Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   76 / 85
(#) thecyrus válasza bolka4u hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Szia! kb 18 éve szerelek riasztót és szinte csak sőt már csak paradox típust. Soha nem volt gondom sem frissítéssel sem mással, bár 1-1 apróbb szívásom volt de csak 4000-es és EVO-val vannak régebbi panelek mint neked is azokat régebbi babyware programmal programoztam és régebbi in-field -el.
Tanácsom az lenne régebbi verziót tegyél fel és egyesével frissíts én van hogy előbb teljes panel reszet és kezelő nélkül frissítem. Szerintem el rontani nem lehet mert a mem túlcsordulást nem engedi. Valamint ha jól emlékszem XP-t használsz azzal voltak hibáim de sem win7 sem win10-el nem stabilak. gyártó honlapjáról bármit le tudok tölteni ha kell valami szólj. Azért ha így jól működik a rendszered én nem bántanám max ha valami extra is van hozzá téve pl IP vagy vdmp3 pcs stb. azoknál kell a frissítés azaz inkább ajánlott. egy régebbi sp panel frissítés nélkül dobálta az sms-t kb 8000 ezret költött mire rá jöttem a hibára.
(#) bolka4u válasza thecyrus hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Azt hiszem hallgatok az utolsó tanácsodra és nem bántom. Jól működik a rendszer, csak a Windows XP-től akartam megszabadulni, ami folyamatos üzemben futott mellette azért, hogy ha szükségem lenne rá, soros porton keresztül Winload-dal (távoli bejelentkezéssel, merthogy a rendszer egy nyaralóban van) át tudjak állítani ezt-azt. Átdugtam a 307USB-t egy Raspberry Pi-be, az ha kell, egy szoftveren keresztül össze tudja kapcsolni a központot az otthon automatizálási rendszeremmel, így tudok élesíteni, kapok értesítést mobilra ha történik valami, látom a zónák állapotát és pár alap információt. Ha pedig programozni akarom, akkor a Raspberry Pi megosztja az USB kapcsolatát Ethernet hálózaton és egy Windows 10 gépen futó régi Winload programmal hozzá tudok férni, nem kell a helyben futó Windows gép egyáltalán. Tudom, az elegáns megoldás az lenne, hogy ráteszek egy IP150 modult, de akkor jön az az eset, amit írtál, hogy egy új modul miatt muszáj felhúzni a firmware-eket, ez jár némi kockázattal (megérzés, nem tény) a plusz költségről nem is beszélve. Köszönöm szépen a segítséget és a javaslatokat!
(#) thecyrus válasza bolka4u hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szia! Igazán nincs mit! Ha csak riasztás miatt kell elég egy PCS is hozzá egy sim kártyával élesíteni hatástalanítani ugyan úgy lehet és azzal a verzióval elvileg működik pláne ha teszel bele egy vdmp3 modult beszél is hozzád és pgm kimenet is vezérelhető vele. a Te fajta Raspberry Pi verziót meg én nem ismerem bevallom. Érdekes lehet. Ha esetleg van egy dokumentációd róla és a hozzá tartozó program szívesen bele kukkantanék. Én winload programot nagyon ritkán használok már. Nem próbáltad még a BabyWare progit? Ha kell adok azt is szívesen.
(#) bolka4u válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 1, 2020 /
 
Szia! Volt egy hasznalaton kivuli Tell Compact-GSM atjelzom, befogtam dolgozni, igy mostmar telefonos es sms vezerles is megy. Nincs sajnos teljes leiras, github-on futo projektekbol raktam ossze, plusz az otthonautomatizalast en programoztam OpenHAB alapon. Szivesen elkuldom a linkeket ha erdekel igy is, es telefonon elmondom hozza mit hogy csinaltam. Keress meg privatban legyszi, itt tul hosszu lenne leirni es kicsit offtopic is.
(#) bajoros hozzászólása Dec 13, 2020 /
 
Sziasztok. Bővítettem paradox rendszeremet egy kezelővel a garázsba /K10V/
Gombok fényerejét nem tudom állítni az ismert MEM gomb hosszan nyomása után MEM gomb nyomkodásával! Hibás lehet a panel vagy én csinálom rosszul?
(#) thecyrus válasza bajoros hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Szia! Ha úgy csináltad hogy MEM gomb legalább 3 sec ig nyomva tartod majd mikor elengeded folyamatosan világít elvileg csippan ha jó. Majd ezután kell nyomkodni a MEM gombot a kívánt fényerőhöz. CLEAR vagy ENTER gombbal ki lépés.
Ennek így működni kell
(#) Servicem hozzászólása Jan 13, 2021 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Olyan kérésem lenne, remélem nem nagy, hogy van egy Esprit 728+-os lakásriasztó a lakásban, de sajnos nincs meg az installer kódja, csak a Mester és a felhasználó kódok.
Lett próbálva tápelvételes reset, de az sem segített.
Tudna esetleg valaki itt a fórumon ötletet adni vagy esetleg segíteni?
Előre is köszönöm.
(#) em válasza Servicem hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Ez a módszer nem megy? Viszont ez minden programozást is töröl.
(#) Servicem válasza em hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Ezt próbáltam, ez ugyan az mint a könyvben van írva.
Sajnos nem állította vissza.
Biztos van valamilyen lehetőség erre is...
(#) Johnycorp válasza Servicem hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szia.

Alapvetően a táp ki -> reset jumper fel -> táp vissza -> jumper le módszer van.
Vagy az újabb paneleknél (ahol nincs a jumper) a táp ki -> mindent kikötni a PGM és Z1 pontokról -> PGM és Z1 rövidzár -> táp vissza -> majd rövidzár ki módszer van.

Amennyiben nem megy a reset, az azért is lehetséges, mert az "Installer Lock" funkció be lett kapcsolva a programozási menüben (pl: 058 címen a 147 érték beadva).
Viszont ennek a kikapcsolása csak az installer kód ismeretével lehetséges. Enélkül maximum egy magyarországi forgalmazó tud(hat), akarhat segíteni például.
(#) vpvpvp válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szia,

Leírnád pár mondatban, hogy milyen szívásaid voltak SP4000-essel? Vagy hogy általánosságban véve milyen gondok ismertek ezzel a panellel?
Köszi!!!!
(#) vpvpvp válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Szia,
Sajnos paradox.com account nélkül a Babyware In-Field sem tölti le a file-okat.
Megtennéd, hogy letöltöd és felteszed ide az SP4000 központ valamint a K10H/V kezelő legújabb firmware-eit?
Köszönöm szépen!!!
(#) Servicem válasza vpvpvp hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Szia!
Találtam Paradox-hoz pár dolgot egy spanyol oldalon ha érdekel (Letölthető, teszteltem).

Firmware:
https://www.seguridadelectronicayalgomas.com/intrusion-3/paradox/

Itt meg programok vannak (Babyware, InField, WinLoad...).
https://www.seguridadelectronicayalgomas.com/intrusion-2/paradox/

Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) vpvpvp válasza Servicem hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Köszi!
Szerintem SP4000-hez pl. van ezeknél újabb FW, de azért hasznos linkek, elmentem őket.
(#) Servicem válasza vpvpvp hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Ha visszatörlöd a paradox-ot a linkekből, akkor sok más márkához is hozzáférhetsz....
Érdemes megnézni.

[Paradox, DSC, Honeywell, Crow, Siemens, Texecom, Siscom...stb]
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) thecyrus válasza vpvpvp hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 1
 
Szia! Elnézést hogy későn reagálok de nem tudok minden nap itt lenni! De töltöm neked! Mailon telefonon hamarabb el lehet érni.
V5.40.008(released on October 31, 2019)
k10-hez nincs semmi fent
a panellel nekem csak egy nagy volt
régi Firmware hibás volt a pcs200 modullal. ha kellet ha nem mindenről küldött sms-t. Élesítve senki nem volt bent és magától küldött 50-60 sms-t hogy tűz pánik orvos pánik stb. majd fél év volt hogy a PARADOX küldött javítást a panelra Addigra 30 ezret el költött a központ
(#) vpvpvp válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia,
Ne viccelj, nem volt sürgős, hobbi és tanulási célra kell, nagyon köszönöm!
Kipróbálom, amint lesz időm.
Jó hétvégét!
(#) thecyrus válasza vpvpvp hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 2
 
Nagyon szívesen! Bármi érdekel paradox-al szólj
(#) vpvpvp válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Meg is csináltam a FW upgrade-t. 4.94-ről 5.40-re. Tapasztalatként csak annyi, hogy hibaüzenetet kaptam FW frissítés közben, ha a max átviteli sebességet automatikusan hagytam. Amint átállítottam 9600-ra, minden ment simán. Ez normális jelenség?
Köszi
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) thecyrus válasza vpvpvp hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szia! Sajnos előfordult már nekem is de, a lényeg sikerült! Nem?!
(#) vpvpvp válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Persze, sikerült. Csak azért írtam fel hátha valakinek ez is segítség lehet, ha esetleg ilyet tapasztal a jövőben.
(#) thecyrus válasza vpvpvp hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
Igen ez építő jellegű dolog de nagyon ritka! Én az első kiadásoknál mer szereltem ezt a panelt de kb 2 alkalommal volt ilyen. Ez össze függhet a program és a panel verzióval is.
(#) Servicem hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Sziszatok!

Olyan problémám lenne, hogy a 728+-os kp nem tölti rendesen az akku-t.
Az LM317 feszültség szabályzó tehet róla vagy esetleg FW hiba lenne?
Azt tapasztaltam, hogy elkezdi tölteni az akkut (az akku jó) és egyre kevesebb áramot ad az akkunak míg az lemerül és leáll a központ.
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) vpvpvp hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
Sziasztok,
Bocs az amatőr kérdésért, de a kültéri sziréna (SOLO pl.) tápjához mi a minimális vastagságú kábel, ami kihúzható? A sziréna max. áramfelvétele 2,4A, amihez azért 0,75 mm2 kábel vagy vastagabb kellene. Szóval a riasztókábel 0,22 mm2-e elméletben kevés...mi a gyakorlati tapasztalat?
Köszönöm!
(#) thecyrus válasza vpvpvp hozzászólására (») Feb 3, 2021 / 1
 
Szia! Erősített 2x0.5 6x0.22 szoktunk húzni. Töltéshez elég üzemben meg amúgy is az akkut használja
(#) vpvpvp válasza thecyrus hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Köszi szépen.
Ha jól gondolom attól, hogy "üzemben meg amúgy is az akkut használja" még kell a vastagabb keresztmetszet!?
(#) thecyrus válasza vpvpvp hozzászólására (») Feb 3, 2021 / 1
 
Ajánlott a töltés miatt hogy a be táp vastagabb legyen! Kültérit csak ezzel szerelek! Linket nem merek be tenni ide
(#) csibai hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
Kedves fórum Társak!

Mielőtt letoltok, olvastam a címben a "kizárólag haladóknak" megjegyzést.
A helyzet az, hogy megörököltünk néhány éve egy családi házat Mátraverebélyben amit csak tavasztól őszig használunk. Eddig nem volt kisebb lopásoktól eltekintve különösebb probléma. De két hete bementek, igaz most is inkább azzal okoztak kárt, hogy mindent szétdobáltak.
Na erről ennyit.
Ijedtemben vettem agy Paradox SP4000 központot, Paradox pro 476-os érzékelő, és egy K32LCD kezelőt, és természetesen egy Signal kültéri szirénát.
Nagyon szeretném megkérni a tisztelt hozzá értő kollégákat ha idejük engedi rajzoljanak már egy sima alap bekötést mert nem szeretném elrontani. Mindösszesen 4 darab érzékelő, egy kezelő és a sziréna.
Nem kell semmi extra, simán csak egy alap bekötés.
Tudom azt gondoljátok miért nem szólok szerelőnek. Elsődlegesen az ok az, hogy már ezért is kiadtam egy több mint félhavi nyugdíjamat, másodszor meg itt a környezetemben nem is nagyon találni olyat aki ilyenekkel foglalkozna.
A programozást már majd ki kínlódom valahogy, csak egyszerűen megzavar a sok idegen kifejezés. (NC EOL, NC nincs EOL, meg ilyenek)
Nagyon kérem segítsen valaki! Mit, hogy hová? Ellenállást hová a központba vagy az érzékelőbe meg ilyenek. De egy sima ceruza rajz is megtenné ha valaki lerajzolná.
Önzetlen segítségeteket előre is köszönöm.

Tisztelettel: csibai
(#) thecyrus válasza csibai hozzászólására (») Feb 4, 2021 / 1
 
Szép napot! Elvileg a PARADOX küld leírást programozói füzetet! Ha nem akkor csatolok egy magyart ott rajta van a bekötés több verzióban is! Ettől egyszerűbb rajz nincs.
(#) csibai válasza thecyrus hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Nagyon köszönöm! Egyébként méd egy sajtcédulát sem adtak hozzá.
Megpróbálom a küldöttek alapján.

Üdvözlettel: csibai
Következő: »»   76 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem