Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szilárdtest relé
 
Témaindító: zolee, idő: Feb 20, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 30
(#) Imti válasza pipi hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Ezért is fordultam itt segítségért hozzátok, mert mint írtam nem vagyok jártas a triacoc világában. de mint kiderült sok probláma van a fázisok váltásával..
Így van marad az akkuk töltése hálózatról, vagy egy több másodperces kihagyással akár egy nagy relé is átválthat..
(#) proba válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Ami még eszembe jutott, ha az akkukat egy hét alatt eszi meg, akkor a 70-90% között van egy napod is majdnem. Ebben az időtartamban csak van olyan pillanat, amikor csak olyan fogyasztók mennek, aminek nem kritikus az áramszünet. pl figyelhetnéd a hálózat fogyasztását, amikor az huzamosan alacsony, az akkud 70-90% között van, akkor átkapcsolod. Lehet így az akkukat nem használod ki teljesen, de az átkapcsolás üzembiztosabb. Ha a fogyasztókat két részre bontod, a fontosabbakat / állandó fogyasztásúakat az akkura teszed ( némi töltésrásegítéssel) A nagyobbakon váltogatod a hálózatot, akkor lehet olyan időszakot találni biztosan, amikor nincs fogyasztás, nyugodtan kapcsolgathatod, akár percekig is.
(#) erbe válasza Imti hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Leírásod alapján a legegyszerűbb megoldás egy egyenirányító a hálózati oldalra. Bár 1 fázisról csak ~320V a csúcs, de egy kiegészítő trafóval könnyen fel tudod nyomni mondjuk 360 V-ra. Amíg dolgozik az első DC-DC konvertered, nincs a hálózati oldalról fogyasztás. Ha az akkus oldal leáll, a 380 V leesik, de máris belép a hálózat felől a 360 V. Nem hinném, hogy ezt a 20 V csúcsesést meglátnád a szinuszon.
A trafó primer 230V, a szekunder 28-30 V, teljesítmény a várható csúcsfogyasztásnak ~tizede. ~400-630 VA.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Az akkuk töltésénél takarékosabb megoldás, de a szinuszos inverter saját fogyasztását még veszted. Viszont nincs átkapcsolás, teljesen automatikus. Valami jelzi neked az állapotot, ráérsz lekapcsolni a nagy fogyasztókat és kézzel hálózatot váltani.
(#) Imti válasza erbe hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
A színuszos átalakító dolgozik 320V Dc ről is csak akkor már nem képes fentartani a 220V Ac t, főleg ha nagy a fogyasztás.
Mikor még teszteltem a rendszert 310Dc ről,és 2,4Kw terheléssel, vígan üzemelt még a kompresszor is a garázsban
Tetszik az ötleted.. ezen erősen elgondolkodm ugyanis nem szükséges felnyomni egy hálózati trafóval a feszt,hogy 380 legyen.
(#) exabit válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Azt hiszem nem fog összejönni mert csak az SSR 10-12 mA körül kér.
Külső táppal ez a kapcsolás hogyan nézne ki? Megrajzolnád nekem, kérlek?
(#) proli007 válasza exabit hozzászólására (») Jan 26, 2021 / 1
 
Az R2-R3-Q1-et kiveszed és stabil 6V feszültséget adsz a tápnak. A bemeneti csatlakozó 2-es pontját pedig a tápról a GND-re kötöd. (De véleményem szerint nem lesz megfelelő arra amire szánod. A trafó, meg Te nagyon fogtok örülni a kattogásnak.)
(#) Bakman válasza erbe hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
A csúcsérték egy dolog, de a hullámzást valahogy meg is kell szüntetni. Ekkora feszültségen fizikailag is szép nagy kondenzátorcsomag fog kelleni.
(#) exabit válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Akkor ha veszek egy szilárdtestrelét ami 4-20 mA vezérlőárammal dolgozik és fázisszöget vezérli akkor az működhet? Az lenne akkor a jó megoldás?
(#) proli007 válasza exabit hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Fogalmam sincs. De van ilyen szilárdtest relé?
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
(#) exabit válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Bizony, létezik ilyen: 1, 2
(#) Gafly válasza exabit hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Közben elolvastam az eredeti kérdést is.
Akkor röviden, a tartományt kellene jobban belőni?
(#) exabit válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
A kiindulás az volt hogy hogyan lehetne "felokosítani" egy hagyományos SSR-t, ahelyett hogy vennék egyet 4-20mA bemenettel, de a megoldás végül az hogy csak venni kell egyet.
(#) Sebi válasza exabit hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
No, igen... "Hagyományos" SSR - azaz Solid State RELAY, egy kapcsoló kontaktust jelent.
Amit Te szeretnél, az gyújtásszög vezérlés triac-kal vagy antiparalel tirisztor párral - ahol a 4-20mA vezérlőjellel 0-180 fokos gyújtás-késleltetést valósítanak meg.
Nem sokkal bonyolultabb, de teljesen más feladat - simán megépíthető.
Fűtést nem igazán szoktak így szabályozni, mert a nagy tehetetlensége okán az ON-OFF (ki-be kapcsolgatás) sokkal kevesebb zavarral megvalósítható.
(#) Bakman válasza Sebi hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Itt az alapfelállás az, hogy a szabályzónak csak 4-20 mA-es kimenete van.
(#) erik001 hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Sziasztok
SSR 40A DA szilárdtest relé 20A kapcsolna ,milyen hátőborda hűtés kell neki ? mennyire melegede ?
(#) Janszi válasza erik001 hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Szia,
itt a gyári ajánlás
Bővebben: Link
(#) erik001 válasza Janszi hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Ezen nem tudok eligazodni.Egy ilyen elég lehet hozzá ? vagy kel még ventillátor rá ?
(#) Janszi válasza erik001 hozzászólására (») Feb 13, 2021 / 1
 
Kb. olyan kell,de az adatlap legalján ott a méretezés,meg a terheléstől függő darabszám is.
Persze én kipróbálnám azért hogy mindenképp kell-e akkora.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2021
(#) exabit válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Szóval megpróbáltam megérteni az áramkört amit készítettél. Azt nem mondanám hogy sikerült is de szépen berajzoltam a szimulátorba:
Falstad - szimulátor
Eszerint 4mA-nél 50%-os kitöltési tényezővel dolgozik. Én rontottam el valamit, vagy ez ezt tudja?
Egyébként végül azt terveztem hogy szilárdtest relé helyett - ahogy javasolták - inkább FET-et vezérelnék ezzel az áramkörrel és egyenáramot kapcsolgatnék. Akkor beleférnék a fogyasztásba is és nem kellene külső táp.
Csatoltam a szimulátorból kimentett fájlt is ha a link nem működne.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2021
(#) proli007 válasza exabit hozzászólására (») Feb 16, 2021 / 1
 
Hello! Én nem használok ilyen szimulátort, meg nem is ismerem. De valami nagyon nem stimmel.
- Az első OPA végzi a 4-20mA átalakítását 0.4V-ra. Tulajdonképen az invertáló erősítő egy áramösszegző. Az OPA vonatkoztatási pontja a GND, így az invertáló bemenet virtuális GND ponton van.
- A 220Ohn-os söntön, a 4mA hatására, 880mV áll elő. (Nem teljesen igaz, mert a 22k 1%-ban terheli a söntellenállást.) Ez a 22k ellenálláson 40uA áramot hoz létre. Ezt kell kompenzálni a 150k+trimmer ággal. 6V/40uA=150k Tehát ekkor fog kiegyenlítődni a 4mA által létrehozott jel.
- Ha 20mA a bementi jel, akkor 16mA áramnövekedés van. Ekkor a söntön a feszültség növekedés 16mA*220Ohm=3.52V. Az áramváltozás 3.52V/22k=160uA. Ez a 160uA többletáram fog átfolyni a 27k-n, ha 4V a kimenti feszültség. Tehát 4V/160uA=25k. Tehát a visszacsatolásban 25k kellene.
- Tehát ha a 4mA kiegyenlítése pontosan van beállítva, akkor a 4..20mA áramra kb.0..4V lesz az OPA kimeneti feszültsége. Szimulátorban ellenőrizheted.

-Az 555 egy lineáris fűrészjelet állít elő az 555 az 1µF-os kondin. aminek az alja majdnem 0V, a teteje meg 4V. A szimulátorban ezt is megnézheted.
- Ezt a jelet hasonlítja össze a komparátor (második OPA) az első kimenti jelével. Tehát szimmetrikus négyszögjel csak akkor lehetne a kimenet, ha az első OPA kimenete épp 2V lenne.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2021
(#) exabit válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Szuper, köszönöm a részletes magyarázatot, most már értem. Valahogy a szimulátor félresiklott mert -3V-tól indult a fűrészfogjel, de most már jól megy.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2021
(#) hape60 hozzászólása Aug 16, 2021 /
 
Szevasztok, kellene nekem az SzTR-10-220 szilárdtest relé külső méretei. (Szélesség-hosszúság) Egy meghibásodott szilárdtest relét akartok cserélni, de mivel az eredeti, kb 40 éves relét már nem találok, mással kell helyettesítenem. A panelon nincs sok hely, így csak a eredetinél kisebb, vagy egyező méretűvel tudom helyettesíteni.
(A szerkezet nincs elérhető közelségben, ezért nem tudom lemérni )
A Google-ban nem találok linket...
(#) hape60 válasza hape60 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Kiderült a méret; ha valakinek esetleg kellene: 43x66cm
(#) dokidoki válasza hape60 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Pakson lehet, hogy van ekkora.
(#) hape60 válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Igazad van, nem cm... a méretek mm-ben értendők.
(#) Kékróka válasza hape60 hozzászólására (») Aug 26, 2021 / 1
 
SSR-25 DA
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2021
(#) gytelek hozzászólása Nov 25, 2021 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni SSR alkalmazásával kapcsolatban. Van nekem egy elektromos konvektor, amin csak egyszerű hőmérsékletszabályzó van. Ezt szerettem volna programozhatóvá tenni Computherm Q7RF szett segítségével. Ez egy szobatermosztát + a hozzá tartozó RF vevőegység, ami a 220V-os áramot kapcsolja. Be is kötöttem mindent, működik jól, viszont utólag vettem észre hogy az RF vevő/kapcsolóegység csak 6A-re terhelhető, míg a 2kW-os fűtőtest 9A-t tud felvenni. Beszéltem a céggel is, ahol azt mondták, hogy nincs benne annyi tartalék. Őszintén szólva nem teljesen értem miért, a benne levő relé 10A-es - de talán a vevőegységben a dobozon belüli vezetékek/csatlakozók/panel nem bírják a 10A-t.

A lényeg, hogy valamit tenni kell, hogy biztonságosan lehessen használni. És ez a "valami" nem szabad, hogy túl nagy legyen, mivel egy süllyesztett szerelődoboznyi hely van a falon belül (ahol korábban a konnektor volt)

Először arra gondoltam, hogy egy másik relét kapcsolok a vevőegységgel, ami kapcsolja a konvektort, de ehhez még elő kellene állítanom 24V-ot is amihez a szerelődobozban levő hely nem elég. Ekkor tűnt fel, hogy vannak olyan szilárdtest relék, amik 220V AC-vel is kapcsolhatók. Ez így nagyon egyszerű lenne, mert a 220V ott van, nem kell transzformálni és akkor a vevőegység továbbra is a 220V-ot kapcsolná, de ezúttal az SSR vezérlő bemenetére, az meg kapcsolná a terhelési oldalon a 220V-ot.

A kérdésem az lenne, hogy AC vezérlésű szilárdtest relére a 220V rákapcsolható közvetlenül egyéb fogyasztó nélkül (hasonlóan mint a 24V a normál relére)?
(#) Bakman válasza gytelek hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Ha a bemenetére az van írva, hogy 230 V-tal lehet bekapcsolni akkor igen, nem kell semmit közbeiktatni.
Következő: »»   26 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem