Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 116
(#) Gafly válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Olyasmit, mert hőfejesből is volt olyan, ami szalagról két szint tudott átvinni.
Mostanság maga a papir feketedik, és ennyi. Beteszed a papirt, osz't jónapot.
Ha szerencséd van, akkor a mechanikában benne van az elektronika is, és valami értelmes interfészen kereszül sok ész nélkül lehet neki parancsokat küldeni...
Annó, amikor még mátrix nyomtatók voltak, és léptető motorokat, meg a fejet kellett direktben...
(#) farad válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 1
 
Talán segít...

Bővebben: Link

Bővebben: Link2

üdv
farad
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Üdv urak
Van egy tintás nyomtatóm, Ricoh
Minden bekapcsoláskor tesztel, meg ellenőrizget, szivattyúz. Kín hallgatni, ahogy szívja kifele a pénztárcámat.
Nem lehet ezt lelőni valahogy? Egyáltalán minek kell perceken keresztül ellenőrizgetnie és 1000forintnyi tintát kicumiznia?
(#) Epu2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Különben két hét után hajító fának sem jó. Elég egy két fúvóka beáll és amit nyomtatsz, nem ér semmit. Ez olyan béka amit le kell nyelni. Én iy lenyeltem a 4 tartályos nyomtatómat 24E-ért és egy év festékét 32 E-ért. Kevesebb mint száz lap nyomtatásához. Ki is dobtam!
(#) MrBrown válasza farad hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Esetleg van bármilyen tapasztalatod a tintahengeres megoldással (a második link egy ilyennel mutat konkrét megvalósítást), hogy ezek mennyi idő alatt száradnak ki, illetve mennyire árt nekik ha csak ritkán vannak használva?
köszönöm mégegyszer a segítséget!
(#) farad válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Szia!

Az irodai asztali nyomtatós számológépekben ez egy nagyon régóta használt nyomtatási technológia, érdemes megnézni az alábbi oldalakat

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

www.schlepptops.de/wiki/index.php?title=Kategorieruckwerk_f%C3%BCr_Rechenmaschinen

Ezt nem veszi be link-ként, de működik.

A nyomtatómű ( Printer mechanism, Druckwerk) több helyről beszerezhető ( pl. Epson Magyarország vagy http://www.pos58.com/e_products/?big_id=20) , de legegyszerűbb régi kidobott SHARP, EPSON, CANON, IBICO, TRIUMP-ADLER gépekből bontani..
A kellékanyag ellátás is megoldott, a festékhenger cseréje nagyon egyszerű csak a helyére kell pattintani. A pl.Casio HR-8TER típusnál az IR-40
vagy IR-40T (OEM) ink rollert használnak, de kompatibilis gyártmány kapható más utángyártóktól is, és megoldható a saját refill (utántöltés egy injekciós fecskendőből).
Ha a projekt előrehaladott állapotban lesz, szívesen küldök itt a "festékszalag-cartridge völgy"-ben használatos festékből (tintából).
A korszerűbb Thermal Printer Mechanism-ra illetve a Direct Thermal Printer Mechanism-ra is érdemes lenne rákeresni...!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) MrBrown válasza farad hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Köszönöm (ismét).
A project még csak ötlet szinten létezik, de végre nem szeretném elkövetni azt a tipikus hibát, hogy öszzevásárolok bármennyiért is de végül haszontalan dolgokat. Így alaposan körbejárom a témát a nulláról.
Talán annak van a legkissebb jelentősége számomra, hogy magáért a printerért kiadok az elején egyszer 5-10-15-20 ezer FT-ot viszont a későbbiekben ne legyen az üzemetetésével gondom. Ezért ha esetleg leszűkül a kör egy konkrét típusra szívesen szereznék be belőle egy újat. Akár jelentsen ez egy új számológépet donornak.
Találtam egy ilyet:
nano thermal printer
Ez új, egyszerű, pici, hőpapíros (tehát a későbbiekben csak papír kell hozá), tehát már csak a meghajtása a kérdés.
(#) Epu2 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Már közel 10 éve van egy SCX-4200. Most már beteges lézeres nyomtatóm. Viszonylag ritkán kell, a papírt is csak a kézi adagolóval eszi meg, de még mindig megfelelő a nyomtatása. Akkor működik amikor kell. Ha sokáig nem használom, előfordul, hogy az első példány szürke csíkos. Volt más sok nyomtatóm, de ez eddig a legolcsóbb, pedig növelt jótálással majd negyven volt. Látok benne jó pár évet és szkennel is. (Van kilátásban egy HP nyomtató is. Azt sem tudom mit tud, de kétszer ekkora.)
(#) MrBrown válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Értem. Amiről én beszélek az picike blokk nyomtató, ami valószínűleg más liga. A nyomtatás gyakoriságát napi 2-3-ban gondolom.
(#) Sanya62 hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Az EPSON régebbi nyomtatókhoz, volt valamikor egy "Reset" program, amivel ismét nyomtatásra bírhatjuk, ezen márkákat!
Valamikor én is használtam, de már régen. Most szükségem lenne erre az alkalmazásra és hálás lennék, ha valaki ebben segítene nekem!
(#) Inhouse válasza Sanya62 hozzászólására (») Jan 19, 2021 1 /
 
Fejtsd ezt ki! Milyen régi? Mátrixokra gondolsz? Vagy chip reset lenne ez a titokzatos program?
(#) erbe válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Mire kell a nyomtató? A thermal printerek nyomtatása viszonylag rövid idő alatt magától is "elmúlik", kis sürgetésre, pl. napsütés, higítógőzök, víz, rendkívül gyorsan eltűnik. Legfeljebb arra jó, hogy az APEH (NAV) ne kérhesse számon a nyugtaadást néhány év után. A speciális hőpapír viszont nem olcsó hozzá.
(#) MrBrown válasza erbe hozzászólására (») Jan 20, 2021 / 1
 
Szia, Abszolút hobbi célra lesz. Nixie óra és időjárás állomás adatait nyomtatná napi egyszer (az előző 24 órát). Csak mert ez egy nélkülözhetetlen funkció...
Szóval pont azt tudja a thermal printer ami ide kell.
Ezt találtam mint lehetséges befutót:
thermal printer
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Szia!
Igen chip resetet kellene csinálnom, mert nem nyomtat tovább! A szkenner része szépen teljesít, de a többi halott!
Epson Stylus SX125
(#) Sanya62 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Akkor így sincs 5let?
(#) gyök2 hozzászólása Feb 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Az alábbi képen látható nyomatot egy Samsung CLP300-as nyomtató produkálja.
Ez a hiba már régóta fent áll és nem tudok rájönni hogy miért.
Előző nap a nyomtatót teljesen szétszedtem, minden részét kipucoltam amire gondoltam hogy ezt a hibát okozhatja. Mind a négy színnél a developer görgők lehúzó kését, az OPC henger lehúzó kését, a transfer belt lehúzó kését. De a sárga csík továbbra is megmarad az első nyomatnál. Ha több lapot nyomtatok egymás után, akkor a keresztben lévő sárga csíkok vagy nagyon halványak lesznek, vagy teljesen eltűnnek.
Amit nem értek. Hogy miért csak a sárga szín csinálja ezt, a többi szín miért nem. Van egy másik komplett dob egységem és annál is a sárga csík jelenik meg keresztben az első nyomatnál.
Vajon mi okozhatja ezt?
(#) Sanya62 válasza Sanya62 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Válaszolok a saját, kérdésemre!
Ezt kerestem és itt is megosztom, hátha én segíthetek valakinek!
https://www.epsonreset.com/
(#) SzilCsong válasza gyök2 hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Szia

Én is bírkóztam a múltkor egy ilyen nyomtatóval, ha jól emlékszem ugyanez a tipus.
Nekem a blade-ket kellett cserélnem (átragasztottam más nyomtatóét)
Ilyesmi csíkom nekem is volt, de az opc sérülés volt és minden szín ott volt, nem csak a sárga.

Nálad más jellegű hiba lehet.
Az a sárga csíkok vándorolnak, vagy mindig ugyanott van?

Ha leveszed a nyomtató tetejét és a nyitás érzékelőt, a végállás szenzornál lenyomod, akkor tudod tesztelni és látod, hogy mi történik menet közbe.
(#) gyök2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Szia

Kipróbáltam tető nélkül a nyomtatót.
Nagyon úgy néz ki, hogy a transfer szalagot nem tisztítja le és rajta marad a toner.
Ha jól láttam a működését akkor a nyomtatás indításakor egyszer körbeforgatja a szalagot és a szalagon rajtamaradt port le kéne szednie.
Majd a következő körülfordulások-kor viszi fel a színeket. Ilyenkor a tisztító blade-t elemeli a szalagtól.
Ahogy néztem a szilikon csíkot mintha nem lenne teljesen sík, teljes hosszában el van egy kicsit görbülve és nem ér hozzá a szalaghoz.
Kipróbáltam hogy kézzel visszanyomogattam a csíkot hogy síkban legyen. Egy két helyen szépen leszedte a maradék port.
Már csak valami tartós megoldást kéne találni, hogy a blade a szalagot teljes szélességében letörölje és tartós is legyen a megoldás.
(#) SzilCsong válasza gyök2 hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Azért jó leszedett tetővel vizsgálni, mert lehet látni azt a részt ami kijön a belt tisztító egység után, annak atom tisztának kell lennie.
Ha el van görbülve a blade, annak semmit nem lehet csinálni, bizonyos tipusoknál lehet hőlégfúvózeni és akkor visszaalakul.
Nekem ennél nem jött be.
Én ezt úgy oldottam meg, hogy leszedtem egy már használt, más fajta nyomtató blade-jének a gumi részét és azt átragasztottam.
Nem egyszerű mutatvány, de ha bejön, akkor van egy jó szines nyomtatód.
Ragasztáshoz lehet pillanatragasztót használni.
Nekem van ali-ról UV-ra kötő pillanatragasztóm, az még jobb,mert amikor felhelyezem a gumit, akkor még van lehetőség igazgatni és amikor jól áll, akkor oda UV-zok neki.
Ugyanezt a műveletet a OPC-nél is el kellett játszani.
Sok sikert

Még azt lehet, vészmegoldásként, hogy leszeded és fordítva visszaragsasztod, hogy kifele kunkorodjon a belt, de ez már nagyon gányolás kategória
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2021
(#) gyök2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Nem tuom hogy a gyárban milyen ragasztót használnak.
Lehet itthon venni kimondott szilikon és fém összeragasztásához való ragasztót. Hasonló mint az fbs.
Láttam alin csak blade-ket, de ha jól emlékszem csak 10 sével lehet rendelni.
Tudsz itthoni beszerezhetőséget a blade-re?
(#) mohinger hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Rokonaim egy arab országban vásároltak egy Canon Pixma MG2440 nyomtatót, nemrég hazaköltöztek. Az itthon vásárolt patronokat nem fogadja el a régió korlátozások miatt. Van-e valamilyen lehetőség firmware-t cserélni, vagy valamilyen más megoldás, hogy az alig használt nyomtatót ne kelljen kidobni?

Köszönöm a válaszokat!
(#) Inhouse válasza mohinger hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Szia Tomi!
Megfelelő régiójú patront kell venni, vagy olyat, amit át tudnak chipelni a nyomtató által elfogadottra. A nyomtatót nem tudom, hogy át lehet-e.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
(#) mohinger válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Szia Imi!

Ettől tartottam én is...
(#) Pethical válasza mohinger hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Szia!
Ezeket a lépéseket próbáltátok?
(#) mohinger válasza Pethical hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Szia!

Még nem, de délután kipróbálom, köszönöm!
(#) ocsisajt hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy HP laserjet 4050N nyomtatóm, ami nagyon halvány nyomatot ad. Toner rendben, beállítások rendben, gépet kipucoltam. Ez milyen hiba lehet? Mit nézzek át? Nem nyomtatószerelő vagyok, csak elektronikai vegzettsegem van, tehat siman megcsinalom, amit mondtok. Ugyanitt van egy HP Laserjet 4250N nyomtatóm is, ami meg picit alap szürke lesz a papír, de a nyomata szép. Ez gondolom valami porosodas lehet? Harmadik problémam, van egy HP4100N nyomtatóm is, amibe meg keresek tonert olcsón, mert amivel kaptam abból ömlik a festékpor és mar a gépet 2x kipucoltam emiatt. Fuser egysegnel tömbökben égett rá a festék a hengerre..... Van 3 nyomtatóm, de egyik sem tökéletes. Help.
(#) ocsisajt válasza ocsisajt hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Válasz a saját bejegyzésemre, okulaskeppen.... A 4050N megjavítva. Laser egyseg koszos volt, kipucoltam, gyönyörű nyomat lett. 4100-ba szereztem 4eft-ért új hp tonert, hibatlan lett. Ugyan meg egy portalanítást megérne, majd ha szereztem kompresszort kifuvatom. A 4250 még ki kell pucoljom. Nagy az öröm...
(#) macera2 hozzászólása Ápr 13, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
A kb. 3 éves, eddig hibátlanul működő HP2630-as printeremmel van gond. Patron csere, eredeti, színes HP304-es patronnal. A progi felismeri, hogy van színes patron a printerbe, csak azt mondja, hogy nem tud vele kommunikálni, és a színes patron lámpája pislog.

A HP oldaláról mindenféle frissítések letöltése, kontaktok tisztítása nem segített.

Ettől eltekintve a többi szolgáltatás működik. A fekete/fehér patronnal is tudok printelni, de csak akkor, ha színeset kiveszem. A színes patron lámpája folyamatosra vált.
Nem tudom eldönteni, hogy a patronnal, vagy a printerrel van gond? Az előzőekben említett „régiókód” kifejezés szöget ütött a fejembe. HP esetében is létezhet ilyesmi?
(#) bbb válasza macera2 hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Természetesen létezik. EU/Amerikai/Ázsiai/Afrikai régiók vannak, s még véletlenül se cserélgetheted össze a kellékanyagokat hozzájuk.
Következő: »»   113 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem