Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   98 / 113
(#) mohinger válasza compozit hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 1
 
Nem akarom reklámozni, de van a https://www.ékszíjkirály.hu/ oldal. Én még tőlük nem rendeltem, de ott is kell a pontos méret.
Kör keresztmetszetű gumit pedig o-ring-nél, vagy SKF csapágyboltban kapsz.
(#) kuzin válasza mohinger hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Ezt a fejet találtam a neten hozzá. Véleményem szerint ez rozsdás. Van értelme megvenni?

head.jpg
    
(#) mohinger válasza kuzin hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Ez szerintem rosszabb, mint a tiedben van. Szerk.: és nem is tudjuk, hogy lejátszó, vagy felvevő fej. Megnéztem a hirdetést az e-bayen.
Ha jó szalaggal jól szól, nem kell kicserélni. Persze, hogy van rajta kopás, de van még benne bőven hátralévő üzemóra.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) compozit válasza mohinger hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Köszönöm a segítséged, utánanézek.
(#) kuzin válasza mohinger hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
köszönöm, nekem is ez volt a vélemenyem, hogy rosszabbul néz ki és nem is tudni hogy felvevő vagy lejátszó fej. Meg szerintem egy nagyon picit mashogy néz ki mint az enyém, ugyanaz, de valahogy mégsem ugyanaz van egy olyan érzésem.

#tocs hozzászolásában volt egy nagyon az enyémre hasonlító, nem tudod milyen tipusból származik?
(#) kuzin válasza mohinger hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Nézegettem alaposan a fejeket, szerintem egyformák mégis csak küllemre..

Nem fogom megvenni, de a tanulás kedvéért a pirossal határolt 'felfényesedett' 'álló téglalap' alaku felület a kopás amit a szalag okozott, nem (péusz ajándék rozsda hozzá)?

heads.png
    
(#) mohinger válasza kuzin hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Igen, az a jóval fényesebb felület a szalag okozta kopás. És jól látod szerintem, ez a fej rozsdás. Ezt a magnót egy pince mélyéről ásták elő, most szétbontotta az eladó és árulja a darabjait eléggé borsos áron...
(#) compozit válasza mohinger hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Most már teljesen belezavarodtam.
Egy kérdés, te biztosan tájékozódottabb vagy. Ha van egy gumi szíj, amit két gombostű közé kifeszítünk, tehát egyenest csinálunk belőle, akkor kb hány százalékára növelhetjük a nyújtását úgy, hogy az normális maradjon? Tehát, ne legyen nagyon meghúzva, de azért a kellő nyomatékot átvigye?
Találtam gumit, ehhez a magnóhoz ajánlják, de nagyon kicsinek tűnik. Megpróbáltam megmérni a szükséges ( már beépített hosszt ), de ehhez eléggé szét kell szedni a magnót, mert nem lehet semmihez sem hozzáférni.
(#) mohinger válasza compozit hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Ha a gumi fent van a helyén, akkor látszódik, hogy feszes, vagy csúszik. Pl. ha lefogod az egyik szíjtárcsát és a másikat próbálod elfordítani, akkor csúszik könnyedén, vagy nem. Azt is lehet érezni, ha túl feszes, de ehhez kell némi tapasztalat.
(#) tocs válasza compozit hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
210x2x2 (esetleg 215, ezt a két méretet rendeltem, sajnos nem jelöltem meg, melyik lett a jó) Akkor még volt a HQ-nál
(#) compozit válasza tocs hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
A HQ-nál van a többi ékszíj, azokat ki is néztem, de ez a legnagyobb nincs. Ahogy én megmértem, egy 222 mm átmérőjű helyre kell a szíj. Ez persze azt jelenti, hogy valamivel kisebbnek kell lennie a tényleges szíjátmérőnek.
Akkor neked maradt egy szíj a kettőből? ...

Mohinger tanácsára megpróbálok alkudozni a Szíjkirállyal, hátha csinálnak méretre. ( Ezt írják a honlapjukon. )
(#) compozit válasza compozit hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Sikerült, egy hét alatt kb megjön a szíj. Ráadásul a tulaj ( ? ) egy Sony megszállott, gyűjtő. Ért a dolgokhoz.
(#) mohinger válasza compozit hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Kíváncsi vagyok az eredményre!
(#) compozit válasza mohinger hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
A méretekkel lehet probléma. Nem tudjuk, hogy a feltett méretekhez képest mennyivel kell kisebb gumit választani. Sajnos, az nem megy, hogy csináltatok 5 félét, aztán majd csak jó lesz valamelyik. De azt mondták, hogy egy darab még belefér ingyébe. Csak ne lenne olyan bonyolult a csere. Félig szét kell szedni a magnót és nem lenne baj, ha 4...5 kezem lenne.
(#) tocs válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Remélem, nem vezettelek félre. Szándékosan biztos nem. Ezeket vettem annak idején, a magnó meg azóta is működik, közel napi szinten. De ha nem sikerül, szólj és kotorászok egyet a fiókban, hátha.
https://makarateyp.tonbandforum.de/Rep/RiemenN4450/n4450RW1.htm
(#) OFK hozzászólása Feb 25, 2021 /
 
Segítségeteket kérem. Tud nekem valaki segíteni a BRG M8 Calypso ékszíj méreteiben?
Előre is köszönettel...
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2021
(#) compozit válasza tocs hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Köszönöm, különösen a linket. Pont így szedtem szét, ahogy a fotókon van. Azért valami egyszerűbbet is kitalálhattak volna.
(#) pucuka válasza OFK hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Mérd meg a cérnás módszerrel.
(#) compozit válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Még valami. A készülék előlapján, a két orsó között, középen a teteje felé van egy kapcsoló. Az mire való?
(#) tocs válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Az orsóméretnek megfelelő szalagfeszítést kapcsolja át
(#) compozit válasza tocs hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Akkor oda kell valami forgatógombot találnom, ugyanis az a hely nálam le van ragasztva.

Ezt azért nem értem. Az orsó mérettől miért függ a feszítőerő? Nem a szalagvastagság átkapcsoló ez? Egy 35 u-os szalagot jobban meg kellene feszíteni, mint egy 26 u-ost? Vagy ez nem így van?

Egyszerűen a manuálokban nem találok erre vonatkozólag semmit.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2021
(#) mohinger válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 / 1
 
A kisebb orsóknak a közepük is kisebb, ezért főleg a szalag végén kisebb leeresztő szalagfeszítésre van szükség. Pl. az Akai 4000-es típusoknak is ez a rákfenéjük, emiatt nyávognak főleg a szalag végén, emiatt nem is ajánlott 18-as orsónál kisebbet rátenni.
(#) compozit válasza mohinger hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
De a komolyabb magnókban nincs megoldva az állandó feszítőerő? Mintha láttam volna ilyesmit ebben a Philipsben. Ha a BRG meg tudta oldani a jelentéstároló magnóikban ( ami egy nagyon egyszerű elektronika, akkor más miért nem csinálja? Igaz, ehhez 3 motor kell és nem úgy mint ez a Philips, ahol vannak a motorok és szíjjakon keresztül megy a hajtás... szóval direkt drive.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2021
(#) mohinger válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Meg fogsz lepődni: még a Revoxokban (A77/B77) sincs változó szalagfeszítés. Az Uherek ezt mechanikusan oldják meg, a Philips elektronikusan.
(#) Gafly válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Idézet:
„De a komolyabb magnókban nincs megoldva az állandó feszítőerő?”

ML magnókban azért előfordult.
Javitottam annó, mert valaki kilopta belőle a mágneses erősitőt, hogy igy utólag is nőjjönk köröm a...
(#) compozit válasza Gafly hozzászólására (») Feb 25, 2021 / 1
 
Már a legelső stúdiómagnóikban is volt. Azok a szalaghurok kiegyenlítők egy forgókondenzátorban végződtek. Annak a kapacitása volt a jeladó.
(#) Gafly válasza compozit hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Akkor Te nem vagy egy hazug ember, mert a forgókondit csak az tudja, aki járt benne/látta.
(#) doktor válasza OFK hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Szia!
Amatőrboltban talán még van, szerencséd van a méretben itt is, vagy a magnó-múzeumban is tudnak segíteni.
(#) compozit válasza Gafly hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Viccelsz? 55 évvel ezelőtt még nem volt kapacitásdióda. Csak forgóból lehetett rádiót csinálni...
(#) mackopajtas válasza OFK hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Szia!

Gömbszíj:
146x2
125x2

Oring -nél beszerezhető.
Következő: »»   98 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem