Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   42 / 43
(#) MacGiver válasza patkany hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Tulajdonképpen, ha mindent meg akarsz változtatni, miért nem építesz egy bevált kapcsolást/erősítőt?
(#) patkany válasza MacGiver hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Jogos, nem is ragaszkodok az eredeti kapcsoláshoz.
Alapötletként úgy indultam neki, hogy majd én is csak újra húzom a szekundereket, de az impregnált trafó kissé megviccelt. Így akár teljesen más kapcsolást is használhatok. Hiszen a panelt is mellőzni akarom és forrlécre pakolni. De majd látom. Nem építettem még csövest. Első nekifutásnak lehet csak a kimenők áttekerése és a védelmi fokozat elhagyása lesz ami változik. És még annyi, hogy egy sasszira épülne a 2 erősítő, egyfajta duaál mono felépítésel.
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Vam két APX-em. Az egyikben a PL509-ek fűtése felvillan bekapcsoláskor. Mi okozza ezt, és/vagy gond-e?
Köszönöm a választ!
(#) nagysasy hozzászólása Jan 7, 2021 /
 
Sziasztok. Most kezdenék egy Apx 100 felújításába. Olyan segítség kellene hogy a panel bekötések pontosan hova mennek illetve a forrlécen mi hova merre meddig? Újra csövezem az egész erősítöt és 4 ill 8 ohmos kimenőt gyártok hozzá. Mennyire lehet hinni a PlatChovics kimenő menet számainak? Illetve még annyi hogy Pl 509 vagy Pl 519 legyen a végcső?
(#) tdi75 válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Szia! Igazából szinte bármelyik cső jó, de ha lehet választani akkor én az 519 et tenném oda. Kicsit nagyobb a katódfelülete (Az exportra készültekben mind azok voltak).
Hogy melyik hova mega és honnan jön még nem tudom mert nem fejtettem vissza, de lefényképezhetem ami nekem van. Ha adsz nekem privátban egy mail címet akkor átküldöm.
A Kimenőt én nem csináltam meg, mert szinte beszerezhetetlen az SM102B vasmag emberi árban.
Üdv Bence
(#) nagysasy válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Köszi a saját kimenőjét tekerném.át. megvan nekem is a komplett gép csak szét fogom szedni teljesen azért kellett volna a teljes dokumentáció hogy mi hova megy.
(#) Ge Lee válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Az átalakításról szóló leíráson kívül ami tartalmazza a kapcsolási rajzot is, milyen dokumentációra lenne még szükséged?
(#) tdi75 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Ezt a leírást még nem is láttam. Nekem az van amin a kimenő vasa az SM102b
(#) tdi75 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Igazából nem kell nagy varázslatot csinálni. Minden kondi csere ami kétséges. Én mindet cserélném.
Potikat tisztítani vagy cserélni. Tulképpen ennyi a lényeg. Az elektroncso.hu oldalon fent van az eredeti kimenő primer menetszáma. Innen egyszerű már a szekunder.
(#) nagysasy válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Köszi. Igy megy már majd.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Első kör pipa. Panel kivéve összes alaktrész ujraforrasztva a kondikat még várom.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 11, 2021 /
 
Sziasztok . Az Apx tápjának a kapcsolási és panelrajzát keresném aékatrészjegyzékkel együtt. Az amin rajta van a késleltető is .
Köszönöm.
(#) mohinger válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
(#) safranek válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Szia.
A 26. oldal alján ott vannak a késleltetős verzió rajzai.
(#) nagysasy válasza mohinger hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Igen fent van csak a képet nem lehet külön menteni és nem.biutis hogy méretarányos.
(#) Kubikos hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Van 2db régi Rack-es 100W 100V-os Mono Beag végfokom. Annak idején kiszereltem belőle a 100V-os kimenő trafókat és hagyományos módon használtam őket. A trafók azóta is megvannak, jó nagy nehéz darabok. A kérdésem az, hogy ha szétszedhetőek, akkor ezekre a trafó lemezekre érdemes táptrafót tekercselni? Vagy a hangkimenő trafó és a hagyományos trafó lemezek közt van valami különbség ami gátat szab ennek? Ha lehetséges a dolog, akkor kb mekkora teljesítményt tudhatnak ezek a trafók? Nekem kb. 40V 10A kellene.
Köszönöm!
(#) Ge Lee válasza Kubikos hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Azokat a kimenőket én nem barmolnám szét, hátha kell majd egyszer valahova 100V-os rendszert hangosítani. Természetesen jó a magja hálózati trafónak, hogy mennyit lehetne rajta átvinni meg nem mondom, de saccra 150-180W-nál többet szerintem nem. Nem tudom mihez kell, de inkább valami hiperszil vagy toroid magot kellene keresned, esetleg ha nem gond a méret és a súly akkor egy mikrosütő trafót, azok szoktak lenni már ilyen 2000Ft környékén hirdetésekben. Azok nagyon neccesen de talán átvinnék a 400W-ot, nekem ami van azzal úgy számoltam, hogy olyan 350W körül tudhat tartósan. Mondjuk ennek annyi szépséghibája van, hogy hegesztve van a magja, azt ki kell köszörülni belőle mert csak úgy jön szét.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Sziasztok. A H&M cég működik még?
(#) Ge Lee válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Igen. Vagy netán erre gondoltál?
(#) nagysasy válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Inkább utóbbira mert szerintem a rucik nem.annyira jók illesztőnek. Azért köszi.
(#) patkany hozzászólása Ápr 12, 2021 /
 
Keresem a Plachtovics fele MOD-ot. A topik elején lévő link már sajnos nem él.
Aki tudja linkelje már újra, legyen szíves!
(#) VJ72 válasza patkany hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Szia!
A Google ezt találta remélem erre gondoltál.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2021
(#) patkany válasza VJ72 hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) torokj hozzászólása Feb 3, 2024 /
 
Üdv,Mennyire van (túl)méretezve a 40 V fűtőtekercs?4 db csövet elbír,vagy érdemes plusz szekundert tekerni?
(#) szendi001 válasza torokj hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Nincs értelme. A taptrafo eleve kicsit. Az anód sem birna
(#) szendi001 válasza Kubikos hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Körülményes. Elég nehéz szétszedni és ha már így alakul kimenő trafonak jobb megcsinálni. Ha megkeresték privatban van pár trafom csere gyanánt.
(#) tdi75 válasza torokj hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Szia! Csatlakoznék szendi001-hez.
Szerintem sincs sok értelme a dolognak. A két PL509-esből elég szép teljesítményt lehet kicsikarni ha akarjuk, nem csak a 100 wattot. Mondjuk az is igaz hogy akkor elkezd jobban csökkenni a végcsövek élettartama. Ha duplázni akarod a végcsöveket, akkor már kéne a táp trafót is cserélni. A vas még lehet hogy bírná, de a szekunder tekercsek huzalátmérői már kicsit vékonykák hozzá. Más. Ha a végcsöveket duplázod, akkor már a kimenőtrafóhoz is hozzá kell nyúlni, mert úgy már nem lesz jó a kimenet illesztése.
(#) torokj válasza tdi75 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Na látom félreérthető voltam,sztereo végfok egy tápról volt a terv.
Természetesen nem vennék ki belőle 100 Wattot ,max 10-20 W szobai használat.
A megnövekedett fűtőáram volt a kérdés.
(#) szendi001 válasza torokj hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ez esteben a javaslatom az lenne ( ha meger ennyit az ugy) hogy: 4 csö, mindegyik PL 500 vagy 504. Ezek füteset sorba kotve es par menetet ratekerve meglesz a füto fesz. A kimenö trafo kijon, es kell bele ket kissebb. A nyak nyilvan kijon es kell bele egy sztereo meghajto. Oszinte leszek, jobban jarsz ha epitesz egy teljesen uj konstukciot. Kompromisszumosan fer el az eredeti dobozban.
(#) Anami válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Márc 12, 2024 /
 
Szia Felhasználó 34510! Hogy tudok veled beszélni, mert nem ajánlja hiába tolom a nevedre az egeret. Beültetési és nyáktervet én is kérnék. Köszönöm előre is.
Következő: »»   42 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem