Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   158 / 181
(#) soma970 válasza gépromboló hozzászólására (») Feb 23, 2021 /
 
Köszönöm szépen,futok egy pár kört a témában
(#) tepege hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Üdv Siemens RM 840-ről tud valaki valamit? Egy vagy 2motoros,lenne egy zsír új dobozban.
(#) tepege hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
A másik meg egy Dual Pcr 150 lenne, erről sem találtam semmit
(#) awex hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek!

Vettem egy AIWA R450 deck-et. Az vele a probléma, hogy tekeri a kazettát mindkét irányban, de csak 3 másodpercig, majd leáll. A lejátszásnál is ugyan ez van mindkét irányban. A magnót újra szíjaztam, levettem a jobb oldali orsót, a fényes felület tiszta fekete volt v.miVALAMI anyagtól. Megtisztítottam de semmi változás. Van valakinek esetleg tapasztalata evvel kapcsolatban?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) gépromboló válasza awex hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Az a fényes nem kockás volt véletlenül? Mert sok gép optikai alapon működő autostopot használ, fekete és fényes részekre osztott koronggal. Ha csak fekete, vagy csak fényes, akkor úgy értelmezi a dolgot, hogy a tárcsa áll, tehát kikapcsol. Ez esetben megpróbálhatod egy erős fekete filccel 6-8 egyenlő részre osztani a korongot.
(#) awex hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
De igen, gyárilag fel van osztva fekete és ezüst színekre! Állítólag valami opto LED figyeli, vagy mi.
(#) gépromboló válasza awex hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Igen, az figyeli. Ha érzékeli a fekete és fényes részek váltakozását, akkor küld egy váltakozó jelet, amit a vezérlés értelmez. Ha valami miatt nem érzékeli, akkor a vezérlő stopot parancsol a mechanikának.
Előfordulhat, hogy az opto érzékelő is koszos lett, egy alkoholos vattával érdemes megtisztogatni. Ha utána sem változik a helyzet, akkor jobb esetben valami szakadás van az érzékelő és a vezérlés között, rosszabb esetben nagyobb gond van.
(#) Tomi94 válasza awex hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
A fekete anyag a szerkezetbe belerohadt számláló hajtószíj lehetett. Kellemetlen dolog, mert mire levakarod alkohollal a tárcsáról, a gyári festék egy része is lejöhet. A filces megoldás talán segít. De igen, valószínűleg az érzékelő is kapott legalább annyit belőle. Azt is alaposan le kéne törölni valami műanyagot nem roncsoló oldószerrel, ami tipikusan denaturált szesz.
(#) dada75 hozzászólása Márc 14, 2021 / 2
 
Sziasztok! Sony TC-K deck fogaskerék beszerzésében kérném a segítségeteket. Valami forrás, vagy vki anyagi ellenszolgáltatás fejében nyomtatna 5 db-ot ( ennyi magnóm van, azaz egy kétkazettás). Egyenlőre csak a TC-K 320w adta meg magát, de felkészülnék a többire is. Előre is köszi.
(#) CHZ válasza dada75 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia!
kapható
(#) dada75 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Szia! Köszönöm, megbízható minőség? Ha igen, akkor rendelek tőle, elég normális árnak tűnik. Az igaz, hogy a két fogaskerék kb. a deck teljes értéke, de meg szeretném javítani, éppen ezért nem szeretnék vmi vacakba nyúlni. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, megköszönném. Ha nincs, akkor megszerzem én...
(#) gépromboló válasza dada75 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Én rendeltem ugyanettől az eladótól. Ha millió százalékban biztos vagy benne, hogy csak egyszer fogod a tengelyre felhúzni és ott marad örökre, akkor valószínű, hogy nem fogsz benne csalódni. Én sajnos felrakás után leszedtem, majd amikor visszaraktam, már körbeforgott a terhelés alatt, hozva a tipikus hibát, amit a törött is művel. Van még az ebayen mástól is, azt nem próbáltam, de a fixyouraudio-tól másvalamit már rendeltem és meg voltam elégedve. Az anyaga is keményebbnek tűnik, mint az, amit én rendeltem.
(#) Tomi94 válasza dada75 hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Szia!

Hát ennyiért, mint az eBay-es, majdnem kettőt tudsz itthon gyártatni. Bővebben: Link

Igaz, rá fog jönni egy oda-vissza postaköltség, mert ő minta alapján tud dolgozni, de kifogástalan a minőség, és tartósabb a gyárinál az alapanyag. És nekem legutóbb max. 2000 Ft volt darabja, szóval 5-nél már szállítással együtt is belül marad az eBay-es áron.

ui.: Egyeztetni inkább telefonon érdemes vele, az e-mailek gyakran elvesznek nála sajnos..
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2021
(#) dada75 válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 17, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Felvettem a kapcsolatot az úrral, nagyon készséges volt. Küldöm neki a mintát, 1500-2000 Ft között mondta. Inkább neki csengetem ki jó magyar forintjaimat, mint a cseh vitéznek . Beszámolok a végeredményről, és mégegyszer köszi. Esetleg még valami, szintén jó ár-érték arányú szíjforrást megköszönnék.
(#) gépromboló válasza dada75 hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Szíjat az arwill.hu-ról szoktam rendelni, de van a hqelektronika.hu-n is.
(#) sanchomuzax válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Sziasztok! Egy fb csoportban javasolták, hogy látogassak el Hozzátok.

Én is éppen a TC deckjeimet javítgatom. A cseh fogaskerekekből rendeltem dettó, úton vannak. Kíváncsi vagyok rá, mit tud.

Egy K511S-ben van megfejelve egy korábbi javító által, és egy KE300-ban repedt meg. Ez utóbbiban gyanúsan lassan csévél, mintha szorulna a szalag. A lejátszás rendesen megy. A K511S-ben egy nagyon halk kattogás jelentkezik, mióta görgőt cseréltem (határozottabban továbbítva a szalagot). Gyanítom, hogy a reel gear "gyűrűzött" fogaskereke adja ki ezt a hangot.

Ezeket cseréltem már a KE300-ban: Görgő, Lapos szíj, Szögletes szíj

Illetve várom ezt, hogy megérkezzen: reel fogaskerék
(#) gépromboló válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
Olvastam a facebookon, hogy megtaláltad a lassú csévélés okát, szerintem itt is kíváncsiak rá.
(#) CHZ válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Idézet:
„Ez utóbbiban gyanúsan lassan csévél, mintha szorulna a szalag.”

Több oka lehet:
Csúszik a reel kerék.
Orsózók szorulnak.
Fékek nem megfelelő működnek.
(#) sanchomuzax válasza CHZ hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Meg lett az oka még tegnap este, ahogy gépromboló írja. A kép csatolva a hiba okáról. Hazudtam magamnak, mikor azt gondoltam, hogy mindent kitisztítottam a több éven át kátrányos kenőccsé olvadó gumik maradékát. A reel tárcsája alá ment. Emiatt lassította a forgást. Sikerült alaposan kitisztítani 70-es alkohollal és sok papírtörlőkendővel és fülpiszkálóval.

Ezután több kazettát áttekertem, meghallgattam, és nagyon jól szólt. A repedt fogaskerék itt még tartja magát, de ha megérkezik az új, akkor csere lesz. Majd akkor még egyszer teljesen áttisztítom alkoholos kendővel, és egy csepp finom olajjal átkenem az egészet.

Utána jön majd a szkópos beállítás.

Naív kérdés; ezen mik a fékek? 1872-ben javítottam utoljára magnókat. Faterom kapsából megmutatná, csak hát Skype-on érem csak el, és romantikázásból nézi, ahogy javítom, de annyira nem jó a kép, hogy rábökjön.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) CHZ válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Idézet:
„Naív kérdés; ezen mik a fékek?”

Orsózókat állítja meg, ne keletkezzen hurok, feszes maradjon a szalag.
(#) sanchomuzax válasza CHZ hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Az oké, így tudom. Egy fotón be tudod karikázni nekem? Köszi!!!
(#) CHZ válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 19, 2021 1 /
 
Melyik fotón?
(#) sanchomuzax válasza CHZ hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Bocsánat, a kép lemaradt. Csatolom. Nem saját fotó. Ez egy K611-gyé, de ezek mindegyike ugyan olyan.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) CHZ válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Ezen nem látszik, az orsózók alatt lesz.
(#) sanchomuzax válasza CHZ hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
A szervizkönyvből:
(#) CHZ válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 20, 2021 / 1
 
Szerintem működés közben könnyen megfigyelheted, gyors csévélés majd stop.
Látni fogod melyik kar fékezi az orsózókat.
(#) sanchomuzax válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
A fogaskerék cserénél megfigyelem. Jelenleg egyébként patent a gép,. szerencsére. Segítséged köszönöm!
(#) CHZ válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Fékekkel akkor foglalkozz, ha nem jól működnek. Ez gyors csévélés megállításánál látható jól, orsózó nem áll le azonnal, meglazul a szalag és míg nem feszül meg, ingadozó, hullámos a hangzás is. Szalag gyűrését is okozhatja.
(#) sanchomuzax válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Jelenleg patent. Mióta leszedtem a trutyit a reel motor tengelyéről is, azóta hihetetlen finoman fut, kattra megáll, számkeresésnél oda-vissza azonnal reagál.
(#) dada75 válasza gépromboló hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Köszönöm, utánanézek.
Következő: »»   158 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem