Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   119 / 138
(#) Kalaszlo válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia! Köszönöm, kb ilyen választ vártam, kipróbálni tökéletes. Hogyan tudom meg a szilikon nem ecetsavas? A mai eladók hozzáértésére nem számíthatok. Esetleg kétkomponensű ragasztó nem jó, mert az pont van itthon, és ha "légszigeteléssel" működik, akkor kiöntöm, és holnapra használható.
(#) kadarist válasza Kalaszlo hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Kipróbálhatod az epoxit, de ha átüt, akkor ne engem szidjál. Végül is használhatsz ecetsavas pasztát is, de annál meg kell várni a teljes kikeményedést.
(#) Kalaszlo válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Köszi, nem eröltetem az epoxit, de ahogy elkezdtem eltávolítani az eredetit, bizony ez is valami műgyantának tünik, ráadásul tutira rámegy a délutánom az óvatos eltávolítására. Teszek fel képeket a magnetron(ok)ról, főleg a "rózsaszín" elszineződése érdekelne, mint korábban írtam. Vagy vesződjek azzal is, mert csak kipróbálva tudom meg, hogy menthető-e? Elég rossz lett a kép, de azért érthető volt a kérdésem?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
(#) Gafly válasza Kalaszlo hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Idézet:
„mert csak kipróbálva tudom meg, hogy menthető-e?”

Te, vagy a magnetron?

BEO.PNG
    
(#) Kalaszlo válasza Gafly hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia! Nem igazán értem, hogy mit akarsz a tudtomra adni, de nem megenni akarom, és nem én vagyok a magnetron. Nehéz eltávolítani az eredeti "szigetelést" és nem tudom, hogy érdemes-e? A kép alapján úgy gondoltam, hogy egy nálam ezen a téren egy tapasztaltabb megmondja, azért kérdeztem, hogy mindenképpen el kell távolítanom, és aztán "légszigeteléssel" visszaszerelve kipróbálni, hogy működik, vagy sem. Bocs ha nem voltam érthető.
(#) kadarist válasza Kalaszlo hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Az antennával ne foglalkozz, az jó úgy és neked azt a fehér csatlakozót kell kitakarítanod.

Bővebben: Link

A rózsaszínű anyag a berilium-oxid kerámia és eléggé mérgező anyag.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
(#) Kalaszlo válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Köszönöm, erre voltam kíváncsi, csak az a helyzet, hogy még a másikból sem sikerült eltávolítanom csak kb a felét, de türelmesen kaparászom kifelé. Vicces, pont erről a márkáról van szó csak 2M210-M8, csak nem felismerted?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
(#) Remci hozzászólása Nov 1, 2020 /
 
Üdv!

Hoztak hozzám egy Gorenje BM 6120AX tipusú beépíthető mikrosütőt. Bővebben: Link
A tulaj szerint ki írt valami hiba kódot,talán 3-ast. Erre elkezdték nyomkodni a gombokat és odáig jutottak,hogy most már semmire nem reagál, csak a kettős pont világít rajta. Találkozott már valaki ezzel a tipussal javításilag? Mit kellene megnéznem legelőbb? A guglin semmi értelmeset nem találtam róla.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia! Első körben mindig a vezérlő tápegységét ellenőrizd. Esélyes, hogy ott van a baj.
(#) Kalaszlo hozzászólása Nov 2, 2020 /
 
Köszönöm kadarist, "légszigeteléssel" a no name magnetron (electolux) életre kellt! Most a másikat kaparászom, funai gép és panasonic magnetron.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Szia! Köszi,akkor ott kezdem.
(#) ohp hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Van egy Orion OM020D mikro és a hálózati biztos 1perc után kiüti. Semmi elváltozást nem látni rajta. Nem tudom a dizti értéket sem mert nincs feltüntetve rajta! A trafonak a 220V része 2,5om
(#) ferci válasza ohp hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Szia!
A primer 2.5 ohm ellenállásával nem lenne semmi gond, az kb. jó.
Ha lenne kapcsolási rajz, akkor lehetne többet mondani - de ha le tudod választani teljesen a nagyfesz részt, megláthatnád, a trafó menetzárlatos-e vagy sem.
(#) ohp hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Itt vannak a fotók
(#) ohp hozzászólása Nov 13, 2020 /
 
Ez lemarat a többitől!
(#) ferci válasza ohp hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Ebből meg nem állapítom, hol tudod esetleg leválasztani a magnetron és a nagyfesz alkatrészeket a trafóról...ezért kell rajz hozzá.
Elvileg ha lehúzod a kV-os tekercsről a csatlakozót és a magnetron fűtést, már szabad a pálya...
(#) ohp hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Bocs nem néztem meg a burkolatot csak félre tettem és rajta van a rajz!

LG 472.jpg
    
(#) Hutty válasza ohp hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Ami számba jöhet:
- Monitor switch, az ajtóban van, átvezet, törött belül.
- Bemeneti zavarszűrő kondenzátorok átvezetnek.
- Magnetron szűrőkondik átvezetnek.
- Alulbiztosítva, a fokozatkapcsoló mikro+grill állásban már nagyobb az áramfelvétel. (Ha a típus engedi a két üzemmód egyidejű használatát)

Biztosíték érték lomha 10A ( a típus grilles, lehet, hogy több is), de a tablet 038.jpg fotón lévő nyákon fel lehet tüntetve, a kép minősége az elolvasást nem teszi lehetővé.
(#) ferci válasza ohp hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
A rajzod szerint a jobb oldalon látod a nagyfesz részt. A "becsomagolt" nagyfesz tekercsen van egy csúszósaru, arról érzéssel lehúzod a kábelt és félrehajlítod.
Ugyancsak lehúzod a magnetronról a 2 db piros, merev kábelt, az a fűtés.
Ha bekapcsolod a mikrót és 1 perc után mégis kiüti a biztit, akkor jön a power relay hatástalanítása, hogy a trafó is ki legyen zárva és tovább lehessen keresni a hibát.
Az az "1 perc" nem egy direkt zárlatot jelent, amit könnyebb lenne megtalálni.
(#) amperjano hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Szasztok!
8A-es biztit cseréltem.
Kapcsolókat átnéztem.
Nagyfesz trafót csupaszon rádugom kiolvad.
22 Ohm-os ellenállás szakadt.
Kicserélem jó lessz?
Ilyen mikrót még nem javítottam.
(#) Hutty válasza amperjano hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Háló!

Ellenállás=lágyindító. Pár oldallal ezelőtt, 2x47ohm/5W párhuzamosan. Az kb. 23 ohm/10W.
A képen kb. 3 W-os, valami nagyobb, vagy több kellene.
Bizti: 8A lomha.
(#) yulo5310 válasza Hutty hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Hali! Az nem biztos hogy beválik,a gyártó azért ennyire nem méretez alá! Szerintem zárlatos a trafó.
(#) amperjano válasza Hutty hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Én is lágyindítóra tippeltem.
De normális hogy nélküle a
bekapcsolás pillanatában kiolvad a
bizti? Természetesen 8A-es lomha.
(#) amperjano válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Minimum 6 éve nem használták.
A konyhában porosodott.
Szaga nincsen.
Primer 1 ohm (?)
Elég vastag huzallal van tekerve.
Szekunder 76 ohm.
(#) yulo5310 válasza amperjano hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Az jó érték,akkor tényleg a lágyindító környékén néznék körül(átforrasztás,kondi,ellenállók)!
(#) amperjano válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Átmértem mindent.
Keresek a bontottakban ellenállást.
Ha lesz időm, visszarajzolom.

IMG_1068.JPG
    
(#) amperjano válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Az ellenálláscsere nem oldotta meg a problémát.
Kiszereltem a nagyfesztrafót.
Üresen majdnem 4 A-t fogyaszt!
Ezt cserélni kell.
Jó trafónak mennyi az
üresjárati áramfelvétele?

IMG_1075.JPG
    
(#) yulo5310 válasza amperjano hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Akkor jól tippeltem,üresben ez rengeteg. Azt nem tudom,még sosem mértem az üresjáratot,előbb mindig levágtam a nagyfeszt róla nehogy gondot okozzon a hegesztő trafók építésénél,de túl vannak ezek gerjesztve rendesen! Ez akkor is sok!
(#) amperjano válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Kicseréltem a trafót.
Most meg zárlatos lett a kondi
lábai között a dióda.

IMG_1083.JPG
    
(#) amperjano válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Dióda nélkül jó!
Feszültséget nem tudom
megmérni.
Szekundert táplálva
23.7 v-ot ad le.
Elvileg kisebb a
kimenő feszültsége
mint az eredetinek.
Mit tanácsoltok?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2020
Következő: »»   119 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem