Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1588 / 1672
(#) janigel válasza Gafly hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Szia!
Még a 10*75 mm is sok, hát még a 15*160 mm.
(#) yodee válasza Gafly hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Más a méret Amúgy lehet készen is venni, ha valakinek nincs türelme összerakni:

Bővebben: Link
(#) granpa válasza janigel hozzászólására (») Márc 11, 2021 1 /
 
Beszerzés: szemcseppentő pipetta. Felénél körbekarcol; legalább SiC keménységű valamivel (kövesgyűrű, szürke (SiC) kaszakő, vídia, etc.) Gáz (Bunsen) láng felett egyik vége összeolvaszt (fadarabbal nyomkod). Ált. VII. o. (már, akinek ilyen kémiatanára volt!).
Vagy, -ha van még-, adok hosszúkás glimmet.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
(#) Frankye válasza yodee hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Nagyon tetszik! Gratula!
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Márc 12, 2021 / 2
 
Soha ne vitatkozz azzal kémcsövekről, akinek vegyész a felesége.
De öreg vegyész fórumtárs se' kutya.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2021 / 1
 
Én nem kémcsövekről vitatkoztam.
Csak megállapítottam a feltett linkedből,
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2421554.html#2421554
hogy:
Idézet:
„Sajnos már nem kapható!”

Mert odaírták.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Értem a problémát. Akarod még ragozni, vagy sikerült kivesézni?
(#) golem hozzászólása Márc 12, 2021 / 5
 
Sziasztok!
Átépítettem az erősitőm egy másik dobozba még nincs kész egy venti meg egy 230as csatlakozó hiányzik belőle. A második fény vezérlő meg média lejátszó egyben arról még a csatlakozók hiányoznak meg egy kapcsoló az elejéről.
(#) papus51 hozzászólása Márc 20, 2021 / 46
 
Sziasztok!
40 év elteltével úgy döntöttem ideje megépíteni egy rendesebb frekvenciamérőt. Miért ennyi idő után? Mert mindig jobbat szerettem volna, mint amire az adott pillanatban lehetőségem lett volna, így eltelt ez a kis idő.
Most a karanténos-nyugdíjas időket élve addig keresgéltem a NET-en, amíg sikerült megtalálnom és megrendelnem a szükséges gyors áramköröket.
Tudom, hogy előosztókkal könnyű GHz fölé menni, de azoknál elvesznek dekádok, a kijelzés általában KHz felbontású.
Amit terveztem az három bemenettel rendelkezik: a.) 100 Mhz 1MOhm bemenetű, b.) 1.3 GHz és c.) 13 GHz. A kijelzés 10 dekádon történik az 1. és 2. bemenet esetén 1Hz felbontással.
Az időalap OCXO (fűtött, termosztált kvarc) és műholdas PLL szinkron, GPS vevőegység segítségével.
És akkor a képek:
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) papus51 hozzászólása Márc 20, 2021 / 43
 
Még képek:
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) zenetom válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2021 / 2
 
Ez valami elképesztően szép, minőségi alkotás, le a kalappal!
(#) sargarigo válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2021 / 3
 
Ennek már csak a doboza is rettentően jól néz ki, nemhogy a belbecs!
(#) deebo válasza zenetom hozzászólására (») Márc 20, 2021 3 /
 
Azért látva azokat a forrasztásokat és a nyáktisztítás hiányát, továbbá az összevissza álló és részegen dülöngélő karaktereket, az elképesztően szép, egy kicsit erős megjegyzés. De valóban korrekt szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) papus51 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Köszönöm
(#) papus51 válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Neked is köszönöm.
(#) papus51 válasza deebo hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Igazad van. A kijelzők állhatnának katonásabb rendben is. Nálam a fő irány a frekvenciamérés 10-10 pontossággal volt. Azért azt sikerült megközelíteni.
Üdvözlettel.
(#) sakrafi válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Gratulálok,nagyon szép lett.Az jobbról első 3 digit a valóságban is más színű vagy csak a fénykép miatt?
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) papus51 válasza sakrafi hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Köszi.
Az első 2+1 digit más felépítésű, mint a többi. Ezek közös katódúak, a többi pedig közös anódú. Gyártási okok miatt ezek között van egy kevés árnyalati eltérés.
A kijelző váltásra azért került sor, mert a SN74143N IC-ben (többi dekád) benne van a dekóder, viszont a nagy sebességű számlálókban nincs és az elérhető dekóderek pedig fordított polaritással dolgoznak.
Egyébként a fotón sokkal jobban kijön a különbség, mint a valóságban.
A GHz-es első két dekád amúgy is egy jobb kézzel bal fül vakarás, mert ekkora frekvenciára csak 256-al osztó bináris ECL számlálót találtam. Ebből kellett tízzel osztó és BCD kimenetű számlálót faragni.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) Ferkógyerek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Tetszik a konstrukció!
Szabad tudni mekkora a mintavételi idő az 1Hz-es felbontáshoz a 2. bemeneten 1GHz-nél?
(#) papus51 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Szia, köszi.
Igen, a kapuidő 1 másodperc.
Kérdezz még, ha érdekel!
(#) Ferkógyerek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Melyik mérési elvet választottad?
(#) papus51 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2021 / 2
 
Abszulut retro.
1 másodperc kapuidő, dekád számlálólánccal az impulzusok megszámolása, tároló ujraírása, kijelzés, számlálólánc törlése, és elölről...
Itt az időalap az érdekes. Ez egy kettős játék. Van egy atomóra pontosságú GPS jel, de a vevő kimenő jele kissé gitteres. Hosszó távon nagyon pontos, rövid távon (pl. 1 sec. belül) kevésbé. Itt kap szerepet az OCXO, aminek a rövid idejű frekvencia stabilitása pontosabb. A GPS jellel fáziszárt hurokban szinkronizálva, megfelelő indőállandoval korrigálva nagyon pontos időalapot lehet létrehozni.
Ez ennek a frekimérőnek az egyik erőssége.
(#) Ferkógyerek válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Értem, tehát találtál GHz feletti sebességű számlálót.
Viszont a hátránya ennek a konvencionális mérési elvnek, hogy a bemenő jel frekvenciájával változik a felbontás, így a 10digit/sec csak gigahertz felett van meg.
Azért nagyon szép teljesítmény, le a kalappal.
(#) papus51 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Igen. Viszont rendelkezésre áll nagyon pontos 10 MHz-es frekvencia kimenet. Ez felhasználható további feldolgozáshoz, pl. periódus időből történő frekvencia számításhoz.
Nekem ez már nem volt cél.
(#) cua válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Az a GPS modul mukodik belterben is neked?
(#) papus51 válasza cua hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Üdvözöllek.
Igen, működik beltérben. Hozzá kell tennem, hogy könnyűszerkezetes házban, tehát nincs felettem vasbeton szerkezet.
Ha megnézed a hátoldalról készült felvételt, a 10 MHz-es kimenet felett van egy további SMA csatlakozó, az a kültéri antenna bemenet, ha szükséges.
(#) cua válasza papus51 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Koszi a valaszt. Sajnos nekem az apartmanhazban nem megy, de ez ugye nagyreszt vasbeton.
Ki kell tennem az antennat az erkelyajtoba ha hasznalni akarom.
(#) papus51 válasza cua hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
Azért szívesen megnézném
(#) Imtilk válasza papus51 hozzászólására (») Márc 21, 2021 / 2
 
Szia!
Nem lenne esetleg kedved egy cikket készíteni a műszeredről? Szívesen olvasnék a konkrét működéséről bővebben. Szerintem többen is hasznosnak találnánk, és valószínűleg előbb-utóbb után is építeném.
(#) papus51 válasza Imtilk hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Szia.
Mindenképpen írok valamit róla. Már azért is mert van egy regisztrált domain-em ahová biztosan felteszem. Gondolkodom rajta. 40 évig biztosan nem
Következő: »»   1588 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem