Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ütésszámláló teniszütőre
 
Témaindító: IvánGábor, idő: Okt 4, 2020
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 14
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Ezek az alkatrészek olyan olcsók, hogy veszek ujakat. Most már tizesével, mert ha sikerül, akkor összesen 3 darab kell.
Megfizetem a tanulópénzt.
Szóval ez is jó?
(#) bbb válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Persze, jó. Arra figyelj, hogy ott amikor bedugsz egy alkatrészt, akkor melyik sávokkal fog még érintkezni. A jelölések egyértelműek rajtuk, a két szélén végigfut egy-egy + és - jelölésű sáv, ezkre merőlegesen pedig minden sorban két oldalt egy-egy vezetősáv, középen elválasztva a kettőt egy mélyedés.
Ha már ilyet veszel, akkor mellette ott van egy rakat vezeték is, amit próbapanelhez találtak ki - egy olyan garnitúrát se árt venned hozzá, könnyebb lesz neked azt használni, mint vezetékdarabkákat blankolgatni és azokat dugdosni. Egyetlen apróságra kell odafigyelned ezeknél a vezetékeknél, hogy mielőtt felhasználod őket, mérd meg multival, hogy nem szakadtak-e! Sajnos volt olyan rendelés, amikor 70+ százalékuk rossz volt...
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Persze, jó, sőt ez még nagy is neked, de attól jó. Ez, mint a neve is mutatja próbapanel, hogy ki tudj valamit próbálni. Ezt nem használhatod üzemi körülmények között.
Ahogy írták, huzalokat is vegyél hozzá, mert kell még kötözgetni, viszont nem kell forrasztani.
De, ezzel csak az derül ki, hogy működik-e a dolog, bár az is korlátozottan, mert egy ilyen próbapanellel az ütőn hadonászni nem biztos, hogy nem lazul ki valami... a véglegeset majd forrasztott panelre kellene raknod, csak nem úgy, ahogy elsőre nekiindultál.
Nehéz ügy, remélem a kapcsolás most már tényleg beválik ennyi befektetés után. Nem Proli007-en fog múlni, hiszen a távsegítség nem egyszerű...
(#) IvánGábor válasza bbb hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Megrendeltem a csokor hozzávaló vezetéket is.
Eszem ágában se volt új hobbit találni, nekem csak az ütésszámláló kell...
(#) Gafly válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Idézet:
„Eszem ágában se volt új hobbit találni,”

Pedig könnyed rászokhatsz, elég egyszer kipróbálni (de inkább ezt, mint mást, mert ettől legalább okosodik az ember ).
A páka és társai még jól jöhetnek a jövőben is, más célra is.
(#) Peter65 válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Azt tudnod kell az ilyen dugdosós panelról, hogy a kontaktusok nem annyira stabilak. Te a tenisz ütődön akarsz kipróbálni valamit, hogy észre veszi-e az ütést vagy sem. Szerintem erre nem lesz jó a dugdosós panel, mert az ütésekkor simán keletkezik majd egy rakás kontakt hiba. Erre az a panel jó, amin elkezdted összerakni az áramkört, vagy ha más irány, akkor levasalt nyák smd alkatrészekkel, de azt ugye a vegyszerek miatt elvetetted.
Nem bántani akarlak, minden tiszteletem a tiéd, hogy így belevágtál. Viszont szerintem ez nem lesz jó irány.
(#) IvánGábor válasza Peter65 hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Ajjaj. Már nem emlékszem, hol és mirt vetettem el az smd alkatrészeket, de most mit kellene vennem ahhoz, hogy arra térjek rá?
(#) proba válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Szerintem is a forrasztós panel a te utad. Ha azon megcsináltad, utána lehet tovább kísérletezni. Bármi mással csinálod, csak az ismeretlen tényezők szaporodnak. A dugdosós panelt azért nem támogatnám, mert az több tervezést odafigyelést igényel. Ha ez a kedved szerint működik, jöhet a panelgyártás, meg az SMD. Ezen még sokkal könnyeben módosítható bármi.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Ha raszter méretűek lennének az alkatrészek, akkor jobb is lenne, mint a furatos neked, de így nagyon aprók egyszer, és nem kompatibilisek a furatos próbaNYÁK-kal másodszor.
Most, hogy rákerestem, létezik SMD próbaNYÁK, de nem annyira univerzális.
Egyébként csinálhatod "SMD" ként a sima furatost is. Alkatrész oldal felől forrasztod őket, hátul meg csak levágod a lábakat. Így látod a "rajzolatot", hogy mit mivel kötsz össze. Ezt a mostani már felhasznált alkatrészekkel is eljátszhatod, egy kis feljavítással.
De a forrasztás az továbbra sem az ónpötty ráejtése a kívánt helyre.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2020
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Így utólag már ennyi idő alatt, amennyit töltünk az irogatással, rajzolgatással, ha elküldted volna postán, akkor már össze lenne rakva. Lehetne tesztelni és esetleg korrigálni.
(#) IvánGábor hozzászólása Dec 14, 2020 /
 
Mostanában nincs időm ezzel foglalkozni, de minden megvan, januárban nekiülök.
(#) IvánGábor hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Most egy kicsit nekiültem. Azt hittem, a próbanyákkal olyan egyszerű lesz, mint a legót összerakni, de tévedtem.
Biztos, hogy jól csinálom? Nagyon nehezen tudtam belenyomni a raszterokba a drótot és az ellenállások lábát. Mégis nagyon lazán lötyög, hogy fog ezen áramolni az áram?

nyák-1.png
    
(#) Gafly válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Ne ugyanabba a lyukba és merőlegesen dugd.
Az mennyire világos, hogy mi, mivel van összekötve a dugdosós panelen belül?
Szerintem soronként lehet hogy egyben vannak, ámbár oldalanként külön nem.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Dolgozni ezzel is kell. Sajnos ebből a kicsiből nekem is van, amiben elég lötyögősek. Elvileg egy luk egy alkatrészláb.
(#) moltam válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
(#) proba válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Ahova az ellenállást dugtad, az alul egyébként is össze van kötve, így csak egy darab vezeték. A panel rövidebb oldalával párhuzamosan egy oldalon lévő pontok össze vannak kötve alul. Ha ezt akarod használni, új alkatrészelrendezési terv kell, a régi csak a raszteres forrasztós panelhez jó.
(#) IvánGábor válasza proba hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
1. Miben tér el az alkatrészrendezési terv a próbapanelon? Nem akarok senkit megterhelni ezzel, de én nem tudom kitalálni, hogy kell átrajzolni a tervet. És akkor nem értem azt, hogy ez a "próba". Azt hittem, hogy ezen forrasztás nélkül ki lehet próbálni mindazt, amit majd forrasztok. Nem ez az értelme?
2. De annyira lötyög, hogy akkor hiába van összekötve alul.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
1, Teljesen. Ennek kívülről nem látszik, hogy hol vannak összekötve a pontok, talán ez segít.
Ahogy te összedugtad, így a 2 ellenállás 2 lába rövidre van zárva.
Jobb lenne a sima forrpontos próbaNYÁK felülről, az alkatrészek felől forrasztva, ott mindent látsz.
2. Azt csak méréssel lehetne megállapítani. De ahogy írtuk is, ez asztalon talán jó próbára, neked az ütőn egy kontakthiba forrás csak.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Az én próbanyákomon, ami a fotón is látszik, nincs powerrail és groundrail. Ez csak egy toldalék?
Eszembe se jutott volna, hogy ezt az ütőre szereljem, én csak a te ábrádat akartam tesztelni vele. Gondoltam, összerakom szépen, aztán ha működik, akkor megforrasztottam a rendes nyákon lyukról-lyukra ugyanúgy.
Persze nem úgy teszteltem volna, hogy az ütőre ragasztva lengetem, csak tapsoltam volna neki. Ezek szerint nem erre való a próbanyák, akkor nem tudom, mire jó. Dehát ezek szerint ez nem vezet sehová, eldobhatom.
(#) proba válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Az arra való, amire írtad. Az hogy lötyög benne az alkatrész, ne zavarjon. Ami jobban kell hogy zavarjon, nem egy pont egy összekötés, hanem egy csík. Ehhez egészen más alkatrészelrendezés kell. A lyukas forrasztós panel a te utad. Ha nem tudsz forrasztani, véglegesen sem tudod megcsinálni úgysem. A lyukacsos panelre elég jó elrendezési tervet kaptál. Az alapján próbáld megoldani.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Ezen a kis dugdosós panelen nincsenek alsó felső dupla végig vezetett sávok. A többi meg elég kevés, nem biztos, hogy kiadja. Ráadásul nehezebb átlátni, mint a forrpontonként különálló forrasztós próbaNYÁK-ot. Többször írtam már én is, mások is, az a legegyszerűbb, csak persze forrasztani kell.
A tapsolás nem egyenlő az ütő rezgésével, mire mennél vele, átálltok tapsolós versenyre?
Nehezen jutunk dűlőre, kérdezel, javasolunk, aztán mész a saját fejed után mégis, a vélt könnyebb irányba, ami nem nagyon jön be.
Gyakorolj inkább forrasztást nem élesben és ha már megy, akkor kezdj neki a panelnek...
(#) Kera_Will hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Hmm ennyi idő alatt az easyeda.com webes áramkör rajzoló és nyáktervezőjével elkészített terveket is csinálhattál volna. Náluk , "világ végén" legyártva akár smdben teljesen beültetve nem smd-s panelt nem beultetve is megkaptuk volna a beultetendo alkatreszekkel egyutt .. kompletten ..(.. saját nyak gyarto muhelye gyártja le ... )
Igen tudom , hogy ezek még teszt es fejlesztesi peldányok lennének.
Igen esetleg a" 0 szeria"gyartasnal 10 20 db eseten erdemes lenne erre is gondolni ... nincs vegyi anyagos lötykölődés, panel gyartas barmilyen nyűge ... igen időbe kerül míg ide ér ... pár héten belül ... rendelés beállításától függően.
Igen azt is értem , hogy minden kezdet nehéz , uj szakmat megismerni 0 eloismeret nelkul, "csak" forumos tanacsokat figyelve. Grtulálok a kitartásodhoz !

Bővebben: Link easy eda
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2020
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Most csak a tapsolóversenyre reagálok. Ez nem komoly verseny, játszótér. Megegyezünk, hogy nem tapsolunk és kész. Ha hibásan számol, akkor mindenkinek hibás. Ennyi a követelmény. Jövőre folytatom.
(#) Kera_Will hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
A "pöttyös/zebra csíkos" próba panelekhez pedig van egy tervezo softver is.

LOCH Master a neve ... abban elore eltudod tervezni melyik alkatrez lab melyik lyukba kerul merre fog allni.
Mekkora lesz , hova kerul atkotes ... stb .
A demo valtozat nem tud menteni ... deee lehet rola kepernyo kepet csinalni printscreen gomb majd be illeszteni pl a windows sajat paint programba és mint kepet el menteni.
Igaz ekkor elolrolkezdheted a rajzolast ... de ha van mar egy minta amit masolsz akkor gyorsabb lesz.
Bővebben: Link lochmaster
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 20, 2020 / 1
 
Loch Masterrel így tudsz rajzolni és ültetési rajzot és bekötési , forrasztási tervet ábrázolni .
Ezen kívül még van 3 4 féle nézet a felső megjelenítést beállító gombok függvényében.
Méret háló lehet még cm vagy coll most az N mint lyukak száma jelenik meg.

Hibát vétettem !!! Ha rájössz hogy hol akkor jó mert tudsz elvi rajzot és fizikai elrendezést összehasonlítani!!!
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) IvánGábor válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos.
(#) IvánGábor válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Nekem Linuxom van, de most, hogy mondtad, hogy van ilyen szoftver, találtam a Linuxon egy ingyenest, a KiCad. Azt telepítettem.
Azt hiszem, ez nagyon használható lesz. amint lesz időm foglalkozni vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2020
(#) bbb válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Inkább a Fritzing programot rakd fel, ha próbanyákon akarsz ügyködni.
(#) IvánGábor hozzászólása Dec 20, 2020 /
 
Feltettem a Fritzinget is. A KiCad-ben amúgyis elakadtam, amikor követtem ezt az oktatást, mert az enyémen nincs "Alkatrészt hozzáad" gomb. Talánhibás a szoftver? Mindegy, hagyjuk. Akkor most megtanulom a Fritzing használatát.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Arra próbáltam utalni, hogy hiába csinál valamit tapsra, abból nem derül ki, hogy az ütőt érő labda által keltett rezgésre hogyan reagál. Az előbbi nem hasznos, az utóbbi viszont követelmény. Kellemes ünnepeket és BÚÉK! Sok sikert!
Következő: »»   7 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem