Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   105 / 130
(#) pipi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Vagy csak ennyi keret volt rá...
(#) Tomi111 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Kapható 3kW-os fűtőtest is. 16A-ről elmegy az is. A 200 literesekben régebben gyárilag az volt.
(#) uniman válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Ilyen célra ehhez hasonló készülék használatos, nem bojler! Persze van olcsóbb is, meg olyan is amely 120 fokon 2 -3 perc alatt végez egy adaggal...
(#) yulo5310 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Az nem egészen úgy van,hiszen kell melegvíz a takarításhoz,mosakodáshoz is,az a 120 l nem is olyan sok!
(#) kalmi.kalmi válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Átfolyós gázos vízmelegítő lett volna megfelelő.
(#) Atti128 hozzászólása Feb 17, 2021 /
 
Sziasztok!

Ki kell vízköveznem egy hajdú fekvő boylert. Függőlegest sokat csináltam már de fekvőt még nem. Van valami amire odafigyeljek? Valami ami különleges a függesztetthez képest?

Köszi Attila
(#) ABU hozzászólása Márc 19, 2021 /
 
Sziasztok.
Mi lehet az oka annak, hogy egy 120 literes Hajdu Aquastic bojlerben nagyjából két évente el kezd kikapcsolgatni a termosztát biztonsági kioldója? Az a kis piros pöcök a kombinált termoszban. A bojler rendszeresen van vízkőtelenítve, a fűtőszálat gondosan lepucolom mindig. Öt éves bojler de most kerül bele a harmadik termosztát. Szimplán ennyit bír? Ennyi a minőség?
(#) gyuszo válasza ABU hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
A tervezett elavulás. A "tányéros" alsó részt cseréld ki a régebbi "fazekas" alsó részre.
Teljesen csereszabatos és olcsóbb is. Az sokkal tovább bírja. A szabályozása is könnyebb, jobban látható, mert szemből van.
(#) ABU válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Pont ezen gondolkodtam, hogy átalakítom a régi verzióra.
(#) szabodaniel1991 hozzászólása Szept 26, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy hajdú Z120erp nevű bojler. Külön van a hőfokszabályzó és van egy hőkorlátozó is benne.
A kérdésem, hogy melyiket kell mélyebbre tenni illetve milyen mélyre kell bele tolni a bojlerbe? Sajnos amikor kivettem, nem figyeltem rá. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) yulo5310 válasza szabodaniel1991 hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
A hőfokszabályozót koppanásig,a hőkorlátozóót kb 10 cm-re.
(#) szabodaniel1991 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
Köszönöm szépen
(#) Bakman válasza szabodaniel1991 hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
Höfokszabályzó előre, koppanásig, hőkioldó utána, szintén koppanásig. Gyárilag is így van szerelve.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2021
(#) szabodaniel1991 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
Köszi
(#) NrPéter hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Sziasztok! Néhány napja szereltek fel nálunk egy 120 literes Hajdu Z120ErP bojlert. A szerelő srác megpróbálta megmutatni, hogyan kell télire leereszteni ( felmenő hideg víz elzárás, melegvíz csap kinyit, biztonsági szelep gombját balra kinyitni) de a biztonsági szelepet hiába nyitjuk, nem áll meg, átugrik: a kifolyócsőből csak néhány csepp víz ürül. Ha nem tekerjük átugrásig, hanem tartjuk, akkor is csak néhány csepp ürül, majd megáll. (A szerelő szerint a szelep gombjának elfordításkor a régebbi szelepek megálltak egy fix állásban, és folyt a víz.) Mi lehet a probléma? Hogyan eresszük le a vizet?
így néz ki a szelep:
https://drive.google.com/file/d/1rIjmhzUbH9FZt_0_QxR-iygkVE10nL2I/v...haring
Előre is nagyon köszönjük a válaszokat.
(#) gyuszo válasza NrPéter hozzászólására (») Okt 18, 2021 / 1
 
Azt a szelepet szerel ki, hajítsd el jó messzire, vegyél helyette magyar MMG kombinált szelepet.
Sajnos még a Hajdu bojlrnél is előfordulás, hogy áremelés helyett ezen spórolnak.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2021
(#) teglascs hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Ez esetben lehet, hogy az a szelep tönkrement. Tekerjétek ki teljesen a bojlerből, és majd tavasszal tesztek/tetettek bele újat.
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Okt 18, 2021 / 1
 
Sajnos nem, maga az a szelep ilyen. Hajdú takarékos, nem MMG. Szerintem most cseréljétek, tavaszra szétfagy A választ a kérdezőnek szánom elsősorban.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2021
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 18, 2021 / 1
 
Ha ki van tekerve belőle a szelep, azaz szabadon van mindkét csőcsonk, akkor szerintem teljesen leürül, nincs fagyásveszély...
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Okt 18, 2021 / 1
 
Akkor igen. De szerelés nélkülire kell megoldani
ahol feltétel a leeresztés, téliesítés. Ez már a szerelő hiányzó rutinja. Én már előre megveszem a jó szelepet, a másikat a kezembe sem veszem.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2021
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Egyetértek.
(#) NrPéter hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(Azért ez nagyon meredek - odavágnak az emberhez valami placebo hulladékot, 'oszt hagy fagyjon el a balek bojlere... Nem biztos, hogy büntetlenül ezt mindenhol meg lehetne csinálni.)
Hát akkor lecseréltetjük.
Még egyszer kösz mindenkinek!
(#) Villanymozdony hozzászólása Okt 27, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy icinke picinke fürdőszobában van egy icinke picinke, 15 literes bojler. Arra elég, hogy egy ember lezuhanyozzon, viszont ha többen szeretnének egymás után fürödni, akkor elég sokat kell várni. Az lenne a kérdés, hogy a benne lévő 1,2 kW-os fűtőbetét helyett lehetne-e 2,4, vagy akár 3 kW-os fűtőbetétet tenni? A hálózat bírná, mivel 32 A-es a főbiztosító, és anno 4-es MBCu lett kihúzva a bojlerhez. Nagy könnyebbség lenne, ha rövidebb idő alatt melegedne fel a víz.

bojler.png
    
(#) Bakman válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 27, 2021 / 1
 
Ha a bojler termosztátja és hőkioldója, valamint a belső vezetékek bírják a nagyobb áramot, akkor igen. Már ha van bele való, nagyobb teljesítményű fűtőbetét (nem kerestem).

szerk.:
Átfolyós vízmelegítő? Instant, kis helyet foglal, annyi meleg vizet ad amennyi kell, cserébe arányaiban több áramot fogyaszt.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2021
(#) granpa válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 27, 2021 / 1
 
Biztos, hogy az 1200 W-hoz is épp hogy elégre méretezték; úgyhogy ellenjavallt. Ha van helyed (felfelé pl.), tegyél fel egy min. 50 l-es forróvíztárolót. Akármilyen kis keringetővel, lassan forgatva felfűti azt is. Ha jól csövezed, még keringető sem kell.
(#) Villanymozdony válasza Bakman hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
A termosztátra 16 A van írva, így elvileg nem lenne gond. Fűtőbetétet nem igazán találok, az lesz a probléma inkább.
(#) VIM válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Szia! Ha kevésnek bizonyul a négy shönt akkor típust kell váltani nem ötödik és hatodik shönt beépítésén kell gondolkodni.
(#) pipi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 27, 2021 / 1
 
Ha befér mechanikusan, az Inpiro kft gyárt neked fűtőbetétet. Már több cuccoshoz vittem a mintát (lehet hogy a tartórészét felhasználják) és megcsinálták. Mondjuk én ugyanolyanra kértem, szépen a kívánt csicsa formára hajtogatták, "jobb" mint az eredeti
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2021
(#) gyuszo válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 28, 2021 /
 
A csapteleppel is gond lehet. Nagyon könnyen jöhet a leforrázás veszélye, pláne zuhany esetén. Jobb megoldás a nagyobb űrtartalom, akár 80 literes is, ha több személy van. Azt a bojlert fel lehet szerelni egy másik közeli helyiségbe is.
Az ilyen barkácsolt megoldások sokszor vezetnek áramütéses balesethez.
(#) odiodi hozzászólása Nov 6, 2021 /
 
Sziasztok! Hajdú z50ek az alany. Csöpög alul. Érdemes zárólap alaplapot, szigetelést rendelnem (és akkor már fűtőszálat és anódot is cserélnék benne), vagy nem kizárt hogy a belsejét ette meg a rozsda és az egész bojler cserélős, tehát nem érdemes rendelnem?
Ránézésre ez megmondható, vagy mindenképp szét kell szednem előtte? (azért nem estem neki, mert nincs elzáró csap külön a bojlerhez (ill. olyan van amihez nem szívesen nyúlok), és teljesen nem zárnám el napokra a vizet.
Következő: »»   105 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem