Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   22 / 29
(#) dehogyisnem válasza Athlon77 hozzászólására (») Nov 26, 2020 / 1
 
Szervusz.
Tulajdonképpen ez egy Codefon topic.
A Proel (rainmann) rendszer eléggé érzékeny a hálozatra, bár a feszültség rendben lévőnek látszik. Amíg a codefon a csengetést, beemelést, nyitást, bontást stb.. jelsorozatokkal végzi, a proel analóg feszültség szintekkel dolgozik. Első körben a kötéseket nézd át.
Az pedig hogy halkan hallod a teljes forgalmat az úgymond a rendszer sajátja.
Analóg....
Beszéltem....
(#) f_karcsi hozzászólása Dec 13, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy visszatérő problémánk a kaputelefonnal:
Időnként elkezdi, hogy kapcsolat felépülésekor iszonyatosan búg. Minden más tökéletesen működik csak sokszor beszéletni nem lehet mert a búgástól nem érteni semmit. Csinálja napokig aztán spontán megszűnik.
Két hónapja trafót is cseréltem mert meghalt (szekuneder oldalon már semmi feszültséget nem mértem és a gyanta is meg volt repedezve). Akkor ott minden bekötést tisztáztam, mert bizony volt káosz meg lehet beázás is. Azt hittem ezután minden rendben, de pár hét és nem. Újra elkezdte, majd újra abbahagyta. Amikor búgós kedvében van és leveszem az előlapot, megszűnik a földelt házzal a kontakt elhallgat a búgás.
Most vagy kábel gondra gyanakszom (egymás mellett fut a kaputelefonhoz menő 12VAC és a kommunikáció egy szakaszon). Esetleg lehet, hogy valakinek a belső készüléke okozza? pl használja és előjön, újra használja megszűnik? Merre induljak mi a valószínűbb?
(#) mormogipapa válasza f_karcsi hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
A központon van egy ballasz potméter azon próbáltál álítani?
(#) kferi86 hozzászólása Jan 11, 2021 /
 
Sziasztok,

Van arra valami megoldás, hogy a Codefonos kaputelefon automatikusan beengedje a csengetőket?
Egy gyógytornász rendelő vagyunk és fárasztó a folyamatos kaputelefonozás..
(#) proli007 válasza kferi86 hozzászólására (») Jan 11, 2021 / 1
 
Hello! Itt már volt ilyesmiről szó..
(#) kferi86 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Köszönöm a gyors visszajelzést, pont erre volt szükségem!
Találtam is egy fogorvosi panelt, de máshogy néz ki, mint a fórumos képen. Mintha hiányozna az automatikus nyitás bekötési pontja.

Másik kérdésem:
Ha jól értelmezem, akkor ha kikötöm a jelenlegi kaputelefont, és rákötöm ezt a panelt, akkor mindenkit beenged automatikusan? Tehát a jelenlegi kaputelefonból nem kell hozzá semmi, ha nem bánom, hogy nem lesz hang, meg beengedő gomb?
(#) proli007 válasza kferi86 hozzászólására (») Jan 12, 2021 / 1
 
Erre majd a szakértő kollégák válaszolnak, én csak emlékeztem hogy volt erről szó (meg találkoztam is az életben ilyen megoldással) és belinkeltem..
(#) kferi86 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Értem, köszönöm!
(#) dehogyisnem válasza kferi86 hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Panelcsere. Egyik ki, másik be. A csatit pótolni kell, azt a régiből ki tudod forrasztani. Ha rám hallgatsz akkor a nyomógomb csatiját szeded ki. Beállítod a jumpert ahogy a régi panelon volt. Ha valami nem stimmel akkor vissza tudod tenni a régit. A hangszóró azért kell mert ha belépnek a kapun a "felcsengetéssel", hallanod kell hogy jött valaki. Ha meg kiiktatod az automatikus nyitást akkor normál üzemben illene mennie.
(#) kferi86 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
Köszönöm a gyors segítséget! Azaz igazság, hogy elég kezdő vagyok a témában és a kaputelefonunk se a hagyományos (egy antik telefonból és egy sima kaputelefon panelből lett összerakva, csatoltam képet), szóval most gyors megoldásként, gondoltam direktbe kötni a fogorvosi panelt, ami minden funkció nélkül csak beengedne mindenkit.
Ez így tudna működni?
A kondenzátor és tranzisztor akkor is kell, ha nincsen külön ajtónyitó gomb felszerelve?

kaputelo.jpg
    
(#) dehogyisnem válasza kferi86 hozzászólására (») Jan 13, 2021 / 1
 
A tranzisztoros kiegészítés mindenképpen kell. A panel csak szoftveresen tér el, nem akart a gyártó külön gyártatni erre a célra külön.
(#) akhacky hozzászólása Jan 13, 2021 /
 
Sziasztok, tapasztalatlan vagyok a témában, ezért elnézést, ha már a kérdésem is butaság. Az előszoba falon lógó tükörhöz szeretnék egy kevés led világítást (3x50cm), amihez sajnos semmilyen hálózati dugalj nincs a közelben, viszont pont a tükör mellett található a kaputelefon (Codefon Digital, lásd csatolmány). Ezen állandó 14V-ot mértem, amit egy 12V-ra beállított feszültségszabályozó közbeiktatásával megcsapolnék, és rákötném a ledszalagot. Ez teljesen agyament ötlet, vagy már neki is láthatok, minden további nélkül? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Zsolt 73 válasza akhacky hozzászólására (») Jan 14, 2021 / 1
 
Szia !

A kaputelefon rendszert hagyd békén. A rákötött
LED-ekkel bénítanád a társasház kaputelefon rendszerét !
(#) Zirowe hozzászólása Jan 20, 2021 / 1
 
Sziasztok, korábban kérdeztem másik topicban, de sajnos nem jött válasz.
Régi két vezetékes társasházi lakáskészülékemet (lásd csatolt képeket) cseréltem le, mert már nem mindig nyitotta ki rendesen a kaput, illetve amit mondtam fent azt nem hallották lent.
A társasház bejáratánál egy viszonylag új codefon rendszer van, viszont nem a megszokott "érintőgombos", hanem a számok szürkés nyomógombok, ha szükséges tudok később képet csatolni.

A másik topic javaslatára vettem egy codefone mtk 1+n lakáskészüléket, amit bekötve a kapott tanács szerint (régi 6 és 1 ponton lévő kábelt új ,,K,, pontra, a régi 5 ponton lévőt az új ,,L,, pontra) csöng, hallom amit lent mondanak, de sajnos lent nem hallják amit én mondok.

Átmentem szomszédhoz, neki még a régi lakáskészüléke van és lent hallják amit fent mond bele.

Mi lehet a probléma?
(#) dehogyisnem válasza Zirowe hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Szervusz!
5. pont? nem rémlik, hogy lenne rajta. Inkább S. Ráadásul a 3. pont kellene neked.
Amúgy ha a régi KT készülék és az új is ugyanazt csinálja akkor a központ, pontosabban az MKT panel inkább a rossz. Vagy már eleve rosszul volt bekötve a régi is.
Ha módod van átkötni az egyéni vezetéket egy másik üresre akkor könnyen megállapítható mi a probléma.

Tibor
(#) Zirowe válasza dehogyisnem hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Szia, igen, bocsánat, félreírtam, a 6. és az 1 van a K ponton és a 3 pedig az L ponton, kép csatolva.
Milyen kombinációban lehetne még kipróbálni? Még mielőtt a központra mondanám azt, hogy baja van.
Mert most alapvetően működik, hisz cseng, nyit és hallom, amit lent mondanak, csak engem nem hallanak.

Sajnos a régi lakáskészülék már nincs meg, azzal nem tudok tesztelni, csak az újjal.
(#) Zirowe válasza Zirowe hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Elnézést a dupla posztért.
Kipróbáltam, hogy a 6 és az 1et külön, külön köröm be a helyükre, és némi hangosítás után tökéletesen működik.
Hülyének érzem magam és nem értem miért volt eleve a régiben összekötve ez a kettő.
Na mindegy, most már végre működik, köszönöm szépen a segítséget!
(#) dehogyisnem válasza Zirowe hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Semmi gond! Nekem is sokszor kell lottóznom, eleve mondom az ügyfélnek, hogy nem biztos az azonnali siker. Persze az évek meg a rutin sokat segít...
Egy átkötés szokott lenni általában, ez közösíti a beszéd és a nyitó vezetéket. Az most is ott van a panelon ha megnézed a kondi alatt a poti mellett. Ha kell el lehet vágni. De nem kell.
A segítséget szivesen, azért vagyunk itt.
Üdv.
(#) moohely hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Egy 5lakásos társasházban lakunk ahol Codefon DP3000 kaputelefonrendszer van. Egy olyan hibajelenség lépett fel, hogy ha valaki becsenget pár másodperc beszéd után szétkapcsol a vonal. Minden lakásnál ez a probléma áll fenn.
Akik csinálták a rendszert azonnal azt vágták rá hogy panelcsere, de ezt anélkül mondták hogy bármit megnéztek volna rajta.
Én ebben egy picit kételkedem ezért is fordultam hozzátok.
Valaki tud tanácsot adni mi lehet a baj?

Várom válaszaitok!
Dávid
(#) Zsolt 73 válasza moohely hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Szia !

Indítsd újra a központot ! A DP 3000 szoftvere nagyon gyenge, olykor megkergül !
A legegyszerűbb ha a közösségi fogyasztásmérőt lekapcsolod 2-3 másodpercre.
(#) dehogyisnem válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Ott a Pont!
Viszont ha nem tévedek... vagy Codefon, vagy DPxxxx.
A Codefonnál nem jellemző az ilyen hiba.
A DP már okozott meglepetéseket.
Nem is volna rossz összeírni a tapasztalt hibákat róla.
PLD...
Kétkapus rendszer, 10 Ohm körüli rövidzárlat, OFF kiírás de nem EEE. Rövidzár megszüntet, egyik kapunál jó másiknál nem, továbbra is OFF. Táp elvesz-visszaad megjavul, örül. Illetve nem mert ez így lutri.
Másik:
Síkmágnesvezérlős verzió, folyamatos nyitásban marad. Szervizbe vele, 3 hét
Tibor
(#) Tyll válasza moohely hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Szerviz módban módosítsd a beszélgetés időt 60 másodpercre! (4 menüben)
(#) gart hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
Üdv! Tud valaki segíteni, hogy a számzárkódokat szeretném megszüntetni , de úgy, hogy a meglevő kártyák megmaradjanak.
Eprom tartalmat ki lehet nullázni, vagy fel kell tölteni??
Előre is köszi!
-g-
(#) dehogyisnem válasza gart hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Üdv!
Ha biztosra akarsz menni akkor a kódtáblát töltsd fel FF-ekkel. Csak a kijelölt részt.
Tibor
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2021

ff.jpg
    
(#) gart hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) gart hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
210 ig??
(#) dehogyisnem válasza gart hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
255 a teljes kódtábla. Mindet természetesen.
(#) gart hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
210 től van a reset kód, ha jól tudom, és utána jönnek a paraméterek, amikhez nem akarnék hozzányúlni...
De kipróbálom így is úgy is!
(#) dehogyisnem válasza gart hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Az hogy nálad hogy van azt nem tudhatom. A lényeg, hogy az első FFFF-ig ameddig számok vannak addig kell feltölteni. Küldj képet, mert nem világos.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2021

minipro.jpg
    
(#) gart hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
A tiednek 102030 a reset kódja

card.jpg
    
Következő: »»   22 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem