Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   673 / 839
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Csináltam videót.

Rec 0002.mp4
    
(#) vargham válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Ez egy szmulátor. Elmeséled, hogy mit látunk, és szerinted mit kellene látnunk?
(#) juhasz10 válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Közös katódos a kijelző?
A T értéke állandóan pörög, kiírás viszont csak gombnyomásra van. Nem kellene az if-be tenni a T=T+1-et is?
(#) vargham válasza zsolt58 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Ezt használod, ugye?
https://www.arduino.cc/reference/en/libraries/sevseg/
Belenéztél már a lib forrásába? A refreshDisplay() metódust rendszeresen hívnod kell, az végzi a megjelenítést. Ez egy multiplexelt bekötésű kijelző. Ez egyszerre csak egy digitet képes megjeleníteni. Ezért felvillantja az első digitet, lekapcsolja, megy a másodikra, és így tovább. Olyan gyorsan, hogy az emberi szem ne vegye észre. De ehhez ezt folyamatosan ismételni kell. Ez a lib buta módon a main loopból intézi ezt, tetézve azzal, hogy delay-t használ, és digitalWrite() hívást, ami lassú. Így a mikrokontroller folyamatosan a kijeléssel foglalkozik, ahelyett, hogy a programodat futtatná.
Normálisan úgy lehetne megcsinálni, hogy a fel és a lekapcsolást a main loop kihagyásával, delay nélkül timer megszakításból végezné. Lassú digitalWrite() hívás helyett pedig direkt portregiszter írással. Úgy nagyon jól tud működni, a main loopod pedig felszabadul.
(#) vargham válasza vargham hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
  1. void loop(){
  2.   T = T+1;
  3.   if(digitalRead(12) == HIGH){
  4.     sevseg.setNumber(T, 0);
  5.     sevseg.refreshDisplay();
  6.   }
  7.    
  8. }

Ez a kód folyamatosan, vagyis másodpercenként több ezerszer növeli T értékét. A kijelzőre akkor küldei el T-t, amikor a 12-es láb magasan van. Ha nyomógombot raktál ide, akkor abban az esetben történik ez, amíg a gombot nyomva tartod. Szintet figyelsz, nem változást? Ezt akartad?
(#) icserny válasza juhasz10 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
1. A sevseg.refreshDisplay(); hívást az if-en kívül kellene tenni, hogy minden loop ciklusban lefusson.
2. A T változót viszont ritkábban kellene léptetni (nem minden loop ciklusban). A SevSeg library egyik mintapéldájában például 100 ms-onként léptetik.
(#) juhasz10 válasza icserny hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nem tudom mi a célja a kérdezőnek. Gombnyomásra változzon a T értéke, vagy gombnyomásra írja ki adott pillanatban mennyi a T.
(#) mnyugger hozzászólása Jan 20, 2021 /
 
Arduino PRO minire szoktak tenni bootloadert?
Ugye nem. Jól gondolom, hogy a bootloader az USB-s csatlakozáshoz kell?
Ami a Arduino PRO minin nincs.
(#) vargham válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Bootloadert bármire tehetsz. És szoktak is. Nem az USB kapcsolathoz kell.
Egy teljesen üres AVR mikrokontrollerre programozóval tudsz programot tölteni. Ez általában ISP vagy JTAG interfészen kerseztül működik, és nem túl olcsó eszköz.
A bootloader az valamilyen kommunikációs vonalon, például UART-on keresztül képes fogadni a proramot, és elmenti az MCU flashbe. Ekkor mindegy neki, hogy az USB soros átalakító az egy külön eszköz vagy rá van építve a NYÁKra, például az Arduinora. Egy ilyen átalakító ára a töredéke egy programozónak, ezért kedvelt a hobbisták körében.
(#) Poli válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Szia!

Elvileg van rajta.
Itt és itt írtam róla egy fórumtársnak.
(#) proba válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Amit Kínából rendeltem (többször több helyről) minden volt. Bár semmi módon nem volt jelölve soha.
(#) zsolt58 válasza vargham hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Köszönöm szépen mostmár megy.
(#) mnyugger válasza proba hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Köszönöm a Bootloader kérdésre adott 3 választ.
Sikerrel feltöltöttem két különböző programot. Mindkettő működik.
Arduinó uno-t használtam feltöltőként. A resetet Gnd-re kapcsoltam, majd Rx - Rx, Tx - Tx-re.
A menüben Pro Minit választottam.
(#) mnyugger válasza proba hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Biztosan van rajta, mert Blinkel.
(#) dB_Thunder válasza vargham hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Idézet:
„Egy teljesen üres AVR mikrokontrollerre programozóval tudsz programot tölteni. Ez általában ISP vagy JTAG interfészen kerseztül működik, és nem túl olcsó eszköz.”

De nem is drága! Egy ISP programozó párezerből kijön. A JTAG drágább, de az sem egy ló ára.
De az AVR felprogramozható mindössze 4 ellenállást tartalmazó áramkörrel, LPT portról is. Az első ISP progizómat így programoztam fel!
(#) vargham válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Az ötszáz forintos USB-UART adapternél drágább a programozó. Sokan ezért nem veszik meg. Én már nem tudnék dolgozni programmer/debugger nélkül.
Párhuzamos port pedig egyre kevesebb gépen van. Helyette érdemes egy Arduino-ra feltölteni a programmer firmwaret, és akkor lehet vele bootloadert programozni. Vagy Arduino Leonardo-ból AVR ISP mkII klónt készíteni. Vagy egy Mega 2560-ra feltölteni a bootloaderező programot, ami felismeri a rákötött cél MCU-t, és rátölti a megfelelő bootloadert.
(#) mnyugger válasza vargham hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Idézet:
„Az ötszáz forintos USB-UART”

Az előző éjszakát vele töltöttem. Sikertelenül.
Windows 10 alatt próbáltam. A windows látja, de programot feltölteni nem sikerült.
Sokat olvastam róla. Úgy érzem hamisítvány az IC. Bár az azonosítók megvannak benne. Csak a sorozatszám 00000000.

ftdi.jpg
    
(#) vargham válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Biztos, hogy a cél mikrokontrolleren van bootloader?
Egyéb eszközzel sem tud UART kommunikációt végezni?
(#) vargham válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Én amúgy Silabs átalakítókat használok, mint például CP2102, és nem szokott velük gond lenni.
(#) morgo válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Pedig ezt használhatod ISP programozónak is.
(#) tbarath hozzászólása Jan 21, 2021 / 1
 
Féloff, megjelent a Raspberry Pi Pico: Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza tbarath hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Érdekes válasz a piac igényeire, hogy a lapkaszámítógépekből nyit a mikrovezérlők felé. Vagy csak nekem tűnik furcsának?
Ott van ugye a jól bejáratott kvázi standard arduino család, az stm, a komplett nodeMcu és társai hogy csak általam ismerteket említsem (meg egy csomó amit nem ismerek). Felhasználói szemmel nézve mi indokolhatja hogy a pico-t válasszuk? A pinek száma, az órajel? Mindkettőre van erősebb is. Vagy a kettő együtt?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Hát tudja a fene.
Igazából az arduino baromi drága, eredeti legalábbis nincs 16 EUR alatt (uno 19, nano 20, mega 35). Kínából vannak ardunio klónok és STM vagy ESP alapú cuccok olcsón, de ugye tudja a fene, hogy mit kapsz a pénzedért. És akkor még hakkolj hozzá környezetet, esetleg programozó is kell hozzá, ami persze hozzáértők számára nem probléma. De sokaknak igen.

Most itt van ez a cucc egészen jó speckókkal (2 SPI, 2 I2C, 3x12 bit ADC, 26 GPIO, 2MB flash, 256k RAM, 2 magvas 100+ MHz ARM core) a jól bejáratott Raspberry Pi márkanéven, a kínaival kb. megegyező áron. 3.6 GBP a pimoroni-n, ha a szállítás nem ennyi lenne simán vennék én is egyet. Úgyis meg kéne tanulnom pythonul is
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) sargarigo válasza tbarath hozzászólására (») Jan 21, 2021 / 2
 
Hát vesd rám a követ, én csak kínait vettem eddig (occó), semmi bajom nem volt velük (kopp-kopp). Környezetet nem kell hekkelni, programozni meg szintén az usb-n lehet. Ahogy én látom igazából egyetlen különbség a python, amit most felvetettél (én kipróbáltam, nekem nagyon nem áll kézre). Hm..
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) vargham válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Mega PIO. Azért az jelentős.
(#) sargarigo válasza vargham hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Valóban, ez tényleg jelentős fegyvertény! Na, EMIATT már lehet hogy elgondolkodok én is rajta
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Ha hasonló szoftveres támogatottság alakul ki körülötte mint amit a mikroszámítógépekinél megszokhatott az ember, még sikeres is lehet. Ahogy elnézem, elég sok dolgot meg is tettek ennek érdekében. Inkább a kezdőket és hobbistákat célozták meg, azt viszont nagyon jól.
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Lekopogom, nekem se volt eddig még bajom, de hallottam már érdekességeket.
(#) pipi válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Hali!
FTDI valami van rajta? Azokat hamisították. Úgy emlékszem régi drivert kell feltenni, azzal működik. Én kerülöm az FTDI-t emiatt, jól működik a CH340, és a CP2102 akár 921000 baudon tudja tolni az ESP procikba a szoftvert
(#) Poli válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Idézet:
„Windows 10 alatt próbáltam. A windows látja, de programot feltölteni nem sikerült.”


Az előző bejegyzésed alapján, szerintem nem jól csatlakoztattad.
Következő: »»   673 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem