Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   224 / 259
(#) Epu2 válasza chege hozzászólására (») Okt 9, 2020 / 1
 
A levegő rossz hővezetése miatt kénytelen a fűtés ezerrel menni. Ha ugyan az a helység tele van, hamarabb melegszik. Lásd hűtőszekrény. Minél üresebb annál többet megy az aggregátor.
(#) chege válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 9, 2020 / 2
 
Köszönöm szépen! Valóban kipróbáltam edényekkel, és kicsit másképpen viselkedett. És nem ment a cső 65 fok fölé. 60 fokos programmal sem!
(#) Georgo55 hozzászólása Okt 13, 2020 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy a korábbi hozzászólásokban szerepel a problémám,de nekem nem sikerült találni semmit róla.Szóval ,adott egy 15 éves siemens mosogatógép,aminek nem nyilik ki a mosószertartó ablaka.Valahol olvastam hogy egy mágneses kapcsoló okozhatja a hibát.Mivel könnyű volt hozzáférni és viszonylag olcsó volt a kapcsoló ára,ezért vettem egyet és kicseréltem,de sajnos nem oldódott meg a hibajelenség.Felhivtam egy szerelő aki azt mondta hogy a mosószertartó a rossz,és 30 ezer ft-ért kicseréli.Viszont szerintem nem avval lesz a gond,mert a kapcsoló meg sem moccan,a szerkezet a nyitja
az ajtót az kézzel működik.Úgy érzem hogy ami működteti a m.sz.tartót avval lehet a probléma.Az lenne a kérdésem, hogy tudnám kimérni a vezetéket ami kapcsolóhoz megy,hogy jön-e rajta áram?Köszi a segitséget ha volna!
(#) Josi777 válasza Georgo55 hozzászólására (») Okt 13, 2020 /
 
A mosószer adagolót vagy egy elektromágnes vagy pedig egy bimetálos szerkezet működteti. Talán ellenállás méréssel kellene kezdeni a hibakeresést. Amennyiben nem szakadt, hanem 4 kohm körüli az értéke, akkor jön az, hogy kap-e feszültséget. Csakhogy nincs folyamatosan működtetve, hanem egy programnál összesen 2-szer, ha elektromágnes, akkor csak néhány másodpercig, míg ha bimetálos, akkor kb. 1 percig. Az adagolót pedig normál programoknál első esetben a fűtés bekapcsolásakor (ez a mosószer adagolás), míg másodszor a második fűtés kikapcsolásakor működteti (ez az öblítőszer adagolás). Intenzív programnál van egy harmadik fűtés is, ilyenkor az elsőnél nincs működtetve az adagoló.
(#) Georgo55 válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Köszönöm a válaszod,de ebből sajnos nem tudtam meg hogy tudom megmérni hogy érekezik e áram a kapcsolóhoz.Illetve mivel csak egy bizonyos időpontban müködteti a szerkezetet,ott kéne ülnöm a gép előtt,és megvárni a pillanatot?Kössek a vezetékre valami próbalámpa félét,mert műszert nézni egyfolytában nemtudom mennyi ideig,az elég kényelmetlen,és ha pont akkor pislogok?
A képen a kapcsoló ami működteti az ajtót.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2020
(#) Josi777 válasza Georgo55 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Ez egy bimetálos fajta, ha 230V-ot kapcsolsz rá, akkor szép lassan elkezd kijönni belőle a tengely. Azért írtam le hosszan! a működését, hogy tudd, hogy mikor kell mérni. És igen, van amikor ott kell ülni a gép mellett és figyelni a működését. Ez egy ilyen szakma. De teszel rá egy izzólámpát, akkor annak a fényét akkor is láthatod, ha nem fordulsz arra, vagy egy hangjelzőt, csengőt, zümmert, .... stb. Telefonon ennél többet nem tudok segíteni, nem tudom helyetted megjavítani.
(#) Georgo55 válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Köszi a segitséged,megpróbálom kideriteni a hiba okát.
(#) Georgo55 válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Sikerült kimérni hogy jön-e feszültség a kapcsolóhoz,és sajnos nem.Viszont a kapcsolónak nincs semmi baja,úgyhogy azt kár volt kicserélni.Úgy érzem itt fel kell adnom, mert gondolom a vezérlő elektonikával lesz valami probléma,amihez sajnos lövésem sincs.Azért köszi a segitséged!
(#) Macsek71 válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Gyors megoldás - esetleg végleges

"Akciós" mosogatógép kapszulával elkezdte a gép azt a mókát, hogy nem dobta be ... Az ajtót kinyitotta, a kapszula bent maradt .
Ismerős szerelő javaslata -b**d meg ilyet többet ne vegyél, de amíg elfogy lazán dobj egyet a gép aljába
még van vagy 500 db, a mosogatás tökéletesnek tűnik ...
(#) franky710 hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget, mosógép lavamat 62610 nem szívattyúz, csak szivattyúzásnál zúg majd ki áll E20-as hibára!
A lefolyócső nincs eldugulva, szivattyú lapátja ha a szürőt kitekerem forog.
köszönöm a választ.
(#) Josi777 válasza Georgo55 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Akkor marad az a fajta tabletta használata, amiben van öblítő is. Azt simán beledobod az aljába, cserébe intenzív programot nem tudsz használni, de az összes többit igen.
(#) Josi777 válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Igen, ez a legegyszerűbb módja a mosószeradagoló "javításának "
(#) Josi777 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Ez mosogatógép topik. Azt hiszem, van mosógépes is.
(#) Epu2 válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Idézet:
„Az ajtót kinyitotta, a kapszula bent maradt

Ezt hogyan javítanád?
(#) fulcsii válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
fóliás?
(#) Macsek71 válasza fulcsii hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Ezt szerintem tőlem kérdezed

Igen, vízben oldódó fóliába csomagolt mosószer-keverék. (Igen baráti ára volt, vettem vagy 1000 db-t ...)
Az ajtó felnyílik a kapszula bent marad, amennyit ki tud mosni belőle a vízsugár, annyi kerül a gépbe. ("kicsomagolva" is bent ragad a mosószertartóban ...)
(#) fulcsii válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Ez azért van, mert a fólia nedves lesz és el kezd oldódni, ettől bele ragad. Ezért volt ám olyan baráti ára. én is be cummantottam.
(#) Epu2 válasza fulcsii hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Valószínű és az meg nem oldódik rendesen és beleragad.
(#) kaqkk hozzászólása Okt 19, 2020 /
 
A mosogatógépünk már másodszor csinált olyat hogy végigment a program víz nélkül , de azóta a hibátlanul dolgozik . A vízszint érzékelő lenne a bűnös ?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2020
(#) metab hozzászólása Okt 27, 2020 /
 
Sziasztok
Adott egy whirpool adp 4616 mosogatógép. Jelenség az volt, hogy mosogatás közben volt egy pukk és leverte a kismegszakítót. Valahonnan egy kis amper szag is volt.
Gépet kinyitva az aljában volt még víz. Hogy milyen fázisban volt a mosogatás nem tudom.
Gépet szétszedve, amit leteszteltem , bár új az ürítő szivattyú, bejövő víz mágnesszelep.
Ezek működnek.
Szemmel láthatóan nem találtam égett alkatrészt.
Összerakás után, bekapcsoláskor folyamatosan villog a zöld power led, és nem csinál semmit sem. nem megszámolható a villogás , addig villog amíg ki nem kapcsolom.
Vizet nem vételez, gondolom valamilyen programban megállt.
Mi az amit még ellenőrizzek ?
Köszönöm a segítséget.
(#) Tirpák Sándor válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia

Nálam is jelentkezett ez a probléma, hogy
kapszula bennt maradt .
Mielőtt berakom a kapszulát papirtörlővel szárazra törlöm a tartót.
(#) Tirpák Sándor hozzászólása Nov 1, 2020 /
 
Sziasztok.
Szeretnék pici segitséget kérni.
INDESIT IDL 40 mosogatógépem van.
Tavasszal kezdte a problémát.
A következőt:
Bármelyik program beállítása, és bekapcsolás után, vizet leüríti,beengedi a tiszta vizet,
és bekapcsolja a vizürítést.
Az első és a harmadik LED villog.
Az aljában nem volt víz.
Úgy folyamatosan elkezdtem kisérletezni,vettem egy kis pumpát a szűrőket kiszedve
pumpálás után beindult.
Majd 2 hét után folytatta ugyanezt.
A ,,kopogós" kemény kapszulát átcseréltem olyan kapszulára amelyikben folyékony mosószer van, mert pumpáláskor a tiszta vizben láttam a szemcséket.
Következett 2 hét kb 8-10 indítás és semmi baja.
KB 2 hét után elvittem szerelőhöz aki nem tudta megmondani mi a baja.
Kerti csapra rászereltem,nem müködött, majd hallottam hogy a szennyvíz kifolyó csövet fell kell emelni kb fél méterre.
Kint működött.
Be is vittem a konyhába és nem akart elindulni.
Három napig vártam és elindult.
Most az van hogy háromnaponként szépen elmosogat.
Tehát működés után nem tudom hogy mi baja lehet de nem indul el még pumpálás után sem, csak
2 vagy 3 nap mulva mosogat.
(#) designer hozzászólása Nov 8, 2020 /
 
Szevasztok!
BOSCH SGS4009/13 típusú gépünk rendetlenkedik. Végigmegy a program, de olyan mintha nagyon kevés vízzel mosogatna. Az edények nem lesznek tiszták, a tabletta egy része is megmarad az alján.
A labirintust kitisztítottam, de a helyzet nem változott. Mintha a szórókarok sem forognának rendesen. Segítséget szeretnék kérni.
(#) Dino71 válasza designer hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Szia! Szedd le a bal oldali lemezborítást ott van a vízszintszabályzó része 2 db mikrokapcsolóval. Tisztítsad ki.
(#) Dino71 válasza Tirpák Sándor hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Jó szerelőhöz vitted Milyen szivattyút cserélgettél? Az elektroniában cseréljed ki a tápkondit a képen a kék.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2020
(#) designer válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Köszönöm, kitisztítom és próba.
(#) ocsisajt hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Sziasztok! Tudtok ajanlani olyan helyet ahol csomagolássérült, vagy szépseghibás mosogatógépet tudnek vásárolji? Keskeny kivitel erdekelne, de jó tudású! Olyan amit napi hasznalatra ajanlanátok. Candy es beko nem érdekel. Elsősorban pult alá betolható szabadonallo, demakár lehet beépíthető is.
(#) designer válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Kitisztítottam és leellenőriztem a mikrokapcsolót is. Sajnos rossz. Hol lehet ilyet "D419-YGAC" normális árért kapni?
(#) ddff hozzászólása Nov 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Miele G 1285-ös mosogatógépben egy tömlő kilyukadt, F70-es hiba jelentkezett az összes led villogot.
A tömlőt javítottam, a víz érzékelőnél nincs víz. Bekapcsoláskor csak egy picit felvillan a piros led, a program választásra nem reagál.
Mi lehet a probléma?
(#) pipi válasza designer hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Mi a normális ár? Ilyen kivitelt a sarki közértben is tudsz venni, bármelyik elektronikai boltban.
Lehet a tipusszáma más lesz, de méretileg ugyanaz szerintem. Kispesten adok ajándékba
Következő: »»   224 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem