Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IC-k helyettesítése
Lapozás: OK   1 / 26
(#) sany hozzászólása Szept 24, 2007 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni ahhoz hogy egy 7420 as Ic mivel tudnék én helyettesíteni?
(#) szabi83 válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
74ls20 -al sztem

(#) ferci válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
Funkcionálisan pedig (CD) 4012-vel, ha CMOS jó oda.
(#) sany hozzászólása Szept 24, 2007 /
 
ja tényleg elfelejtettem De én nem így gondoltam egy olyan IC - re amely ugyanezt a felépítést tartalmazza.
(#) ferci válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
Bekötést értesz alatta?
(#) Stadi válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
74LS20 4 Ft a Lomexnél (és van is).

Helyettesíteni úgy (is) lehet, hogy összerakod kapuáramkörökből a 2 db. 4 bemenetű NAND kaput. Pl. 2x3 db. AND kapu és 1-1 db. inverter.
(#) szabogez válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
Szia!!
Ha jó cmos kategóriában is akkor ajánlom a 74C20-t vagy a 4012 ez utóbbi létezik elég sok gyártótól a legismertebb a CD sorozat de lehet más betűjellel is .
üdv.
(#) Szebence hozzászólása Feb 8, 2008 /
 
Sziasztok,
azért mertem új topicot nyitni, mert láttam, hogy van egy jópár ilyen "cél" topic, amikben külön külön foglalkoznak egyes alkatrészek helyettesítésével...

Nekem 74CH08N és 74CH14N IC-ket kellene helyettesíteni. Adatlapot sem találtunk kollégámmal.
Van valakinek valamilyen ötlete? Esetleg valakinek van működő darabjai?
(#) Ricsi89 válasza Szebence hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Hi
Ezek nem véletlenül 74HC08N és 74HC14N? Én csak ilyet találtam. CH-ról még nem hallottam. Így már biztos találsz adatlapot.
(#) kobold válasza Szebence hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Nem HC az, CH helyett? Szerintem az, a 08-as 4x2 bemenetű NAND, a másik hatszoros inverter. Funkció alapján már lehet helyettesítőt választani.
(#) Szebence válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
(#) Norberto válasza Szebence hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
74CH és 74HC nem ugyanaz

Így nem csoda, ha nem találtatok adatlapot róluk
(#) potyo válasza Szebence hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Azért ez nem semmi, belinkeled kapcsolást és az alkatrészlistát azután, hogy a többiek megkérdezik, hogy nem cserélted-e fel a két betűt. És mit ad Isten, tényleg felcserélted...
(#) Ricsi89 válasza Szebence hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Hát igen belinkeled és láss csodát ott van benne. Jól elnézted. Még jó hogy nem találtál róla semmit.
(#) 5cmarzo hozzászólása Feb 10, 2008 /
 
Hello!
Valaki tudja, hogy ezt az IC-t (ICES49H), lehet-e boltban kapható típussal helyettesíteni?
(#) yello hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Hello!!
Keresek egy régi TESLA MBA 810 ic nek a helyettesítöjét!
Ha valaki tud oldalt vagy valami mást ahol ki lehet keresni akkor azt megköszönöm!!
(#) Mate78 válasza yello hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Ez a TBA810 tesla megfelelője szerintem.
Ilyet még bontani is tudsz régi TV hangvékfokból,ha nem kapsz a boltban.

üdv.
(#) zenetom válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Sziasztok!
Az LM317T-t mivel lehet hellyetesíteni? (változtatható stab. IC)
(#) szamóca válasza zenetom hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Ezt hogy érted? Lákiosztás, tokozás,műszaki paraméterek helyettesítésére. Vagy ezek mindegyike együtesen. Vagy csak másik szabályozható stabilizátort keresel. /pl L200/
Hozzáteszem az LM317 a legelterjedtebb.
(#) zenetom válasza szamóca hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
hát a műszaki paraméterek miatt kérdeztem, de ha az LM317 elterjedtebb, akkor nemszóltam
(#) Dominó hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy MB 8719 IC-re.Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
üdv.:dominó
(#) Dominó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2008 /
 
Helló!
Köszi de ott már én is kerestem és kifutott tipus,nem rendelhető.
Üdv.:dominó
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 17, 2008 /
 
sziasztok

HEF4093Bt tipusú Ic-t mivel lehetne helyettesíteni? sehol nem lehet kapni
4093



Érdekesség: HEF4094B ic lenne kéznél, de adatlapja szerint totál más. ez nekem furi
4094


valakinek ötlete? előre is köszi
(#) zsilaci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Szia!

Bővebben: Link

Ha boltban veszed, elég annyit mondani, hogy 4093, tudni fogják. Mivel elég sok gyártó csinál ilyen IC-t, szinte mind más előtagot tesz elé. Leggyakoribb talán a CD4093, TC4093, MC14093. Teljesen ugyanazok.

4094-gyel nem tudod helyettesíteni, az shift regiszter, a 4093 Schmitt-trigger.

Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsilaci hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
hali
Köszi,
közbe rájöttem, hol kell keresni a helyettesítő komponenseket (kép)
ha nem tévedek akkor ezek 1 az 1 be beépíthetők.
Üdv
(#) zsilaci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Szia,

1-az 1-ben azért nem biztos, hogy mind jó lesz, amelyek 74-est is (TTL IC) tartalmaznak, lehet, más a lábkiosztásuk, kis mértékben külömböznek a CMOS IC-ktől. (Funkcionálisan ugyanazok)

Maradj inkább a 4093-at is tartalmazóknál, azok biztosan jók lesznek.

üdv
(#) Dominó hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
sziasztok!

Még mindig keresek egy MB 8719 ic-t. Ha valaki tudna segíteni,nagyon megköszönném !

Üdv.: dominó
(#) csonthulye hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Helló! Deguss féle függvénygenerátort próbálom összehozni, de több akadályba is ütköztem. Először is hogy nem kapok sehol AD818 IC-t. Azomban lehet ezt valamivel helyettesithetni, de nem tudom mivel. Tud valaki segiteni? Köszi!
(#) deguss válasza csonthulye hozzászólására (») Júl 5, 2008 / 5
 
Szia!

Megkésve ugyan, de válaszolnék:
Az AD818 egy sima impedanciaillesztő, semmi különöset nem kell tudnia, bírja a +/-15V-ot, és kész. Még csak nem is kell rail-to-rail-nek lennie, semmi egyéb elvárást nem támaszt a kapcsolás iránta. Írd meg, milyet tudsz beszerezni, és rábólintunk. Talán próbáld meg a uA741-et vagy az TL081-et.

Az AD811-es egy áramvisszacsatolású nagyfrekvenciás IC. A negált bemenet impedanciája 14 Ω! Itt a kapcsolásban az OFFSET jelet (kimeneti jel egyenáramú része. "hibajel" ) és a MAX038-tól jövő jelet adja össze.


Többen kerestek meg már privátban ilyen dolgok miatt, itt leírom a gyakran feltett kérdéseket és válaszokat.

>>> Tudomásomra jutott, hogy a függvénygenerátorom megépítése után pár hónappal kivonták a forgalomból a MAX038-as IC-t, ahogy én informálódtam, "túl költséges volt előállítani". Nem is csodálom, hisz ez egy nagyszerű IC. Már vagy 6-an kerestek meg privátban az elmúlt évben, hogy nincs-e nekem elfekvőben ilyen IC, szívesen megvennék.
<<< Sajnos nem tudok mit tanácsolni, nincs hasonló alternatíva. Létezik ugyan egy picit eltérő az Intersil-től, de szerintem túl sok komponens kell hozzá, meg nem is tud annyit, mint a Maxim-é.


(#) bazsyka4 hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Valaki legyenszíves már nekem megirni,hogy OPA4134 ic-t mivel tudnék helyettesíteni vagy lehet e ilyet kapni?
Következő: »»   1 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem