Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   255 / 269
(#) mateatek válasza erdgab hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Az a trimmer az akku lemerülést hivatott jelezni. A műveleti erősítő komparátorként működik és lemerülés esetén a jelzőhang frekvenciáját mélyebb tónusúra állítja. Az IC egyértelműen 4053. A 4066 teljesen más.
(#) erdgab válasza mateatek hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Most egy olyanba futottam bele,hogy éleszteném,de nem csinál semmit.Illetve a Tx tekercsen tudok mérni 9,2kHz frekit,tehát rezeg elvileg.Látom a szkópon,hogy van jel az Rx tekercsről is,de hiába mozgatok bármit a fej előtt a jel nem változik és nem is történik a semmi.Mit rontottam el?
(#) mateatek válasza erdgab hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Gondolom a tekercseket ellenállás alapján be tudtad azonosítani a fejben. 5 pólusú csatin ki van vezetve mindkét tekercs mindkét vége, illetve az árnyékolás. Ha nincsen zárlat valahol a csatinál, akkor erre így nehéz válaszolni.
(#) erdgab válasza mateatek hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
A tekercsek rendben vannak ohm mérés alapján,nincs zárlat még 20M állásban sem.Természetesen meg tudtam állapítani melyik az Rx és Tx,jól is kötöttem be.Megpróbáltam megcserélni az adott tekercs kivezetéseit hátha,de nem segített.Az alkatrészeket újra végigmértem,beültetés előtt is és a lehető legpontosabbra válogattam,bőven 1% értékűek mind, a kondenzátorok is.Annyit változtattam,hogy az MPSA13 tranzisztorok helyett BC517 van bent,még a lábkiosztásra is figyeltem mert a BC517 lábkiosztása pont fordított mint az MPSA13-é.Tápfeszültségek megvannak mindenhol,nyers Ut=15V tápegységről,stabilizátor után Ut=9,98V ,féltáp=4,96V ,áramfelvétel 64mA.Az icék elvileg jók,mindegyikből van több,nem hinném,hogy mind hibás.A panelt is átnéztem többször is,nem találtam hibát.Mellékelem a szkóp képet.A nagyobb a Tx a kisebb az Rx jel.A bosszantó,hogy az Rx jel nem változik bármit mozgatok a fej (szürke,de a 4 kivezetéses fekete is ugyan az mutatja) előtt.Most tanácstalan vagyok.
(#) mateatek válasza erdgab hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Ha két fejjel is ugyanazt a hibát tapasztalod, akkor szerintem hibakeresés jön.
(#) erdgab válasza mateatek hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Nagy az isten állatkertje,én sem vagyok kivétel!
Tévedni emberi dolog,ahogy egy kollégám mondta,de az asszony is tévedhet.
Megvan a hiba!A Sense poti feletti (nem tudom a pozició számát) LM393 IC 1-7 láb átkötése hiányzott,pótoltam és lőn világosság!Hallani a bip-bip hangot találatkor.Öt perces hányaveti levegőteszt:5 forintost 27 cm-ről hozza még egészen élénken aztán hamar halkul a hang.Mi akadt még a kezembe (?) egy 393-as IC,ezt olyan 7-8cm-ről hozza.Nem érzem,hogy gerjedékeny lenne.Valahol olvastam,hogy esetleg nem jó a Lajot rajz,azt tudom mondani,hogy jó,legalábbis az általam fentebb feltett.Igaz kicsit tologattam néhány alkatrészt,de mást nem bántottam.Tehát,működik az SMW3 is.Mára ennyi.
(#) papus51 hozzászólása Márc 27, 2021 /
 
Sziasztok.
Felizgatott a téma. Átolvastam elég sok leírást. Egy TGSL megépítésére gondoltam.
Azt kérdezem, van-e valakinek SprintLayout-ban NYÁK terve, amit esetleg megosztana?
(#) mateatek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 27, 2021 /
 
Szia!

Egy ilyenem van.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2021
(#) papus51 válasza mateatek hozzászólására (») Márc 27, 2021 /
 
Köszi. Átnézem mennyire egyezik a talált kapcsolási rajzzal.
(#) mateatek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 27, 2021 /
 
Addig még körülnézek, lehet hogy másikat is találok.
(#) mateatek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 27, 2021 /
 
Van egy ilyen is.
(#) papus51 válasza mateatek hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Szia!
Köszi a segítséget.
Szóval a TGSL mellett döntöttem egy halom cikk és fórum áttúrkászása után.
Pillanatnyilag ott tartok, hogy elkészült egy NYÁK lemez, megrendeltem az összes félvezetőt, holnap hozza a GLS futár. Meglepetésemre találtam olyan hazai WEB áruházat, ahol az összes IC kapható és nagyon jó áron.
Ma még elkezdem megcsinálni a tekercs sablonját, aztán lehet beültetni a panelt.
Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.
(#) mateatek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Esetleg ha érdekel, van egy csomó TGSL építési leírásom PDF-ben. Ha érdekel megkeresem őket.
(#) erdgab válasza papus51 hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Csak úgy megkérdem,akkor már miért nem az IGSL?
Kicsit több bent az alkatrész,de cserébe két hangú.
(#) papus51 válasza mateatek hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Köszi. Minden használható információ érdekel.
(#) papus51 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Egyelőre a működési elv érdekel. Először méréseket szeretnék elvégezni egy már működő darabon. A csicsákon utána fogok gondolkodni.
Most még azt sem tudom minek nekem ez az egész, de érdekel.
(#) sdrlab válasza papus51 hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Idézet:
„Most még azt sem tudom minek nekem ez az egész, de érdekel.”

Ezzel én is pontosan így vagyok ))) Érdekel a téma...de hogy valaha is bármire fogom e használni, az igen jó kérdés....
(#) nagym6 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Idézet:
„Egyelőre a működési elv érdekel.”
Akkor én modulszerűen építeném. Részegységeket külön, hogy lehessen kísérletezgetni, fejlesztgetni.
(#) mateatek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Pár fájl.
(#) mateatek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Illetve egy gép mikrokontrollerrel. Van hozzá nyákterv, program. Ez egy minimalista gép, olcsó alkatrészekből, de azért jó is tud lenni közben.

gep.zip
    
(#) sdrlab válasza mateatek hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Minimalista? ))) Azért annak én már nem nevezném... )

csak egy apró kérdés hirtelen..., mi indokolja a HCF4053 használatát, HC helyett??! Az utóbbi minden paramétere jobb, kivéve a max tápfeszt talán, de itt csak 5V-ról megy amúgy is...
(#) mateatek válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
A kapcsolási rajz szerkesztő ezt a típust tartalmazta csak. Természetesen az összes többi változat működik benne. Azt megjegyezném, hogy nem 5 voltról, hanem cirka 10 voltról megy.
Egy IGSL kapcsolási rajzához és alkatrész igényéhez minimalista.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2021
(#) sdrlab válasza mateatek hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Igazad van, nem vettem észre, hogy negatív tápot is kap! A HC-nak ez már határeset, így indokolt lehet a HCF használata!
(#) papus51 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Szia.
Na, összeraktam a TGSL fémkeresőt. Működik
Egyelőre asztalon. Nyél és egyéb csicsák még nincsenek, és még az árnyékolás is hiányzik a tekercsekről.
Alufóliát kb 50 cm-ről, az arany karikagyűrűmet 30-40 cm között érzékeli.
Egy kicsit zajosnak találom. Kell még dolgozni rajta.
Első bekapcsolásra nem rossz, szerintem.
Azt már látom, hogy nagyon stabilan kell majd összeépíteni, mert minden kis rezdülésre jelez a szkóp.
Majd teszek fel fotót.
(#) papus51 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
A sablon és az első tekercs behangolása:
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Akkor én is felteszek egy gépet, hogy színesítsük a témát.

1.PNG

2.png
   
(#) mateatek válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Idézet:
„Egy kicsit zajosnak találom.”


Az oszcillátor fáziszaját hallod. Fázisdetektort fáziszajjal vezérelni problémás.
(#) mateatek válasza eyess hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ez milyen vas?
(#) eyess válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ez a gép ez a neve nem?
(#) mateatek válasza eyess hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ja, igen. De alaposan áttervezted a nyákot. nem ismerni rá.
Következő: »»   255 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem