Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   265 / 288
(#) deak francis válasza vador73 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Le tudnád rajzolni a feszültség emelőt ha megkérlek??
(#) sector99 válasza engineerman hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 1
 
Talán ez már nem is bátorság, hanem nagyfokú felelőtlenség ! Készíteni is, meg használni is ! És ha pára, nedvesség, vagy akármilyen körülmény miatt a 230 kimegy a karámra ? Akár tragédia is lehet...
(#) vador73 hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Valami ilyesmi, a nagy kockáról le van maratva az adat.
(#) ferci válasza vador73 hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
Ez egy sima feszültségduplázó, a 220 ohm áramkorlát a bemenő 230-ban.
A kondi ( kocka ) pár µF lehet.
A többit leírták..
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2020
(#) engineerman válasza sector99 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Arról nem is beszélve, hogy a leválasztást az a tákolmány trafó csinálja.. És ami szinte borítékolható, hogy nagyfesz trafó ütött át , méghozzá a primer-szekunder között.. És ha ez így van, akkor a karámban a fázis jelen van, ameddig bírja a trafót kiszolgáló elektronika ( akár napokig is ) Ilyenkor az átütés helyén egy ionizált csatorna keletkezikm ami tremekül vezeti az áramot, Életveszélyes! Én javítás nélkül vissza adnám, mert etikátlan, szakmailag és erkölcsileg is kifogásolható! Ez konkrétan olyan, mintha egy fegyvert javítanék meg, ami már egyszer viszafelé elsült
(#) engineerman válasza vador73 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Azt még nem írtad le mi a hibajelenség?
(#) sector99 válasza engineerman hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Teljes mértékben egyetértek veled ! Ennek a veszélyes hulladékok gyülytőjében a helye !
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Szept 29, 2020 /
 
Bocsánat a nyelvtani hibáért ! Természetesen "hulladékgyűjtő".
(#) engineerman válasza sector99 hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 2
 
Mobilról írtál, így elfogadható A szövegjavító gyakran megtréfál mindenkit

Lásd melléklet

Bocsánat a moditól, remélem elnézi ezt a kis feszültségoldó mémet

Iphone.jpg
    
(#) sector99 válasza engineerman hozzászólására (») Szept 29, 2020 / 1
 
Nagyon tetszik, köszi ! És teljes mértékben igaz...
(#) vador73 hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Hoztak másikat is, az csak 12 voltos mondván, hogy rossz, kipróbáltam semmi baja, de elég bika , 5-10 j van ráírva, szerintem tudja, ez a hibrid hibája, hogy meg se nyikkan, kipróbáltam a nagyfesz trafót másik elektronikával, kisebb fesszel működik, értelemszerűen kisebb teljesítménnyel.
(#) deak francis válasza vador73 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Szia.
5-10J az valami! Tegyél fel fotót,hadd csodálkozzunk.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2020
(#) vador73 hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
Ugyan ez a típus, csak nincs 220-as része.
(#) vador73 hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
Így néz ki kívülről.
(#) engineerman válasza vador73 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
5 -10 J.. Na abból az 5 is erősen kétséges

10J energiához mondjuk 600V nál 60µF ot kellene feltöltenie 1 sec cörüli idő alatt.. És ez csak a tárolt..

400 V-nál ez a kapaciás érték 130!!!! uF

12 V-ról ez "amatőr" technikával kivitelezhetetlen. Hacsak az áramfogyasztása nem olyan 3A körüli. Akkor rendesen melegszik is, és akkor még nem beszéltem a tirisztorról és a nagyfesz trafóról semmit

Ekkora energiát csak osztott mikrovezérlős elektronikával lehet megoldani.. Annak pedig a bekerülési kültsége 3x a ennek a készülék árának ( Speedrite 15000I )

Magyar népmesék egy klasszikusa ez a pásztor is

De a dolog roppant egyszerű. Nézd meg mekkora az elkó kapacitása, és mérj rajta kisütés előtti csúcsfeszültséget.. Ha ez megvan, megmondom mennyit tud tárolt energiában valójában

A papír sokat elbír
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2020
(#) engineerman válasza vador73 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Az semmit nem jelent, mert lehet kisebb fesültségnél nem húz át belül.
(#) vador73 hozzászólása Szept 30, 2020 /
 
A jót már visszavitte a tulaj, annak nem tudok mérni semmit, emerre privátban kaptam üzit, cseréljem a tirisztort, de nincs itthon 2n6509G, most helyben járás van.
(#) TAttila77 válasza vador73 hozzászólására (») Szept 30, 2020 / 1
 
Valami hasonló neten vásárolt ilyesmit már hozzám is hoztak. Azon kívűl, hogy gyönyörű idilli tájkép van rámatricázva állatokkal, azon kívűl semmi komoly feladatot nem képes ellátni. Az ügyfelemnek egy fél évig mint (de nem is állandóan). Mindent kilöktem belőle és normális elektronikát tettem bele saját magam tekerte és impregnálta kiöntött nagyfesz. trafóval. Azóta legalább bírja. Ha hosszabb kerítésre köti a gazdája, gyenge lesz így.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2020
(#) engineerman válasza vador73 hozzászólására (») Szept 30, 2020 / 2
 
2N6509G nagyon masszív darab.. Ha az elszált, akkor a következő is el fog. Ott komolyabb a baj. És mint írtam korábban már: véleményem szerint a kimenő trafó üt át
(#) vador73 hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Hát elkészült! Bt 151-el három ütést bírt, de benn is égi játék volt, csere 2N6509G-re 20 mikró helyett 8, így már elég barátságos, három centiről még így is áthúz, a hangja is elég jó.
(#) engineerman válasza vador73 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Gratula. Azonban lenne itt náhány tisztázandó kérdés

Terhelésen, vagy anélkül 3 cm!? Igaz, bárhogy is van az nagyon sok ( közel 30 kV )

A 8 µF os kondit mekkora feszültségre tölti az elektronika?
(#) fleta válasza engineerman hozzászólására (») Okt 4, 2020 / 1
 
A második kérdés mekkora a nagyfesz trafó áttétele? Ez nem ismert.
(#) engineerman válasza fleta hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Nehezen, de jó közelítéssel kiszámítható a trafó áttételi aránya. Éppen emiatt kérdeztem a feltöltött 8 uf -os kondi csúcsfeszültségét. Mivel igen nagy veszteségű a trafó, még ez az érték is kétséges. Az biztos hogy a 3 cm es ív üresjáratban rendkívül nagy feszültségre utal. Ha pedig terhelten ennyi, akkor meg egyenesen életveszélyes, és szinte 100% hogy a trafó átütött a primer - szekunder közt..

A legismertebb és leginkább használatos poliuretán gyantának is 18kV/mm ( valójában 16kV) az átütési feszültségtűrése. A fotó alapján kétséges hogy azzal lenne kiönve illetve vákumozva( bár ez utóbbit kétlem ) A primer/szekunder között nemigen gondolnám hogy 3 mm-es távolság lenne. Ezenfelül, jellemzően a vasmagra üt a szekunder, és a vasmagon át éri el a primer tekercset. Rengeteg gyári készülékben alkalmazott trafónál is jellemző típushiba ( Lacme egyes típusai, Ako összes, stb )
(#) vador73 hozzászólása Okt 5, 2020 /
 
Természetesen terheletlenül volt a 3 cm, fogalmam nincs a trafó áttételéről, multival 650 körül van a fesz, bár sokáig nem akartam terheletlenül járatni, most hogy 20 mikróval hol ütött át nagyon nem elemeztem, nem akartam semmit kinyírni benne, örülök, hogy így legalább korrektül működik, ha lett volna kicsivel nagyobb kondi itthon, még lehet próbálkoztam volna.
(#) sector99 válasza vador73 hozzászólására (») Okt 5, 2020 / 1
 
És mindenképpen ajánlatos szikraközt beépíteni, az esetleges karámszakadás miatti meghibásodások - átütések - elkerülése érdekében. Keress rá a szóra itt a topikban.
(#) engineerman válasza vador73 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Hát ha jól mérted ( tárolós digit multival, vagy analóg müszerrel ) a primerre jutó feszültséget, akkor a közel 3 cm es ív alapján a trafó áttétele 1:50 hez ( a veszteségekkel számolva.) A tárolt energia 8 µF/ 650V figyelembevételével 1,7 Joule

Ez nagyjából egyezik az autó gyujtótrafók maximálisan leadható teljesítményével és feszültségével.

Vélhetően egy autó gyujtótrafó lett "lekoppintva" azzal az eltéréssel, hogy a primer - szekunder nincs galvanikus kapcsolatban. Nyilván a leválasztás nélküli hálózati üzem miatt.
És ahogy sector99 fórumtárs írta: feltétlen szükséges egy szikraközt beiktatni. A javaslatom az hogy ne a dobozon belülre, hanem kívülre kerüljön. És a szikraköz távolsága ne legyen nagyobb mint 15 mm. Ha belülre teszed, akkor napok alatt az ózon mindent meg fog enni.. Elképesztő sebességű korróziót indít meg az ionizált levegő..
(#) amperjano hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Ako N1600-ba szétégett a panel.
Tettem helyette 555-ös inverteres kapcsolást.
A kondin 460V-ot mérek.
A szikra csak 2mm terhelés nélkül!!!!!
Amúgy szépen kattog.
Hibás a nagyfesz trafó,
vagy nagyobb primer feszültséggel
üzemelt gyárilag?
(#) erdgab válasza amperjano hozzászólására (») Nov 20, 2020 / 1
 
Nem ismerem a gépet,de 6-700 voltban gondolkodj.A gyári gépek nagyfesz trafójának áttétele 1:10-15 körül van.
(#) deak francis válasza amperjano hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Szia. Azért én azt mondom hogy a 460V elég jó kis feszkó!
Tegyél neki egy tökös HV trafót aztán hadd dolgozzon.
(#) amperjano válasza erdgab hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   265 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem