Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nebuló-1
 
Témaindító: lovist, idő: Máj 8, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) szikorapéter válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Az összes precíziós így akkor az utolsó tétel lesz számomra tökéletes.
gondolkoztam hogy meleg levegős forrasztómhoz készítek adaptert annak érdekében hogy a kisebb tokokat 1:1-ben ki tudjam venni.
(#) Hp41C válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Szerintem nem is kell levenni a foglalatokat. Kell egy panel tervező program (pl: Sprint Layout). Ha az IC -k már nem takarják a huzalozást, a rajzolat gyorsan bevihető a program segítségével. Ha mégis adódna kérdéses bekötés, egy ellenállásmérő mindent kiderít.
Mégiscsak jó lenne modernebb típusokkal dolgozni. Pl. a Z80 órajel meghajtása TTL elemmel és kiegészítéssel oldható meg csak (tranzisztor, ellenállás stb.), de egy CMOS kapu magában megoldja (Colck input high voltage min. Vcc-0.6V).
(#) szikorapéter válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Először megpróbálom megmenteni a panelt, de ha nem sikerül akkor lebontom, amit gyártatok is még színben is meg fog egyezni az eredetivel, nem tervezem az elsőt módosítani majd ha kész és stabil akkor módosítom és lesz több típusterv.
(#) cua válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Idézet:
„Hidd el többször megjártam már ezt az utat (azt is amikor magam rajzoltam) annyi panelhibát utólag javítani (és ennek erős anyagi vonzata is van!) elég durva tud lenni”
Eloszor a kapcsolasi rajzot kell megrajzolni, utana mar hibazni se nagyon tudsz a nyaktervvel Ismerosi korben eleg sok 8008-as gep, valamint sdk-85/86 szuletett igy. (Vannak akik aruljak az ebay-en is a PCB-t, izles dolga)
Idézet:
„még annyit hogy nem terveztem őket eladni így az eladásos részt nem is értettem.”
Csak mert neked harmat is dobott a 'gep' az nem azt jelenti hogy mas nem adna akar penzt is erte hogy megmentsen (vagy akar csak birtokoljon) egy eredeti peldanyt..
Tedd a szivedre a kezed: akkor is szetszedned ha fizettel volna erte 50k forintot? Ugye
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Honnét tudod hogy nem fizettem?
Én gyűjtöm ezeket a gépeket nem csak brahiból tartom őket....
Lassan unom az okfejtést, egyébként a panel már csupasz be is szkenneltem.
Őszintén szólva lenyűgöző hogy ahhoz képest a korabeli panelek milyen "gyengék" ezt simán tisztára tudtam szedni, az összes furatot ki tudtam takarítani, egyszóval attól hogy lebontottam nem lett használhatatlan.
És legalább a hiba is meglett rajta (track szakadás az egyik foglalat szélén amit kereshettem volna bármeddig ha nem szedem szét).
Valószínűleg össze is fogom rakni ezt a gépet vissza ha már ilyen jó szolgálatot tett és csak azért berakom a többiekhez a vitrinbe mert ennek segítségével készül el sok-sok darab belőle.

Még annyit hogy 8008-as gép eléggé kötve hiszem hogy az "ismerősi körödben" elég sok lenne, szerintem te a 8080-ra gondoltál.
(#) cua válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
En ket erdetit es harom utanepitettet lattam sajat szememmel, kettohoz akar most is vehetsz nyak-ot, ha szeretned utanepiteni (Nem tolem, en nem gyartok ilyeneket).
Nekem is van hozza procim es doksim is, szeretnek majd magam tarvezni belole egy gepet. De van 4004-es procim komplett chipkeszlettel is, eredeti doksival.
Nem csak Z80-bol vagy 8080(8085)-bol all(t) a vilag, bar ezek tagadhatatlanul nepszeruek voltak es mondjuk Mo-on en sem lattam 8008-at vagy 4004-et. (Tudom, hogy volt par gep anno, de en nem lattam egyet sem)
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ha gondolod és nem tartasz a dologtól tesztelhetsz nekem "bétát".
Adok egy nyákot alkatrészekkel, össze kell rakni és minden létezőfunkcióját letesztelni.
Persze cserébe a gép a tiéd, de fontos tudnom hogy hol/mi lehet a pontos hiba (egyedül hiába csinálom én is hibázok sokszor. )
(#) cua válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Meg a postat is kifizetem, mert az szerintem tobb, mint az alkatreszek ara
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Esetleg arra lenne ötleted (témánál is legyünk) hogy a billentyűzettől jövő prom-ot hogyan tudnám kihelyettesíteni?
(#) cua válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Nem emlekszem ra milyen tipus volt. Van kapcsolasi rajzod hozza?
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
A PROM TBP18SA030N típusú, otthon van kapcsrajzom pontosan sajnos.
Bár ennek a 74Sxxx verziója is létezik lehet hogy azt lehet még rendelni.
(#) cua válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Jah, azt irtam privatban
74s188
(#) Hp41C válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
TBP18SA030 - 74S188, TBP18S030 - 74S288
Milyen feladatot végez ez a PROM? BIN -> HEX 7 szegmenses dekódoló? Nem elég beszerezni, hanem fel is kell programozni valahogy...
Meglehet, hogy kiváltható programmal is.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) cua válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Szerintem csak memoriacimzest vegez.
(#) szikorapéter válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Igen valószínűleg fordít a billentyűzet mátrixról, még a programozása gondot jelenthet de megoldom valahogy, találtam belőle 200 as csomagban eladót így az alkatrésszel nem lesz gond.
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Igen.

image.png
    
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Jajj akkor nagyon elnéztem az este.
Hát akkor viszont marad a gyári prom mivel nem kiváltható logikával.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 / 1
 
A MAT512-ben is ilyen PROM-ok osztották az észt, emlékeim szerint.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2020
(#) cua válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Hat oda azert eleg sok mindent rakhatsz, ha akarsz. Kerdes mi a cel.
Az eredeti prom olcson elerheto, viszont programozasahoz szerintem egyedi aramkor kell, de az sem lehet nagyon ordongos. En altalaban arduino-t hasznalok ilyen celra
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Valószínűleg maradok az eredeti prom-nál a programozását pedig az arduino segítségével /inkább közbenjárásával) fogom megoldani.
Még arra kell rájönnöm miféle billentyűk ezek amik gyárilag vannak rajta, mert próbálom hasonlóval szerelni azzal lenne az igazi.
(#) Gafly válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 / 1
 
Idézet:
„programozasahoz szerintem egyedi aramkor kell, de az sem lehet nagyon ordongos.”

Klasszikus kiégetős/beégetős módszer, tényleg agysebészet.
(#) Hp41C válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 / 1
 
Bárcsak szóba jöhetne 2k * 8 RAM (HM6116, 5516 stb), aminek van OE vezérlése is....
Ekkor a PROM helyettesíthető lenne egy 74HC138 -cal is.
(#) cua válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Ezert kerdeztem mi a pontos cel
Ha az eredeti konstrukcio megorzese, akkor kell a prom, ha csak funkcionalisan hasonlo epitese, akkor mar sok minden mas valtoztathato (egyszerusitheto).
Mindket irany elfogadhato es ertheto (torekves), bar ha lehet en az erdeti kontrukciora szavazok
En szeretem az old school cuccokat. Telen 8080-bol epitettem gepet (csak prototipus, vary-panel-en), a memoria kartyat talan ide is felraktam (ki mit epitett)
A nebulo nekem szemely szerint annyiban erdekes/ertekes/nosztalgikus, hogy anno programoztam ra a suliban, volt beadando ra. Az elvtarsak azt mondtak ez a jovo, ezert nem tanitjak a 8080/8085-ot (amit en mar elotte tanultam, szerencsere)
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 24, 2020 /
 
Eredeti verzió is lesz ez fix, viszont akarok módosítottat is (pl 6116 ramokkal) sok van belőle és olcsó. Nagyobb eprom terület címzéssel pl.
(#) cua hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Mellekesen megkerdeznem, hogy az eredeti targynak megfelelo (nebulo-1) kapcsolasa rajza van-e valakinek...
Abbol a ket kepbol amit valaki par eve felmasolt es a kapcslasi rajzbol lehetne az elso valtozatbol is klonozni.
Feltetelezem nincs nagy kulonbseg a ket kapcsolas kozott, ami messzirol latszik az (talan TIL311) kijelzo, valamint a 2-es valtozat kapcsolasi rajza alapjan talan sima kontaktos nyomogomb, nem hall elemes, mint az 1-es.
De ezt ugye konnyu ellenorizni
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Küldök egy PDF-et ha hazaérek abban benne van a 2-es kapcsolási rajza.
(#) cua válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Az megvan, koszonom Az elso valtozat erdekelne (amirol van kep egy oldallal elorebb). Egyszer valaki, valahol emlitette hogy kapott rajzokat de latni sosem lattam.
(#) szikorapéter válasza cua hozzászólására (») Nov 25, 2020 / 1
 
Volt fent belinkelték valami oldalról de azóta az oldal rég megszűnt, én most azon "próbálkozok" hogy a Nebuló atyjával fel tudjam venni a kapcsolatot, ő sok mindennel tudna segíteni ha tudna.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem