Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen műszer, hogyan működik?
Lapozás: OK   5 / 5
(#) elektroncso válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
A cosFI mérők kereszttekercses alapműszerrel épülnek fel, nincs bennük rugó mint a hagyományos deprez műszerekben, így gyakorlatilag tetszőleges helyen megállhat benne a mutató. Ha mozgatásra leng ide oda akkor nagy eséllyel jó. Én biztosan nem szedném szét.
Fázismutató.
A mellékletben egy energetikai cosFI táblaműszer motorjáról készült képek vannak.
(#) Stewe válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Gyanítottam, hogy valami hányadosmérőnek kellene lennie, így inkább helyet kell neki keresnem mint funkciót.
Pedig szép HF millivoltmérő lehetett volna belőle....
(#) elektroncso válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Itt nálam biztosan találunk!
Nekem két ilyen energetikai példány is van itthon, már mérőkört is készítettem hozzá amivel ki tudom őket próbálni.
(#) Stewe válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Egy tettestársa is van, ez ha jól sejtem valami földelési vagy szigetelési ellenállás mérő... de már inkább muzeális darab.

Épp most találtam hozzá leírást.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2018
(#) elektroncso válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Ilyet még nem láttam.
Hamarabb szigetelési ellenállásmérő, mert tudtommal a földelési ellenállást minimum 3 huzallal mérik. Már persze ha ismereteim nem hiányosak. Bár újabban létezik lakatfogós is.
Ha esetleg a skáláról teszel fel nagyobb felbontású képet akkor talán meg tudom mondani.
De lehet hurokellenállás mérő is.
(#) Stewe válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 4, 2018 / 1
 
(#) elektroncso hozzászólása Okt 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy TV WAVEFORM MONITOR TR-1854/HO13 műszert. Nagy vonalakban tisztában vagyok azzal, hogy mire szolgált, az előlapi kezelőszervek és csatlakozók feliratait is értem. Használatba szeretném venni, de ha lehet akkor X-Y monitorként (ráadásul anélkül, hogy át kéne alakítani). A kérdés csak az, hogy van-e ilyen funkció benne. Dolgozott innen valaki hasonlóval, vagy esetleg ezzel a konkrét típussal? Tud mondani valaki valami közelebbit róla (én csak annyit tudok róla ami a képen látszik, illetve, hogy után világítós katódsugárcső van benne)? Esetleg dokumentációt (akár kezelési akár szervizleírást) tudtok? Sajnos Google nem volt a barátom, mindenáron a TR-1854/HO31 oszcilloszkópot adja nekem találatul.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Talán innen megszerezheted a gépkönyvét.
Bővebben: Link
Szerintem mindenképp át kell alakítanod, mert a vízszintes eltérítése egy szinronizált fűrész generátor. Nem emlékszem, hogy lett volna rajta vízszintes bemenet.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Legjobb tudomásom szerint az oldal gazdája évekkel ezelőtt távozott az élők sorából.
Ha lesz kapcsolási rajzom lehet belenyúlok, de természetesen úgy, hogy visszaalakítható legyen, hiszen ezek hamarosan muzeális eszközök.
U.i.: A hátulján van egy ext X in BNC. Belenézve látom a X ill. Y végfokot szóval nem lehetetlen az átalakítás, de sajnos úgy tűnik, hogy hibás, a katódsugárcső áramkörei működnek, de a többi úgy tűnik, hogy nem. Legalábbis nem reagál semmi kívülről bevezetett jelre sem. Átnézem tüzetesebben belülről.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) vision61 válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Idézet:
„Legjobb tudomásom szerint az oldal gazdája évekkel ezelőtt távozott az élők sorából.”

Igen, sajnos így van. De az általa létrehozott oldal még elérhető.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Közben addig próbálgattam, míg végül a bevezetett 1kHz-es szinuszjel hatására megjelent egy függőleges vonal. Úgy tűnik, hogy a vízszintes eltérítés generátora áll, a vezérlésével együtt (nem világítanak a LED-ek sem). Mivel ez számomra azt jelenti, hogy a tápot kell megnéznem először, át is néztem a biztosítékokat (ezeket rajz nélkül is meg tudom mérni), találtam egy szakadtat és egy megpatkoltat is. Ez utóbbi nem éppen jó előjel. A vízszintes végerősítő biztosan működik, mert a X pozíciószabályozóra reagál, valahol az előtte lévő fokozatokban keresendő a hiba.
Mutatok képet a hátuljáról és a belsejéről is. Én csak azt nem értem, hogy ennyi bemenet van a hátulján, hogy lehet ezek között váltani? Ott van az a távirányító bemenet is, ami kicsit zavar, ugyanis nekem nincs hozzá távirányítóm, remélem anélkül is működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Talán a "LINE SELECTOR"-t OFF-ba kellene állítani, hátha akkor lesz vízszintes mozgás is. Egyébként nem ismerem.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 2
 
Sikerült megcsinálnom! Ráadásul kapcsolási rajz nélkül pusztán a tapasztalataim alapján. Elégedett vagyok magammal.
Végül is a hiba egy előttem szerelő fuser hülyesége volt. Jól gondoltam amikor táphibára gondoltam. Egy zárlatos pufferkondenzátor okozta a gondot, de ahelyett, hogy az előző "szaki" ezt megtalálta és kicserélte volna egyirányúsította a diódahidat (kiszedte és két diódával helyettesítette, mondanom sem kell, hogy a trafó ezen tekercse nem középleágazásos), kicserélte a 7805 stab. IC-t, az utána lévő tantál kondenzátort szintén kivette. Ezzel az egésszel azt érte el, hogy leégett a trafó tekercse, most egy másik 8V szekunderű trafóval pótoltam a leégett tekercset, ezzel működik.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 22, 2018 / 1
 
Sikerült a készülékből kihoznom az X-Y módot is. A hátlapi remote control csatlakozó egyik lábát kell GND-re kötni és akkor átvált X-Y módba. Ha más lábakat kötök GND-re akkor meg RGB vagy RGBY módba vált. Ami kicsit fura, hogy erről az előlapi LED-ek nem adnak egyértelmű visszajelzést (valahol még lehet apró hiba), de mivel a nekem szükséges mód működik így nem fogok vele dolgozni egyenlőre. Eredeti teljes körű feladatára nagy eséllyel úgysem lesz már használva soha.
Még valami keretet nyomtatok rá 3D-ben, meg szerzek zöld plexit amibe CNC-vel marok az oszcilloszkópokon látható rasztert (ahogy a neten látható képeken látom eredetileg nem ez volt rajta, de hozzám már így letépett arccal került).
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018

xy_mod.JPG
    
(#) mate886 hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Sziasztok! Adott egy 3 fázisú cos fi mérőm. Ezt hogy tudnám bekötni egy fázisra? lehetséges ezt kivitelezni valahogyan? Köszönöm előre is ! Csatolok egy nem túl értelmes képet róla, de talán a lényeg leolvasható.
(#) granpa válasza mate886 hozzászólására (») Jan 7, 2019 / 1
 
Ismert hatásfokú fogyasztó, pl. izzó mérésével kipróbálható 1~ra is. A 2.-5. pontokra kötve a fázist, nullát. Ha nem mutatna helyes (~100 %) értéket, akkor lehet variálni a feszültségtekercs bekötésével. (2-8; 5-8) Ha a csillagpont hozzáférhető, akkor 1 tekercsesként.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
(#) rolie válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Szia! Ha keresel még doksit hozzá, Elektrotanyán TR-1856 néven van fent. Úgy néz ki valamikor elírták(alulról a 6. hozzászólás).
(#) elektroncso válasza rolie hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Jobb későn mint soha (észrevenni, hogy írtál).
Köszönöm szépen, már le is töltöttem! Kicsit oroszul van, de a kapcsolási rajzoknak nagyon örülök.
(#) elektroncso hozzászólása Feb 21, 2021 /
 
Üdv!
Német nyelvben jártas kolléga segítségét kérném. Van nekem a képen látható műszerem. Az hogy mi ez, azt tudom, de egyik-másik felirattal a google fordító sem tudott mit kezdeni.

Gépkönyvet, esetleg kapcsolási rajzot keresek hozzá, de mivel nem tudok németül kicsit nehéz. Egy újabb változatához találtam, de az is csak a szerencsén múlott. Ha esetleg egy németül beszélő fórumtárs segítene, azt megköszönném.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
A Start/Stop kapcsoló valamit indít,a NULL kapcsoló valamit nulláz.
A NETZ a hálózat, az Eingang bemenetet jelent.
(#) ferci válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Kiírhattad volna a szavakat ide...
Fent: Sugárzásmérő készülék.
Potik, kapcsolóK
Nagyfesz állítás 0-2 kV, erősítés/dB, előválasztás, csatorna szélesség/V, szint ( pegel ).
Lent:
Nagyfesz, start/stop, null ( megvolt ) üzemmód, hálózat ( megvolt).
A hátsó "dichtem"-et értelmezni kéne majd kapcsolásból, ha lesz...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Itt találtam a műszerről egy kis bemutató videót. Talán hasznos.

Az ebay-en árulnak hozzá sugárzásmerő adaptert.(Habár aukciós.)

Ha érdekel itt van egy kompatibilis sugárzásmérő dokumentációja.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Köszönöm az eddigi válaszokat mindkettőtöknek. Gondoltam, hogy túl sok dolgot nem tudtok róla mondani, "sajnos" nagyon célspecifikus műszer és egy kicsit ki is lóg a hobbielektronikából.

Ennek ellenére továbbra is várom, hátha valaki rábukkan az interneten a doksira.
Kezelésre hasonló mint más gyártók ilyen jellegű műszerei (pl. magyar gyártmány a Gamma NK350), de én kicsit más célra szeretném használni (nagy energiájú kozmikus részecskék detektálása). Szerencsére sany által belinkelt pdf-ben benne van a csatlakozó kiosztása, abból ki tudok indulni.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) elektro13 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Szia!
Főiskolán, fizikaórán ilyennel mértünk rádióaktív dolgokat. A középső két kapcsolóval a mérési tartományt (impulzusok száma vagy mérési idő) lehet állítani, a hátoldalon lévő barna forgókapcsoló meg a nagyfesz polaritását váltja a mérőszondán. Ehhez tartozik a + ill. - visszajelző lámpa. Aztán a J1-es és J2-es csatlakozóra talán valami nyomtatófélét lehet kötni, de ebben nem vagyok biztos. Több, NDK-s mérőberendezésen láttam már ezeket a csatlakozókat, egyszer vonalíró volt rá csatlakoztatva.
Nálunk is csak a videóban látható mérőszonda volt hozzá.
A "Dichtem" talán a Dichtemessung- Sűrűség mérés rövidítése, bár ezt nem tudom elképzelni, hogy hogyan gondolták.
(#) elektroncso válasza elektro13 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Köszönöm! Valamit majd kihozok belőle. Más nem a számomra fontos részt visszarajzolom.
(#) forma3 hozzászólása Ápr 8, 2023 /
 
Sziasztok!

Ganzuniv 1,2,3,4 és Unigorok között mi a különbség?
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem