Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   542 / 580
(#) suhi62 hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Hozzám került egy mosógép azzal a hibával, hogy állítólag lecsapta az autómatát, és azóta nem indul, csak hibát jelez. Nem találok semmit ami rossz lehet a programkapcsolóba. Mindenesetre a motorvezérlő triacot cseréltem, de nem csinál semmit, csak indításkor pirossan villog.

Electrolux EWB 105205 W
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) VIM válasza suhi62 hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Szia! Zárlatot az ajtókapcsoló szokott okozni ha oda víz kerül. Igaz, hogy nekem Whirlpool géppel volt ilyen dolgom de talán ezt lehetne először megvizslatni, hogy nem e ez okozta a zárlatot ha a fűtűszálat már lemérted test zárlatra. ITT olvashatsz róla, hogy mi is történt vagy, hogy maga a kapcsoló az milyen felépítésű.
... de ugyan olyan.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2020
(#) suhi62 hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Teljesen panel gond.
(#) VIM válasza suhi62 hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Próbáltad resetelni, hibakódot "lehívni", kiolvasni? A doksijában le vannak írva ez a procedúra, vagy nem lehet semmit sem kieszközölni? Nem villog a piros LED később zölden, vagy nem is várod meg ezt?
(#) suhi62 hozzászólása Nov 19, 2020 /
 
Ajtókapcsoló cseréve megoldódott a probléma. Köszönöm a segítségeteket.
(#) franky710 hozzászólása Nov 19, 2020 /
 
Tisztelt Szakik!
Adott egy AWE 7419 Whirlpool felültöltős mosógép, ami bekapcsoláskor nem reagál, semmit a bekapcsoló gomb és a program kiválasztása után sem világit egyetlen led sem rajta.
A tápja szállhatott el?
A vezérlő panelen hol helyezkedik el a táp?
Tudnátok nekem segíteni?
Üdv: FERI
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Szia!
Igen nagy eséllyel a táp szállt el. Itt találsz egy leírást a probléma megoldásához.
Annyit javasolnék, hogy az LNK304 helyett tegyél LNK306-ot. Utóbbi nagyobb teljesítményű, előbbi pedig csúcsra van járatva, tehát lényegében meg vannak számlálva a napjai.
Üdv, Palkó.
(#) franky710 hozzászólása Nov 19, 2020 /
 
Szia!
Itt a két kép a panelről látszólag nem látni semmi hibát, Így is lehetséges a táp hiba?
Nem okozhat mondjuk motor székefe kopás, vagy ajtózár probléma ilyet?
De azért nagyon szépen köszönöm!
Üdv: Feri
(#) franky710 válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Szia!
Itt a két kép a panelről látszólag nem látni semmi hibát, Így is lehetséges a táp hiba?
Nem okozhat mondjuk motor székefe kopás, vagy ajtózár probléma ilyet?
De azért nagyon szépen köszönöm!
Üdv: Feri
(#) feri023 válasza franky710 hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Szia! Mérd meg az R020 ellenállást és az L003 induktivitást szakadtak-e.
Problémát okozhat még a DZ06 dióda zárlata is.
Üdv.: Feri
(#) uniman válasza franky710 hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Ellenőrizd ezeket, ha nem mérsz szakadást...továbbléphetünk.: R020, L003
(#) franky710 válasza feri023 hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a tanácsot!
Megnézem Őket!
Üdv: Feri
(#) franky710 válasza feri023 hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget sikerült megoldani a cserékkel a problémát, a mosógép elindult, de rövid idő múlva kiállt F-23 hibára, a vizszintszabályzót ellenőriztem, de minden rendben jól működik, és mégis marad az F 23 hibakód, mi lehet a gond?
Tudtok segíteni, köszönöm szépen.
M.Feri
(#) VIM válasza franky710 hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Szia! Ellenőrizd le a fűtési áramkört 25Ω-nak kell lennie a fűtőszál ellenállásának.
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
A fűtőbetêtet ellenőrizd “testzárlatra”. Pár 100kOhm már okoz ilyen problémát. Ha mutat a műszer bármit is a föld és a betêt csatlakozói között, akkor az csere.
Üdv, Palkó.
(#) franky710 válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Oké, rendben!
De ha lehuztam a csatlakozót a fűtőszálról akkor is ezt jelzi ki !
Ez normális, vagy csak a pontos 25.Ohm illetve 100kohm fölötti értékre nem reagál a F-23 hibára!
Köszönöm előre válaszotokat.
M.Feri
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Ha lehúzod, az olyan, mintha szakadt lenne a betét. Szakadàst és testzárlatot figyel az elektronika.
(#) zsjuhi hozzászólása Nov 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek hátha van valakinek tapasztalata ebben! Adott egy gorenje wa65205 típusú mosógép! Mivel kijelző hibás volt így kerestem hozzá egy másik működő kijelzőt + elektronikát amivel összerakva
tökéletessen működött is de kb 2 bekapcsolásig! Most bekapcsol, kijelző világít de semmit nem reagál a masina az érintésre! Esetleg nem lehet ezeket a gépeket resetelni? Segítségeteket előre is köszönöm
(#) szucsip hozzászólása Nov 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy Indesit IWC-71251 ECO mosógép. Ennek javításában kérnék egy kis segítséget.

Hiba: Nem kapcsol be. Ha sokáig nyomom a bekapcsológombot, akkor bekapcsolt állapotba kerül, de csak a gombnyomás időtartamára.
Main boardon a tápkörben cseréltem a vezérlő IC-t (merthogy nem tudtam fesz.mentes állapotban hibára akadni)
Control boardon 12V és helyben előállított 5V megvan, nem szőrös, nem tüskés.

Fura a dolog, mert ha nyomom a bekapcsolót, csak akkor jön meg a táp a Main boardról a Control boardra. Ha elengedem, elveszi a tápot, s csak a bekapcs gombon van (soft) 12V. Valamiért a helyi uPC is figyeli a bekapcsoló gombot (ha az lehúzódik, akkor a uPC 5V ra húzott lába is lemegy. Persze egy dióda van az 5V és 12V felhúzók között)

Érdekesség: Cont.boardot betápoltam kivülről 12V-tal, miközben be volt dugva hálózatra a gép. Bekapcsolt (nem emlékszem,h kellett-e gombot nyomni, de az biztos,h lekapcsolni nem tudtam utána). Start gomb nyomásra program indul (nem tudom mi,mert kivettem az előlapból, de katta a relé --> C.B ről a Main boardra megy a kommunikáció)

Control boardon összes bélyegzett ellenállást mértem. Kondenzátorokat átforrasztottam (ha repedt, hát essen szét), egyik sem volt zárlatos.

Hol lehet a probléma?
Hogyan kommunikálnak ezek az egységek?
Kapcsolási rajzot természetesen nem találtam, pedig 1-2$ -t még fizetnék is érte.

A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2020
(#) palko0125 válasza szucsip hozzászólására (») Dec 5, 2020 1 /
 
Szia!
Akkor nagy eséllyel a control boardon van a hiba. Standby állapotban megvan mindenhol minden feszültség 12V,5V?
Vissza kellene követni, hogy a bekapcsoló gomb mit és hová kapcsol. Teháthogy direktbe a procinak ad felfutó vagy lefutó jelet, vagy a kettő között van e valami elem vagy áramkör.
Nyomógombot csekkoltad, hogy nem azzal van e gond!?
Üdv, Palkó.
(#) Remci hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Ismeri valaki ezt a panelt, esetleg lenne valakinél elfekvőben egy? Van rajta egy TNY266-os Ic, aminek a Drain kimenetén volt egy elégett ellenállás. Ennek az ellenállásnak az értéke érdekelne engem. Az IC adatlapján,illetve a róla található rajzokon ez az ellenállás fel sincs tüntetve. Ideiglenesen egy vékony vezetékkel átkötöttem és működik is a panel, de jó lenne eredeti helyzetbe vissza állítani. Előre is köszönöm.
(#) Ronin válasza Remci hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Ha így megy, akkor ha tippelnem kellene 0-ás lehetett, olyan mint egy biztosíték.
(#) Remci válasza Ronin hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
Erre én is gondoltam,de nem voltam biztos benne, ezért is kérdeztem rá. Köszi.
(#) fakezű hozzászólása Jan 5, 2021 /
 
Sziasztok,

Egy Bosch Classixx elöltöltős géppel van probléma.
A mosást rendben megcsinálja, és kb. akkor áll meg, amikor engedné le a vizet, az öblítés ciklus előtt. 30 perces mosásnál kb. 15 percnél, 40-60 fokosnál 35-40 percnél, 90 fokosnál kb. 60 percnél. Ha ilyenkor öblítésre van téve, akkor leengedi a vizet, elkezdi öblítő vízzel feltölteni a dobot, majd leáll.
Centrifugálásnál leengedi a vizet, elkezdi forgatni a dobot, aztán ahogy egyre magasabb fordulatra vált, egyszer csak kikapcsol. De olyan is van, mikor rendben végigmegy a centrifuga, viszont olyan is, amikor egyáltalán el sem indul.

Pár napja olvasom itt a fórumot, így vannak dolgok amin már túl vagyok.
- Minden szűrő, cső, tartály kitisztítva (de nem is volt semmi különösen koszos vagy eldugult)
- Lúgszivattyú rendben, lapát sem lötyög
- Nyomáskapcsolónál befújásra kattan a membrán, zárnak az érintkezők
- Fűtőszál mosás közben rendesen felmelegíti a vizet. Az ellenállása 28 ohm. A test felé szakadás, nincs zárlat.
- Motor kiszedve és kitisztítva, de alig volt szénkefe por. Kommutátor megcsiszolva, megpucolva. Szénkefék egyenlő hosszúak, több mint 2,5 centisek, még az eredeti gyáriak.
- Tacho kimeneten kézi forgatásra 1,4 V-ig megy fel a feszültség. Ellenállása alapból 15 ohm, forgatásnál ugrálnak az értékek fel-le, a legmagasabb érték kb. 40 ohm. A mágnest nem tudom megnézni, hogy elmozdult-e, mert nem tudom, ezen a motoron hol lehet. (csatoltam egy képet a motor hátuljáról)
- Vezetékek kimérve, csatlakozók tiszták, sérülés vagy égés nincs
- Vezérlőpanel kiszedve, kontaktok jók. TNY264 táp IC, védőellenállás, diódák rendben. Relé lábaknál sem látszik semmi, de azért át lettek forrasztva. Hűtőbordán lévő BTB16-600 motorvezérlő triac lábai is átforrasztva. Multiméterrel mérve mind a két szélső láb 70-et mutat.

Egyelőre idáig jutottam. Segítsetek légy szíves. Köszönöm.
(#) palko0125 válasza fakezű hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Szia!
Úgy érted, hogy "megáll", hogy ki is kapcsol teljesen? Azt írtad, hogy centrinél ahogy emeli a fordulatot kikapcsol. Ilyenkor megszűnik minden fény minden aktivitás?
A táp elkoit csekkoltad? Úgy tűnik, amikor nagyobb terhelést kap a táp, akkor összecsuklik. Ez így az első tippem.

Nézd meg a tápeységben az elkok állapotát, szükség esetén cseréld.

Üdv, Palkó.
(#) fakezű válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Igen, minden fény kialszik. Kb. 1 perc múlva kattan az ajtókapcsoló, és ki lehet nyitni. Aztán egy fél perc után újra lehet indítani bármilyen ciklust.
Két elko van a tápban. Egy 10µF 400V, és egy 470µF 25V-os. Esr mérőm nincs, multiméterrel meg nem lehet őket megmérni.
De akkor veszek, és kicserélem őket. Azért nem gyanakodtam rá, mert a mosás rész rendben van, és gondoltam olyankor is annyira igénybe veszi a tápot. Mert a motor olyankor alacsonyabb fordulaton dolgozik, de viszont ott még hozzájön a fűtés.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2021

elkok.jpg
    
(#) Kékróka hozzászólása Jan 6, 2021 /
 
Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni.
Van e a BOSCH Classixx6 mosógépen gyerekzár ??
Ha igen, hogy lehet be/ki kapcsolni?

Előre is köszönöm.
(#) Busz hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Candy mosógép miért csinálja azt a mosás végén centrifugálás után hogy fél pohár vizet még beenged a dobba?
(#) palko0125 válasza Kékróka hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Szia!
Úgy tudom nincs, de pontosabb típus alapján lehetne megnézni. A classixx6- on belül sok típus van. A gépen bal hátul alul van egy címke azon van a típusa WAA.... vagy valami hasonló.
De elvileg nincs benne gyerekzár.

Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza Busz hozzászólására (») Jan 8, 2021 / 1
 
Szia!
Érdekes program lefolyásokat lehet tapasztalni különféle gépeknél. Van olyan gép, ami szakaszosan szivattyúzik, van ami folyamatosan. Mások úgy indítják a programot, hogy vesz egy fél liter vizet, azt kinyomja és úgy kezdi feltölteni a gépet. Ezek különféle megfontolások miatt vannak így. Ez utóbbi például, hogy ha "belebüdösödött" volna az a fél liter víz a gépbe, akkor ne azzal mosson, stb...
Ez is valami hasonló megfontolás lehet, hogy biztosan legyen alul a golyós zárban annyi víz, ami elzárja a "bűzt".
Láttam már olyat is (azt hiszem LG gépekre igaz), hogy centrifugálás közben mindig enged be egy kevés vizet.
Sok fura vezérlés és elmélet van, mai szerint írják a szoftvereket. Leginkább mosogatógépeknél vannak viszonylag jó megoldások, olykor eszméletlen baromságok.

Üdv, Palkó.
Következő: »»   542 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem