Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   189 / 210
(#) niedziela válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Idézet:
„Abba a mappába, amelyikbe a Makros mappa van.”

Az ott semmit nem tárol.

A szinek ott vannak definiálva ahol a LAYOUT60.INI van.
C_USER1.DAT ...stb
(#) Epu2 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Csak nem találom.
(#) niedziela válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 9, 2020 / 1
 
C meghajto user..stb.
Vagy nyomsz egy keresést a fájlnévre
(#) zenetom hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Sziasztok,
Jól látom hogy nem lehet olyan via-t berakni 2 oldalas panelra, ahol csak az egyik rétegen van soldermask?
Alapból ugye amikor lerakunk egy "Through pad"-et, akkor azon van soldermask. Viszont van a "Solder mask" funkció, amivel ezt levehetjük, de ezesetben mindkét oldalról leveszi ilyenkor.
Erre azon kívül hogy egymásra rakok két "sima" pad-et, és az egyikről leveszem a soldermaskot, van megoldás?
Előre is köszönöm!
(#) niedziela válasza zenetom hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Van valami játék a területztel + solder mask-al.
Helpet nyisd meg és az edit solder mask alatt nézz körül.
(#) jimmi12 hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Sziasztok, valaki tud esetleg Sprint Layout 6 fájlból Sprint Layout 5-re konvertálni?
(#) niedziela válasza jimmi12 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Nem lehet sajnos, csak átrajzolni.
(#) Szárnyas hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Ha van a Sprint Layout 5-ös verzióban gerber importálás funkció (nem tudom, van-e, nincs a gépemen ez a verzió telepítve), akkor a SL6-ban készített terv gerberként elmentve talán beimportálható az 5-ös változatban.
(#) gulyi88 válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Gerber import esetben minden alkatrész definíció elveszik.
Csak egymástól független vonal és ponthalmaz lesz, rétegenként egymásra hányva.
Minden alkatrészt újra össze kell rakni, ha tovább kell dolgozni a tervet.
(kijelölni az alkatrész részeit és összelakatolni). Nagyon pepecs egy meló.

Ez ugyan így igaz, ha bármilyen programok között a gerberen keresztül kell átemelni egy tervet.
(#) Szárnyas válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Hát akkor, ez sem opció, csak egy ötlet volt részemről, a gerber import részét sem használtam még soha a SL-nak. De egyébként sem lenne járható út, mert most feltelepítettem az 5-ös verziót próbaképpen és ebben a változatban még nincs benne a gerber import funkció.
(#) Epu2 válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Üdv! Telepítsd a 6-os verziót, Sok okosság található hozzá, mint pl. sok ezer alkatrész makrója, kezelési útmutató. A mutató ebben a topikban magyarul.
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Arról az apróságról meg ne is beszéljünk, hogy az 5.x verzióban nincs import.
Szóval jelen esetben tökmindegy lenne az is ha minden maradna alkatrész szinten is.
(#) Szárnyas válasza niedziela hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Igazad van, írtam is fentebb, hogy meggyőződtem magam is róla, hogy az 5-ös verzióban nincs gerber import lehetőség. Egyébként most eszembe jutott, hogy egyszer mégis kénytelen voltam használni a 6-os verzióban ezt az gerber import funkciót és valóban, az alkatrészeket magamnak kellett helyreállítani a nyákterven, ennek ellenére nem volt olyan nehéz reprodukálni az eredeti tervet, mint az az első látásra tűnhet, a gerber állományok is ha jól emlékszem Eagle-ben lettek előállítva, de ez se nehezítette különösebben a munkát.
(#) Epu2 hozzászólása Dec 14, 2020 /
 
Üdv! Már egyszer segítettetek ez ügyben. Most is remélek. A Layout beállítás mentéséhez kellene egy c_user1.dat és egy color.dat. Ha kapok archiválom. 6-os.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2020
(#) Epu2 válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Megoldódott. Elfelejtettem egy műveletet.
(#) MCMLXXXII hozzászólása Dec 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a Sprint-Layout 6 hu t honnan lehet letölteni mert gépem vírusosnak találta és törölte ?
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Letölteni demó verziót lehet, teljes verziót megvenni lehet és nem is olyan drága.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2020
(#) MCMLXXXII válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
köszi ez megvan, nekem a magyarosított verzió kéne ?
(#) suszitibi hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Sziasztok
Kis segítséget szeretnék kérni SP.L.5-höz. Az lenne a kérdés, hogy az auto GND funkciónál, hogyan tudok forrasztási pontokat hozzákötni a GND-hez.
Tehát bekapcsolom az auto GND-t, az kijelöli az általam üresen hagyott panel felületét testnek. Nekem viszont van a másik oldalon is test vezetékem, amit szeretnék összekötni az auto GND területtel. Na erre nem jöttem rá, hogyan kell.
Köszönettel: Tibi
(#) elektroncso válasza suszitibi hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Ha jól értem akkor a teliföldre szeretnél forrpontot tenni úgy, hogy az csatlakozzon a teliföldhöz?
Ha jól emlékszem akkor a programablak alsó élén balra lehet beállítani a szigetelési távolságot auto GND esetén. Az 5-ösben viszont nem tudom, hogy lehet-e egy adott helyen beállítani, vagy az egészre érvényes. Régen használtam már, sajnos ezen a gépemen nincs fönt. Holnap este kerülök ahhoz a PC-hez amin meg tudom nézni pontosan.
(#) suszitibi válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) niedziela válasza suszitibi hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Ha kétoldalas paneled van akkor kapcsold be mindkét oldalon.
(#) Hp41C válasza suszitibi hozzászólására (») Dec 18, 2020 / 1
 
SL 5:
1. Kapcsold be a telefóliát: Az alsó sorban a rétegválasztó után az ábrára kattintva.
Jelöld ki a forrpontot: Edit kurzorral rákattintva. Ha többet szeretnél SHIFT -et lenyomva tartva kattints a többire.
Szigetelési távolság beállítása: A telefólia melletti számadat megváltoztatásával.
Ha a pontot a telefóliára szeretnéd kötni, adj meg 0 távolságot.
2. A forrpont egy összetett alkatrész egy pontja.
Bontsd fel a csoportosítást - figyeld meg miket csoportosítottak össze - egészen addig, amíg a csak a kívánt pontot ki lehet választani.
Végezd el a szigetelési távolság módosítását.
Csoportokat fogd össze a szétbontással ellentétes sorrendben.
Végül az eredeti alkatrészt kapod, melynek a kívánt forrpontja a telefóliára van kötve és az alkatrész egyben mozgatható.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2020
(#) suszitibi hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget. Szuper jól működik.
(#) erik001 hozzászólása Dec 28, 2020 /
 
Sziasztok, Eddig müködöt SP6 már most nem müködik Kipróbálási időszak lejárt.
Honnan lehetne müködöképeset magyart beszerezni? 6-ost mert csomó minden abba van megtervezve.
(#) sector99 válasza erik001 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Nem reklám, csak egy lehetőség: Sprint Layout v6.0
(#) erik001 válasza sector99 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Ezen kivül ami ingyen van esetleg ?
(#) Pali79 válasza erik001 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Az SP nem ingyenes program, az illegális beszerzés pedig itt nem téma!
(#) sector99 válasza erik001 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Easyeda online editor például ingyenes, csak regisztrálni kell. Van rajz és PCB tervezője, különféle formátumokból tud importálni (Altium, Eagle Kicad)
(#) FAZ1 válasza sector99 hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Az Eagle régen egy jó program volt.
Én valaha - tán még az első számítógépemen használtam olyat - és jó volt.
A megtervezett és összerakott áramköröket szimultációban ki is lehetett próbálni.
Következő: »»   189 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem