Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ütésszámláló teniszütőre
 
Témaindító: IvánGábor, idő: Okt 4, 2020
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 14
(#) IvánGábor hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Nna. Most jutottam hozzá, hogy elkezdjem. Minden megvan hozzá, megnéztem egy elektronikus forrasztásról szóló videót, és megállapítottam, hogy alkatrészhajlító lábazatom nincs. Azért még elszaladok a Hestore-ba
(#) Gafly válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Ha valami ilyesmire gondolsz, akkor az szerintem az esetedben teljesen felesleges beruházás.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Nem kell, anélkül el vagy.
(#) IvánGábor válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Igen, ezt láttam a videón. Nem nagy beruházás és nincs messze a He-store, de ha tényleg semmi haszna, akkor nem hozom el ezekben a covidos időkben.
(#) Gafly válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Csipesszel, fogóval, vagy kézzel is le tudod hajtogatni.
Ami azt illeti, annó gyártogattunk kisebb sorozatokat, de nem éreztem szükségét hogy vegyek/vetessek sablont hozzá.
(#) IvánGábor hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Most miután mindent vettem, vettem egy mély lélegzetet is és nekiültem. De Profi007 kapcsolási rajzán nem egyeznek a számok a megvett izékkel. A következők vannak nekem (csak a legfelső sort írom ki):
AA-1-3 (2db)
BC-12-5-1
KD-11-5-2
MA-11-5-2
OK-10-11
RL-7-5
Egyik se szerepel a rajzon. Nektek biztosan nyilvánvaló, hogy mi micsoda, kérek segítséget. Írjam oda a második sorokat is?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Ezek mik?
A C1, Q1, R1... az alkatrészek típusa a pozíciószámmal, C kondenzátor - 2 párhuzamos vonal a jele, Q tranzisztor - kör, benne vonalak, nyíllal a végén, R ellenállás, téglalap. A közvetlenül mellette levő szám "számolja", hogy hány van belőle, melyik hol van...
A mellette levő másik kifejezés az értéke,
ellenállás Ω - ohm->kΩ-kiloohm>MΩ-megaohm
kondenzátor F -Farad->pF - pikofarad->nF - nanofarad->µF - mikrofarad->mF - milifarad
A mF nem jellemző, a farad is csak manapság, megtévesztő, a farad az alap és a többi csak kisebb, lefelé megy a skála...majd egyszer lehet, hogy lesz MegaFarad
A tranzisztorok típusa BC547, ezek NPN tranzisztorok és TO92 tokban vannak.
Honnan vetted azokat a betűket/számokat, amiket írtál?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Ajjaj. A linkek alapján rendelt
AA-1-3 (2db) ellenállások
BC-12-5-1 tranziszror PNP
KD-11-5-2 a hangszóró, ezt felismerem. De minek nekem hangszóró?
MA-11-5-2 kerámia kondenzátor RM5
OK-10-11 kerámia kondenzátor RM2,5
RL-7-5 tranzisztor NPN 50V 100mA
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
A nekem küldött tranzisztor BC557. Rosszat küldtek? Én csak automatikusan rendeltem a linkek alapján.
És tényleg, minek nekem a hangszóró? Látom, azt is rendeltem, de nem mikrofon kéne? Vagy ez csak közvetíti a hangot valahová?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Ezek a forgalmazó cég (HEstore) raktári azonosítói, nem kellenek most.
A tranzisztor 2 fajta, BC547 és BC557 is kell...ott van a képen a 2 fajta zacskó.
A piezó (és a dinamikus) hangszóró is működik oda-vissza...ezért lesz jó.
Kicsit most beparáztál, guríts le egy kis pohár segítő italt és nyugi! Szerintem eddig minden oké!
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Kösz. Hétfőn izzítom a forrasztópákát, mert most sok nálunk az unoka.
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Megpróbáltam azonosítani a zacskókat a rajzokkal, idáig jutottam. Persze kevésbé lenne zűrös, ha az alkatrészeket külön-külön fényképezném le, de most egyelőre ez van, majd elrendezem szebben, hogy én is értsem.
Esetleg látsz valami hibát a nyilakban?
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Nem mindenhol egyértelmű ez a nyilazás, de szerintem ráéreztél.
Az ellenállásoknak és kondenzátoroknak 2 lábuk van, nincs polarizált kondid, ezért mindegy melyik, melyik. A tranzisztoroknak 3 lábuk van, az alábbiak szerint kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Itt elrendeztem a nyilakat. Még nem egészen értem a saját rajzomat. Például fent a kapcsolási rajzon van egy Q1, Q2, Q3, ezekről nem tudom, melyik tranzisztor, az 547 vagy az 557.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Q1 és Q2 BC547, a Q3 a BC 557, ott van a rajzon és be is húztad a nyilakat jól.
A 33k-s ellenállást viszont behúztad az 'm-sokhoz is...nem jó.
A 47nF-os kondit is behúztad a beültetési rajzon a 100nF-ra is...az sem jó úgy.
Minden oda van írva.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Próbálok még segíteni, de elbizonytalanítasz a sikerességet tekintve.
A táp is közös? A lépésszámláló tápjának + kivezetése megy ennek a panelnek a + pontjára, ugyanúgy a test is, és a kimenet a lépésszámláló kapcsolójának megtalált pontjára.
(#) IvánGábor hozzászólása Nov 23, 2020 /
 
Könyörgök, ne add fel! Még csak most kezdem.
Most a nyákot meg kellene csinálnom, a furatgalvánozott univerzális nyákra rá tudok applikálni valamit? Mit? Hogyan? Vagy csak a drótot vezessem az egyik lyukból a másikba?Arról van videó, hogy az alkatrészeket hogy kell forrasztani, de azt nem láttam, hogy a nyák túloldalán mit csináljak a dróttal.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Most utánanéztam, nyák-készítés házilag, hát erre már nem vállalkozom. Maratni kell, vegyszereket használni vagy nyák-fúrógépet. Még nem találtak fel olyan pici dugókat, amit bele lehet nyomni a lyukakba és egyik oldalról hozzáforrasztani az alkatrészt, másik oldalról a drótot? Hülyeségeket kérdezek, de ha már belevágtam, valahogy nem akarok elbukni. Sehol nem találok erre vonatkozó segítséget.
(#) IvánGábor hozzászólása Nov 23, 2020 /
 
Minél tovább keresgélek a neten, annál inkább nyilvánvaló, hogy reménytelen az ügy. Erre nincs egyszerű megoldás.
(#) Macsek71 válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Komolyan azt állítod, hogy nem tudod, hogyan rakd össze az áramkört ?
Többen közülünk ennél bonyolultabb kapcsolásokat raktak össze nyák nélkül
( ma is működik egy futófényem ( 10 ledes ! ) ami egy telefonkártyára lett felmókolva...)


_1, Az alkatrészt fűzd rá a panelra,
_2, pöttyintsd oda a lábat a furat melletti szigethez.
_3, ha a kilógó alkatrészláb lehajtva elér a kapcsolás szerinti szomszédjához
_ _ i , hajtsd oda, forraszd meg
_ _ n, vágd le, szabj egy megfelelő hosszú "drótdarabot" - kösd össze az alkatrészeket
_4, ismételd az eddigieket amíg elkészül a panel

ellenőrizd az áramkört - mindenki legyen összekötve a szomszédjával,

Valami ilyesmi lesz, mint amit Skori weblapjáról csentem
(#) IvánGábor válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Kösz, visszaadtad a reményt. De ez már csak holnap. Meg holnapután-után-után-stb. Ezzel el fogok piszmogni egy darabig.
(#) Peter65 válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Vannak ilyen "dugók" is, csőszegecsnek hívják. Ha ilyeneket használnál, akkor a tervnek megfelelő helyekre lyukakat kell fúrni, és a lyukakba csőszegecseket kell szegecselni. Ha nincs csőszegecs, érvéghüvelyből is lehet csinálni. De ez macerásabb, mint az univerzális nyák. Ha még nem vettél univerzális nyákot, célszerű olyat választani, ami üvegszálas (FR4-es) panelon furat-galvános kivitelű. Ez ugyan drágább, de lényegesen tartósabb, és a fólia sem válik fel olyan könnyen. Pl.: itt is kapható.
(#) nagym6 válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Idézet:
„Még nem találtak fel olyan pici dugókat, amit bele lehet nyomni a lyukakba és egyik oldalról hozzáforrasztani az alkatrészt, másik oldalról a drótot?”
Jobb híján szintén drót. Átmegy a lukon, egyik oldalon is valamihez, másikon is valamihez forrasztva, de mindkét oldalon elhajlítva rövid vagy hosszabb véggel amekkora kell, nem esik ki. A valami alkatrészláb, vagy drót ami megy innen oda. Csőszegecset írták, az jobb.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Meghajlítod az alkatrész lábát derékszögben (leginkább az ellenállásokét) sablon nélkül szemre, hogy belemenjen a NYÁK lukba. Persze előtte el kell tervezni, hogy melyik lukakba, hogy kapcsolódhassanak a szükséges alkatrészek. Ott tartod és megforrasztod az ellenkező oldalról. Aztán le kell vágni a kilógó felesleges részt. Ha ügyes vagy, vágás előtt hajlítva használhatod másik alkatrésszel való összeköttetésre.
A kondiké már alapból párhuzamos, hajlítani sem kell.
A tranzisztoroké is jó így, rakhatod úgy, hogy a 3 láb ne egy sorban legyen, hanem 3szögben, így kisebb lesz az esély arra, hogy az ónpöttyök összeolvadajnak egybe ott, ahol nem kéne.
Végül vettél ónszippantót, műszert? Milyen pákád lett?
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ezt a pákát vettem: Fahrenheit soldering iron
Önszippantóról még nem is hallottam. Vegyek azt is? Láttam, a hestore-ban is sokféle van, melyiket válasszam? (minél olcsóbbat, de azért használható legyen két balkézzel is).
Tervezem, hogy a nyákomba berajzolom konkrétan, hogy mi hova kerüljön rajta.
Vagy van kedved/időd ezt megtenni?

nyákom.jpg
    
(#) Gafly válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Idézet:
„Önszippantóról még nem is hallottam. Vegyek azt is?”

Szerintem neked az is teljesen felesleges kiadás most.
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Most hirtelen összeillesztettem a fotót a rajzzal, nem nagyon számolgattam a méreteket, de valahogy így tudok tervezgetni. Ha megmondjátok, hol nem stimmel, igazítom.
(#) IvánGábor válasza Gafly hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Kösz, de ez a legolcsóbb ónszippantó valóban nem túl nagy beruházás. Ha egy kicsit is segít, szívesen megveszem. Kérdés, hogy tudom-e használni, vagy ha ennyire olcsó, akkor az olyan is. Mennyire mutatja az ár a használhatóságát?
(#) proba válasza IvánGábor hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Legegyszerűbb ónszippantó, teszel még hozzá egy pici ónt, amikor jól folyik odakoccantod az asztalhoz a panelt, így súlyánál fogva a cin lerepül. . Ezen a szinten tökéletesen működik.
(#) IvánGábor válasza proba hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
OK, kösz.
Következő: »»   5 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem