Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   158 / 163
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Erdekes hogy a pozitív ág árama megy fel olyna 120mA körülire, a negatív ág pedig leesik kb. 20-30 mA -ra.
(#) Karesz 50 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Begerjed a keresztváltó miatt. Betetted azt a soros 100 Ohm-os gate ellenállást amiről már szó volt, hogy anélkül gerjedni fog?
(#) reloop válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Szia! A VF2 élesztésénél nem szerencsés a tápági ellenállás használata, másnak is volt ezzel problémája. Az ellenállásnak amúgy is 10 Ω-nak kéne lennie.
Lehetőség szerint használj áramkorlátos labortápot. Ennek hiányában az áramkorlátozó ellenállást tedd a szekunder után és kétszer egyutas egyenirányítással állítsd elő a szimmetrikus tápot Bővebben: Link.
Ha nem lenne Zobel-tag a kimeneten, pótold!
(#) fityiszkukac válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Még nincs benne, de pótolom...
(#) fityiszkukac válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Ez már egy conductor2 Alkotós változat. Sajnos labortápom nincs. Jelenleg a képen látható tápra van rákötve.
A teszt hangsugárzó egy Orion HS500, abban van hangváltó, hogy zobel tag van-e benne, nem tudom.
Sajnos nincs itthon csak 2x100Ohm/10W vagy 2x5Ohm/25W.
Köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Az ideálisnak mondható 100 mA nyugalmi áram 10 V-ot ejt a 100 Ω-os ellenálláson, ez felboríthatja a tranzisztorok bázisfeszültségét, innentől nem stabil az áramkör.
Nálad marad a hálózati ágban elhelyezett izzó, áramkorlátozó gyanánt.
(#) fityiszkukac válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
A 100 Ohmos ellenállás ok fel helyezve
Asszem tettem félre egy 60-as izzót pont ilyen okból kifolyólag...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2020
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Újabb nap újabb sikertelenség...
Kivettem az ellenállásokat(2x100Ohm), az egyik oldalon szépen beállítható a nyugalmi áram, viszont a másikon a potit 0-ra tekerve sem nő 40mA fölé a nyugalmi áram. Most jön a a méricskélés...
Az a baj hogy a hűtőborda takarja a panel felét, a fetek környékén így nem tudok mérni. Kíváncsi vagyok mit sikerült kinyírni.
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Most nézem a kapcs. rajzon, hogy itt már van 220Ohm a gate -eken. Nem okozhat gondot a +100Ohm ?
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Erre a kapcsolásra gondoltam:
(#) Karesz 50 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Köss párhuzamosan R10 4k3-mal 22kOhm-ot. Nem okoz gondot a plusz 100R, most már hagyd benne. Most a gerjedés lesz majd a gond ha újra megjelenik a HS500-zal.
(A Zobel tag az erősítő kimenetén van, 4,7-10 Ohm-mal soros 47-100nF.)
(#) fityiszkukac válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Köszönöm.
Most leültem és végig néztem meg számoltam a kapcsolást, hogy is kéne működjön, most nekiülök és méricskélek. Megnéztem a hangváltót, nekem jónak tűnik. El tudnád nekem magyarázni, hogyan is működik az a BD139 -es rész, hogyan is kompenzál ?
Előre is köszi.
(#) Karesz 50 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Elég bonyolult, egyszerűbb és érthetőbb talán ha leszimulálom, így látsz minden feszültséget.
Lényege, ha a nyugalmi áram beállító tranzisztor melegszik (88mV=40K) behúzza a tápfeszültséget és ezáltal csökkenti a FET-ek Ugs feszültségét.
A baloldali szimuláción melegebb a nyugalmi áram beállító.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2020
(#) fityiszkukac válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Köszi, nagyjából értem már...
(#) toncy hozzászólása Dec 6, 2020 /
 
Sziasztok,

Egy ideje szemezgetek ezzel a kapcsolassal, kellene valami szebb hangu erosito es az olvasottak alapjan eleg jonak tunik.
Neki alltam az igenyeknek meg feleloen egy nyakot tervezni (van egy direkt to220 as tokozasnak kialakitott hutobordam es azt szeretnem felhasznalni emiatt a fent levo rajzok nem passzolnak a hutobordamhoz).

Szoval lenne egy kerdesem illetve keresem, valaki kedves nyaktervezesben jartas forumtars atnezne a muvemet, illetve ha le irna milyen bakikat kovettem el tervezes kozben?

Elore is nagyon szepen koszonom!

Alabbiakban a felhasznalt kapcsolas es nyakterv(sprint layout 6)
(ekezetekert meg millio elnezest!)
(#) toncy válasza toncy hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Azontúl még érdekelne, hogy mi a véleményetek az ilyenfajta föld kialakításról (alábbi ábra, quad 606) és ugyanúgy működhet rezonáns táppal, mint egy trafóval? A hangszóróval sorba kötött kondenzátorról mit mondanátok? (Lehet felesleges, de ha megvédi a hangszórókat az elfüstöléstől, akkor már megérte ez a kis módosítás)

Válaszokat, segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2020
(#) reloop válasza toncy hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Szia! Rendszeresen használom. Nincs szükség kondenzátorra a hangszóró előtt.
(#) fityiszkukac válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Sziasztok. A zobel tagnak ilyen kondim van most itthon, meg 10 ohm/0.25W ellenállás. Jok lesznek ?
Erre gondoltatok ?
Thehát soros R-C a kimenetre, és arra jön párhuzamosan a hangsugárzó ?
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) fityiszkukac hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Szerintetek lehet az egyik fet hibája, ha a nyugalmi áram szépen beállítható mindkét oldalt, viszont az egyik oldal halkan és torzul szól ?
(#) reloop válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Szia! Hibás FET esetén nem áll be a kimeneten a 0 V körüli egyenfeszültség és nincs normális nyugalmi áram sem. Ugye hangszóró nélkül állítottál nyugalmi áramot?
(#) fityiszkukac válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Igen, testre kötött bemenettel. A poti is majdnem ugyanannyira van állítva mind két oldalon.
(#) reloop válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Hihetetlennek tűnhet, de a jelenség mögött legtöbbször bemeneti, vagy kimeneti érintkezési hiba szokott megbújni. Ha ezeket kizártad, akkor a gerjedés a következő legvalószínűbb ok.
(#) fityiszkukac válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Most ahogy szomorúan kiültem a teraszra, beugrott, hogy lehet valami kontakt hiba okozza a problémát.
A mellkelt készülékbe lett berakva végerősítőnek ez a csoda, a régi elhalálozása miatt, az illesztést még nem néztem hogy jó-e, az látható egyből, hogy max. 1,7V -al hajtja az előfok de ez a jövő zenéje. Elég sok kapcsoló található ebben, ezek közül a tape-monitor A és B volt a ludas. Egy kis műszerolajos kezelés rendbe is hozta a problémát. Most a kis hangszóróval szépen szól mind a két oldal.
A HS500 teszt holnapra marad. Felraknék 1-2 bakelitet a régi TESLA dinamikus lemezjátszónkra
Az az ellenállás-kondenzátor kombó jó lehet Zobel tagnak amit írtam ?
(#) reloop válasza fityiszkukac hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Zobel-tagnak felhasználhatod a donor készülékét. Re45,46, Ce23,24.
(#) fityiszkukac hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
Mindenkinek köszönöm a türelmet és a segítséget, végre újra szól a hatlövetű ✌️
30 perc alatt kisebb, nagyobb hangerő mellett kb. 35 fokos a viszonylag kicsi hűtőborda.
A minőségről nem tudok érdemben nyilatkozni, mivel a mélyen kívül nincs két egyforma hangszóró a két oldalban.(8,4 Ohmos is van) ehhez képest azért jobb egy Mini hifi kategóriánál a hangzás. A melyek membránját rendesen megmozgatja.
(#) Zsarka hozzászólása Jan 23, 2021 /
 
Szép jó estét mindenkinek! Hogy is kezdjem ? szeretnék két conductort2 erősítőt hídba kötni és 2x25V feszültségről üzemeltetni . Szerintetek milyen buktatóra számíthatok . A tápom adott és van egy 8 ohmos 12" basszushangszóróm . Aktív szub ládát szeretnék csinálni . Köszönöm a hozzászólásokat.
(#) toncy hozzászólása Jan 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Ismét kérdésem lenne, normális az, hogy viszonylag hamar forrósodnak a vegégfok tranzisztorok? (IRFP-k) 1-1 100ohmos ellenállást is beköttem a gatekre, hőkompenzálásnak pedig bd139-140 eket használtam. Hűtésnek 2mm-es 2x4x17cm L aluprofilt használok amit egy mini PC (flepo) alu házába építettem bele.

Válaszokat előre is köszi
(#) reloop válasza Zsarka hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Szia! Az aktív szubládában a rezgés miatt a testesebb alkatrészek szívesen letörnek a panelről, ezért ragasztással szokták fixálni őket. Igaz, amennyit segít a ragasztás az élettartamon, annyival nehezíti is az esetleges javítást. Közel 100 W-os lesz az erősítőd, itt már számolni kell ezzel a hatással!
(#) reloop válasza toncy hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Szia! Összességében érzed soknak a melegedést, vagy a hővezetés nem kielégítő a ház felé?
Mutass képet az aluházról! Írd meg mekkora tápról, hány ohm-os hangsugárzót hajtasz? Jel nélkül is nagyon melegszik?
(#) toncy válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Szia! 6 db M3 as csavarral fogattam fel az L idomot, bekentem hovezeto pasztaval is. Skori fele onrezgo IV tapot epitettem meg, 2x33v-rol jar terheles alatt(75-80kHz). 4-8 ohmot ir a dobozokon (oszinten nem mertem meg mennyi pontosan), jel nelkul nem melegszik, viszont kb felhangeron jaratva, mar 10 perc utan kezzel tapogatva kb 40-45 fokos a doboz oldala. (eddig inkabb STK-t epitettem, az mintha jobban birta volna a terhelest, szoval nem tudom, hogy igy kell e ennek mukodnie)
A doboz: 21,5x18x5,2 cm, plusz 17x2x4 cm L idom.

(ekezetekert elnezest)
Következő: »»   158 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem