progiba, mikor elér bizonyos időt, óraszámot, egyszerűen kikapcsolja programból azt az egy lábat. Sem IC-t, Sem panelt nem lehet kapni hozzá, már majdnem találtam az Alin, de kiderült nincs tovább forgalomban. Kénytelen voltam egy Komlett cuccost venni bele, a panel egyébként 110€ lett volna.
(#) imi535 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Szia. Köszönöm a segítséget!Már hogy jobban megnéztem rájöttem, ez a rajz csak nagyjából hasonlít a panelhoz ,az értékek nem egyeznek!Szerinted ha külön kapna pwm jelet működne rendesen? Mert akkor összedobok egyet ne555 el.
(#) tompower válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Ha az R32 részt az én hozzászólásomra írtad, akkor itt lesz...

R32.jpg
    
(#) Chipmunk1960 válasza tompower hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Tényleg igazad van, elnéztem. Ilyen kisméretűvel kisebb padokban sem találkoztam.
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Igen, itt van a teljes leírás róla.
(#) imi535 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Köszönöm,akkor megpróbálom mit produkál ezzel a megoldással.
(#) imi535 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 12, 2020 /
 
Összedobtam a pwm vezérlőt ,el se indul vele,pedig van a kimeneten 0.26mv négyszög. Most mértem a screen ről jövő PWM et szerintem rendben 2.es fokozaton 0.16mv 4.es fok 0.30mv és nem ingadozik!A terhelést nem bírja,ha ráállok egykét lépés után leáll. Furcsa mód az u3 chip körül negatív -125v ot mérek,ezt nem tudom értelmezni!
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2020
(#) imi535 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Addig méregettem míg megcsúszott a mérőtű ,megint elment a tiristor meg a pwm opto és az optora menő 22ohm ellenállás !Most már nem megy a felső pwm röl, A megépített pwm el már megy,de ugyanúgy nem bírja a terhelést!Mikor megfelelő a futószönyeg csúszása?Mennyi szilikon kell rá?
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
A G-S közé 18V os zenert raknak, ahova nem én azt szoktam pótolni, védve az előtte lévő elektronikát egy esetleges IGBT zárlattó, tehát 12V -ra kösd a modulodat. Ezt a fajta megoldást amerikai stílus-nak hívom, valahol közösyteni kell a nagyfesz, s meghajtást, ezen a kártyán a LG5 es a chip alatti csati 2. lába. Az újabb típusoknál a motor+ van a meghatás földjével közösítve. Sajnos így én is jártam már, utoljára pont a hasonló elvű Horizon paddal, de előtte még ki tudtam mérni, hogy csak azon az egy lábon nincsen jel, utána elment minden a kijelzőn. Véletlen találtam az Alin SUH-T004 board-ot, 115€ -ért, de írta a kínai nincsen már neki, most néztem, le is vette. Vettem helyette egy kpl. kittet olcsóbban, amivel átépítem a padot:ez. a kucsaft kívánságára.
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
R melyik ment el? , mert nem látok a panelon. Mindenképp cross zéró optot tegyél be, meg BTA16, vagy bagyobb. Autó, vagy higéniai törlőkendőket szoktam használni, arra nyomok a sűrű szilikonolajból, és egyenletesen átkenem a deszkát, amenyit felvesz. kérrel simán tudod forgatni a szalagot.
(#) imi535 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Az R2 ment el a rajz szerint 22 ohm,nem tudom valójában mennyi volt!pc817 optot tettem bele ez van itthon.A kijelző valójában működik,csak a motor nem indul vele,pedig 0.18mv mérhető a 4.es pwm en.Ha rá állok a szőnyegre lábbal könnyedé lehetne hajtani?
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Megvan, igen annyi a csati, s opto között SMD. Mivel nincs előtöltő ellenállás, így a kondi teljes rövidzára megy induláskor a tirisztorra. Más panelokon relé kapcsol, azért azt nehezebb tönkretenni. A 0,18 V-t nem igen tudja kinyitni az U1 optot, de ha az R1 elszállt, cseréld U1 -et is. Elméletileg 470 et mutat dióda állásban rajta a műszer, de az már nem megbízható. Ami biztos, mogy ezeknek 5mA -kell a kinyitáshos, s nem 20mA, mint a rendes LED-nek. Igen kézzel-lábbal viszonylag könnyen tudod körbeforgatni a motort, csak vigyázz, mert feszültség indukálódik a kimenetén.
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Felejtsd el, amit a 12V betáplálásról írtam, mert én a 2101 -ről akartam meghajtani, s nem a bementről. ! Mint látod öregszem, s könnyen felejtek, szintén elnézés, ha valamit 2x írtam le.
Próbálj meg az U5-ön mérni, illetve a D16-ot nem ütötte-e ki az IGBT.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) imi535 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Köszi,méregetek még egy kicsit,aztán lehet feladom,vagy eladom! Én sem lettem fiatalabb 67. Az u1 et R2, cseréltem!Körbemérem az u5 öt.
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Á, nem olyan bonyolult az, én most ezzel tornaórázok. Ez csak a Power Board, van még 2 akkora logikai mint amvel küzdesz, az megy a vezérlőpultra, meg a szgépes soros interface-re. 30 éves orvosi masina. Ezen csinálják a "Stress Test" -et.
(#) imi535 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Én nem vagyok ráállva erre,egy hónapot vártam míg megjött az igb,meg a tirisztor.egyszerűbb lenne ha asztalon tudnám tesztelni.
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
A motor helyére köss egy 100W-os égőt, én is asztalon tesztelem.
(#) imi535 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Szia! Tegnap abba kellet hagynom,mert az asszony bepöccent hogy leveri a biztit!Ma ugyan ez a helyzet .Ha az optora adom a pwm et a led villog de a lámpát nem kapcsolja!Ha az u5-R21 100ohm ra adom akkor leveri az automatát!
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Szia, A tiedben más PIC van, az enyémben a 8. láb megy 100Ω -on keresztül, a 2101 2. bemenetére. Tehát, ha a oda kötsz még egy 100Ω -ot, / hogy a µC -t esetleg ki ne nyird/ mennie kellene a PWM szabályozásnak, égővel szépen, pont úgy mint a 230~ -ról a triakosnak. Égővel nem verheti le a biztit, akkor valami gond lehet még, s letilt azért nem gyújt be a tirisztor. Zárlatos dióda a Greatz -ben, stb. A HD2 4. lába megy 22Ω on keresztül U1-re.
(#) imi535 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Ebbe nem pic van cypras chip cy8c2633. a HD2 4.es 22ohm opto-U3 13.as láb- U3 8.as láb- 100ohm- U5 2.es. Még átnézem,majd holnap tesztelem.
(#) kendre256 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Ha nem akarod, hogy leverje a biztit, köss sorba az egésszel 4-600W-nyi hagyományos izzót a próbák idejére (200W-os létezik, de összerakható 100W-osokból is). Így ha zárlat van, nem veri le a biztit, csak kigyulladnak az izzók.
(#) imi535 válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza imi535 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Most, hogy jobban megnéztem nagyítóval, /60x / ebben is az van, csak ilyen tokban, de leírást nem találtam róla, de eu a lényegen nem változtat. Itt még lehet kapni 400W -os egyenes halogen izzót, az is jó. De a leírás szerint nem feltétlen kell neki a sebesség jel, mert anélkül sem szalad hibára, s áll le, mint az újak. / akkor meg minek?????! / tehát amint írtam a drivere direkt meghajtásával is mozgásba hozható.
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 16, 2020 /
 
Az én panel-maradékom már több világháborót megélt, a fólia pár helyen elgőzölgött a kísérletek alatt, /mire megismertem-meggyűlöltem/ nincs szándékomban feléleszteni, csak a tapasztalataimat tudom megosztani róla.
Következő: »»   21 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem