Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   340 / 360
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Felejtsd el az egyszerű PIC kontrollereket, hacsak nem valamilyen jeltorzítót akarsz építeni. Műveleti erősítő, pár alkatrész (ahogy kaqkk is írta) és készen is vagy.
(#) niedziela válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Akkor tessék, és sok szerencsét a butasághoz.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Sőt ! Ha csak csökkenteni akarod a jel szintjét akár egy egyszerű poti is elég lehet , mondjuk egy 10k -s poti két szélső kivezetését rákötöd a testre és a szondára aztán az ecu ra rákötöd a középkivezetést . És nem teszel rá kondit ....
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Idézet:
„Le..”

lelele, ugye ez csak valami tralalázás akart lenni ?
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Le ... Utánozza a bemenetet (ez volt a válasz a kérdésemre )
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Idézet:
„Ha netán színusz vagy fűrész jel jön azt a pwm leutánozza ???”

Persze le.. Szeretném látni ahogy ADC-n bemegy a szinusz meg a háromszög, a másik felén meg kijön. A mennyezet meg repedez
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ezért kérdeztem.....
(#) kokozo válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Láttatok már olyan szinusz jelet aminek az Y legkisebb értéke 0 felett van? Ha igen, akkor mi a hihetetlen abban, hogy ezt egy pic tudja detektálni? Ezzel én itt be is fejezem, mert úgy is Ti mindent IS jobban tudtok bárkinél IS..
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Nem a detektáláson volt a hangsúly , hanem a "leutánzáson " ha írsz olyan programot ami leköveti a bejövő színuszjelet a kimenetén tedd fel ide ,most már engem is nagyon érdekel
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
A pic-ből 4szögjel jön ki, semmi más.

Ugye a PWM kimeneti feszültség pillanatnyi értéke arányos az aszimmetrikusan változó kitöltési tényezővel rendelkező négyszögjel impulzus szélességével. Ezt egyszer le kell programozni, majd készíteni egy aluláteresztő szűrőt RC tagokból, nyilván a szűrő minősége határozza majd meg, hogy az azon átfolyó jel mennyire lesz felismerhető.

Bármilyen jelet lehet formálni, csak nem pic-el. A pic nem formál jelet a pwm-n kívül.

Én is befejeztem mert szédülök a hülyeségtől ami itt megy.
(#) bubuszoft válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
De Dac kimenetnél amikor a bemeneten 1 volt van, a kimeneten adjon ki 0.8 voltot. Ha a lekérdezés, és a kimenet amit előállít elég gyors, akkor elvileg nem négyszöget látunk, hanem azt a jelalakot, amit a bemenetre rakunk, mondjuk egy 4Mhz el már jó eredmény lehet, nem?? Lehet, hogy most egy nagy baromságot írtam, de csak józan paraszti ésszel gondolkodok.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Idézet:
„Ha a lekérdezés, és a kimenet amit előállít elég gyors”
Ezzel vannak gondok. Az egyszerű kontrollerek nem elég gyorsak ehhez.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Idézet:
„de csak józan paraszti ésszel gondolkodok.”
Akkor miért erőlteted a pices vonalat ? Már írtam két megoldást is amiből az első biztosan tudja azt amit szeretnél , a második meg kb 95% os eséllyel ...
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Titkos nasa project! A0-bejövő szinuszt lemásoló űrtechnika. A program átültetése más programba részben, vagy egészben szigorúan Tilos!

1.png

2.JPG
   
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ez 1 Hz-es jel?
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Teljesen mindegy hány Hz, mert megmondták, hogy ilyet nem lehet csinálni, és ez ellent mond a ma ismert tudásnak (Én meg annyit mertem írni
Idézet:
„Itt igazából a jelalak sebessége a kérdés”
.) amit akkor még nem tudtunk..
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Azért élőben is megnézném ezt a színuszt , mint bubuszoft kérte 1Khz-s bejövő jellel . Másolni beilleszteni nem fogom mert ilyet sokkal egyszerűbb és logikusabb , az erre kitalált áramkörökkel megvalósítani .
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Soha, sehol nem mondtam, hogy nem egyszerűbb.. Csak azt, hogy mindent meg lehet oldani több módon is.. Csak én próbáltam a Topicnak megfelelő megoldást adni..
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Ha ezt mondtad volna egy szót sem szóltam volna.
De nem ezt mondtad hanem a kérdésre
Idézet:
„Ha netán színusz vagy fűrész jel jön azt a pwm leutánozza ???”

ezt
Le..

Akkor mos tedd át a szkop B csatornát az RB0-ra. Mert ha leutánozza akkor a szűrőre nincs szükség amit a kimenetre tettél.

Hol a PIC ?

És még egy apróság ha nem haragszol meg
Idézet:
„Csak én próbáltam a Topicnak megfelelő megoldást adni.”


Ha felteszem a kérdést a Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal topikban miszerint leszakadt a gombom a kedvenc ingemről pic-el akarom vissza varrni.
Nem biztos, hogy az a jó megoldás ha segítesz programot írni ahelyett, hogy azt javaslod vegyek elő tűt meg cérnát és varrjam vissza. Csak mert ebben a topikban tettem fel a kérdésem.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) kokozo válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Idézet:
„adc méri a bejövő feszt, pwm láb után egy ellenállás kondi ellenállás kondi amit meg mér egy másik adc, és a pwm jelet szabályozod. Kész..”
Én ezt írtam..Az hogy nem tudja valaki ezt értelmezni az már nem az én problémám.
(#) Bakman hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Nagyot!

C:\Program Files\Flowcode\v5\Components\FC5_PIC_One_Wire.c

Van benne egy ilyen rész:
  1. #define %a_OO_PORT port%c
  2. #define %a_OO_TRIS tris%c
  3. #define %a_OO_PIN %d
Fordítás után kb. ez lesz az eredmény (1-Wire port RA0-ra definiálva):
  1. #define 0_OO_PORT porta
  2. #define 0_OO_TRIS trisa
  3. #define 0_OO_PIN 0
32 db. 1-Wire port esetén a makrók 32 alkalommal kerülnek a végleges kódba, miközben csak ebben a három paraméterben különböznek. Hogyan lehet ezeket a paramétereket "változtathatóvá" tenni?
(#) Bakman hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Magad, uram, ha szolgád nincs. Gondoltam én...

Lásd melléklet.
RC0 beállítása --> StartConversion makró --> RC7 beállítása --> StartConversion makró
RC0 beállítása --> ReadTemperature makró --> RC7 beállítása --> ReadTemperature makró

RC0 porton működik a DS18B20-as szenzor, RC7-es porton nem. Itt jön az érdekesség.

StartConversion makró futásideje:
RC0: 2.242 ms
RC7: 2.676 ms (kb. +20 %)

ReadTemeprature makró futásideje:
RC0: 8.626 ms
RC7: 11.962 ms (kb. +40 %)

Hogyan lehetséges ez? RC7 messzebb van, mint RC0? Mindkét esetben ugyanazon ágakon fut a program, csak egy változónyi különbség van a két eset között.
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
RC7 valóban messzebb van, mint RC0. Dinamikus késletetést kell használni, azzal viszonylag stabil időket futnak a makrók, ugyanakkor RA0 és RC0 között lényegi különbség nincs.

Talán a set_bit/test_bit(trisc,0) gyorsabban végrehajtódik, mint a set_bit/test_bit(trisc,7)...
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni , tőletek .Egy léptető motort szeretnék vezérelni RS 232 soros kommunikáción keresztül . Az a problémám ,hogy amikor beírom a klaviatúrára Pl. 1 a program változójába 49 ír. Azt szeretném elérni , hogy amikor beírom a klaviatúrán az 1számot akkor az X1 változó is 1 legyen . melléklek egy progit amivel már kettő napja nem jutok semmire.Köszönöm szépen a segítséget előre is.
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
RS232 beállítások.
(#) Horváth P Tamás válasza niedziela hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. Pontosan erre volt szükségem . ha elakadok a továbbiakban akkor még kérdezek,ha lehet.
(#) Horváth P Tamás válasza niedziela hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Szia,bocs a zavarásért, de nem tudok rájönni hogy ni a különbség a kettő progi között. Settengenél? Köszönöm előre is. Igazából 3 db léptető motort szeretnék vezérelni evvel a módszerrel.
(#) Kovabe válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Szia

Nézd meg az RS232 tuljadonságait, az egyik karakter küld, míg a másik byte-kat.
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
A szimulációba karakter helyett byte legyen.
Az történik ugyanis, hogy elküldesz egy számot, és annak karakter értékét kapod vissza.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) Horváth P Tamás válasza niedziela hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Köszi a segítséget.Értem már .
Következő: »»   340 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem