Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1335 / 1384
(#) Epu2 hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
A vasalások panelek nem lehet, hogy azért nem sikerülnek, mert a gyári új nyák lemez felülete hullámos, amit tovább ronthatunk durva csiszolással?
Próbálkoztam a technikával. Az első kettő nem sikerült. Majd egy jó lett. alámarás mentes és nem pacásodott. Többet sem.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) kaqkk válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 2
 
A durva csiszolást felejtsd el ,( a karcos felületet nem igazán tudod maratni mert a "barázdába" nem megy bele a toner .) A nyák hogy hullámos azt erősebb nyomással talán korrigálhatod de az vasaló és hőfokfüggő .
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) Gafly válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Idézet:
„de én úgy vagyok ezzel, hogy tengerbe a vizet.”

Bocsánatot kérek, de ez megpenditett valamit:
Három halász ül egy csónakban a tengeren.
Jön a jó tündér:
- Mit kértek, halászok? Teljesítem egy kívánságotokat.
Egyikük gyorsan azt mondja:
- Legyen a tenger sörből!
Egy szempillantás alatt az egész tenger sörré változik, mire megszólal a másik halász:
- Bazdmeg, de hülye vagy Józsi! Most hugyozhatunk a csónakba!

Egyszer megkérdeztem, hogy tanult kollégámat, hogy miért vannak ezek a rombuszok a panelen, mert sehová sem kötve?
Távtartó. Tudod hogy nézne ki egy 16 rétegű NYÁK az üres részek kitöltése nélkül? Rá sem tudnánk forrasztani nagyobb alkatrészt, olyan hullámos lenne...
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) Ódenka válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Idézet:
„lehet egyszer valaki veszi a fáradságot és ír ebből egy cikket ide, de én úgy vagyok ezzel, hogy tengerbe a vizet.”

Itt ilyen - HE - nem látok ilyen beltengert.
Mint írtam, elsősorban a köz-ben gondolkodtam. Saját tudásommal, tapasztalatommal elvagyok, de az messze van egy tanult szakember egzakt leírásától, nem hogy vállalkoznék egy ilyen alapismeret cikkben összefoglalt taglalásától... Az, hogy itt tenger oldalakon itt-ott vannak utalások, előre-hátra ugrálva a technikában, elméletben...?

Majd valaki egyszer, hátha.
(#) jethro válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Én 3x visszateszem a lézer fóliát,hogy jó vastag legyen a festék.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 8, 2021
 
A nem ebbe a topikba való hozzászólások eltávolításra kerültek. A türelmetlen kérdezőnek ugyan ezen kérdése az "Ez milyen alkatrész" topikban is megtalálható, a továbbiakban ott kérjük folytatni.
(#) benjami válasza jethro hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Milyen nyomtatód van ami képes 3x tökéletesen ugyanúgy behúzni a papírt és ugyanoda nyomtatni?
(#) jethro válasza benjami hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
RICOH SP13
(#) janigel válasza jethro hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Lemaradt egy kettes ???
RICOH SP213
Idézet:
„Én 3x visszateszem a lézer fóliát,hogy jó vastag legyen a festék. Képes 3x tökéletesen ugyanúgy behúzni a papírt és ugyanoda nyomtatni.”

Ha ez igaz, akkor ez eddig a legjobb.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) gerry hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Amíg nyomdában dolgoztam, volt, hogy csak a pauszpapír volt elérhető amire a nyákrajzot ki tudtam nyomtatni lézer printerrel. Sok esetben eléggé átlátszó volt a nyomat. De volt denzito spray, amivel ha lefújtam a pausz papírt a réteg oldalon akkor jól besötétítette a nyákrajzot. Rákerestem nem olcsó, viszont jó drága, de elég egy életre! Bővebben: Link
(#) jethro válasza janigel hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Íme a film.
(#) janigel válasza jethro hozzászólására (») Jan 11, 2021 / 2
 
Tudod hogy mennyien irigykedünk ?
(#) jethro válasza janigel hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Toner cserénél kicsit aggódtam,de szerencsére az új is tökéletesen működik.
(#) Ódenka hozzászólása Jan 11, 2021 /
 
Valamikor csináltam levilágításos +20 lakkozással, de mióta ritkán kell nagyobb darabszám, vasalgatom. Amíg nem csiszoltam fel folyó víz alatt, addig levált a papírról, rézről a rajzolat. Azóta többnyire sikerül, nagyon pici alámaródás szokott lenni, de kimaratás, öblítés után újra átcsiszolom szintén víz alatt, így a csiszolat nem hagy nyomot a szigetelő részeken.
Használok különböző mértékben smd holmikat is, alkalmazástól függően.
Nem tudom a hőfokot, koppra feltekerem a vasalót és vasal, gumigörgőz 3x.
70x90 mm.
Meg egy előlap, nem valami szép, ipari környezetre, vidékre - nekem készült.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2021
(#) Lamprologus hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Egy olcsó laminálót próbálok átalakítani nyák "vasaláshoz". Az eredeti hőfok szábályozást két hőkapcsolóval oldották meg, Amíg az alacsonyabb hőfokú is be volt kapcsolva akkor teljes szinusz hullámot kapta a fűtő betét, amikor már csak a magasabb hőfokú volt bekapcsolva akkor egy diódán keresztül fél szinuszt kapott csak. Faék egyszerű, de átszabályozásra alkalmatlan.
Készül hozzá egy PIC-es vezérlés.
Terv az hogy külön nézem a henger és a fűtő betét hőmérsékletét.
A fűtést optoleválasztón keresztül egy triac kapcsolja.
Na, de hogyan szabályozzak?
Mikor kezdjem visszavenni a fűtőteljesítményt? Mennyivel lehet/kell melegebbnek lenni a fűtésnek mint a henger kívánt hőmérséklete? Minimum hány lépésben csökkentsem a teljesítményt?
Ha valaki épített már ilyent, milyen logika szerint vezérel?
Pl ha másodperc alapon vezérlem, ki/bekapcsolási idő ahogy közeledek a kívánt hőfokhoz 0/10, 1/9, 2/8 ... 9/1, 10/0
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) kaqkk válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Próbáltad nyákkal a magasabb hőfokot ? Én használtam vagy háromféle laminálót átalakítás nélkül ... A pic adc bemeneten méri a termisztor hőmérsékletét és a PWM kimenetén csökkenti -növeli a kitöltést miáltal szabályozza a hőfokot . Amit te leírtál nem szabályzás csak időzített lekapcsolás .
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) Lamprologus válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Nincs kétféle hőfok! Csak két teljesítmény fokozat. Hideg állapotról max teljesítménnyel kezd felfűteni, majd fel teljesítménnyel fűt tovább, majd azt kapcsolja ki be hőntartáshoz.
A PWM szabályozást hogy oldottad meg? PID szabályozás? Milyen frekvencián?
(#) kaqkk válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Én nem oldottam meg , nekem tökéletesen működött a laminálóm (3 db) átalakítás nélkül . Csak ötletet próbáltam adni , a PID szabályzás ide túlzás , kár vele kínlódni . Bőven elég az ha a hőfokot méred ahhoz lövöd be a pwm et . mondjuk 30 fokkal a beállított érték alatt kezdjen visszaszabályozni és 10 fokkal alatta már kb 10-20% os kitöltéssel dolgozzon . De ez csak kísérletezéssel állítható be , mert minden lamináló más nincs általános recept .
(#) tdi75 hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Sziasztok! Had kérdezzem meg, bár én pozití 20 lakkot használom már évek óta, de mégis érdekel a dolog. A műnyomó papírnak mi a lényege? Nem szívódik bele a toner festékanyaga?
(#) Epu2 válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Igen, de csak olcsóbb eljárás. Annyira is megbízható.
(#) tdi75 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Én feliratot szeretnék a nyáklemez beültetési oldalára. Nem kell nagy grafikai elemekre vagy gigapixeles felbontásra gondolni. Tulajdonképpen az alkatrészek pozícióadatait szeretném rátenni meg esetleg kimenet bemenet stb. De pont most próbáltam egy egyszerű vasalóval a kinyomtatott papírról âtvasalni. Egész elfogadható csak nem szabad elfelejteni hogy tükrözni kell a karaktereket.
(#) Epu2 válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Csak a felirat, a kész nyákra? Az nekem tetszik. Nem olyan precíz és látványos, mint a festék, de szerelésnél előnyös. Ha feltapad, győztél.
(#) CHZ válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 2
 
Könnyen rávasalható, egyszerűbb mint a fóliás oldalra.

ARC PHONO.jpg
    
(#) tdi75 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Szia! A pici papírfoszlányokat mivel tudom eltávolítani? Száradás után nekem nem fekete hanem ezért fehér a rajzolat.
(#) kaqkk válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Sósavval ..
(#) CHZ válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
WD40-el áttörölve lejön.
(#) Lamprologus válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
Kínai sárga transfer papír!!! És nincs többé mivel tudom eltávolítani! Csak rávasalom, leemelem!
(#) CHZ válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Valóban a kínai jobb minden szempontból, én is használom. Műnyomó maradéka is eltávolítható, csak macerás kicsit.
(#) tdi75 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Nagyon köszönöm a tanácsokat tapasztalatokat. Szerintem a hétvégén nekiállok kicsit kísérletezni.
(#) Epu2 válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Mezei vízzel.
Következő: »»   1335 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem