Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   227 / 259
(#) franky710 hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Adott egy Cany CDF624A 15 terítékes mosogatógépem, ami Kb a program felénél, vagy háromnegyedénél megáll, vilognak a ledek gyors ütemben és sipoló szaggatottan hangokat ad ki!
Hol lehet a probléma!
A vízet bármelyik programnál felmelegíti, szívattyúzni is szivattyúz.
Kb 15 éve használjuk, többször lett kitísztítva a belseje.
Odáig jutottam, hogy a mosási program nem áll meg, hanem olyan mintha végtelen lenne nem megy át öblítő funkcióban, hanem egy idő után ki áll hibára. Villognak a ledek gyors ütemben, és sípoló hangot ad ki.
Mi lehet a probléma?
Tudnátok segíteni?
Hol keresgéljek? Van valakinek valami tapasztalata ilyen esetre?
Köszönöm előre is!
M.Feri
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Szia!
Azonosítani kellene, hogy milyen hibakódot közöl a gép. Ezt megteheted ezen a linken keresztül. Ha megvan mire panaszkodik a gép, akkor lehet ellenőrizni az adott dolgot.
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) franky710 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Köszönöm szépen a válaszod, ha most majd kicserélem a nyomó gombokat a vezérlő panelen, le ellenőrzöm a hibakód ha majd fenn àll a hiba ezek után is.
A nyomó gombok sem reagáltak a kapcsolásra már mindig sajnos!
Nagyon szépen köszönöm a választ, majd jelentkezem!
(#) erbe hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Egy ilyen Bosch mosogatógép semmire nem reagál. Végignéztem a képeket, hasonlót nem találtam. Ilyen a panelja, csak nincs rajta számkijelző.: Bosch panel
Nem javítottam még mosogatógépet. Gondolom, van benne nyomásérzékelő. A cső végén van egy nagy gyantába öntött bunkó, olyan, mintha 2 szelep lenne benne, de csak egy kéteres vezeték megy hozzá. Még nem tudtam vizet adni neki, mert kell vennem egy feles/háromnegyedes szűkítőt. Gondoltam, a vezérlés enélkül is kaphatna tápot. Főkapcsoló, ajtózár átad (ellenállásmérővel) de csak egyiknek van összeköttetése a dugvilla felé. Lehet, hogy csak egyszerű vezetéktörés lesz?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) palko0125 válasza erbe hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Fények kigyulladnak rajta, vagy egyáltalán semmi életjelet nem ad?
Ha utóbbi, akkor ellenőrizd, hogy eljut e a panelig a 230V. Azon belül van egy LNK304-re êpülő tápegység. Szokása, hogy meghal az ic, vele együtt az előtét ellenállás és a kimeneti induktivitás.
Ezeket kellene ebben a sorrendben ellenőrizni.
Üdv, Palkó.
(#) pipi válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 1
 
Ja Az ebay-on már így kittben is árulják
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2060353.m570...acat=0
erbe: Ha az LNK304 szállt el, akkor inkább a nagyobb testvérét tedd be(én is ezt tettem Whirlpool-ba) az LNK306-ot, itt a lap tetején a HESTORE-ban is kapsz
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) Csabesz666 hozzászólása Jan 22, 2021 /
 
Sziasztok. Adott egy candy CED-122 mosogatógép. A vízbeeresztő szelepét cseréltem, mivel nem zárt vissza normálisan, és így folyamatos víz nyomás esetén, szépen szivárgott a víz..... nos ezt most nem csinálja. Viszont, bármilyen program indításánál ugye alapból előszőr szivatyú indul, majd a vizet engedi be a mágnes szelep, nos ezután, egyszer csak egy kattanás, víz feltöltés megáll, majd a vízcsap piktogramjánál el kezd villogni a led. és pittyeg is. A folyamatot csak áramtalanítással lehet megszüntetni, de ugyaneddig jut el a gép. Mi lehet a probléma?
(#) palko0125 válasza Csabesz666 hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Szia!
Elméletileg van egy reed patronos átfolyásmérő a labirintus bmenetėn. Ez mêri a felvett víz mennyiségét. Lehetséges, hogy a patron cserés. Viszont előtte próbáld már meg azt, hogy egy kicsit elzársz a vízvsapon. Tahát, hogy lassabban kapjon vizet. Van, hogy a nagy nyomás miatt nem számol megfelelően az átfolyásmérő. Találkoztam már ilyen hibával is. Mindenesetre valószínűleg ezzel lesz a gond
Üdv, Palkó.
(#) moltam hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Helo.
Whirlpool ADP100 WH hoz tud valaki service manualt? Folyamat engedi be a vizet míg végül az ajtónál folyik kifelé utána hibára meg leszivattyúz és leáll. Ennél is az átfolyásmérő lenne? Mosogatógépet még nem javítottam, nem ismerem annyira a belüket.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) Gafly válasza moltam hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Szerintem nem érzi, hogy már pont elég vizet vételezett...
(#) moltam válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Most jutottam a közelébe, nekem olyan inkább mintha alulról folyna. Hogy lehet ezt egyáltalán megbontani? Az oldalát kell levenni? Ott látok némi csavart. Mindegy hagyom még száradni aztán nekimegyek.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Na széjjelszedtem. Tetejével kell kezdeni utána lejön a két oldala. Az átfolyásmérőt tartalmazó labirintusos műanyag (légcsapda?) tele volt mindenféle finomsággal, kipucoltam. A reed relé jó, szaggatja a jelet ha pörög a lapátkerék. Viszont olyan helyeken is vizes ahol nagyon nem kéne neki pl fűtőbetét csatlakozó, hálózati zsinór csatlakozó. Vagy az ajtótól folyt be, vagy lyuk van valahol. Esetleg ennek a háromcsöcsű műanyagizének a tetején jött ki mert felül nyitott.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) palko0125 válasza moltam hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 2
 
Szia!
Először is a vízszint kapcsolót kell ellenőrizni, hogy nincs e eldugulva a csöve, valamint kapcsol e rendesen.
Átfolyásmérő nem hiszem, hogy problémás (ha van benne) mert akkor jelezné hibával. Apropó, milyen hibát jelez, mert az tudna segíteni?
Valamint lehet még az, hogy zárlatos a szelepet működtető triak és emiatt folyamatosan engedi a vizet.
Ebben a sorrendben kellene végigmenni.
Üdv, Palkó.
(#) moltam válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 2
 
Köszönöm a segítséget, közben teljesen szétaprítottam a gépet és megtaláltam a hibát. Ki van repedve a nyomó gumicső ami a fő szivattyúról jön le. Még jó hogy nem égett össze semmi, kb minden csati állt a vízben. Mostmár csak beszerzési forrást kell találnom.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2021
(#) moltam válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Ez jó lehet hozzá? A listában nincs pont ez a gép de nagyon hasonlít. Mondjuk van egy ára, jó lenne olcsóbban de ha nincs más akkor megfelel ez is.

gumicso.jpg
    
(#) palko0125 válasza moltam hozzászólására (») Jan 25, 2021 / 1
 
Szerintem igen, de azt javaslom hívd fel az Orczy áruházat és service kód alapján beazonosítják a gépet és az alkatrészt is.
Lufira így kép alapján ne vedd meg, főleg, hogy nem olcsó.
(#) erbe válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Beállítottam figyelésre a témát, aztán most láttam, hogy volt hozzászólás.
A panel megkapja a 230 V-ot, táp után van 5 V, az MCU-nál van rezgés, nem számoltam, de MHz nagyságrend. A LED-eket diódamérés módban ki tudom gyújtatni.
Összeszerelve LED-ek nem világítanak, nyomógombra nem reagál. Ajtókapcsoló jó, víznyomás van. Nem tudom, hol jön visszajelzés a víznyomásról. Hétfőn láttam rajzot az Aquastop egységről, nincs benne nyomásérzékelő, csak 2 egyforma mágnesszelep.
(#) hosszutoll hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
A gép kezelési útmutatójában szerepel, hogy a mosogatógép mosogatóciklust végző pumpa védőfedelét soha ne távolítsuk el.
Sajnos tisztításkor könnyen kijött és most nem tudom visszarakni.
Nincs valakinek ötlete mit lehet tenni?

Mod: Áthelyezve a "Whirlpool 6. érzék mosogatógép topikból."
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza hosszutoll hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Tedd vissza.
Az az utalás csak arra szolgál, hogy "ne dugd a fejed a működő mosogatógépbe"
Mondjuk ahogyan kivetted, úgy vissza is kellene mennie.
Csak forditva.
(#) em hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Nekem más típus van, de a fedél nekem is lejött. Felül volt egy kis beugró pöcök, ez elöregedett és letört. Én visszaragasztottam pillanatragasztóval a fedelet. Ha leesik, majd csavarozom.
Hogy nálad ugyanez-e a helyzet azt nem tudom...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) hosszutoll hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Köszönöm !

Sikerült visszatenni, mihelyt kiderült, hogy hogy volt ott.
(#) Vadász Csaba hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy BOSCH SRS43E42EU mosogatógép.
Nem vagyok járatos a mosogatógépek világában, ezért is fordulok hozzátok.
A fenti mosogatógépnek 2 db ledje világit és nem tesz semmit...a csap ledje és a mellette levő kefe szimbólum lenne az.
Természetesen a vízcsap nyitva van.
Mit nézzek át rajta??
Aquaszelepet és a labiritust vagy esetleg mást is?
(#) palko0125 válasza erbe hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Küldj légyszi a penlról egy képet, mert nem csak 5V-nak kell lennie rqjta. Ha látom, hogy milyen táp van benne, akkor meg kellene győződjünk róla, hogy minden táp él. Vagy 12 vagy 24V-nak is kell lennie.
(#) erbe válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Nincs most nálam a gép, de ilyen a panelje. LNK304 a táp IC. A trafónak egy szekunderje van, kondin ~8 V, MCU-n 5V. A relék 6 V-osak.
(#) palko0125 válasza erbe hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Hmmm, hát ez érdekes. A két panel közötti szalagkábel megfelelő? Ha a táp rendben van, akkor csak ott lehet a gond. Az is lehet, hogy nem a kábel maga, hanem egyik vagy másik panelon a forrasztás vagy a vezetősáv hibás/szakadt. Mérd meg, hogy a nyomógombokhoz is eljut e a tápfeszültség.
(#) erbe válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
A LED-eken 0,745-öt lehet mérni, (nem mértem végig mindent), a gombokon ~1,4 V-ot. Nem néztem szkópon.
(#) szibcsok hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
Candy CDP 4609 hibaüzenete a "normál" (csésze alatta 2 hullám) folyamatosan villog. Bekapcsoláskor erre a led-re vált villog , közben megy a szivattyú. Időegység után a szivattyú leáll, a villogás marad. A víz szabadon elfolyhat, nincs dugulás. A gép jobb oldalán valamiféle szintkapcsoló van. Ha befúvok (víz már nincs a gépben) hallom, h kattan, de megy az elszívás folyamatosan, mindentől függetlenül. Az gép alján lévő védelmi mikrókapcsoló nem játszik a dologban. A csövek átjárhatók, nincs eltömődés. Nincs kapcsolási rajzom és ötletem sincs. Nektek? (köszi!)
(#) Atadam hozzászólása Feb 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Candy CDI3515 mosogatógép 11 éves, beépítős nincs kijelző.
Program elindult de a leeresztő szivattyút nem hallottam. Vizet betöltötte, keringetett de az öblítés végén nem indult a leeresztő szivattyú a gél leállt és elkezdett ütemesen sípolni. Program megszakítás után a benne maradt vízzel nem indít új programot.
A bent maradt víz teljes kimerése után ismét elindul bármelyik program de nem hallom hogy a leeresztő szivattyúval próbálna kezdeni. A csap szifont kitisztítottam, a gép csövében dugulást nem találtam. A szivattyút ki- és szétszereltem (kaja maradék, pohár szilánk sehol) a rotor akadály mentesen szabadon forog. A vasmagot lemostam áttöröltem visszatettem, szivattyút visszaszereltem. A helyzet változatlan szárazon elindul de elakad a program nem indul el a leeresztés ill maradék vízzel a programok sem indulnak.

Mi lehet a hiba?
Tud Valaki segíteni

Én a szivattyú motorra tippelek ( akvárium szűrővel már jártam így hogy egyszer csak megállt, de ott nincs vezérlés)
A motorról hogyan tudnám megállapítani hogy működőképes?
30W-os 309 Ohm ellenállást mértem.
Előre is köszönöm Mindenkinek!

Üdv
Attila
(#) palko0125 válasza Atadam hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Szia!
Ha ezt méred a motoron akkor nem szakadt, viszont még lehet, hogy ki van kopva és nem tud elindulni. Adj 230Vot a szivattyúnak, hogy forog e, valamint mérd meg a gépben a szivattyú saruit, hogy jön e oda feszültség. Ha nem jön feszültség a panelban lesz a gond, de elképzelhető, hogy tényleg csak a szivattyú kikopott és nem bír elindulni. (Egyébként azért mert ha ki van kopva, akkor oldal irányban elbillen a forgórész és a mágnest berántja)
Üdv, Palkó.
(#) Josi777 válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Melyik 2? Mert a sóhiányjelző és az öblítőhiány jelző a proci halálakor is világt.
Következő: »»   227 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem