Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   47 / 50
(#) joededy válasza Frankye hozzászólására (») Jún 10, 2020 /
 
Szevasztok
Úgy tünik megoldódott.
(#) a3s hozzászólása Júl 22, 2020 /
 
Sziasztok!

Felmerült az igény, hogy a riasztóhoz legyen egy kulcsos kapcsoló, amivel alkalmasint ki illetve be lehessen kapcsolni a rendszert.
(Gondolom ez egy sima ON/OFF kapcsoló, csak kulccsal működtethető)

A központ egy Paradox SP5500.

Valaki tudna segíteni abban, hogy lehet bekötni a kapcsolót, illetve pontosan hogy kell programozni hogy működjön az élesítés/kikapcsolás?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) hbal válasza a3s hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Szia!
A kulcsos kapcsolót sima zónaként kell bekötni, lehet fenntartott, vagy pillanatnyi.
Arra viszont figyelj, hogy ha a zónaduplázás van szabotázs felismeréssel beállítva, akkor ne legyen a kulcskapcsoló olyan érzékelővel "párban", ahol van szabotázs kapcsoló, mert ebben az esetben a fedél megbontása, vagy a kábel elvágása kikapcsolhatja a rendszert.
(#) silencezozo hozzászólása Szept 5, 2020 /
 
Sziasztok!


Egy ismerősöm vett egy lakást, amiben a fotókon melléklelt riasztó van felszerelve. A Multival a szolgáltatási szerződés már nem él, még az elöző tulaj felmondta. Az ismerősöm szeretné elbontani a teljes rendszert. A Multi Alarm 14000 Ft-ért jönne ki és venné le. A kérdésem az, hogy hogyan lehet kikapcsolni a riasztót úgy, hogy bontás közben ne kapcsoljon be a szíréna?

Köszönöm
(#) pipi válasza silencezozo hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
sziréna doksiját letölteni, megnézni lehet-e tiltani. Utána a sziréna kábelezését visszakövetni....
(#) Johnycorp válasza silencezozo hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Szia,

Amennyiben szokásos módon van bekötve és a sziréna szabotázsköre a központba megy egyenesen, akkor nincs nagy baj.
Ugyanis elegendő a sziréna vezérlését lekötni a központ BELL kimenetéről vagy PGM kimenetről (ha netán onnan lenne vezérelve).
De meg is állítható a központ (trafóról jövő AC levesz és az akku szintén). Viszont ekkor az akkuról még a kültéri sziréna tápellátását biztosítani kell!
Majd a szirénát megbontva már nem fog elindulni az.

Központ és sziréna pontos típusa?

Üdv.
(#) silencezozo válasza Johnycorp hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Szia

Én nem ismerem a riasztókat. A Szerződést és amit ott hagyott a volt tulaj az alapján nem derül ki a típus, csak annyi, hogy egy GSM riasztó. Annyit megpróbáltam, hogy ha kikötöm a központból a 230 AC-t akkor elindul a sziréna, ha lehuzom az akkut akkor is. A szirénában szintén van szabotázs és arra is indul.

Köszönöm.
(#) silencezozo válasza silencezozo hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Illetve még annyi, hogy az oké, hogy miként áljak neki a központ lebontásának, de azt még nem tudom, hogy a szirénát, hogy bontsam le annélkül, hogy szíréna maratont tartsak egy üdülő övezetben. Arra gondoltam, hogy valamilyen formában le lehet "menüből" tiltani a sziréna szabotázs kapcsolóját?

Köszönöm a segítséget!
(#) silencezozo válasza pipi hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Szia!

Sajnos nem tudok róla semmit, oldalt nincs rajta semmilyen felirat. A volt tulaj sem tudott benne segíteni. Azért raktam fel ide, hátha valaki felismeri a típust és ad ötletet.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2020
(#) pipi válasza silencezozo hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Ha nincs doksi, hogy lehet a szirénat tiltani, akkor létra, fūldugó, csavarhúzó, csipőfogó zsebben, leveszed a sziréna fedelet, lehet van alatta még egy lemez, azt is, kozben a segéderő áramtalanítja a központot, a sziréna akku vezetéket elcsiped. Egy perc szirénázás alatt megoldható
(#) Kovidivi válasza silencezozo hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Rakj a szirénára valami hangtompítót (párna). Onnantól a dB-ek feleződnek, és azt csinálsz, amit akarsz!
(#) Humeszan hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Sziasztok! Egy bontásból hozzámkerült egy Paradox s4000-es risaztóközpont, egy k10h kezelőfelülettel. Szeretném újra beüzemelni ezt a készüléket, de sajnos a régi jelszót nem tudni. Hogyan lehetne resetelni, és egy új jelszót megadni? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.
(#) Servicem válasza Humeszan hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Szia, megoldódott a probléma?
(#) Servicem hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziszatok!

Olyan problémám lenne, hogy a 728+-os kp nem tölti rendesen az akku-t.
Az LM317 feszültség szabályzó tehet róla vagy esetleg FW hiba lenne?
Azt tapasztaltam, hogy elkezdi tölteni az akkut (az akku jó) és egyre kevesebb áramot ad az akkunak míg az lemerül és leáll a központ.
Köszönöm a segítséget.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 24, 2021 /
 
Hali!
Ezen a mozgásérzékeőn, az ALM pontjain, feszültséget át lehet vinni? (12V)
(#) Tomi20 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Szia

Elvileg igen, először ellenőrizd, ne legyen rajta "ellenállás jumper", Én multiméterrel ellenőrizném mindkét pontot a táp felé, hogy független-e. Illetve riasztáskor tényleg csak nc kontakt-e, ha minden passzol, akkor meg lehet próbálni.
(#) Johnycorp válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Szia.
Igen, hiszen arra van kitalálva, hogy feszültséget vigyen át.
A 12V megfelelő lehet még (riasztók zónáin is legfeljebb 12V jelenik meg), de maximum 10-20mA-ben gondolkodj.
(#) mraulajos válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Egy ilyen csipogót akarok üzemeltetni vele.
(#) koblingerjanos hozzászólása Júl 7, 2021 /
 
Kedves fórumozók !
Az a gondom hogy a riasztóm ( scorpion z6020c) meg szólalása után a telefon ( samsung galaxy j3)
nem tudom le állitani a csillaggombbal , kénytelen vagyok lekötni a telefon vonalat aztán majd valamikor le áll a riasztás . Digi a szolgáltatom és üvegszálas kábel jön a lakásba , egy ZTE ZXH F618 routerböl kapom a telefon vanalat . A riasztónak analóg vonal kell . A router adatainál nincs szó a telefon kimenetről . Kérném a segitségeteket .
(#) Sebi válasza koblingerjanos hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Amit a routerből kapsz, az nem igazi analóg vonal, a fax sem működik rajta.
Próbáld meg a riasztóval párhuzamos analóg telefonon megnyomni a csillag gombot: ha úgy beveszi a riasztó, akkor nincs más megoldás, mint visszatérni a rézdrótos vonalra.
(#) Gafly válasza koblingerjanos hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Idézet:
„Az a gondom hogy a riasztóm ( scorpion z6020c) meg szólalása után a telefon ( samsung galaxy j3) nem tudom le állitani a csillaggombbal , kénytelen vagyok lekötni a telefon vonalat aztán majd valamikor le áll a riasztás.”

Általános morgolódás:
- Udvariatlanság minden kérdésnek külön topic-ot nyitni. Ennek a helye is a riasztósban lenne, mert hogy az... Most dolgozhatnak a moderátorok az átpakolással.
- Udvariasság a többiek felé, ha felteszel egy linket az érintett készülékről, ne kelljen mindenkinek egyenként megkeresni a "manuált", ha olthatatlan vágyat érez a segitségre. Én például boldog lettem volna, ha nem nekem kell előtúrni (pedig nem volt egy agysebészet), hanem eleve linkként jelenik meg a scorpion z6020c.
- Annak viszont örülök, hogy konkrét tipusokat irtál, és viszonylag tömören és érthetően irtad le a problémát.

Ami problémádat illeti, akkor olvasatomban a riasztódban be van állitva egy telefonos értesités, egy mobil készülékre.
De nem tudod a mobil keszülékről a "*" gombbal nyugtázni, hanem hivogat tovább.
Amit Sebi mester irt, az igaz, különösen ha központi felügyeletről "kommunikátor" üzemmódról van szó.
De szerintem abba futottál bele, hogy:
Idézet:
„Riasztás telefonkészülékre való jelzésének beállítása (8-as nyomvatartás)
Ha beállítja ezt a funkciót, akkor riasztás esetén a központ akár több telefonszámot egymás után felhív és szirénahangot,
valamint a riasztást kiváltó zóna számának megfelelő csipogást hallhat a hívást fogadó. Így akár több személy is
értesülhet a riasztásról saját telefonkészülékén keresztül és azt is megtudhatja, hogy melyik zóna váltotta ki a riasztást. A
hívást fogadva a telefonkészülék * billentyűjének 3 másodpercig nyomvatartásával nyugtázni lehet a jelzést. A nyugtázás
után két rövid jelzőhangot hallhat. A rendszer mindaddig hívja a beállított telefonszámokat, amíg nem nyugtázzák le a
jelzést. Telefonszámonként a beállított hívási kísérletek számának megfelelő alkalommal (maximum 15 alkalommal)
próbálkozik. A jelzés egyszeri nyugtázása után nem hív több telefonszámot a rendszer az adott riasztási ciklusban.
Minden hívás után, programozható ideig (maximum 150 másodpercig) vár a hívás fogadására és nyugtázására a
rendszer, majd hívja a következő telefonszámot, vagy egy telefonszám beállítása esetén újra a telefonszámot. A riasztási
hívás nyugtázása vagy a hívási folyamatok befejezése után a rendszer alapállapotba kerül, azaz újabb zóna megsértése,
újabb riasztás újraindítja a hívási folyamatokat.”

Ugyanakkor a mobil készülék és hálózat nem úgy kezeli a DTMF hangokat mint régen. Tehát maga a DTMF kód mint olyan csak a hálózat végén generálódik, nem a telefonból jön. Normális hálózatban ennek a hossza korlátozva van, semmiképpen nem 3 másodperc, igy a riasztó sem érzékeli nyugtázásnak. Ez egy régi szabvány, de lényeg ugyanaz most is, ha bővebben érdekel a dolog.
Ezt egyszerűen ki tudod próbálni: felhivod a mobilodról a riasztóra kötött vezetékes számot, és beszélgettek. Beszélgetés közben nyomod hosszan, több másodpercig a "* gombot" a mobilon. Ha ugyanolyan hosszan hallatszik a vezetékes telefonon a DTMF hang, akkor nem ez a hiba, ha csak röviden "pittyen" akkor igen...
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2021
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Közben kipróbáltam egy hasonló összeállitásban, természetesen nem addig "szól" a DTMF a vezetékes oldalon, ameddig a mobilon "nyomják a gombot".
Tone Sender device drága a központban, jogosan korlátozzák a használatát a szükségen és elégséges időre. Szolgáltató nem fogja a kedvedért az egész hálózatot átkonfigurálni...
Elgondolkoznék a riasztóban ennek az állitásával, ha zavar a hivogatás:
Idézet:
„361 Hívási kísérletek száma távfelügyelet vagy saját telefonszám felé. (0-15)
(1 számjegy)
Érintett Programcímek: 0, 362, 410.”
(#) koblingerjanos hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
Bocsi Gafly , de rutintalan fórumozó vagyok . Köszönöm a rám szánt időtöket . Sebi által javasoltat próbáltam , az analóg telefon egy siemens vezeték nélküli kézibeszélős volt . Ha felhivom a mobilról
és ameddig nyomom a csillaggombbot a vezetékesbe addig hallani a magas hangot . A riasztót viszont analóg telefonról nem tudom leállitani . Elfelejtettem mondani. hogy időközben rúter csere volt nálunk, azóta vannak a gondok, előtte működött.
(#) koblingerjanos hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
A beállitott telefonszámot a riasztó nem 150s-ig hivja hanem kb. 8- 10 percig . Kikapcsoló kóddal sem tudom a riasztást leállitani . Irtam a gyártónak de nem válaszolnak .
(#) Gafly válasza koblingerjanos hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Szerintem kezdjük félreérteni egymást.

Bekötés:
- Router Phone csatlakozójának a két középső (piros/zöld) ere megy a riasztó TELCO LINE IN két pontjára és semmi más ér, sehová nincsen bekötve.
- Riasztó TELCO LINE OUT két pontja megy a vezetékes telefon csatlakozójának a két középső (piros/zöld) pontjára ,és semmi más ér, sehová nincsen bekötve.

Alap telefon funkció:
- Ezek után mobilról fel tudod hivni a vezetékes telefont, és tudtok beszélni. A vezetékes telefonról is fel tudod hivni a mobilt és tudtok beszélni.

Ami a lényeg: most felhivod a vezetékes telefonról a mobilt, és beszélgettek. Majd a mobil készüléken elkezded folyamatosan nyomni (sok másodpercig) a "*" gombot (bármi más is lehet, de mindegy) és hallgatod a vezetékesen a hangot. Abbahagyja néhány tized másodperc után, vagy szól ameddig nyomod???
(#) koblingerjanos hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
Nehogy félre értjük egymást Gafly , látom segitökész ember vagy és én ezt köszönöm neked . A telefon vonalam úgy van bekötve ahogy irtad , viszont a TELCO LINE IN-re párhuzamossan van kötve a vezetékes telefon , eddig is igy volt . A telepitési kézikönyv is tanácsként(hogy célszerű)
irja az OUT-kötni a telefont . Hogy riasztás esetén nehogy foglalja a vonalat pl. fax . A telefon vonalon nem lett változtatva . RJ 11 kihúzva az új routerbe bedugva . Irtam hogy két telefon közötti próbát megcsináltam , ha mobilon nyomom a csillagot a vezetékesbe a nyomás idejéig hallom a magas hangot . A router kb. egy éve volt cserélve , valószinü hogy azóta vannak a gondok de ne volt riasztás és nem vetten észre . Irtam a diginek de azt monták a telepitőnek
a jelezzem .
(#) Gafly válasza koblingerjanos hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Ha minden pontjában igaz amit mondasz, akkor nincsen több ötletem.
Ámbár látatlanban megszüntetném azt a központ előtti párhuzamositást, valamint a Router és a riasztó között szigorúan kettő (nem négy, végképp nem hat!) eres RJ11 vezetéket használnék...
Most jönnek a többiek, akik ezzel (pl. telpités) foglalkoznak, és értenek hozzá.
(#) koblingerjanos hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
Köszönöm Gafly a tanácsaid , egyelőre vissza vetem a telefokra a történő hivások számát(2x) és a
hivási időket , 20s/ telefon . 2db mobiltlefonra küld riasztást . Sajnos a főgond a hogy mobilról leállitsam a riasztót még midig fent áll . Párhuzamositást a beszereléstől fogva használom és eddig nem volt gond .
(#) HA5AWS válasza koblingerjanos hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Szia!
Sajnos a telefonok a DTMF jelet csak pár száz milliszekundumig kb. 300 ms ideig adják, a gombnyomás hosszától függetlenül, központok meg legalább 2 másodperc hosszút várnak. DSC központoknál így van a többinél is hasonló lehet.
Üdv: Gábor
(#) koblingerjanos hozzászólása Júl 10, 2021 /
 
Gábor amit irsz annak ellen mond az a próba amikor mobilról felhivom a vezetékes telefont és
ameddig nyomom a csillaggombot addig hallani az analógba a magas hangot . A riasztó központom
3s-mot vár , ezek szerint ez a feltétel teljesül . A riasztó központom impulzusos módba van , DTMF-be kellene lenni ? A router csere óta van a probléma .
Következő: »»   47 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem