Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   112 / 122
(#) P1251500 válasza mugab hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
(#) mugab válasza P1251500 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Aha, így már látható - ha tagja vagy a csoportnak...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) P1251500 válasza mugab hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Örömmel fogadnak!
Én ismerem személyesen a Janit,és mondhatom tényleg ott van a témában!
(#) rozsdas111 válasza mugab hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Elnézést kérek. Ezek szerint nem tudok elérhető videót itt megmutatni. A szakember videói sajnos nem oszthatóak. Talán ha a facebookBővebben: Link csoportot megosztom ott alaposabban lehet nézelődni ( csatlakozás után). Ami a lényeget illeti, aZ FM modulban a régi gyári 14 lábú feszültség stabilizáló IC ( 741) cseréje egy háromlábú L7812 típusra.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
(#) Laci 37 hozzászólása Jan 11, 2021 / 1
 
Helló köszi a segítséget ,csak egy a baj hogy az újabb modellekbe már 8 lábú van,ez úgy érzem ez titok mit hova kell forrasztani a 8-as lábúnál. A 14 -lábúnál 741 ic cseréje L8712 típusra 2-es láb/középső/6 láb ,1-láb 11-es
3 láb10-es
(#) antiktelefon válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 11, 2021 / 1
 
Nézd meg a 741 pinoutját, a dip 8 741 egy lefűrészelt dip 14 gyakorlatilag, azonos a kiosztás, csak át kell számozni a lábakat.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2021
(#) mineral hozzászólása Jan 13, 2021 /
 
Sziasztok! Videoton 6303 S tunernek nincs külön topikja. Ezért bátorkodom itt feltenni a kérdésem.
A Tunerhez szeretnék egy digitális frekvenciamérőt kapcsolni. TDA1062-es IC dolgozik az FM modulban.
Bővebben: Link
Megoldható, hogy az oszcillátor jelét induktív vagy laza kapacitív (pár pikofarádos) csatolással
kivezetni a frekvencia mérőre?
(#) Medve válasza mineral hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Simán, igen érzékenyek ezek az ECL előosztók.
(#) mineral válasza Medve hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Induktív módon próbáltam. 2 menet kb 7 mm átmérőn. Az nem működik. Semmi tudományos számítás nem volt benne. A légiforgalmi vevőnél (lásd képen) így le tudtam venni az oszcillátor jelet. De itt nem működik sajnos.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2021

air.jpg
    
(#) rozsdas111 válasza Laci 37 hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Igen, nekem is kicsit úgy jött le a dolog, hogy a mester megmutatta a módszert, de a fontos részletet ami alapján egy fakezű is meg tudná csinálni, gondosan megtartotta. Kicsit gondolkodni kell és ebben sokat segít antiktelefon linkje.
(#) kislaca79 hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
Sziasztok. Egy kis segitséget szeretnék kérni. Nem rég hozzám került egy Videoton RA-6363S tipusú rádióerösitö . Sajnos az FM (FM-FM1)része nekem nem akar müködni,semmit nem tudok vele behangolni,olyan mintha nem lennének adók. Szeretnék egy kis segitséget kérni,merre kereshetnék valami híbát,sajnos csak egy multimeterrel rendelkezem.Lehet hogy meghalt az FM tuner része... Segitségeteket elöre is köszönöm.
(#) kistee válasza kislaca79 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Ha jól emlékszem, az FM1 a "keleti normás" URH (66-74 MHz). Jó hírem van, a rádiód jó, abban a sávban azért nem tudsz adókat fogni, mert ma már nincsenek.

(szerk)
Pontosítok: Ukrajnában, Moldáviában, Beloruszban és Oroszországban még használják. Ha az északkeleti határnál laksz, akkor van esélyed befogni egy adót.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
(#) Medve válasza kislaca79 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Tehát a rádió vételképességét akarod ellenőrizni?
(#) kislaca79 hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
Köszönöm a segitséget,de sajnos én hibáztam mikor a problémámat írtam le. Hogy helyesen írjam le a létezö hibát ,semmilyen FM sávon nem tudok behangolni semmilyen rádió állomást ,az FM2 -re gondolok leginkább, 87,5-104 Mhz URH tartományra gondolok. Ha van valami tapasztalat a hibára nagyon szívesen fogadom. Köszönöm szépen. s még egyszer elnézést a pontatlanságomért..
(#) kistee válasza kislaca79 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Banális kérdés, de antennát is tettél rá? Az adó közelében elég egy darab drót is... de valami kell.
(#) Laci 37 hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
Üdv mindenikek én is vettem egy videoton ra6360s bekapcsoltam és tökéletes volt a rádió FM része ,egy ideig aztán meg szűnt MV működik ott bejőnek az adok eben tud valaki segíteni. Segítséget kérnék relooptól idáig sokat segített ,és midig be jött. A jobb oldal nagyon gyengén szol de ha benyomom monó gombot akkor jó.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Szia! Az FM rész javításában nincs gyakorlatom.
A jobb oldal minden minden jelforrásnál halk, vagy csak a középhullámú vételnél?
(#) kislaca79 válasza kistee hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Köszönöm a segitséget,de sajnos tettem rá antennát, 1,5 m vezetéket,gondolom az elég.Hibáztam már igy,de most nem sikerült. de azért köszönöm, hogy segitséget, valami ötlet mi okozhatja a hibát? elöre is köszönöm..
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Helló igen minden ,hogy halk a tape 1 ,2 lemez játszó kimenetnél ,csak ha monó gombot be nyomom akkor jó.
(#) Laci 37 válasza kislaca79 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Sajnos én is ebbe cipőbe járok ara rájöttem ,hogy tuner dobozba rossz valami ,még aszt meg próbálhatod 3-rom potenciaméter szabadon van és két szélsőt tekered főleg a belsőt antenna felőli potenciamétert ami le van ragasztva ne nyúljál.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Ez eléggé leszűkíti a kört. Lemezjátszót kiválasztó kapcsolóban érintkezési hiba. A kapcsoló utáni HR38, 40 ellenállások értéke nem 4k7. Ebben a körben valahol elengedett a forrasztás.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Helló igazad lehet ,mert valaki meg bütykölt pont ezt a kapcsolót össze vissza pókhálózta az egészet nekem is feltűnt ,csak nem mertem hozzá nyúlni azt hitem hogy gyári .most ki forrasztom egészet meg látom ,hogy mi lesz
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 3, 2021 / 1
 
Mielőtt szétbontanád, javaslom fotózd le, hogy segítsünk elbírálni lesz-e haszna ennek a munkának?
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Bocsánat el néztem FM1 van össze -vissza drótozva mondjuk az se jó .
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Helló meg néztem nincs letörve ,és jó 4.7 ellenállása
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Tudsz mérni AC feszültséget 2 V méréshatárral? Adnánk a bemenetre mérőjelet és megállapíthatnád hol esik le a szintje.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Sajnos nem, ha tudod egy kicsit egyszerűben
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
A Tuner modult kicseréltem egy jóra most az fm am adó tökéletes de továbra is ,jobb oldal gyengén szol,de nagyon ,de ha benyomom a monó kapcsolót akor szól.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Sikerült meg csinálni kiforrasztom rengeteg bele kokányolt drótot most egy formán szol két oldal de tuner most teljesen süket Köszönöm segítséget.
(#) Laci 37 hozzászólása Feb 8, 2021 /
 
Helló reloop segítségedet kérném megint ,van egy videoton EA 6383 S erősítőm és a jobb oldalt lehalkult ennél is ,mindent átnéztem és kiderült szabályzó modulba van a hiba,hogy itt általában melyik kondenzátor mehetett tönkre. Holnap este 5 óra után otthon leszek ellőre is köszönöm segítségedet.
Következő: »»   112 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem