Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   113 / 122
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Szia! Az elektrolit kondenzátor hajlamos elveszíteni a kapacitását, közülük bármelyik lehet, akár több is egyszerre.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Köszi megrendeltem összeset remélem jó lesz.
(#) Laci 37 hozzászólása Feb 10, 2021 /
 
Helló sikerült megcsinálni most szol a jobb oldal ,még lenne egy kérdésem ha benyomom a filter high gombot és teljesen le van némítva meg szólalnak halkan a hangfalak , nincs benyomva akkor jó nem szolnak hang falak.
(#) Laci 37 hozzászólása Feb 21, 2021 /
 
Helló reloop segítséget szeretnék kérni megint ,meg csináltam 6360s-be tuner részét ki cseréltem a fm kapcsolót megcsináltam fm modult,csak egy baj lett baloldal szépen szol a jobb oldal gyengén szol ha benyomom a mono gombot akkor a jobb oldal jó lesz,taoe 1/2 módban mindkét oldal egy formán szol a mono gombot nem lell be nyomni.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Az alaplapon a HP49, HP65 trimmerekkel állítható az FM hangereje. Lehet kontakthibás a poti csúszkája és csak meg kell járatni, végül maradhat a korábbi állásban.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Helló megnéztem baloldali lötyög azt hiba tekergetem hang jó ,de nagyon erős nem változik semmit az csere az biztos a másik a jobb oldali az szoros mükszik ,ha el tekerem akor is halk nagyon hangosodik egy kicsit nem sok.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Ha nem boldogulnál vele, írd le szabatosabban a hibát, mert így olyan mintha a gugli fordította volna kínaiból
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Bal oldali hang kimenetet szabályozó trimmer log ,de mégis működik ,a jobb oldali hang kimenet szabályzó trimmert eltekerem kicsit hangosodik ,de így is nagyon halk.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Az AM vételnél jelentkezik a hiba?
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Helló igen FM és AM -nél is ez a hiba ,még észre vetem lemezjátszóra kapcsolok akkor búgnak halkan a hangfalak.
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
A HC128, 129 (1 uF) kondenzátorokat érdemes cserélned, ha az előttük lévő váltókapcsolóban nem találsz kontakthibát.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Köszönöm segítséget kipróbálom, kapcsolok biztos hogy jók
(#) Laci 37 hozzászólása Feb 23, 2021 /
 
Helló sajnos nem lett jó tovább kísérletezek kicserélem az alaplapon összes kondenzátort .
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
A következő lépés az erősítő fokozat ellenőrzése. A rádiórész jelét a HT121 és a HT125 tranzisztorok erősítik fel. Akár a BC182-esek, akár hozzájuk tartozó ellenállások okozhatják a hibát.
Mérd meg mindkét tranzisztornál az emitter és a kollektor feszültséget testhez képest! Ezek a tranzisztor szélső lábai, a magasabb feszültségű lesz a kollektor. Ezt csak azért írom, hogy ne fáradj a lábkiosztás tanulmányozásával.
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Köszi megnézem, és a hozzátartozó ellenállások HR 123 127 2,2M és hány w -os kell .
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Koránt sem biztos, hogy itt a hiba, végezd el a négy mérést!
(#) Laci 37 válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Oké rendben
(#) Laci 37 válasza Laci 37 hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Helló reloop most lett egy kis időm megcsináltam a BC182 -sek voltak rosszak phono gombnál ,ki cseréltem az összeset az alaplapon ,és a pufferkondit is most jó szol mind két oldalt.Köszönöm,hogy segéltél.
Üdv Laci
(#) reloop válasza Laci 37 hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Ügyes voltál!
(#) Epichydra hozzászólása Márc 29, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy Ra6363 javításával kapcsolatban fordulok hozzátok. Az alap probléma az volt, hogy mint itt olvastam sokatoknak elmászott az FM modul, nekem is elmászott ezért alkalmaztam az itt olvasott módosításokat már régebben és ez a rész meg is javult. Viszont olyan problémám van most, hogy az FM tuning kijelzés (két piros led és középen zöld led) nem működik, és folyamatosan a jobb oldali piros led világít. Mi lehet a probléma?
3089-re gyanakszom, de csak TDA1200 van itthon, az jó lehet helyette? Vagy esetleg máshol van a hiba? Mert a többi része, működik, a térerősség jelző is.
(#) velegiistvan hozzászólása Ápr 4, 2021 / 1
 
Sziasztok!

Sokat gondolkodtam rajta, hogy hova írjak, talán ez a legjobb hely. Nemrég elhúnyt Bekeipeter kollégánk. Mivel itt volt a legtöbbet aktív, gondoltam írok róla pár sort. Bizonyára sokan találkoztatok a kapcsolásaival, az ra6363 riaa korrektor módosításának rajzával. Egy nagyon precíz és mély tudású hobbista ment el közülünk. Sokat tanulhattunk tőle, szinte nem volt olyan területe az elektronikának, ahol ne fordult volna meg.
Nyugodj békében Peti!
(#) rozsdas111 válasza velegiistvan hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Hiányozni fog. Részvétem a családnak
(#) velegiistvan válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Átadom, köszönjük mindnyájan.
(#) Profisixx hozzászólása Jún 20, 2021 /
 
Üdv! Videoton 6383 erősítő modul beépíthető 7386 erősítőbe. ?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2021
(#) antiktelefon válasza Profisixx hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Ha kellően erős vagy igen
Tápfesz is kb stimmel, többi sem vészesen más.
A némítás fetjét szedd ki, hogy ne lógjon a levegőben. Aztán hogy hogyan fog elférni benne, az jó kérdés.
Még ha szenes a nyák, akkor is érdemesebb az eredetit kicsiszolni és újjáépíteni.
(#) fecameca válasza Epichydra hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Szia Régen volt ilyen rádió nálam. De a probléma az FM demodulátor rész KF hangolásával általában megoldható lehet. Szinte kizártnak tartom, hogy iéyesmi miatt iC -t kelljen cserélni. Majd ha ráérek, ránézek még a kapcsi rajzra. A Led-ek áramkörében esetleg trimmer potméterek vannak? De az első a demodulátor tekercs vasmagjának hangolása.
(#) Profisixx válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
El fog férni benne, megoldom, nem nagy ügy, erősnek sem kell lenni hozzá . A FET-et kiszedem , hogy "ne lógjon a levegőben" , majd ezek után a helyét az áramkörben, hagyom üresen?? hogy lógjon a levegőben?
(#) ponTT hozzászólása Jún 22, 2021 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Videoton EA 6383 S erősítőm javítása, karbantartása vált szükségessé.
Segítségeteket kérném; hová vigyem (Budapesten), ahol ezt szakszerűen és ízléses áron elvégeznék.
A javaslatokat emailben kérem szépen, címem publikus!
Mindenki segítségét előre is köszönöm!
(#) antiktelefon válasza ponTT hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Részletezhetnéd, hogy miről van szó, mert például recsegős potméterek cseréjéhez eredeti új alkatrész kell, de egy zajos előfokot bárki meg tud oldani kellő tapasztalattal.
(#) antiktelefon válasza Profisixx hozzászólására (») Jún 22, 2021 /
 
Úgyis le kell töltened mindkét erősítő rajzát a modul bekötéséhez, onnan egyértelmű lesz a dolog. Konkrétan az a részlet a 7-es szériában nem létezik. Az csak a bemenetet húzza testre némításkor, így nyilván elhagyása esetén nem kell semmi mást sem csinálni.
Következő: »»   113 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem