Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   87 / 131
(#) kornel válasza hastoro11 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
A Supramic E 3 integrált rádióval van....Távirányító régi? Ott kellene hibát keresni, esetleg elem?
Egyátalán Hörmann távval, megy, vagy valami külső vevőt biggyesztettek rá?
Fotó sokat segítene.
(#) 444Tibi válasza hastoro11 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Én ilyeneket használok külső vevőnek 10 éve, Bővebben: Link és nagyon elégedett vagyok velük.
Van 2 és több csatornásba is, neked elég az 1 csatornásból 2 darab +távirányítók.
A személykocsimba is egy ilyet tettem mikor megcsináltam centrálzárasra, 50 méterről működik, a kapuim is nagyon messziről már reagálnak.
(#) hastoro11 válasza kornel hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Aha. Szóval beépített a vevő. 2 éves a távirányító, a régi szürke gombos Hörmann HSM4, az elemeket cseréljük. Két éve vettem ezeket, mert a régi is ilyen volt, és a frekvencia miatt mást nem ajánlottak. Amikor a régi motort cserélték a Supramicra, ezt a régi távirányítót hangolták rá. Külső vevőt nem találok, amit annak hittem, csak egy elosztószerűségnek tűnik.
Ha beépített a vevő, akkor egy újabb és jobb távirányítót lehetne hangolni hozzá?

IMG_0007.png
    
(#) hastoro11 válasza 444Tibi hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Kösz, árban igazán kedvező! A hozzá való távirányítók szerinted együtt tudnak dolgozni a Hörmann kapuk távirányítóival?
(#) uniman válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Fel kéne cserélni őket, az adó kerüljön szembe a nappal. Amúgy ez gyakran szerepel a fotocellák leírásaiban is...
(#) uniman válasza hastoro11 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Hörmann ?...annak van külön fóruma! Bővebben: Link
Ott régebben valaki le is írta ezt a "jelenséget"...az uni-vevőknek nem tettszik a Hörmann távirányító...
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2020
(#) kornel válasza hastoro11 hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Valami itt nem kerek....a Supramic E 3 Már bisecur távirányítót kezel.A HSM 4 el nem működik, ha csak nem egy mondjuk HET 24 külső vevőt, vagy valami más Unit elrejtettek benne.A mellékelt képet sem értem.
(#) hastoro11 válasza kornel hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Kösz a választ. Akkor nem vagyok előrébb. HSM4 távirányítónk van és Supramic 3 a garázs motor. Ennyit tudok. Azt nem tudom, beszereléskor mit rejtettek el vagy mit nem.
(#) uniman válasza hastoro11 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Lehet nem is tudod, hogy mid van!? Pl. a Hörmann SupraMatic E 3-ról már hallottunk...
De most már tényleg jó lenne, ha átköltöznél a problémáddal a megfelelő fórumba ...nem kéne összekavarni a témákat!
(#) hastoro11 válasza uniman hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Ezek vannak. Átmegyek a Hörmann fórumba, csak gondoltam a kérdésedet megválaszolom.
(#) uniman válasza hastoro11 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
"Supramic"...
(#) xeri válasza bajuszvas hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Szívesen kicserélek a meghajtásban bármit, legyen zsír az egész, én is úgy szeretem. De amíg a vezérlés hibáját nem tudom megoldani, ugyanott leszek meglőve, mert a státusz akkor is így villog, ha nem megy a motor, vagy épp rá sincs dugva. És ha végül nem jutok vele dűlőre, kidobott idő+pénz lesz a ráfordításból.
A villogással kapcsolatban addig jutottam én is, hogy valami hibát jelez, de mi a csoda lehet az? Az elmúlt napkban jó idő volt, jól működött, ma reggel 1°C-ban megint 3 nekifutás volt a nyitás és a zárás is.

A felvételen az FCA azért világított, mert végig zárva volt a kapu.
(#) hastoro11 válasza uniman hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 1
 
Helyesírási hiba. Nálam előfordul.
Egyébként csak, hogy lezárjam a témát, a hivatalos Hörmann képviselőket megkerestem, ők sem értik ezt a párosítást. Most hajtják azt a kollégájukat, akik annak idején felrakta a motort és hozzátette ezeket a távirányítókat, hogy miként hozta össze ezt a nem normális kombinációt.
Boldog Karácsonyt!
(#) bajuszvas válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Mindegyik burkolata szűri a fényt, a naptól biztos nincs hibás működés, más oka lesz. Szét kell szedni belenézni, nem mozdult el a led adó oldalon vagy a vevő oldali érzékelő. Ha nem akkor valószínű cserés. Távgyógyítani annyit tudok rajta.
(#) bajuszvas válasza hastoro11 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Ott jön a külső vevő kábele a konnektor mellet a plafonból! Sztem!
(#) Remci válasza bajuszvas hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
A nap is okozhat hibás működést. Attól is függ hogy mennyire régi, vagy az Uv sugárzás mennyire roncsolta a burkolatot. Találkoztunk már ilyennel. Infrasorompónál is előfordult, mikor már szét ette a nap a burkolatot, hogy egy villám fénye indított riasztást.
(#) bajuszvas válasza hastoro11 hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
A kijelző bal oldalán, van a csatlakozási pont a burkolat alatt. A burkolatot ki lehet húzni mint egy fiókot. Ott kell lenni valamelyik bekötési ponton a csatlakozásnak, esetleg a vevőnek is.
(#) xeri válasza 444Tibi hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Én szenvedek hasonlóval, és sokért nem adnám, ha az én problémám is ilyesmivel megoldódna. Már csak 1 kis kondi van a lapon (az smd-ket nem számítva), amit még nem cseréltem ki, mert erre eddig nem gondoltam, de majd most Az enyém robo1000-es, 220V-os motorral, és most épp 1°C körül van a határ - felette hibátlan, alatta 2-3-4 megállással megy végig.
Az előbb kicseréltem a kerekekben a csapágyakat, ezért kicsit nyitogattam-csukogattam. Nem tudom, van-e jelentősége, de amikor én állítom le menet közben, akkor a következő indításra mindig ellenkező irányba indul (gondolom, ez a normális), viszont ha magától áll meg a hidegben, akkor a következő gombnyomásra mindig nyitni kezd, függetlenül attól, hogy nyitás vagy zárás közben állt le.
(#) mraulajos hozzászólása Dec 14, 2020 /
 
Hali!
A következő a hibajelenség ennél a vezérlésnél. Nyitási folyamatban/helyzetben, ha bele megyek a fotocellába, megszakítom, tehát a megszakítás ideje alatt, (is) a kapuszárny azonnal elkezd becsukni.
(#) kornel válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Motorirány hiba.Zárásra mit csinál, ha a fotofellába lépsz?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Ha új szerelés, akkor a motorok fordítba vannak bekötve!
Ezt úgy is leellenőrizheted, hogy bekapcsolod az automata zárási időt. (TCA=ON).
Ha letelt az idő ki fog nyitni a bezárt kapu.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Köszönöm! Az a gond, hogy messze vagyok tőle. Jelezték a hibát. Az érdekes az, hogyha folyamatosan áll a fotocellába, a kapu akkor i megy.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2020
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Ez azért van, mert nyitáskor nem aktív a fotocella...ami most ugye a zárás. A vezérlőn a 6-8 és 9-11 sorkapcsokra bekötött vezetékeket kell felcserélni. 6 a nyolcra, 8 a hatra...stb.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Tudom mit kellene, de ne vagyok ott. Egyenlőre a fotocella ki van kötve. Rövidre zárva. Csak távirányítóval működik. Később referálok. Köszönöm!
(#) Moderátor hozzászólása balazs1792 hozzászólására (») Dec 14, 2020
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyen teszünk fel!
A válaszok áthelyezve a helyére.
(#) uniman hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
Hello Mraulajos!
Nos, hamarosan nekem is meg kell küzdenem a zöldgombos Benincával...
Én úgy láttam, hogy az eredetileg "ARC" ugrókódos, átállítható a "régi", hagyományos, 128 és akár a 64 bites HCS ugrókódra is (akár mind a 4 gomb!).
De látom nincs már benne az 5. rejtett gomb.
Lehet ezt az újat is egy régi működő távirányítóról tanítani a kódot, anélkül, hogy a vezérléshez nyúlnék? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2020

TOGO_new.jpg
    
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Hali!
Idézet:
„Lehet ezt az újat is egy régi működő távirányítóról tanítani a kódot, anélkül, hogy a vezérléshez nyúlnék?”

Nem tudom, nem próbáltam. Egyébként, ennél a tip. (BENINCA) nem szívesen csináltam az adóról adóra való tanítást. Rossz tapasztalataim voltak. Biztosabb, ha oda megyek a vevőhöz.
Nem tudom, erre vagy e kíváncsi.?
(zöld gombos)
Nyomod a két felső gombot egyszerre: a led, kettőt villan, szünet - kettőt villan, szünet. Ez a beállítás, mind a 4 gombra 64 bit, tehát a régi tip. vevő.
Addig nyomod a két felső gombot folyamatosan, amíg a két villanás után, folyamatosan világít a led.
Elengeded.
Megint nyomod egyszerre a két felső gombot. Ekkor a led 3 villan. Folyamatos világításnál elengeded. Ez a beállítás, mind a 4 gombra 128 bit, tehát, az új tip. vevő. Ismét nyomod a két felső gombot egyszerre. Most a led 4 et villan. Addig nyomod, amíg megint folyamatosan világít a led. Elengeded. Ebben az esetben a baloldali gombok 128 bit, a jobb oldali gombok 64 bit.
Ha nem ezt kérdezted, bocs.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 17, 2020 /
 
Igazából arra nem emlékeztem, hogy az "adóról-adóra" módnál melyik távon kellett megnyomni a rejtett gombot. De ezen a (cseh nyelvű) videón mindkét kérdésemre megtaláltam a választ.
Kifejtenéd, hogy mit jelent a "rossz tapasztalat" ? Köszönöm.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Az a rossz tapasztalat, hogy nem tudtam egyértelműen megállapítani, rá tanult e.?
Rátanítottam, odaadtam a tulajnak, elvitte, majd telefonált, hogy nem működik. Ez kétszer előfordult, és nem kísérleteztem vele tovább. Persze, volt olyan is, hogy sikerült.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Köszi...értem. Én ott leszek a kapumotornál, a próbát meg tudom ejteni.
Az lett volna a gáz, ha azt írod, hogy egy ideig működött...aztán elfelejtette a kódot.
Így is okozhat gondot, ha a két felső gombokat pl. a gyerekek "játékból" egyszerre lenyomják, vagy a kulcsomó megnyomja....
Először a meleg szobából "hangolnék"...,ha nem megy, akkor a motornál.
Következő: »»   87 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem