Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   158 / 208
(#) IQNUKU válasza thomato hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Itt találtam.
Modelként 40/189N típust jelöl.
Az innen letöltött dumpok általában jók szoktak lenni.
Próbáld meg egy másik flashbe beleírni.
Mi a flash IC típusa? A programozód elvileg tudná írni? (Pl. a 25Q64 sorozatot némelyik programozó csak olvasni tudja.)
(#) thomato válasza IQNUKU hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Kerestem romot, de nem találtam meg ezt az oldalt, köszönöm.
MX25L6406E a memória típusa. TL866A programozóval csináltam. Device ID is stimmel, amit kiolvas. Egyelőre nincs másik, de majd szétnézek, hátha akad valami rossz monitorpanelen.
(#) FAZ1 válasza vargaf hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Nem vettem észre ... van ilyen.
(#) szarka.p hozzászólása Dec 21, 2020 /
 
Hello mindenkinek. a képen látható probléma mitől lehet, vagy javítható?
(#) zsa hozzászólása Dec 22, 2020 /
 
Sziasztok. Sajnos tv-m nél a hang felmondta a szolgálatott sajnos nem boldugulok vele igy segítségeteket kérném. Hangszóró kimeneten max hangerőnél hangszórók halkan szólnak mute funkció működik. Fejhalgató kimenet egyszínten szól de hangerőszabályzásra nem reagál. 2db TDA 1905 a végfok 2 pin 22v meg van. Köszönöm a tanácsokat előre is.
(#) eyess válasza zsa hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Az IC300 körül keresgélj
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2020
(#) zsa válasza eyess hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Köszi megnéztem ic300 ha jól gomdolom ez a mátrix kapcsolja az adott bemenethez tartozó audio jelet. 8v vcc tápfesz a rajzon nálam 7.9v mérhető ,de az ic jó szerintem kapcsolja az audió jelet az adott bemenethez. Vagy mit kellene mérjek ?
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Van előrelépés de nem tudom hogyan tovább. Szóval valaki már próbálta javítani végfok ic901 és párja kimeneti kondi c919 c927 , gyári 33v os helyett 16v 1000uf van betéve nem tudom ez gond -e? Viszont Pl905 csatlakozó kör nincs kiépítve a lapon és itt ha kézrl hozzáérek r933 ellenállás egyik lábához megszólal a hangszóró recsegve! Ez az ág mute funkciót szolgálna lehet a végfok levan mutézva?
(#) eyess válasza zsa hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Az kicsatoló kondi 16v os jó oda , de ha nem bízol benne , akkor cseréld ki a rajzon lévőre.Ha fülhallgatóval hallgatod, akkor lehet szabályozni a hangerőt?Az IC300 vezérli a jelet , de kérdés, hogy szabályoz is e , vagy csak egy állandó jelszintet ad , és azt nem lehet se fel se le vezérelni.Itt érdemes ilyenkor , vagy a távirányítót le ellenőrizni, vagy tévén lévő gombokat , hogy nincs a beragadva valamelyik , vagy nem vezet e át.Sokszor elszennyeződik , és a gombok átmennek zárlatba stb.
(#) zsa válasza eyess hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Köszi. Közben megoldottam remélem igy jó , vagy is most működik!
Hangerőszabályzás eddig is jó volt!

R933 ellenáláspontott 10k ellenáláson keresztül 3.3v ra húztam. R933 pont a tda1905 ic 4 pin-je megy ,THRESHOLD ra . Erre a pontra adtam igy 3.3v ot. Nem értek hozzá nagyon javítsatok ki ha ez igy nem jó!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) eyess válasza zsa hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Abban az esetben jó , hogy működik , de abban az esetben nem , hogy direktbe visszajuthat a processzor felé az 10 kohm - on keresztüli feszültség. A mute vezérlés az a Q902 tranzisztoron keresztül történik , és annak a vezérlése pedig az IC302 49 es lábáról történik.Nos ott is van egy R394 es 4,7K ohm os ellenállás , ami azt a szerepet tölti be amit most te csináltál , de az a normális kapcsolási rend.

Azt kellene megnézni , hogy a Mute pont alaphelyzetben Gnd van e , ha igen , akkor mitől.A másik , hogy az R394 es lábán meg van e a +3,3v , vagy éppen nincs , és ezért van lent az a pont.Vagy maga az ellenállás jó e stb.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) FAZ1 válasza thomato hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
A Blaupunkt valamikor egy jó nyugatnémet TV márka volt.
Viszont a jelenlegi lapos (LCD) tévéket már vagy Csehországban, Szlovákiában, netán Szlovéniában gyártják. Az anyósomnak is pont olyanja van, ráadás-ként gyárilag beleépített DVD lejátszóval. A sógorommal Kalocsán vettük neki a Tescóban.
Használata közben - és nagyjából úgy fél év múlva - jöttünk rá, hogy jééé!
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
Azért az egy eléggé nagy vicc, hogy nem tartanak ilyen törékeny alkatrészeket.
Ha például nekem az ingemről leszakad - de netán el is veszik - a gomb, bármely textiles boltban avagy Röltex üzletben kapok hozzá gombokat!
Ha pl. a csilláromban kiég egy izzó, hozzá az is bárhol megvehető.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
Ez nem tudom, hogy jött ide, a kínai eladó azt tart, amin haszna van. Versenyképes áron nem tud a világ másik feléről lcdt küldeni tvhez, mert a csomag mérete miatt a csomagolás illetve szállítás költségével senki sem venné meg.
Magyarországon is ha találsz bontott LCD-t, ember nem lesz, aki elpostázza neked jelentős felár és előreutalás nélkül.
(#) deebo válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 24, 2020 /
 
Te 100 forintos tételekről beszélsz, amik univerzálisan rakhatók bármire, bármibe, míg többezerféle LCD létezik és méregdrága. Komolyan gondolod, hogy raktározni kellene minden típust, hátha valaki felrúgja a TV-t?
(#) FAZ1 válasza deebo hozzászólására (») Dec 27, 2020 /
 
Az inggombokból (és a többi mindenféle más gombokból) sem egyféle van ám, ráadásul az LCD kijelző se lehet annyira nagyon drága, legfeljebb ha itt nálunk kissé felfújják az árát.
Volt nekem egy "szélesvásznú", de "kissé" törött kijelzős LG monitorom, így azt gondoltam - gyorsan körülnézek. Elmentem a Váci úti LG szervizbe, hogy náluk mennyi.
1./ az első válasz az volt - ők alkatrészt eladásra egyáltalán nem árusítanak.
2. a második válasz - behozhatom a monitort, aztán majd ők - ott a szervizben - kicserélik.
És az ára?
Kb. durván 49 ezer forint!
Miközben azt a fajta monitort egy akciózás miatt a boltokban - és persze vadi újan és kompletten - már 45 ezerért megkaphattam volna!
Ennyit tehát a sok hazai szemét nyerészkedő vállalkozóról.
(#) thomato válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Valóban, ma már nem tűnik olyan jónak. Sikerült beindítanom, de nem flash baja volt, hanem rámelegítettem hőléggel a procira, meg a ramokra és bekapcsolt. Viszont! TV adás közben időnként a mozgásos jeleneteknél remeg bizonyos területeken a kép. (pl. a színészek feje...). A jelenség nem állandó. HDMI bemeneten nem vettem észre ilyet, viszont akkora késleltetése van, hogy játszani számítógéppel nem is lehet rajta. Ez valami szoftverhiba, vagy melegítsem még szerintetek?
(#) deebo válasza thomato hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Ki kell cserélni azt a panelt, ezt nem fogod helyresütni az biztos.
(#) kovacspista hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Boldog újesztendőt mindenkinek! Van egy Technika 40/57 JGB tv-m, T.MSD3098B10304 alaplappal és
LTA400HM07 kijelzővel szerelve. Alaplap hibás. Nem hagynám veszni a kijelzőt , így raknák bele egy univerzális alaplapot. Van e valakinek tapasztalata, ötlete, melyik lenne jó bele? Van nekem egy V56 univerzális alaplapom. Vajon jó lehet e hozzá? Kerestem alaplapot hozzá, de apró eltérésekkel találtam, ami elbizonytalanít, hogy vegyek egyet. Olyanom már van ami nem jó! A V56 - ról sem találtam érdemleges infót. Köszönöm a választ előre is!
(#) Koncsar hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Sziasztok B.Ú.É.K Mindenkinek!
Segítséget kérnék egy Manta LED55 azaz Manta 5501U tipusú TV- m javításához, testvéremé.
Kb. 2-3 éves és egyik pillanatról a másikra teljes fényerőn megy a kijelző, szinte ki van fehéredve a kép. Hiába állítom a fényerőt. Szoftveresen látom, hogy leveszem a fényerőt, de nem történik semmi. T-con panelt kicseréltem, de semmi változás. Ha tudnátok segíteni, húgom nagyon örülne neki. 2 hete próbálkozom, de nem jöttem rá idáig semmire.
(#) deebo válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Segítene, ha PC-re kötnéd és valami teljes színskálát mutató ábrát lefényképeznél.
(#) Koncsar válasza deebo hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Rendben, keresek valami HDMI-HDMI kábelt.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) Koncsar válasza deebo hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ezeket a képeket tudtam produkálni. A 100 Hz es villogása is kicsit zavaró.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) deebo válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Érdekes. A mellékelt képet kellene teljes képernyőben rárakni. T-con panelt már cseréltél, szóval lehet, hogy valami szoftveres nyűgje van, valami tárolt referencia érték elállíthatódott.
(#) Koncsar válasza deebo hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Remélem így jó lesz? A fényerőn 1-100 ig állítva, talán 1 % változik. Sajnos nem találok hozzá semmi szoftveres frissítést.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) proba válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Táp részét megnézném, ha már teljes fényerőt produkál, lehet a ledek táprészében lett zárlatos valami, esetleg egy szűrőkondenzátor halott.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) Koncsar válasza proba hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Nem az elkókra gondolsz, hanem a kék lencsékre? 1. kép bal felső sarok? Nem nagyon igazodok ki a LED meghajtásán.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) deebo válasza proba hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
A háttérvilágítás és a fényerő nagyon más kategória, ennek semmi köze a háttérvilágításhoz. Itt gamma korrekció hiba van. Szervízmenüből próbálnék egy teljes alaphelyzetbe állítást, ha van rá lehetőség.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) Koncsar válasza deebo hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ebben a szervizmenüs be vagy visszaállításban tudsz esetleg segíteni? Nagyon megköszönném.
(#) deebo válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Sajnos nem ismerem a tipust.
Következő: »»   158 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem